BYLEjakość techniczna platform satelitarnych

Lemil

Banned
Kol.Lemil
Proponuję byś przestał się tak napinać, bo coś Ci pęknie i wtedy dopiero będziesz miał prawdziwy problem ;) Zawsze, jak Ci tak coś uwiera, możesz zareagować w taki sposób, że wyłączasz TV i idziesz na spacer. Nie traktuj forum jako kozetki u terapeuty dla swoich frustracji, nie bądź Miałczyńskim z "Dnia Świra".
Możesz odnieść to również do siebie. Raczej powinieneś.
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Czy HD jest kiedykolwiek HD?

Jakiś czas temu postanowiłem dokładnie sprawdzać, co telewizory dają nam do oglądania ozdabiając taką emisję słynnym znaczkiem HD. Tak "na oko" to ja jeszcze nigdy nie widziałem w telewizji czegoś, co by mi wyglądało na HD. Ale może to dlatego, że za mało oglądam telewizję?

W każdym razie postanowiłem sprawdzić kilka programów, które obejrzałem (mecze i skoki) i przy okazji jeszcze kilka wyrywkowo. Oto wyniki.

6 luty mecz Polska Irlandia, słynna porażka, transmisja w SD, na dodatek w 576i.
9 luty film Wybuchowa para (TVP1 HD, obejrzałem fragment, wyst. Tom Cruise i Cameron Diaz) SD.
9 luty jakiś film w TVN HD (emisja po 20-stej.) SD.
13 luty Szachtar Donieck - Borussia Dortmund, Liga Mistrzów SD 576i.
16 luty transmisja konkursu skoków w Oberstdorfie SD 576i.

Jak już wspomniałem generalnie nie widziałem jeszcze w TV czegokolwiek, co wyglądałoby na HD. Wychodzi na to, że słynne HD to li tylko i wyłącznie upscal z SD!!!

Jest jeszcze jeden kamyczek do ogródka agresywnych orędowników HD. Skoro internet jakoś nie wrze od oburzenia, że kanały HD pokazują materiały w SD to musi być jakaś tego przyczyna. Otóż przyczyna jest banalna. Ludzie nie odróżniają HD od SD!!!

Więc niech się uspokaja frajerzy, którzy wydają krocie na Blu-ray'e i "udowadniają" wyższość tego nośnika nad DVD. Wystarczy przecież, że puszczą im w telewizji film z DVD, ale na kanale z literkami HD i już są zachwyceni. Bo im się wydaje, że oglądają telewizję w wysokiej rozdzielczości...

No koledzy, albo czas kupić porządny sprzęt, albo... pójść do dobrego okulisty po okulary. I pora skończyć z mitem HD. Takiego czegoś jak HD w telewizji po prostu nie ma.
 

Lemil

Banned
Sprawdzone transmisje na okoliczność HD:


20 luty TVP 1 HD AC Milan FC Barcelona SD 576i
21 luty TVN Turbo HD Hannover 96 - Anży Machaczkała SD 576i
22 luty TVN HD Batman Mroczny Rycerz SD
23 luty TVP 2 HD Biegi narciarskie Mistrzostwa Świata Val di Fiemme SD 576i
24 luty TVP 2 HD Kino na maksa Skarb Narodów SD
24 luty TVN 7 HD Król Skorpion SD
24 luty TVP 1 HD Janosik prawdziwa historia SD
26 luyy TVP 1 HD FC Barcelona Real Madryt SD 576i
27 luty TVP 1 HD Śmierć nadejdzie jutro SD
28 luty TVP 1 HD Skoki narciarskie Mistrzostwa świata SD 576i

Niestety nie udało mi się jeszcze trafić na żaden przekaz w jakości HD. Jeśli jednak ktoś widział w lutym jakiś program w HD, tzn. nie upscal tylko prawdziwe Native HD, to może się tym radosnym faktem z nami podzielić.
 

Lemil

Banned
Należę do bardzo dużego grona ludzi, którzy nie zrozumieli oferty nc+ Bajki, które nc+ opowiada o sobie mówią, że to jest oferta premium. Nie wiem, co to może oznaczać. Być może, że to znaczy, że premium = bardzo drogie.

Czy drogie to dobre? Zobaczmy.

nc+ pisze o kanałach Canal+ Film HD, Canal+ Film 2 HD, Canal+ Family HD, Canal+ Family 2 HD, że to są kanały premium. No to zobaczmy jak tam jest z jakością.

Canal+ Film HD bitrate średnio 6900 Kb/s - jakość 40%
Canal+ Film 2 HD bitrate średnio 3100 Kb/s - jakość 10%
Canal+ Family HD bitrate średnio 4100 Kb/s - jakość 20%
Canal+ Family 2 HD bitrate średnio 8200 Kb/s - jakość 60%

Wiele hałasu było o kanały HBO. Ludzie straszni się wściekali, że trzeba za to bulić jak za zboże, bo są w jakichś bardzo drogich pakietach. Więc zobaczmy, jak na kanałach HBO wygląda jakość?

HBO HD bitrate średnio 4400 Kb/s - jakość 20%
HBO 2 HD bitrate średnio 7800 Kb/s - jakość 50%
HBO Comedy HD bitrate średnio 5900 Kb/s - jakość 30%

Strasznie trudno zdobyć dane o bitrate. Linowsat już nie daje możliwości podglądu za darmo. Jak chcesz sprawdzić, to płać 40 Euro bodajże. To ja już bym raczej wolał wydać 40 Euro co miesiąc na coś innego... No ale dla chcącego... Trochę też musiałem poszukać, żeby znaleźć stare kryteria oceny jakości, które są stosowane w tym wątku. Ale znalazłem w końcu.

Podsumujmy.

Canal+ Film HD - jakość dostateczna
Canal+ Film 2 HD - jakość bardzo zła
Canal+ Family HD - jakość zła
Canal+ Family 2 HD - jakość dostateczna
HBO HD - jakość zła
HBO 2 HD - jakość dostateczna
HBO Comedy HD - jakość słaba

Ach! Zapomniałem o sporcie!

A zatem nSport bitrate średnio 8200Kb/s - jakość 60% czyli dostatecznie zaledwie! Dodać wypada, że gdy jest transmisja równolegle w nSport i TVP 1 HD, to na jedynce bitrate jest lepsze i jakość trochę wyższa. Troszkę, ale zawsze. Powiedzmy w skrócie, że jak w nSport jest 10000 Kb/s to w TVP 12000.

No cóż. Drogo w nc+ jest strasznie. Jakość za te pieniądze jest bardzo słaba.

Nowa definicja dziadostwa?

PS. Jest jeszcze takie coś jak Canal+ To ma chyba pójść do kosza, ale póki co jest. Jakość tego też denna 63000 Kb/s czyli 40% zaledwie. Śmiech na sali.
 

digitalus

Banned
To jest wlasnie wielki minus cyfrowej telewizji satelitarnej.Na transponderze satelitarnym upycha sie mozliwe najwieksza ilosc kanalow i jakosc obrazu jest coraz gorsza bo za dzierzawe nowego transpondera trzeba zaplacic .
Jaka jest suma za dzierzawe transpondera w linku nizej.Stary link ale ceny pewnie sa na podobnym poziomie.
Informacje o walorze - TVN SA
3 miliony euro to teoretycznie duzo ale jesli np wplywy z reklam tylko w pierwszym kwartale wynosily 831 milionow
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-i-tvn-wiecej-z-reklam-w-dol-polsat-top-10
3,8 miliona za dzierzawe transpondera to pryszcz.
Transponder nie jest z gumy, ma okreslone pasmo i jesli np transponder nalezy do c+, polsatu, tvp i uruchamiany jest nowy kanal to zabierana jest czesc pasma z innych istniejacych kanalow ktore sa na tansponderze a telewidz obejrzy program ale w gorszej jakosci .W przypadku analogowego przekazu satelitarnego nie bylo takiej mozliwosci. tzn na jednym transponderze byl tylko jeden kanal w bardzo dobrej jakosci.Minusem analogowej telewizji sateltarnej w czasie gorszej pogody byly "dropy" czyli biale lub czarne kropki na ekranie .
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Transpondery nie są z gumy. Z gumy są portfele abonentów nc+ z których wyciąga się ludziom coraz więcej pieniędzy nie oferując w zamian za to niczego godnego uwagi, a wręcz przeciwnie - szitowatą jakość. Prezio Julian obciął z nóg paznokcie i rzucił ludziom jako produkt premium.

Dla przypomnienia dane aktualne kanałów "premium". Premium!!! Kpina w żywe oczy!


Canal+ Film HD bitrate średnio 6900 Kb/s - jakość 40%
Canal+ Film 2 HD bitrate średnio 3100 Kb/s - jakość 10%
Canal+ Family HD bitrate średnio 4100 Kb/s - jakość 20%
Canal+ Family 2 HD bitrate średnio 8200 Kb/s - jakość 60%
HBO HD bitrate średnio 4400 Kb/s - jakość 20%
HBO 2 HD bitrate średnio 7800 Kb/s - jakość 50%
HBO Comedy HD bitrate średnio 5900 Kb/s - jakość 30%
nSport bitrate średnio 8200Kb/s - jakość 60%

Abonentom nc+ pozostaje uwierzyć w bajania i brednie o "premium" albo zamknąć oczy.
 

Lemil

Banned
Jakoś nie za bardzo wierzę, że ktoś się przejmuje takimi różnymi zestawieniami jakości. To znaczy po stronie nadawców czyli właścicieli kanałów czy platform cyfrowych. Ale ludzie, którzy mają, płacą coraz większe pieniądze mogą się poczuć nieswojo. Typowa reakcja to wyparcie czyli mówiąc po ludzku nie chcą przyjmować do wiadomości, jeśli z jakością jest słabo.

Tym razem wyniki z 14 maja. Trudno jest je zdobyć odkąd linowsat odmawia współpracy. Jeśli sobie wyobrażają, że ja im będę płacił 40 Euro co miesiąc, żeby zrobić zestawienie kilku kanałów raz na miesiąc dla garstki osób zainteresowanych, to są w błędzie.

Jak już chyba wszyscy wiedzą w nc+ za oglądanie reklam płaci się kosmiczną kasę. Na pocieszenie kilka liczb. Jak poniżej widać poza katastrofalnym wynikiem Canal+ Family 2 HD i słabymi Canal+ oraz HBO to nie jest tak najgorzej.


Canal+ Film HD bitrate średnio 8900 Kb/s - jakość 60%
Canal+ Film 2 HD bitrate średnio 8900Kb/s - jakość 60%
Canal+ Family HD bitrate średnio 10600Kb/s - jakość 80%
Canal+ Family 2 HD bitrate średnio 3600Kb/s - jakość 10%
HBO HD bitrate średnio 5500Kb/s - jakość 30%
HBO 2 HD bitrate średnio 12300Kb/s - jakość 100%
HBO Comedy HD bitrate średnio 6500Kb/s - jakość 40%
nSport bitrate średnio 9800Kb/s - jakość 70%
Canal+ bitrate średnio 4100Kb/s - jakość 20%

Dla pełnej jasności dodam, że nie jestem abonentem nc+ i nie będę. Wyniki pochodzą z serwisu internetowego, którego nazwy nie podam w obawie, że odmówią współpracy. Wypada odnotować wynik HBO 2 HD. Według naszych, tzn. z tego wątku, kryteriów przepływność powyżej 12000 to wynik 100%. Żeby ktoś jednak nie zaczął opowiadać głupot, że to jest ideał wypada przypomnieć, że maksymalne bitrate dla płyt BD wynosi 50000Kb/s.

Dobranoc.
 

Lemil

Banned
A jednak wszystko można skopać. Wczorajszy mecz tez ktoś skopał. Pojechał z kontrastem po bandzie. Wszystko co jasne stało się blade, albo wręcz stało sie pustą białą wyżartą plamą. Za PRL bywały transmisje lepszej jakości.



Koszula tego pana to pusta biała plama, która wręcz świeci! A pan stoi w cieniu!!! Totalna amatorszczyzna.
 

Lemil

Banned
Jakość odbiory TV. Trudny temat. Trudny przede wszystkim ze względu na sposób oceny tej jakości. Najważniejsze wydają się dwa czynniki. Wiedza osoby oceniającej i sprzęt. Mając do dyspozycji słaby sprzęt nie da się stwierdzić czy jakość jest dobra, czy zła. Może to przecież nasz sprzęt domowy jest złej jakości... lub jest źle wyregulowany.

No cóż. Ja mam, bez urazy i bez przechwałek, po prostu fakt, sprzęt bardzo porządny. I dobrze wyregulowany. Profesjonalnie. Niemniej jednak my się zajmujemy jakością nadawania w tym wątku, przynajmniej ja to tak rozumiem.

Na jakość nadawania składa się wiele czynników. W tym wątku często pada słowo bitrate. To jest rzecz bardzo ważna, oczywiście. Ale co, jeśli w studio nadawczym panuje bałagan, nikt niczego nie pilnuje i wszystko idzie "na pałę" czyli tzw. polska norma?

Weźmy taki Polsat. Czy oni tam czegokolwiek pilnują? Nie wiem, nie byłem. Ale przyjrzyjmy się poniższemu obrazkowi.

tb5l.jpg


Co my tam widzimy? A widzimy prognozę pogody. Ale pogoda to nas akurat nie interesuje. Popatrzmy na napis Gorzów Wlkp. Otóż słowo Gorzów, tzn litery, ma inny kolor niż słowo Wlkp. Również tło ma inny kolor. Tak samo tło ma inny kolor w części z Gorzowem niż w części z Wlkp. Chodzi o tło za napisami jak i to z ukośnymi paseczkami.

Idziemy dalej... na zachód. Tam, gdzie na mapie są już Niemcy mamy kolor niebieski. I ten niebieski też jest inny w części z Gorzowem, inny w części, gdzie będzie powiedzmy Zgorzelec i Jelenia Góra, tam napisów nie ma, ale też inny ten niebieski jest w części z Wrocławiem. W ogóle jeśli się przyjrzymy dokładnie, to każda część obrazu analizowana pod kątem identycznych elementów będzie się prezentować inaczej.

Teraz pytanko, dlaczego tak się dzieje?

Otóż Polsat zrobił sobie tą "ścianę" za pogodynką z iluś tam telewizorów. I każdy z tych telewizorów pokazuje inny obraz. A to dlatego, że nie są one skalibrowane czyli nie są wyregulowane.

Pamiętam, jak dawno dość temu toczyła się tu na forum dyskusja o kalibracji. Brał w niej aktywny udział jakiś koleś, który upierał się, że telewizory są kalibrowane na linii produkcyjnej. Jak to nam demonstruje Polsat - najwidoczniej nie są. A może to technicy w Polsacie te telewizory rozregulowali?

W każdym razie skoro w Polsacie mamy rozregulowane telewizory, z których każdy pokazuje inny obraz, to i w naszych domach mamy również rozregulowane telewizory, które pokazują za każdym razem ten sam program inaczej. U Kowalskiego obraz może być inaczej zmasakrowany niż u Malinowskiego. I dlatego Malinowski wyżej oceni inne stacje niż Kowalski.

W każdym razie stacja ze słabym bitrate będzie źle wyglądać zarówno u Kowalskiego, jak i Malinowskiego.

Na koniec 2 ważne sprawy. Ja mam telewizor wyregulowany perfekcyjnie. Więc możecie mi zaufać jeśli chodzi o ocenę jakości nadawania. To jedna sprawa. A druga to taka, że Polsat zwyczajnie leci w kulki, jeśli idzie o jakość obrazu. Tylko dlaczego? Nie chcą czy nie potrafią?
 

mariusz67

Member
Bez reklam
Zgadzam sie robia nas w jajo z jakoscia nadawania widac to u kazdego zapewne tylko kto sie tym przejmuje nikt ogladamy dziadostwo sygnalowe wiec pozew zbiorowy do urzedu o sprawdzenie jak jest z tym sygnalem
 

Lemil

Banned
Tym razem mieliśmy okazję do porównania różnic w jakości odbioru przy okazji wystąpienia telewizyjnego na kongresie kobiet.

Nie jest to łatwe zadanie, bo nie mamy dokładnie takiego samego kadru i są to klatki z różnego nieco czasu emisji. Mimo wszystko, tzn. mimo różnic zawierają one dokładnie to samo, czyli mamy panią w okularach, na tym samym tle i ten taki biały kwiatek, który na skrajnym lewym fragmencie obrazka jest widoczny prawie w samym rogu. Mamy możliwość porównania, jak wygląda taka sama scena sfilmowana trzema różnymi kamerami i wyemitowana w trzech różnych stacjach. Są to od lewej TVN24, TVP Info i Polsat News.

Zwracamy uwag na kolor skóry, kolor sukienki, wspomniany biały kwiatek, zielone liście.

Teoretycznie każda transmisja powinna pokazywać identyczne kolory o identycznej jasności itd. Tak nie jest, jak widać. Różnice są bardzo duże.

Kolor skóry jest za każdym razem inna, a różnica w odcieniu i jasności bardzo duża. Jeśli chodzi o zielone liście to różnica jest ekstremalnie duża. Wydawać by się mogło, że w każdym z trzech przypadków mamy do czynienia z innym gatunkiem roślin. Również Kolor sukienki jest zawsze inny, a teczka trzymana pod ręką może jest czerwona, a może jednak brązowa?

No cóż. Telewizja ma informować. Jak wiemy, wiadomości są manipulowane jeśli chodzi o treść. Ale jakże wielkie zdziwienie wywoła fakt, że z naszej telewizji nie możemy się dowiedzieć nawet w jakim kolorze ubrania dana osoba wystąpiła. Nie dowiemy się czy wyglądała na zdrową, rumianą, lub opaloną. Bo może była blada albo miała ziemistą cerę znamionującą jakąś dolegliwość lub chorobę.

Przecież okazuje się, że polskie telewizje przekłamują nawet kolory.

I dodam na koniec, że za te przekłamane informacje (wizualne) trzeba za każdym razem płacić, bo kanały są szyfrowane!!!

xq4p.jpg
 

Lemil

Banned
Dzisiaj newsem dnia, przez chwilę, była informacja, że Polo TV zwiększyło rozdzielczość do 720x576. Bitrate tego kanału wynosi 2,8Mb/s i jest nawet minimalnie wyższa niż niemieckiej Jedynki. Warto przypomnieć, że to kanał FTA. Wypada wiedzieć, że bitrate Jedynki Das Erste z Astry wynosi 5,7Mb/s.

"Nasze" telewizje tzn. wyciągające kasę z polskich kieszeni, trwają jednak uparcie przy szajsowatej jakości obrazu i dźwięku. Takie zmiany, jak Polo, to wyjątki potwierdzające regułę. Kasę się udaje wyciągać w obfitości, więc wszystko jest fajnie. Puszcza się najtańsze programy, najstarsze filmy, więc koszty są małe, za to ilość reklam jest przytłaczająca, więc w sumie koszty są zerowe, a zyski krociowe.

Nie żebym twierdził, że jakość Polo TV jest ok. Przy 2,8Mb/s to nie ma szału. Ale takie PŁATNE Discovery, Discovery Science, MTV Polska to mają rozdzielczość 544x576 i bitrate na poziomie Polo, albo jeszcze niższe. To jest dopiero szit. I to szit płatny.

No i jeszcze wypada wspomnieć AXN SD. Ma już osobny wątek, ale nie szkodzi. Ten PŁATNY kanał ma rozdzielczość 704x576 i bitrate 1,9Mb/s czyli duuużo gorzej niż DARMOWE Polo. W końcu to cały jeden Mb/s mniej. Ale kasę za ten szit AXN każe sobie płacić.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Co się czepiacie? przecież 80% polaczków ma 32 calowego leda za 1500zł, to i tak nie zobaczy różnicy w bitratem.Óstatnio robili badania w UK i okazało się że większość nie odróżnia Dvd od bluraya ! A tu na horyzoncie 4K.
 

Lemil

Banned
Konkurencja ma temat, gdzie użytkownicy piszą o tym co HD a co nie. No to u nas będzie też coś takiego. Dla otrzeźwienia.

Przyjmuje się, że TVN HD to kanał o dobrej jakości emisji. Faktycznie, jakość jest ok. Ale jak się temu przyjrzeć trochę dokładniej, to fani HD, którym opada szczęka, jak siedzą przed telewizorem, trochę ochłoną. Już nie raz i nie dwa pisałem, że w telewizji HD nigdy nie widziałem filmu, który by dorównywał jakością DVD. Tym razem przykład. Zrzuty pokazują jak wyglądał film o Harrym Potterze w TVN HD i jak to wygląda na DVD.

W miarę moich skromnych możliwości pokażę jeszcze kilka takich porównań. Zwłaszcza pomiędzy kanałami HD i SD. Ale już teraz widać, na poniższych przykładach, że zwolennicy teorii o rzekomo ogromnej różnicy pomiędzy HD i SD jakby tracą argumenty... których nigdy tak naprawdę nie mieli, bo dyskusja toczy się zawsze z daleka od sprzętu RTV.

Radziłbym ściągnąć na dysk i porównać przełączając się pomiędzy obrazkami.



 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Nie no tu na TVN HD widać minimalną przewagę jakości nad DVD ,lepsze kolory,mniejszy szum a przecież wszystkie polskie pseudo hd stacje nadają w rozdzielczości 720x1280 a nie żadne 1080 !! to tylko upscale i do tego mały bitrate i wychodzi to co widać.Tu jeszcze jest przez format 2.35:1 na DVD zmniejszona pionowa rozdziałka co dalej pogarsza obraz.Podobnie porównałem z tego kanału serial ''V" i wydanie na DVD no i zdecydowanie lepiej to wygląda z TVN-u.
 

Lemil

Banned
Jaką korzyść ma odbiorca, który ma kanał HD zamiast SD? No może mieć jakąś korzyść. Za granicą ma. Ale u nas? U nas korzyść ma nadawca. Jeśli przyzwoicie nadawany kanał SD ma bitrate rzędu 5Mb/s, to takie TVN7 HD ma bitrate 3Mb/s, więc to jest korzyść, bo jest taniej.

A jak z jakością? Mówi się, że HD zawsze jest lepsze od SD. Teoretycznie tak, ale nie w przypadku kanału nadawanego z tak niskim bitrate, jak TVN7 HD czyli 3Mb/s.

W praktyce wygląda to tak, jak na zdjęciach. Muszę dodać jednak, że to tak wygląda w przypadku sceny statycznej, ja na zrzutach. Jeśli mamy dużo dynamicznego ruchu, to obraz na TVN7 HD to totalnie rozmyte mydło, dość często z silną pikselizacją obrazu.

b0zr.jpg


qix6.jpg
 

jurass

Banned
Ale co w tym odkrywczego? Widzę, że wątek przerodził się w monodram kolegi Lemila, który kupił największy telewizor na jaki było go stać, a handlowiec mu podziękował. :hihi:
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Ale co w tym odkrywczego? Widzę, że wątek przerodził się w monodram kolegi Lemila, który kupił największy telewizor na jaki było go stać, a handlowiec mu podziękował. :hihi:
Nic w tym odkrywczego nie ma. Kto ma, ten wie. No ale przecież jest też sporo takich, co im się wciska kit i robi wodę z mózgu. Dla takich nieświadomych literki HD mają jakąś magiczną moc.

A że to jest mój monodram? Cóż, powiem tak.

W internecie co jakiś czas pojawiają się pytania, ostatnio może jest ich mniej, jakie to są najlepsze ustawienia dla jakiegoś modelu telewizora. Problem polega na tym, że ktoś wywala kupę szmalu na jakiś telewizor, potem jeszcze szarpie się na jakiś abonament na cyfrową telewizję i... dupa!

Obraz jakiś taki szitowaty. Więc człowiek szuka, pyta, kombinuje. W końcu zaczyna mieszać w ustawieniach obrazu w telewizorze. I wciąż ma źle!

No i będzie mieć źle, bo to nie jest wina telewizora i ustawień, tylko szitowatej jakości nadawania i gównianej jakości sprzętu, co mu dała platforma. Więc jakości tam nie będzie miał nigdy. Nie twierdzę, że telewizory wychodzą z fabryki dobrze ustawione. Są źle ustawiane. Ale to nie jest duży problem znaleźć dobre ustawienia. Problem polega na tym, że oglądając telewizję nie da się za nic ustawić dobrze obrazu, bo w telewizji jakości ni ma!

No jest kilka kanałów całkiem przyzwoitych. Ale to może kilka takich w miarę dobrych. Normą jest szit. I trzeba być tego świadomym. Telewizja nadaje szitowatą jakość, sprzęt od platform też jest do bani i tyle.

Więc mój monodram ma za cel informować. Informuję zatem, że jakość emisji w telewizji jest denna i niech się nikt nie spodziewa niczego innego.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
:D
Nic w tym odkrywczego nie ma. Kto ma, ten wie. No ale przecież jest też sporo takich, co im się wciska kit i robi wodę z mózgu. Dla takich nieświadomych literki HD mają jakąś magiczną moc.

A że to jest mój monodram? Cóż, powiem tak.

W internecie co jakiś czas pojawiają się pytania, ostatnio może jest ich mniej, jakie to są najlepsze ustawienia dla jakiegoś modelu telewizora. Problem polega na tym, że ktoś wywala kupę szmalu na jakiś telewizor, potem jeszcze szarpie się na jakiś abonament na cyfrową telewizję i... dupa!

Obraz jakiś taki szitowaty. Więc człowiek szuka, pyta, kombinuje. W końcu zaczyna mieszać w ustawieniach obrazu w telewizorze. I wciąż ma źle!

No i będzie mieć źle, bo to nie jest wina telewizora i ustawień, tylko szitowatej jakości nadawania i gównianej jakości sprzętu, co mu dała platforma. Więc jakości tam nie będzie miał nigdy. Nie twierdzę, że telewizory wychodzą z fabryki dobrze ustawione. Są źle ustawiane. Ale to nie jest duży problem znaleźć dobre ustawienia. Problem polega na tym, że oglądając telewizję nie da się za nic ustawić dobrze obrazu, bo w telewizji jakości ni ma!

No jest kilka kanałów całkiem przyzwoitych. Ale to może kilka takich w miarę dobrych. Normą jest szit. I trzeba być tego świadomym. Telewizja nadaje szitowatą jakość, sprzęt od platform też jest do bani i tyle.

Więc mój monodram ma za cel informować. Informuję zatem, że jakość emisji w telewizji jest denna i niech się nikt nie spodziewa niczego innego.
:DPoczekaj aż wejdzie 4K to dopiero będą przekręty przy 5 mb/s w stylu:hihi: HBO UHD ,AXN UHD.Może im się wydaje że polaczki mają przeważnie w domach led-a max 32 cale i nie zobaczą tragicznej jakości na tym tv:p
 

Lemil

Banned
HD. To kiedyś było coś magicznego. W towarzystwie warto było zagaić coś o HD. "Bo my to mamy hade, żyleta!" Oczywiście reklama jest dźwignią handlu, a w reklamach zazwyczaj się wyłącznie kłamie lub przeinacza fakty. Zupełnie jak w Faktach, ale to już inna bajka.

Byli tacy, co kupowali telewizory i brali abonament z hade, żeby się pochwalić znajomym jaki to oni mają super obraz żyleta! A w życiu, jak to w życiu...

Z polskich kanałów TVN HD jest nadawany bardzo dobrze. Być może najlepiej ze wszystkich kanałów HD. No to popatrzmy, jak wygląda film w HD(?) na TVN HD, a jak ze zwykłego, starego DVD, nawet nie takiego pełnego wydania, tylko z dodatku do gazety, której już od kilku lat nie kupuję. Jakbym wiedział, że naczelny będzie pisał peany na cześć komunistycznego zbrodniarza i zdrajcy i nazywał go jeszcze człowiekiem(sic!)honoru(sic!).....

Skoro film na bardzo dobrze nadawanym kanale HD praktycznie nie różni się jakością od DVD, to jakaż kaszana jest na kanałach nadawanych po polsku czyli z tradycyjnie szajsowatą jakością? Czyli, powtórzę już któryś raz, w telewizji jeszcze nie udało mi się trafić na film nadawany z jakością dorównującą DVD.

y69r.jpg


s7ba.jpg


m34s.jpg


1ij2.jpg


Edit. A w ogóle, to film na TVN oprócz innego kadru ma NIEPRAWIDŁOWE PROPORCJE OBRAZU. Jest trochę za bardzo rozciągnięty wszerz. Czyli Bridget jest dużo grubsza niż jest. Na płycie jest pulchna, a w TVN jest zwyczajnie gruba. W sumie koszmarna wpadka, jakość denna. Co jak co, ale proporcje obraz to musi zachować. W końcu koło musi być kołem, a nie jajem. Jaja to sobie z nas robi TVN.
 
Ostatnia edycja:
Do góry