Brak tvn na module cam polsatu w P50v10e

dereck68

New member
Witam. Czy ktoś ma problem z kanałami :tvn, tvn7,tvn24,tvn turbo (wyświetlany monit - kanał zakodowany). Tv 50v10e ma moduł polsatu . Mam soft 2013 i ustawienie kraju na -Niemcy. Problem jest już od jesieni 2010r. W obsłudze klienta cyfrowego polsatu nie wiedzą jak to rozwiązać (ponowienie sygnału nic nie dało). Wszystkie pozostałe programy "familijnego" działają. Zmieniłem moduł i na nowym module sytuacja jest taka sama. Pytanie - czy ktoś ma podobny problem ?
 

Wymiatacz

New member
Witam.
Wczoraj zakupiłem pełny pakiet cyfrowego polsatu z modułem CAM i mam ten sam problem.

Nie działają:
- prawie wszystkie kanały TVN (za wyjątkiem METEO)
- Notional Geographic Wild HD
- Eurosport 2 HD

Dzwoniłem dzisiaj do BOK i poradzili mi pozostawienie TV na kanale info VOD (w celu ponowienia sygnału). Poczekam kilka godzin i zobaczę, ale z tego co mówisz pewnie nic mi to nie da...

Moduł pracuje na TV Panasonic TX-P42VT20, wersja softu 2600.
 
Ostatnia edycja:

dereck68

New member
W listopadzie 2010r. informowano mnie w BOK, że to wina nadawcy. W tej chwili chyba "chowają głowę w piasek". Ponawianie sygnału nic nie daje. Sądzę, że powinni mieć więcej ponagleń ze strony właścicieli modułów cam - czyli nas. Może coś z tym zrobią.
 

Wymiatacz

New member
Posiadam również moduł Astoncrypt, w którym mam kartę C+ i TVN'y chodzą bez problemu.

Dzisiaj testowałem moduł CP na tunerze Technotrend S2-3650 CI i problem jest ten sam.

Jeżeli te programy na dekoderach Polsatu działają bez zarzutu to jest to wina modułu i Polsat powinien się postarać o jakąś aktualizację, a nie zwalać winy na nadawcę...

Jeżeli CP nie jest w stanie zapewnić nam odbioru wszystkich kanałów, za które płacimy to możemy teoretycznie odstąpić od umowy.
 

endriu3005

New member
Witam wszystkim . Problem jest mi znany bardzo dobrze i tez nie zostal u mnie rozwiazany, jak u was wszytkich. Mam telewizor z dekoderem na modul cam cp z panasonica, dzwonilem do panasonica mowili ze znaja problem ale 21.02.11 dzwoniąc raz jeszcze powiedzieli ze z ich strony jest wszystko oki mieli jakies testy w siedziebie w NIemczech i moga dac mi to na pismie ze wszystko z ich strony jest oki a problem lezy po z stronie CP. TYlko ze CP jak zawsze nie bylo takiego zgloszenia jest pan pierwszy i ponowimy panu sygnal i bedzie wszystko oki. Dzisiaj przeczytałem panu w BOK to co tu znalazłem i trochę zmiękł i to co sie dowiedziałem to ze jak sie nie uda zgrac tych Modulow Cam to będą wycofane i zastapione dekoderami. POzdrawiam i dzwońcie do nich i meczyc jak najwiecej bo się płaci a rekompensaty żadnej
 

Bacek95

New member
Dokładnie tak samo się wdydrałem w ten moduł, a w dodatku nie zauważyłem że z początkiem lutego wycofali BBC. Jak szybko tego nie naprawią to zrywam umowę i przechodze do C+, zwykły tuner mnie nie interesuje.
 

dewujek

New member
Witam wszystkich, mam taki sam problem. Moduł CAM przez 3 miesiące (od sierpnia 2010) działał bez problemu. Jesienią znikły programy TVN. Pojawiły się napisy kanał zakodowany. Moduł używam w telewizorze PANASONIC TX-P42GW20 w Niemczech. W BOK powiedzieli że mam "złe napiecia" w odbiorniku. Polecili mi tez sprawdzić moduł w autoryzowanym punkcie dystrybucyjnym.
 

bodek.w

New member
brak TVN

Ja od tygodnia mam problemy z TVN i TVN7.Wszystko inne dziala na familijnym bez zarzutu.Telewizor Samsung UE40C6700 z gniazdem CI.Nie pomoglo ani wzowienie sygnalu, ani nowe wgranie programow, ani nowy soft fabryczny telewizora.Pozdrawiam
 

cezi1

New member
Witam!

Mam dokładnie ten sam problem od mniej więcej połowy listopada zniknęły wszystkie kanały z grupy TVN z wyjątkiem TVN Meteo. Dodatkowo nie mam Eurosport 2 HD i National Geographic Wild HD. Mam Panasonica z serii GW20. Pisałem o tym fakcie do Panasonic'a, i człowiek z serwisu potwierdził, że proble istnieje, jest zdefiniowany, ale nie potrafił odpowiedzieć na pytanie kto ma go rozwiązać. Mówił, że wina leży prawdopodobnie po stronie CP. Obawiam, się, że będę z tego powodu musiał przenieść się do innego nadawcy chociaż osobiście uważam ofertę CP za najlepszą, mimo katastofalnie niedouczonego BOK

Pzdr.
Cezi
 

cezi1

New member
Witam znowu!

Napisałem do Polsatu maila o takiej treści:

"Dzień dobry,

Nazywam się ................................., jestem Państwa abonentem, mój nr karty to
.................................... Mniej więcej od połowy listopada 2010 roku nie mam n/w
kanałów (pojawia się informacja "kanał zakodowany"):
TVN
TVN 7
TVN Turbo
TVN Style
TVN 24
Eurosport 2 HD
National Geographic Wild HD

Kartę wraz z modułem CAM mam włożoną do telewizora serii TX-P50GW20 (z
wbudowanym tunerem DVB-S). Nie jest to wina sygnału, nie jest to
również problem jednostkowy. O uzytkownikach z podobnymi objawami
można przeczytać pod tym linkiem:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/64403-brak-tvn-na-module-cam-polsatu-w-p50v10e.html

Problem dotyczy różnych modeli telewizorów z wbudowanym DVB-S i różnych tunerów używających
modułu CAM. Proszę o przesłanie tego maila do Państwa działu
technicznego i rzetelną informację, czy są prowadzone jakieś prace nad
rozwiązaniem usterki. W firmie Panasonic, były prowadzone prace i
okazało się że z ich strony wszystko jest w porządku. Akcentuję, iż do
połowy listopada odbiór kanałów był bez zarzutu, co potwierdza tezę,
że problem nie leży w braku kompatybilności tunera Panasonic z
modułem. Przyczyną więc najprawdopodobniej jest oprogramowanie modułu który nie przepuszcza uprawnień pewnych
kanalów. Pragnę nadmienić, iż w czerwcu kończy mi się z
Państwem umowa i z pewnością jej nie przedłużę, jeśli usterka nie
zostanie naprawiona. Proszę o poważne potraktowanie problemu."

Po dwóch tygodniach od napisania tego maila otrzymałem informację, z Polsatu, że sprawa jest rozpatrywana. Proponuję, aby wszyscy Ci, którzy mają podobny problem, spróbowali napisać podobnego maila do Polsatu. Wszyscy Ci, którzy mają TV Panasonica z DVB-S i modułem CAM moga pisać do p. Marcina Jurczuka (pracownika koncernu, który zajmuje/zajmował się problemem). Mailo mogę podać na priv.
Pzdr.

Cezi
 

mesho7

New member
Mam krotkie pytanko moze nie dotyczace tematu. Gdzie mozna kupic modul CAM polsatu cyfrowego ? Dziekiz gory ! ;)
 

cezi1

New member
Karty CP i moduły CAM są parowane tzn, że konkretna karta będzie odbierać wyłącznie z konkretnym modułem (inaczej niż w przypadku Cyfry +). Tak więc najlepiej moduł dostaniesz w każdym punkcie CP podpisując nową umowę. Jesli masz Dekoder CP to jedynaą szansą jest zwrot dekodera wraz z kartą i otrzymanie modułu + nowej karty. Stara nie będzie działać z modułem. Ale nie wiem czy taka opcja jest możliwa. Kupno modułu z drugiej ręki jest bezsensowne (nie bedzie działał).

Cezi

P.S. Na marginesie - jaki masz model TV?

Mam krotkie pytanko moze nie dotyczace tematu. Gdzie mozna kupic modul CAM polsatu cyfrowego ? Dziekiz gory ! ;)
 

mesho7

New member
Mieszkam w Niemczech i mam dekoder C-Tech HD 5100-C. Dlatego nie chce dekodera CP. Chcialbym kupic karte z modulem CAM by miec polska TV. Obecnie mam tylko pare polskich programow z Astry.
 

baken

New member
dzwoniłem dziś do bok polsatu po ponad godzinnych perypetiach przełączyli mnie do konsultanta technicznego.
powiedział mi że problem jest znany i przygotowują aktualizacje modułu cam
Nadmienił też aby napisać reklamacje do polsatu w celu uzyskania rekompensaty

niestety nie potrafił podać terminu rozwiązania sprawy

prosił o cierpliwość :fool:
 

baken

New member
no i pojawiło sie rozwiazanie

nie całkowite ale działa

cp wprowadził od 5 maja nowe kanałay min tvn hd który działa!!!!!!

podaje dane techniczne które nalezy doprogramować

Częstotliwość - 11.449 Polaryzacja - H Symbol Rate - 27500 FEC - 3/4
Standard - DVB-S2 Modulacja - 8PSK Pilot - WYŁĄCZONY
Nazwa Kanału Teletekst SID PID Video PID Audio PID PCR
1. Discovery HD Showcase |HDTV| - 15032 259 |M4| 258 PL |AC-3| 259
2. TVN HD |HDTV| - 15035 532 |M4| 632 PL |AC-3|
732 PL |AC-3| 532
3. TVN HD +1 |HDTV| - 15036 533 |M4| 633 PL |AC-3|
733 PL |AC-3| 533

powodzenia

czekamy na tvn zwykly ale już można oglądać :)
 

trance28

New member
Czy pojawiło się coś nowego w tej sprawie? Jak rozwiązać problem odbioru pozostałych kanałów grupy TVN w Cyfrowym Polsacie? Aktualizacji oprogramowania modułu jak nie widać tak nie widać, a minęło już sporo miesięcy.
 

radek1111

New member
tez zakupilem moduł cam do plazmy panasonica gt30 i nie mam wlasnie kanalow tvn. sa tylko tvn 7 HD i tvn HD. BOK polsatu ponawia tylko sygnal i nic. a od panasonica wgrali najnowszy soft i tez nic. co mozna jeszcze zrobic???
 
Do góry