BYLEjakość techniczna platform satelitarnych

gerus6

Active member
Bez reklam
Może byś się w końcu określił, jakie to mamy oglądać kanały tv i jakie gazety kupować? Potrafisz tylko wszystko krytykować, a ciągle nie wiemy co jest dobre.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
w telewizji jeszcze nie udało mi się trafić na film nadawany z jakością dorównującą DVD.

... jeśli to prawda to znaczy, że nie ma sensu płacić ani grosza NC+/CP/kablówkom za odbiór kanałów w HD.

Inna sprawa, że masa Polaków ma jeszcze kompleksy z początku lat 90-tych XX wieku (talerz na balkonie to był szpan na maksa), więc nawet po 20 latach (i przy niedługo 24 kanałach za friko w DVB-T) dają zarabiać koncernom za możliwość patrzenia w telewizor jak sroka w gnat.

Nie rozumiem też lekceważenia amatorów DVB-T.
Przecież to tylko dzięki nim, wy (płatnicy Zębatego, Żuliana i kablówek) macie niższe abonamenty.
Tylko rozwój DVB-T wymusza na operatorach jakiekolwiek "promocje" i poszerzanie ich "kontentu".
 

Lemil

Banned
Może byś się w końcu określił, jakie to mamy oglądać kanały tv i jakie gazety kupować? Potrafisz tylko wszystko krytykować, a ciągle nie wiemy co jest dobre.
To jest naprawdę bardzo paskudny post, jeśli tak uważasz naprawdę. Może kilka najważniejszych rzeczy.

Jeśli jakiś kumpel ci powie, że ktoś sprzedaje np. konserwy, które są przeterminowane i tylko przerabia daty, to się obrazisz na niego? Pójdziesz kupować te przeterminowane konserwy, żeby się przekonać czy cię potem nie zabierze pogotowie na płukanie żołądka? Albo kupisz i zjesz, żeby sprawdzić czy będziesz musiał wisieć całą noc w głową w kibli i rzygać jak kot? No chyba nie. Każdy normalny podziękuje za dobrą radę i pójdzie kupić coś jadalnego z dobrą datą przydatności do spożycia.

Oczywiście, że konserwa i telewizja to zupełnie różne sprawy i nie da się tego porównać. Jednak warto wiedzieć, co się dostaje. Bo dostaje się nie to, co się ludziom wydaje i zawsze nie to, co by się chciało.

Zwyczajnie trzeba wiedzieć, co jest grane i o co kaman. Telewizja jest jaja jest i trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Ja rozumiem, że trudno jest się pozbyć idealistycznych i naiwnych wyobrażeń o telewizji. Niestety rzeczywistość nie jest tak fajna, jak to nam pokazują w reklamie.

W telewizji naprawdę jest bardzo mało kanałów nadających w dobrej jakości. Jeśli zaś chodzi o filmy, to na kanałach HD praktycznie nic nie zbliża się do jakości takiej, jak jest na DVD. Gdyby w telewizji jakość była lepsza, to czy ktokolwiek chciałby kupić płytę DVD? Nie wspomnę o BD, które są strasznie drogie. Z komercyjnych powodów nie emituje się filmów w jakości dostępnej z DVD.

W telewizji w HD są tylko niektóre transmisje na żywo. Mecze, zawody, jakieś koncerty, festiwale.

Ale to nie każdy wie. I ten mit o "żylecie" pokutuje dalej, choć coraz więcej ludzi ma sprzęt i widzi w domu, że to HD dosyć szajsowate jest najczęściej.

I niech nikt nie oczekuje, że ja mu powiem co ma oglądać, co kupić itd. To wam mówią codziennie po 1000 razy w telewizji. Łatwizna w postaci gotowych recept dla naiwnych to nie w tym wątku. Tu można się jedynie dowiedzieć jak jest, a nie co robić i co myśleć.

Dlatego to takie przykre, gdy ktoś oczekuje, że się go poprowadzi za rączkę. Gdy ktoś wam mówi, że poprowadzi za rączkę i da receptę na wszystko, to znaczy, że robi was w balona.
 

Lemil

Banned
... jeśli to prawda to znaczy, że nie ma sensu płacić ani grosza NC+/CP/kablówkom za odbiór kanałów w HD.
Czy to prawda można łatwo sprawdzić. Wystarczy wyczytać w gazetce z programem TV, że będzie nadawany film, który mamy na DVD. Włączamy telewizor o odpowiedniej porze i jednocześnie odpalamy DVD. Jeśli mamy dobry odtwarzacz, niestety nie każdy jest wystarczająco dobry, to widzimy rezultaty we własnym domu na własnym sprzęcie.
 
No dobra a takie programy jak:
Eurosport HD
Eurosport2 HD
BBC HD
BBC Knowledge HD

mają bitrate w n/nc+?
Pytam bo mam n i jakość tych kanałów jest dobra
 

murzyn997

New member
Panowie, niema co dyskutowac, przeciez niema mozliwosci obejrzenia sportu na żywo przez dvd, programy przyrodnicze to też raczej tylko w tv, a poza tym to wole takie hd jak mam niz sd, bo u mnie akurat jest spora roznica na plus dla hd
 

Lemil

Banned
Uważasz ,że masz lepszy odtwarzacz DVD niż np.Telewizja Polska ?
Mam Blu-raya. Co ma mój odtwarzacz do TVP to mi trudno zgadnąć. Faktem jest, że w telewizji chyba bardzo rzadko odtwarza się coś z płyt, jeśli w ogóle. W telewizji gra się z plików na serwerze, jak mi się zdaje. A problemem jest jakość tych plików. Jak to można było zobaczyć te pliki bywają katastrofalnej jakości. Nawet nie trzymają proporcji obrazu.
No dobrze. Jaki to jest ten mój odtwarzacz? Nie jest to najnowszy model. Ale w najnowszym wydaniu stereoplay wciąż jest na liście odtwarzaczy, ma 108 punktów podczas gdy odtwarzacz na samym szczycie listy ma tych punktów 111. No to tyle w temacie odtwarzaczy.

Dodam jeszcze takie zdanko. Wszystko zależy od tego, jakie się wyciąga wnioski. Już to chyba napisałem, ale warto przypomnieć. Są tacy, którzy po lekturze tekstu o zanieczyszczeniu powietrza dojdą do wniosku, że trzeba przestać oddychać. Ja piszę, że telewizja jest do dujpy, ale to nie znaczy, że trzeba przestać oglądać telewizję.
 

Lemil

Banned
masz taki super ekstra full hd sprzęt.pochwal się nim o tu np:
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/4671-nasze-zestawy.html
Odwrócić uwagę, zmienić temat? Nie, postoję. A dla wszystkich promotorów platform telewizyjnych, których szlag trafia, bo ktoś pisze, zgodnie z prawdą, że nadają z złej, wręcz katastrofalnej jakości, ich orędownikom i sprzedawcom abonamentów powiem tak. To wy pochwalcie się swoim sprzętem. Pokażcie jak macie skalibrowane telewizory. Wrzućcie swoje wyniki kalibracji fa forum. Nawet do tego wątku.

Wasz problem to słabe wyniki sprzedaży. A wasz towar sprzedaje się źle, bo jest marnej jakości. Poprawcie jakość, żeby obraz i głos były na przyzwoitym poziomie, to ludzie będą kupować wasze abonamenty jak ciepłe bułeczki.

Jak na razie jest źle. I kilka postów wcześniej można zobaczyć, że obraz na kanale rzekomo HD jest dużo gorszy od SD z płyty DVD.
 
Ostatnia edycja:
Odwrócić uwagę, zmienić temat? Nie, postoję. A dla wszystkich promotorów platform telewizyjnych, których szlag trafia, bo ktoś pisze, zgodnie z prawdą, że nadają z złej, wręcz katastrofalnej jakości, ich orędownikom i sprzedawcom abonamentów powiem tak. To wy pochwalcie się swoim sprzętem. Pokażcie jak macie skalibrowane telewizory. Wrzućcie swoje wyniki kalibracji fa forum. Nawet do tego wątku.

Wasz problem to słabe wyniki sprzedaży. A wasz towar sprzedaje się źle, bo jest marnej jakości. Poprawcie jakość, żeby obraz i głos były na przyzwoitym poziomie, to ludzie będą kupować wasze abonamenty jak ciepłe bułeczki.

Jak na razie jest źle. I kilka postów wcześniej można zobaczyć, że obraz na kanale rzekomo HD jest dużo gorszy od SD z płyty DVD.

Chyba masz jakas schize - kazdy kto odwazy sie napisac ze niektore kanaly tv nadaja w niezlej jakosci - to juz sprzedawcy na prowizji? LOL
Promotorzy? Bez przeginki.
Nie wiesz jaki bitrate maja programy ktore wymienilem wyzej...
 

Lemil

Banned
Chyba masz jakas schize - kazdy kto odwazy sie napisac ze niektore kanaly tv nadaja w niezlej jakosci - to juz sprzedawcy na prowizji? LOL
Promotorzy? Bez przeginki.
Nie wiesz jaki bitrate maja programy ktore wymienilem wyzej...
Eurosport HD bitrate stałe 9,8 Mb/s nc+, Polsat
Eurosport2 HD bitrate 6,3 Mb/s nc+, Polsat, do niedawna bitrate było takie jak Eurosport tzn. stałe około 10 Mb/s
BBC HD 9,4 Mb/s nc+, Polsat, Orange
BBC Knowledge HD 8,2 Mb/s nc+, Polsat, Orange
 

Lemil

Banned
Jako widz seriali z serii CSI często słyszę, że "ofiara była kobietą rasy kaukaskiej" co znaczy po polsku, że była biała czyli nie była azjatką czy indianką. Zastanówmy się, jak możnaby zidentyfikować te dwie prowadzące wiadomości panie na podstawie obrazu z dwóch ogólnopolskich stacji.

l42a.jpg


Jedna z nich jest jakby czerwona... No dobrze. Kolor skóry czerwony. Ale co z zębami? Też czerwone. I białka oczu czerwone również. Może to jakaś kosmitka? Przecież ludzie raczej nie mają czerwonych oczu. Nutrie owszem, czerwone oczka mają. Zęby chyba też. No cóż, to już wykracza poza moje kompetencje. A może to jest taka "prawda ekranu"? Poza tym, o ile dobrze pamiętam są jeszcze takie prawdy" tys prowda, ponadto gówno prawda. Więc o jaką prawdę chodzi w telewizji?
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Lemil - pieprzysz trzy po trzy, aż przykro to czytać - zupełnie jak nasi politycy. Jak takiego zapytać o plan naprawczy gospodarki, to od razu zaczyna ględzić o tym że przeciwnicy polityczni wszystko zepsuli i w ogóle to oni są "be". Nie masz nic rzeczowego do napisania, tylko frazesy przeplatane pogawędkami o nutriach i konserwach?
Wszyscy tutaj mają świadomość, że obraz HD w telewizji jest jaki jest. Niektóre stacje nadają większy bitrate, inne mniejszy. Czasami TVN HD wrzuci film o dwudziestej w jakości naprawdę zajebistej, z oryginalnym wielokanałowym dźwiękiem i napisami. Czasami... bo jednak większość programów jakością nie poraża i rzeczywiście można powiedzieć że dobrze wydane DVD przewyższa je jakością. Ale nie można też generalizować. Jak się trochę oswoisz z poszczególnymi kanałami HD, to po pewnym czasie wiesz co jest grane, kiedy i gdzie szukać audycji nadawanych z jakością nieporównywalnie lepszą od płytki DVD przekonwertowanej na odtwarzaczy Blu-Ray.
 

digitalus

Banned
Jako widz seriali z serii CSI często słyszę, że "ofiara była kobietą rasy kaukaskiej" co znaczy po polsku, że była biała czyli nie była azjatką czy indianką. Zastanówmy się, jak możnaby zidentyfikować te dwie prowadzące wiadomości panie na podstawie obrazu z dwóch ogólnopolskich stacji.

l42a.jpg


Jedna z nich jest jakby czerwona... No dobrze. Kolor skóry czerwony. Ale co z zębami? Też czerwone. I białka oczu czerwone również. Może to jakaś kosmitka? Przecież ludzie raczej nie mają czerwonych oczu. Nutrie owszem, czerwone oczka mają. Zęby chyba też. No cóż, to już wykracza poza moje kompetencje. A może to jest taka "prawda ekranu"? Poza tym, o ile dobrze pamiętam są jeszcze takie prawdy" tys prowda, ponadto gówno prawda. Więc o jaką prawdę chodzi w telewizji?
Kolega Lemil ma racje.
Jakokość obrazu w czasie trwania programu teleekspres jest na niskim poziomie od dawna.Mam na mysli oczywiscie wersje hd. Powodem slabej jakosci obrazu sa kamery.TVP ma tylko 5 wysokiej jakosci kamer hd kupionych na euro.
W czasie trwania innych programow np kawa czy herbata , pytanie na sniadanie , wiadomosci jakosc obrazu tez jest kiepska. Jesli porownamy programy nadawane z najbardziej nowoczesnego studia tvp przygotowanego na euro. W tym studio jest 5 bardzo nowoczesnych kamer i jakosc obrazu jest wzorowa.Najlepsze kamery 5 sztuk sa wykorzystywane sporadycznie np w czasie innych programow(niektorych kabaretow, opole) wtedy jakosc obrazu nie odbiega w zadnym stopniu od jakosci zagranicznych renomowanych stacji telewizyjnych . 5 KAMER HD TO ZBYT MALO . Najlepsza jakosc oobrazu jest oczywiscie ze studia euro pod warunkiem ze sa kamery hd (5 sztuk). Byc moze tvp nie korzysta ze studio euro zbyt czesto bo w tym miejscu jest najwiekszy 25 metrowy ekran plazmowy i pobor energii jest zbyt duzy, taki maly zarcik:). Inne wytlumaczenie dlaczego tvp nie nadaje programow z tego studia bo wtedy zablokowalaby wszystkie najlepsze kamery hd . A potrzebne sa do rejestrowania np niektorych seriali.

TRIAS EE - Multimedialno-oświetleniowa obsługa wydarzeń - Systemy 3D (monitory, projektory, ekrany, okulary, etc.)
MUZYKA I TECHNOLOGIA
TVP zaprezentowała główne studio na Euro 2012 | rp.pl

Kamery i bitrate to bardzo wazna sprawa .Telewidzowie zauwaza roznice jesli bitrate bedzie nizszy i kamery slabej jakosci.Wtedy jakosc obrazu spada dramatycznie.
Dobrze znany przyklad
SATKurier.pl / HDTV / Obniżony bitrate BBC HD
Jakosc obrazu moze roznic sie od siebie.Taka sama transmisja ale inna jakosc obrazu.Oczywiscie w tym przypadku kamery sa takie same.
http://s6.ifotos.pl/img/ard-hd-od_rwasqaw.jpg

trzeba kliknac na link lub obrazek wtedy bedzie widoczna roznica
ard-hd-od_rwasqaw.jpg

tvp1hd-od_rwasqqr.jpg

http://s6.ifotos.pl/img/tvp1hd-od_rwasqqr.jpg
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Nie podobał się mój wpis na temat czerwonoskórej prezenterki Teleexpresu? Nie moja wina! Swoje pretensje kierujcie do TVP. To ich problem, że nie potrafią ustawić poprawnego balansu bieli. Zresztą może to dlatego tak wygląda, bo jakiś ślepy pracownik w TVP sobie wymyślił, że na czerwono jest fajnie? Jakoś w innych telewizjach problem tego typu nie występuje. To tylko polska publiczna ma jakieś wieśniackie wyobrażenia o obrazie TV.

Jeśli chodzi o to, co ja mam do powiedzenia, to nie wszystkim się to musi podobać. Niestety najbardziej wszystkich wkarwia to, że ja burzę ich sztywne i wyświechtane, ale za to bardzo powszechne przekonania o rzekomej "żylecie" na kanałach TV HD. Rzeczywistość jest szara i nieciekawa. Kto się dokładniej przyjrzy, ten zauważy, że w TV obraz na kanałach HD nie jest nawet tak dobry, jak zwykłe SD z płyty DVD. Ba! Jest nawet gorsze. Z reguły jest gorsze!

Ja wiem, że to bardzo miło żyć w domku z kart i powtarzać wyświechtane legendy o żylecie". Problem, że te legendy to bzdury i kłamstwa. Ale pozbyć się złudzeń, to proces bolesny.

No to macie następne porównanie kanału HD z płytą DVD.

mqgx.jpg


53no.jpg
 

bluray

Banned
O wszystkim decyduje KSIĘGOWY !
To on wskazuje środki na birate.
A za każdy bicik trzeba płacić.
Jakość Video SAT to świadoma decyzja nadawcy.
I temat do zamknięcia.
 
Do góry