Blu-ray - jaki ?

ArtS007

New member
Bez reklam
To prawda. Lepiej zainwestować w lepszy amplituner lub lepszy odtwarzacz. W budżetowych konstrukcjach jakość toru analogowego jest taka sobie.

ArtS :)
 

mundi21

New member
z drugiej strony czy warto inwestować w pioneera 51,71 jeśli będzie analogowo podpięty do HK avr 235 ?. Może okazać się że źródło będzie lepsze od ampa a to niekoniecznie musi przenieść się na polepszenie fonii. Coax moim zdaniem jest rozsądnym rozwiązaniem na chwilę obecną. Na przyszłości przyda się na pewno bd z dobrym torem audio po hdmi więc pytanie brzmi: na dziś czy może dłużej ?, bo jeśli będziesz zmieniał ampa w niedalekiej przyszłości to warto kupić raz i "dobrze" i wtedy pioneek jak najbardziej.
 

JaCkyLL

New member
mundi21 napisał:
z drugiej strony czy warto inwestować w pioneera 51,71 jeśli będzie analogowo podpięty do HK avr 235 ?. Może okazać się że źródło będzie lepsze od ampa a to niekoniecznie musi przenieść się na polepszenie fonii. Coax moim zdaniem jest rozsądnym rozwiązaniem na chwilę obecną. Na przyszłości przyda się na pewno bd z dobrym torem audio po hdmi więc pytanie brzmi: na dziś czy może dłużej ?, bo jeśli będziesz zmieniał ampa w niedalekiej przyszłości to warto kupić raz i "dobrze" i wtedy pioneek jak najbardziej.

czyli ... kupić lx52 bądź 320 i podłączyc po coaxialu z moim HK235. Ampli mam od około 3 lat. Mało grany bo niedługo wcześniej urodziła mi się Moja Kochana Córa i nie bardzo mogłem ostro wygrzać sprzęt - można wręcz powiedzieć że pewnie jeszcze się nawet dobrze nie "poukładał" :) Niestety :)
Sprzedać go to będzie porażka, bo dostanę małą kasę a sprzęt naprawdę gra zajefajnie. Więc za szybko go nie sprzedam, tak myślę.
Ale kolega Mundi twierdzi, że po coaxialu np. model 320 pionka tez powinien fajnie podać dzwięk więc może faktycznie olać wątpliwą korzyść z odsłuchu 7.1 analog podanego z odtwarzacza średniej jakości na korzyść dobrej jakości obrazu i dzwieku chociaż już "tylko" po coaxialu ??
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli zamierzasz kupić LX, to sądzę, iż lepiej będzie połaczyć go analogowo. Wyjście koaksjalne poda do amplitunera standardowe (nieco tylko lepsze) AC3 lub standardowy DTS. Idę o zakład, że dźwięk z odtwarzacza (Dolby TruHD oraz DTS-HD MA) będzie wyraźnie lepszy.

ArtS :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
JaCkyLL - nalezaloby zaczac od tego dlaczego uwazasz ,ze pionek z wyjsciami analogowymi mialby miec gorsza jakosc obrazu niz ten bez analogu ? jakosc dzwieku po coaxialu tez nie bedzie gorsza w pionku z analogami no bo niby dlaczego ? nie planujesz wymiany amplitunera wiec decyzja ktora w tej chwili podejmiesz zawazy o tym czy "posmakujesz" nowych formatow czy nie - przejsc na coaxial mozesz zawsze.... a pioneer to jednak nie samsung czy lg wiec moze warto sprobowac ?!

mundi21- jakos nie moge "zalapac" twojego toku rozumowania. obawiasz sie ,ze odtwarzacz po analogu moze byc "za dobry" dla amplitunera dlatego korzystniej jest wybrac "gorsza" opcje ?! z tymi roznicami jakosciowymi audio przez HDMI to tez nie przesadzajmy ;) , jestem przekonany ,ze o ile roznice miedzy np.panasem a pioneerem podlaczonymi analogowo napewno bys uslyszal ,to juz przy podlaczeniu przez HDMI nie bylbys w stanie powiedziec ktory player podaje sygnal...;)

ps. a kupic "raz i dobrze" warto zawsze !!!
 

mundi21

New member
Nie jestem w stanie przesłuchać nawet połowy dostępnych odtwarzaczy bd ponieważ nie jestem sprzedawcą. Opieram swoje wypowiedzi na tym co usłyszałem. Twierdzę jedynie, że analogowe wejścia w hk avr 235 a np 460 dadzą zupełnie inne doznania gdy podłączymy do obu np. denona 3800. Uważam również że dtshd puszczone po coaxialu to zupełnie coś innego niż dts. W moim przypadku puszczanie po analogu daje dźwięk mniej dynamiczny niż po coaxie ale ja mogę skorzystać jeszcze po hdmi. W wielu testach pisze się że lepiej analogi niech się kurzą ponieważ dźwięk z hdmi jest o wiele lepszy. A do mojego HK 255 na pewno nie kupiłbym pioneera 71 bo niestety nie usłyszałbym tego co ten pionieer potrafi o ile po analogu potrafi:bober:.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
chodzi wlasnie o to, ze twoj amplituner obsluguje dzwiek przez HDMI ,a kolegi -nie. wiec aby odtworzyc formaty hd musi albo kupic player z wyjsciem analogowym wielokanalowym (oczywiscie im lepsze tory analogowe w playerze tym lepiej) lub zmienic amplituner.

wracajac jeszcze do porownan- czesto "stare" formaty brzmia "dynamiczniej" nie tylko porownujac polaczenie spdif do analogowego ! przy podlaczeniu przez HDMI (pelna obsluga formatow przez ampli oczywiscie) "stary" format rowniez bardzo czesto sprawia wrazenie glosniejszej i bardziej dynamicznej sciezki dzwiekowej niz format HD szczegolnie jesli ten drugi jest w wersji LPCM , wystarczy jednak poswiecic chwile i sie wsluchac ,aby wylapac wlasciwe roznice miedzy formatami ;). sprobuj sobie zrobic takie doswiadczenie z jakims koncerem na BD (oczywiscie takim gdzie graja muzycy :D)
 

JaCkyLL

New member
czyli co mat74 ... powinienem zainwestować w odtw z obrymi torem 7.1 analog i wtedy będzie ok. czyli model LX71 lub BDP51FD ? I wtedy jakość obrazu mnie powali na kolana a dźwięk na moim HK235 znokautuje mnie do końca :)

Każda inna konfiguracja ( LX52 v BDP320 / Panas BD80 / Sony BDPS550 / LG BDP390 ) będzie "niepełną" - albo słabszy obraz ( pioneer ponoć w wysokich modelach miażdży - powstaje pytanie czy mój PV600 da radę to wyświetlić :) ) albo jakość 7.1 analog podana na ampli wątpliwa.

czyli trzeba wydać sporą kasę albo kupić półśrodek :)

i jeszcze jedno mat74... nie twierdzę, że pionek z 7.1 analog poda gorszy obraz od tego bez wyjść analogowych. jeśli tak to odczytałeś to sorki, ale nie to miałem na myśli. tak naprawdę żeby mieć wypas muszę wydać sporą kasę na model lx71 bądź bdp51FD i wtedy będzie max wypas. ale chcąc wydać mniej kasy mogę się zdecydować na pionka lx52 lub bdp320 versus odtw. lg390 v sony s550 v panasonic bd80 ( wszystkie trzy z 7.1 analog - pewnie gorsza jakośc obrazu w porównaniu z pionkami lx52/bdp320 )
i tu mam dylemat :)

Jacek
 
Ostatnia edycja:

mundi21

New member
Miałem okazję posłuchać THE POLICE ( dolby truehd), THE CURE ( dts hd) i coś tam jeszcze po analogu, po hdmi oraz coaxie. Ten drugi spasował mi najbardziej, coax puszczał "core" oczywiście i różnice było słychać. Analog szedł ciszej, scena była węższa a dźwięk mniej dynamiczny. o ile mi wiadomo dźwięk hd ma nas wnieść na poziom wyższy niż to co było dotychczas. To akurat słyszę w porównaniu starego z nowym.

cyt. "stary" format rowniez bardzo czesto sprawia wrazenie glosniejszej i bardziej dynamicznej sciezki dzwiekowej niz format HD"
-a tego nie zauważyłem mimo porównać chociażby na podstawie The Cure które ma również wydanie dvd.

JaCkyLL- poczekaj na philipsa 9500. Ma ponoć doskonały tor audio po analogu na przetwornikach Burr-Brown PCM1754 oraz procesor wizyjny marvell qdeo drugiej generacji, będziesz miał "raz a dobrze na dziś i jutro"
Jeśli będzie Ci zależało na analogach a czas nagli to zastanów się nad pioneer 51 sam zobaczysz różnicę pomiędzy różnymi połączeniami audio.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
mam panasa 42" px7 ogladam z 3m - wiec powiem ci ze:
-jakosc obrazu niestety cie nie rzuci na podloge...:D obojetnie ktory to bedzie odtwarzacz , chcialem zmieniac TV na wiekszy i full hd - pochodzilem ,popatrzylem,posprawdzalem - dalem sobie spokoj , kupilem proja full hd ... no i teraz szczeka opada....:D
- jakosc dzwieku - tu chyba duzo zalezy od "sluchu" uzytkownika....;)
w kazdym badz razie przy odpaleniu pierwszego koncertu na "niebieskim krazku" w formacie DTS HD MA szczeka mi opadla i zaniemowilem... :D
osobiscie doradzlbym ci - pioneer bdp51 lub w podobnej cenie (w UK 500£) oppo bd83 - wedlug testow za ta kase killer
pioneer lx71 - to moze byc troche "przerost formy nad trescia" przy twoim TV roznice w jakosci obrazu to dyskusyjne niuanse , co do dzwieku- za 4tys. roznicy to faktycznie lepiej ampli wymienic.


ps.koszt przejscia na "niebieska strone mocy" mial sie u mnie laczyc z wydatkiem 300£ (cena odtwarzacza) - apetyt wzrosl i pekly 3tys....wiec sie przygotuj...:D
 

JaCkyLL

New member
mat74 ... wiem jak to jest ze sprzętem i wydawaniem na niego kasy :) mój Panasonic PV600 ma już ... ho ho ... sporo lat już ma i jak go kupowałem wydałem naprawde wieeeelką kasę ( teraz za te pieniądze kupiłbym TV, odtw, ampli ... - masakra :) ) spodziewam się, że dobre źródło - odtw. blu-ray - sprawi, że niedługo potem wymienię TV i ampli :) wiem, że tak będzie chociaż staram się jak mogę oddalać od siebie te myśli - muszę znaleźć dobre motywowanie zakupów u mojej Żonki :)

mundi21 ... kiedy ma się pojawić ten philips 9500 ? tak naprawdę, to pretekstem do myślenia o zakupie blu-ray'a jest koncert mojej ulubionej kapeli, który zamówiłem sobie za pośrednictwem MetClubu. W grudniu ma przyjechać do mnie z USA koncert z Nimes we Francji, który pod względem setlisty miażdży. mam nadzieję, że "niebieski format" tego koncertu dokopie mi na maksa :)

chciałbym mieć odtw. na święta więc mam jeszcze jakieś półtora miesiąca. czekać na philipsa 9500 ? jakieś wieści o możliwościach tego urządzenia ?

PS. wyczytałem na http://www.av.com.pl/index.php?news=368 że 9500 ma być dostępny w listopadzie, ponoć od września dostępny już jest model 7500 który ponoć jest rewelacyjny w swojej klasie cenowej. jest tak faktycznie ? rzeczywiście 9500 bedzie poważną konkurencją dla innych maszyn ?
 
Ostatnia edycja:

JaCkyLL

New member
Horhe ... ja po prostu podchodzę do tematu realnie :)
Jak kupiłem PV600 i podłączyłem po Euro mój pierwszy odtw pioneera :) to omało nie zrzuciłem TV ze ściany. n adrugi dzień znalazłem chętnego na mój używany dvd i kupiłem nowy, pionek dv 490 - mam dziada do dzisiaj :)

urządzenia OPPO sugerowałeś juz we wcześniejszych postach, masz coś takiego na własność ? ja niestety nie mam nikogo w stanach, koncert blu-ray dostanę pocztą - wyślą mi z MetClubu :) niestety znajomka nie mam by kupił mi odtw. i przywiózł do Polski. niestety ...
 

JaCkyLL

New member
macek ... kupione w Stanach czy w Polsce ? zdjęta regionalizacja na dvd ? siedzę i czytam opis na stronce oppo, jakieś opisy i opinie na zagranicznych serwisach ... piszą że to highendowy sprzęt , że tor audio jak w highend CD a i obraz dzięki lux procesorowi też niczego sobie ... a kosztuje 499 USD :) jak to jest ?
 

macek

New member
Bez reklam
W Europie jescze nie kupisz,mialy byc dostepne w pazdzierniku ale przesuneli premiere na pozniejszy termin,niewiadomo kiedy.
W Europie ma wystepowac jako OPPO-831 poprostu w stanach tak w EU tak.
Kupione w Stanach,tylko,ze ja mieszkam w UK i nie bylo problemu z dostawa.
Oczywiscie jak pisalem kilka postow wczesniej region free dla DVD i BD.
 

Horhe Ortega

New member
Teraz tak dopiero patrze a ten 7500 jest już poniżej 1000PLN? Fakt , to nie to co 9500 ale...(szkoda że inne nie są tak wykonane).Muszę kończyć-pozdrawiam.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
macek - widzialem cene na jakies stronie 490 w "naszej walucie..:D-£) wiec w UK juz sa dostepne napewno ! - nochyba ,ze to faktycznie oferta z USA i tylko przeliczona dla "kuzynow" ?!
 

JaCkyLL

New member
macek, ma74 ... ciekaw jestem czy sprzęt OPPO będize dostępny w Polsce z jakiejś "zdrowej" dystrybucji czy tylko czeka nas przywożenie takich maszyn zza wielkiej wody. ciekawe ile taki sprzet kosztowałby na półce np. w Media :) pewnie nie 500USD x 3 = 1500 plnów :)
 
Do góry