Blu-ray - jaki ?

macek

New member
Bez reklam
No prosze i mozna dostac jak pokazal mat74 i masz player pierwsza klasa do tego zakupisz plytki DVDAUDIO czy SACD i :D


Nawet zona u mnie zadowolona, dostala super torbe na zakupy z logiem:p
 

mundi21

New member
JaCkyLL jeśli będziesz chciał odsłuchać sobie płytkę ze Stanów to faktycznie odtwarzacz z regionem free. 9500 na początku tego miesiąca
 

JaCkyLL

New member
mundi21 napisał:
JaCkyLL jeśli będziesz chciał odsłuchać sobie płytkę ze Stanów to faktycznie odtwarzacz z regionem free. 9500 na początku tego miesiąca

Mundi ... nie przewiduję żadnych problemów z zamówioną przeze mnie płytką z koncertem Mety na żadnym z odtwarzaczy gdyż jak napisano "The Blu-Ray is region free." Mam więc nadzieję, że tak właśnie będzie :)
pisząc o odtwarzaczu z regionem free a zaraz potem o dostępności philipa 9500 chcesz mi powiedzieć że własnie ten sprzęt będzie region free? a może niezmiernie łatwo będzie go pozbawić regionalizacji ? chociaż akurat regionalizacja jest chyba pozakładana przede wszystkim na płytki DVD - czy tak nie jest ?
 

JaCkyLL

New member
witam w poniedziałkowy poranek :)
Nie jestem elektronikiem, czytam opinie o philipie 9500 - teoria mówi, że sekcja video i audio powinna dawać wiele radochy. Za pieniądze jakie ma to pudełko kosztować ( około 2 tys pln ) sprzętem warto się chyba zainteresować.

Jednak gdzieś w necie znalazłem opinię, która pozostawia sporo znaków zapytania:

// Osobiscie nie lubię philipsa /przykre doswiadczenia/ ale w tym wypadku chylę nisko czoła.
design jest natomiast jakiś taki bezpłciowy /chciałem napisać coś innego ale ktoś mógłby mnie oskarżyć o chomofobię -takie czasy/

... co mnie jednak trochę zastanawia

- tor audio - z tego co widzę, nie jest jakoś specjalnie finezyjny - widzę po 5 elektrolitów na kanał+pewnie po kilka rezystorków i kość BB pewnie 1 szt na 2 kanały /można wlepić 1 na kanał i wtedy mamy HQ audio/

- zasilacz- owszem, wygląda to jak sekcja dedykowana /2 stabilizatory na płytce audio mogą to sugerować/- i pewnie taką jest ale wg mnie zasilacz jest sztucznie przeniesiony na płytkę audio ponieważ na głównej płytce zasilacza nie było już miejsca bo przeszkadza trafo. W efekcie w całym bloku zasilającym mamy ledwie 4 stabilizatory włączajac w to ten niby wydzielony tor audio. Tymczasem Pioneer 51/71 ma w zasilaczu łącznie 7 stabilizatorów i przynajmniej 2-3 krotnie bardziej zaawansowaną płytkę audio. Poza tym pamiętajmy że prawdziwy separowany tor audio to nie tylko krzem i kondensator ale i - a może przede wszystkim - wydzielony transformator pracujący wyłącznie dla sekcji audio
Pozostawiam pod rozwagę

Dobrze jest czasami spojrzeć na sprzęt racjonalnie- w koncu wydajemy cieżko zarobiony grosz

Nie mniej - - jako tzw naped - ten Filip jest bardzo dobry. Swietna sekcja video - audio już znacznie słabsze //


Czyżby jednak nie było tak pięknie ??
 
Ostatnia edycja:

mundi21

New member
Nie upieram się przy tym filipsie ale chciałbym go sprawdzić zanim dokonam wyboru gdyż daje mi do myślenia taka oto wypowiedź

"Nawet w przypadku płyt Blu-ray, procesor obrazu skutecznie eliminuje irytujące zakłócenia bez pogorszenia ostrości, poprawia kolory, nie zakłócając balansu obrazu i nadaje mu większą głębię bez utraty naturalności. W połączeniu z najlepszą w swojej klasie jakością dźwięku uzyskaną dzięki wykorzystaniu przetworników analogowo-cyfrowych Burr-Brown, zapewnia jeszcze bardziej realistyczne doznania przy odtwarzaniu płyt Blu-ray. Zyskuje też odtwarzanie płyt DVD, gdyż w tym nowym, sztandarowym odtwarzaczu wykorzystano najbardziej zaawansowane technologie skalowania obrazu do wysokiej rozdzielczości, jakie są dostępne na rynku".

"Imponująco prezentuje się BDP9500 - urządzenie charakteryzujące się nie tylko znakomicie wykonaną, stylową obudową, ale także wyrafinowaną techniką. Najlepszym tego świadectwem jest fakt zastosowania procesora wizyjnego Marvell Qdeo drugiej generacji. Obok deinterlacingu i skalowania sygnałów SD z płyt DVD dokonuje on precyzyjnej obróbki sygnału HD z płyt Blu-ray, między innymi pod kątem bardzo zaawansowanego odszumiania".

"Obudowa odtwarzacza została wykonana w przeważającej mierze z grubej (3-milimetrowej) płyty aluminiowej. Wszystkie gniazda są pozłacane. Wyposażenie obejmuje wyjścia analogowe 7.1 (wbudowane dekodery dźwięku HD), port LAN, dwa wyjścia cyfrowe audio (optyczne, koncentryczne). Jednak największe wrażenie robi widok układu elektronicznego. Zastosowano dedykowaną, niezależnie zasilaną z transformatora toroidalnego, sekcję audio. 8-kanałowa płytka SMD wykorzystuje przetworniki Burr-Brown PCM1754 dla każdego kanału oddzielnie. Układy wideo mają własny zasilacz impulsowy. W menu urządzenia można ustawić jeden z kilku trybów obrazu. Przyciskiem na pilocie można bezpośrednio zmieniać rozdzielczość wyjściową wideo dla złącza HDMI. Przewidziano tryb Native (rozdzielczość źródłowa)"

"Philips BDP9500 - jedyny w swojej klasie cenowej odtwarzacz z high-endowym procesorem wideo (Marvell Qdeo) i audiofilskim torem audio z własnym zasilaniem!"

Nie twierdzę że bezgranicznie w to wierze ale coś jest na rzeczy. Opinie przeczytać można różne, czas je zweryfikować i wybrać.
 
Ostatnia edycja:

JaCkyLL

New member
zgadza się mundi ... ile nas wszystkim na ziemi tyle opinii w necie :D
zdecydowanie należy sprawdzić samemu, kupić i używać a potem generować opinie czy jest ok, czy też kompletna lipa lub maksymalna rewelacja !

opinie o których piszesz czytałem w necie na różnych serwisach audio video - opinia kolegi z innego forum jest mocno techniczna - mnie nie wiele mówi:
- "widzę po 5 elektrolitów na kanał+pewnie po kilka rezystorków i kość BB pewnie 1 szt na 2 kanały /można wlepić 1 na kanał i wtedy mamy HQ audio/"
- zasilacz - owszem, wygląda to jak sekcja dedykowana /2 stabilizatory na płytce audio mogą to sugerować/- i pewnie taką jest ale wg mnie zasilacz jest sztucznie przeniesiony na płytkę audio ponieważ na głównej płytce zasilacza nie było już miejsca bo przeszkadza trafo. W efekcie w całym bloku zasilającym mamy ledwie 4 stabilizatory włączajac w to ten niby wydzielony tor audio. Tymczasem Pioneer 51/71 ma w zasilaczu łącznie 7 stabilizatorów i przynajmniej 2-3 krotnie bardziej zaawansowaną płytkę audio. Poza tym pamiętajmy że prawdziwy separowany tor audio to nie tylko krzem i kondensator ale i - a może przede wszystkim - wydzielony transformator pracujący wyłącznie dla sekcji audio


ale brzmi mocno przekonująco.
Ciekawe czy jest tu ktoś na forum mocno techniczny i jest w stanie ocenić cytowane przeze mnie wyżej i w poprzednim poście słowa o BDP9500. Może coś w tym jest a może i nie ...

Mundi ... wiemy kiedy odtw będize dostępny w sprzedaży ? miałbyć początek listopada ... właśnie minął pierwszy tydzień :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie jestem takim fachowcem aby moc ocenic budowe tego odtwarzacza, jednak aby znalesc istotne roznice w tych dwoch opisach nie trzeba byc zaraz inzynierem elektronikiem...;)

<Zastosowano dedykowaną, niezależnie zasilaną z transformatora toroidalnego, sekcję audio. 8-kanałowa płytka SMD wykorzystuje przetworniki Burr-Brown PCM1754 dla każdego kanału oddzielnie.>

<widzę po 5 elektrolitów na kanał+pewnie po kilka rezystorków i kość BB pewnie 1 szt na 2 kanały /można wlepić 1 na kanał i wtedy mamy HQ audio/"

Poza tym pamiętajmy że prawdziwy separowany tor audio to nie tylko krzem i kondensator ale i - a może przede wszystkim - wydzielony transformator pracujący wyłącznie dla sekcji audio >


wiec jak ? osobny przetwornik na kazdy kanal czy nie ?! sekcja audio zasilana niezaleznie czy nie ?!
 

Horhe Ortega

New member
Kolega który to napisał , mógł tak sobie b.pobieżnie swym okiem eksperta rzucić-w podsumowaniu kwitując m.in. jako napęd-b.dobry.
Zastosowano dedykowaną, niezależnie zasilaną z transformatora toroidalnego, sekcję audio. 8-kanałowa płytka SMD wykorzystuje przetworniki Burr-Brown PCM1754 dla każdego kanału oddzielnie. Układy wideo mają własny zasilacz impulsowy.
Całkiem sprytnie no ale faktycznie , szkoda że Philips nie pokusił się o więcej finezji niż np. w przytoczonym Pioneer BDP-LX71 (za~50% wyższą cenę).;)Faktycznie najprawdopodobniej jest: 5x PCM1794 + 10x OPA2604( może ktoś wie na 100% ? ).
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Musiałbyś sam posłuchać -bo zagra lepiej , ale to tylko pewna przewaga w audio -bo w wideo to raczej nie(Qdeo ma nawet nowsze niż to w LX91).
 

macek

New member
Bez reklam
Oczywiscie,ze nie zagra duzo lepiej...ale.

Pierwszy przytoczony przez Ciebie tekst to wypowiedz uzytkownika forum,nawet wiem do kogo nalezy:grin:

Nastepnie tekst ktory zacytowal Mundi to marketingowa papka,widac to na pierwszy rzut oka.

Takze mozna to tez w ten sposob ocenic,nie zawsze to co pisze prasa,kiedy placi sie recenzenta,do zachwalania danego produktu bez pokazania mniejszych czy wiekszych niedociagniec.
 

mundi21

New member
Macek
Zgadzam się, że w prasie wiele opisów pozytywnych na temat sprzętu poparte jest......no właśnie wszyscy wiemy czym. Jeśli ktoś ocenia słabo grający sprzęt jako dobry zawsze może to wytłumaczyć tym, że inaczej postrzega to co dźwiękowo sprzęt prezentuje ( dlatego każdy powinien sam dokonać odsłuchu ). Ale nie można napisać, że sprzęt w torze audio ma......a w torze wideo ma...........bo wtedy nie da się powiedzieć, że jako redaktor miesięcznika widział zupełnie coś innego niż przysłowiowy Kowalski. Można podnieść ocenę sprzętu x choć na to nie zasługuje tylko, że jeszcze nikt go nie testował, ja bynajmniej się z recenzją tego phila nie spotkałem.
Zaznaczam, że nie jestem fanem tej marki, chce jedynie dać sobie szansę przy wyborze, bo jak się okaże, że jest deczko gorszy od np lx71 to za resztę wolę nakupić płytek.
 
Ostatnia edycja:

JaCkyLL

New member
mundi21 napisał:
Zaznaczam, że nie jestem fanem tej marki, chce jedynie dać sobie szansę przy wyborze, bo jak się okaże, że jest deczko gorszy od np lx71 to za resztę wolę nakupić płytek.

i tu się z Kolegą zgadzam w 100% !!! :D
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ze sprzętem użytkowym jest podobnie, jak z procesorami Intela. Od pewnego momentu jakość rośnie nieproporcjonalnie wolniej od kwoty, jaka trzeba za nią zapłacić. Czyli obrazowo: dwa razy wyższa cena nie oznacza na pewno dwa razy lepszej jakości.

ArtS :)
 

JaCkyLL

New member
czyli co ... czekamy na Philipsa 9500 i opinie osób które jako pierwsze będą miały z tym kontakt.
cały czas myślę poważnie o Pionku bdp320 ... hmmm. jakby nie było w życiu innych problemów, nie :D
 

twiggy

New member
Posiadam stary ampli Yamaha RX V457 bez dekoderów HD i złączy HDMI oraz kolumny Eltax Universe. Z tego co wyczytałem podłączając blu-ray po optyku mogę liczyć na core ze ścieżki HD, o bitrate wyższym niż w przypadku DVD. Ponieważ jednak ampli posiada analogowe wejścia 5.1 taki Philips ze świetną ponoć sekcją audio byłby jak znalazł.
Jednak kusi mnie również LG BD390 (ze względu na swoje funkcje sieciowe), dlatego chciałbym się dowiedzieć czy na moim nie najwyższych lotów sprzęcie ma sens podłączenie analogowe i czy przypadkiem po optyku nie zabrzmi lepiej:confused:
 
Do góry