Blu-ray - jaki ?

JaCkyLL

New member
czytam dyskusje pomiędzy ArtS007 a mat74 i próbuję znaleźć jakieś podsumowanie :) czy to oznacza, że każdy odtw. blu z wyjściami 7.1 analog ( i ten z górnej półki jak np. Pionek LX71/51FD jak i z niższej półki jak np. LG390 ) lepiej zagra z ampli bez HDMI z dźwiękiem podanym własnie po 7.1 analog ?

nadal nie do końca rozumiem od strony technicznej czy na ampli bez HDMI lepiej podać dźwięk z odtw. blu :
- po 7.1 analog
- po coaxial/optical

z wypowiedzi widzę, że wszystko zależy od naszego ucha - to słyszące więcej może więcej zrozumieć, to na które nadepnął słoń - różnicy nie zauważy :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tajemnica tkwi w jakości przetworników cyfrowo-analogowych. Jeśli są lepsze w odtwarzaczu, to lepiej skorzystać z wyjść analogowych. Jeśli są lepsze w amplitunerze, to lepiej podpiąć cyfrowo.

Ale żeby nie było tak słodko, to pozostaje jeszcze dodatkowe pytanie w przypadku odtwarzacza bluray i amplitunera nie posiadającego dekoderów HD. Może się okazać, że nie wiadomo, czy lepiej zdekodować dźwięk HD w odtwarzaczu o słabym torze analogowym, czy też wysłac do amplitunera dźwięk cyfrowo w postaci SD (umownie).

Dlatego najlepiej samemu się przekonać, co lepiej zagra.

ArtS :)
 

JaCkyLL

New member
Horhe...
nie mam nic do topmarket, ale jeśli tam "wszystko jest i zawsze najtaniej" i do tego z roczną gwarancją ( i to sprzedawcy a nie producenta :D ) to wolę dołożyć dwie stówki i mieć pewność że wszystko gra.
ciekawe czy ktoś już kupił/użytkował tego philipsa ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
JaCkyLL napisał:
z wypowiedzi widzę, że wszystko zależy od naszego ucha - to słyszące więcej może więcej zrozumieć, to na które nadepnął słoń - różnicy nie zauważy :)

dokladnie...niektorzy nie potrafia np.rozroznic "oryginalnego" DD 5.1 od dzwieku dwukanalowego z nalozonym systemem "uprzestrzenniania"...
tak samo jak niektorzy nie widza roznicy miedzy obrazem z plyty BD a np.HBO HD . no i oczywiscie kazdy ma inna miare "dobrej jakosci".


ps.sprawdz jaki transfer danych maja formaty dzwieku HD - oczywiscie nie przeklada sie to w prosty sposob na jakosc dzwieku , o czyms jednak swiadczy...
 

JaCkyLL

New member
mat74 ... dzięki za info.
ja jeszcze nie podjąłem decyzji - cały czas zastanawiam się nad modelami pionka a tym nowym philipsem. modeli LG, Panasonica, Sony raczej pod uwagę nie biorę. albo zdecyduję się skromnie na Pionka 320, philipsa 9500 albo od razu z grubej rury Pionek LX71

zobaczymy, chcę poczekać ... nie spieszy mi się tak bardoz :) chociaż z drugiej strony już nie mogę się doczekać :D -> to jest silniejsze ode mnie :D
 

JaCkyLL

New member
forumowicze ...
mam jeszcze takie pytranie, pewnie dla większości z Was dość prozaiczne.
załóżmy że mam odtw. bluray z najwyższej klasy procesorem graficznym - dzięki niemu jakość obrazu DVD i Blu kładzie na kolana. załóżmy że mam - jak to niektórzy na forum mówią - "budżetowy" ampli z HDMI i łączę go z odtwarzaczem właśnie po tym porcie. z ampli podaję obraz na TV.

czy ampli zajmuje się tylko przetworzeniem dźwięku czy tez będzie coś mieszał przy sygnale obrazu podawanym przez niego dalej do TV ? chodzi tak naprawdę o to czy mogą być jakieś "straty" w jakości obrazu ?
 

mundi21

New member
mój HK 255 przepuszcza sygnał dalej bez ingerencji albo daje możliwość pobawienie się obrazem. Nie wiem jak w innych ampach.
 

audiosystem1

New member
Opłaca się zmienić Bd Onkyo 606 na Philips 9500? Całość działa z amplitunerem Onkyo 905 i plazmą Panasonica.Nie wiem czy warto w internecie jest coraz więcej filmów zapisanych jako mkv a dziś zobaczyłem że nawet AVCHD Onkyo nie odtwarza z przerobionego mkv.Została konwersja ConvertXtoDvd na Dvd Dl ale to już nie to samo.Normalnie szach mat zależy mi na dobrym stero w muzyce nie gorszym od Onkyo 606.Co radzicie ;-)
 

toyota

New member
a co polecacie do 2500zl??

a) ma odtwarzac DIVX
b) ma miec wyjsce RCA, zeby mozna bylo osobno kanaly podpiac do sluchania stereo
c) ma miec ta firma w ofercie dobre amplitunery




ps. czy to prawda ze BD PLayery yamahy nie odtwarzaja DIVX??
 

JaCkyLL

New member
toyota ...
sam szukam na forum wiedzy więc nie jestem w temacie specjalistą ale Twoje wymagania spełnia chyba m.in. Pioneer LX71 / tyle że nie kupisz go chyba za 2500 pln.
philips 9500 o którego sam pytam i czekam na jakieś testy/spostrzerzenia też chyba spełnia Twoje oczekiwania - również cenowe.
i sprzęt oppo - model chyba 83 - cenowo jest ok, tyle że nie w Polsce, musiałbyś mieć kogoś kto ściągnie Ci ten sprzęt ze stanów lub chociażby z wysp brytyjskich.
 

toyota

New member
ze stanow moge sciagnac co chce, ale problem jest tego rodzaju ze filmy blu ray tez są regionizowane i na amerykanskim blu rayu nie podziałam z plytami kupionymi u nas.

co do philipsa, juz wole marantza (drozsza linia philipsa), poza tym do philipsa nie znajdziesz dobrego amplitunera tej marki. a mnie interesuje BD player i amplifier tej samej firmy.

Praktycznie bylem zdecydowany na denon 2500bt, ale on nie ma innego wyjscia oprocz hdmi, wiec dobra jakos muzy w stereo odpada. znowu denon 2010 ma gorsza jakosc obrazu od 2500bt ale za to ma RCA i inne wyjscia - lecz aktualnie nie jest do dostania, bo za malo ich importer na polske zamowil.

yamaha ma ciekawa oferte playerow i amplitunerow - ale yamaha nie odtwarza divxow (w 2009 roku to niedopomyslenia, w sprzecie za ponad 2tys.)

co do pioneera znowu, to niestety nie slyszalem o nich dobrych opinii jesli chodzi o blu raye - poza tym na te chwile wstrzymali produkcje....
 

JaCkyLL

New member
toyota...
nie wiem czy oppo robi dobre wzmaki/ampli ale wiem, że dość łatwo można znaleźć nawet w sieci sposób na zdjęcie regionalizacji i na DVD i na BD. więc jeśli możesz ściągnąć ze stanów wszystko zastanów się nad tym.

ja mam ampli HK - co prawda starszej generacji bo 235 bez HDMI - bardzo leży mi jego brzmienie. Kilka lat temu jak go kupowałem porównywałem z innymi ampli z podobnego pułapu cenowego i jego brzmienie najbardziej mi leży - ładne, miękkie w sam raz do mojego ucha. Pioneer "wrzeszczał" dlatego go nie wybrałem. myślę, że im więcej nas tym więcej opinii - ampli należy gdzieś posłuchać, podobnie jak głośniki.

nie sztuką jest kupić, sztuką jest mieć później z tego zadowolenie. kupić dla chęci posiadania można zawsze :)

pioneer wstrzymuje produkcję ... pewnie KIKI może o tym wiedzieć sporo, z resztą co to wnosi do jakości produkowanego przez nich sprzętu. myślę że jak większość firm mają sprzęt "dla ludu" i dla bogatszego odbiorcy. myślę że gdybyś kupił coś z linii LX napewno byś był usatysfakcjonowany - mowa o BDP. a jeśli prawdą jest jest że wstrzymują produkcję ... w kryzysie to rzecz normalna, ampli za 8-9 tysięcy nie zjesz :)
 
Ostatnia edycja:

squad05

New member
toyota napisał:
a co polecacie do 2500zl??

a) ma odtwarzac DIVX
b) ma miec wyjsce RCA, zeby mozna bylo osobno kanaly podpiac do sluchania stereo
c) ma miec ta firma w ofercie dobre amplitunery

jak chcesz bdp do wszystkiego z przyzwoitym stereo po analogu poza pinkami popatrz może na oppo bdp83 SE, to rozbudowana wersja Oppo-83 własnie w torze audio.
Nie posiadam Oppo i nie bedę go wychwalał pod niebiosa ale opinie ma co najmniej bdb. Poczytaj:
http://www.oppodigital.com/players.asp
niestety 3-ci punkt z twich kryteriów odpada ale tutaj wybierzesz coś porządnego do kina;)
A dodatkowo jak masz możliwośc ściągnięcia ze stanów wszystkiego to dla mnie była by to jasna sprawa.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

biglyk

New member
Witam, przeczytałem temat od początku do końca i muszę zadać pytanie, bo mam trochę inne wymagania niż większość w tym temacie, ale skoro temat jest taki uniwersalny to walę tutaj...
Potrzebuję odtwarzacza blu-ray o dobrym napędzie czytającym oprócz płyt blu również np divx z napisami i mkv z napisami. I żeby się nie zacinał na płytkach nagrywanych.... Sprzęt nie będzie wykorzystywany do DVD ani do Audio bo do tego mam Onkyo 504. Nie zależy mi też na wyjściu 7.1 bo mam Amplituner Okyo 805 i ma on dekodery DTS-ES i DD MA. Przeczytałem sporo o LG-390, gdzieś przeczytałem, że napęd sporo lepszy niż w Samsungach ale nie wiem czy to opinia czy ktoś to sprawdził. Dobrze, żeby mielił wszystkie płytki co proponujecie?
 

JaCkyLL

New member
potwierdzam słowa BARABARA
im bardziej markowy sprzęt tym bardziej wybredny jeśli chodzi o podane płyty i formaty. jednak odtwarzacze które "czytają" wszystko co jest na rynku charakteryzują się słabszą jakością obrazu i dźwięku.

jak widać dla każdego coś miłego - wysoka jakość = mniejsza elastyczność / większa elastyczność = słabsza jakość
 

JaCkyLL

New member
Forumowicze ...
a czym tak naprawdę różni się pioneer LX71 od BDP-51FD ? na stronce Pioneera jest dokładny/ładny opis LX'a ze zdjęciami frontu i tyłu, z opisem przetworników itd. niestety 51FD jest juz opisany nieco gorzej więc jako laik nie do końca wiem jakie dokładnie są pomiędzy tymi dwoma modelami różnice. gdzieś wyczytałem, że LX ma dotykowe klawisze i alumniową obudowę - czy to jedyne różnice ?

cena 51FD jest obecnie zbliżona do oczekiwanego przez wielu Philipsa9500 - w zasadzie to te same pieniądze, okolice 2 tys pln. jak się mają oba modele do siebie pod wzlędem parametrów technicznych, specyfikacji - o różnicach praktycznych chyba jeszcze trudno powiedzieć bo jak na razie nikt jeszcze słowa nie napisał o filipie.
 
Do góry