Bi-Wire i Bi-Amp - dyskusja

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tą co podałeś, to niższy model, co nie znaczy, że się nie sprawdzi. Moja ma pilota i można wyłączać strefami bez schylania się za szafkę. Ja z tego nie korzystam, ale sporo osób zaleca takie wyłączanie. Była tu dyskusja swojego czasu nad zasadnością takiego użytkowania.
Rozmiarowo to samo jak widzę, z tą różnicą, że moja ma panel z jednej strony i nie widać wtyczek.
Ja szukasz czegoś małego, to ta faktycznie może być za duża.
 

3echo

Member
Bez reklam
Belkin ma dość fajne listwy zerknij sobie.

Potwierdzam.
belkin.jpg
Kiedyś taką upolowałem za 60zł.
 

katka10

New member
Ja mam listwę za 20 zł ktora mi służy też 10 lat, więc po po szukać w ch... mózgu?

To niech mi ktoś teraz wytłumaczy gdzie tkwi róznica w listwach w przedziale 50-80 zł a 120-160 zł?

Fakt Bipo ma sporo sprzętu wysokie modele wiec nawet było by fouxpas zasilic to listwą za 20 zł.
Poza tym czy te ubezpieczenia które doklada producent listwy coś dają? pewnie w przypadku uszkodzenia na skutek losowy typu przepiecie na wypadek burzy skutkuje wypieciem się du..ą na klienta, wszak wszedzie piszą ze należy wyłaczyć z prądu i od anten zewnetrznych itp.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
To niech mi ktoś teraz wytłumaczy gdzie tkwi róznica w listwach w przedziale 50-80 zł a 120-160 zł?

Nigdzie, jak pierdnie burza i będzie błysk a w tym samym czasie huk to popali od listwy poprzez tv kończąc na lodówce a jak masz toster w kontakcie to też go szlag trafi.

Listwy te znoszą przepięcia prądowe wytworzone przez sąsiadów którzy mają jeszcze stare rubiny, lub innego typu przepięcie, gdzie główny włącznik prądu jest wolniejszy od bezpiecznika w listwie. Dobre bezpieczniki w skrzynkach są szybsze niż te w listwach. A jeszcze jak przy budynku jest rozdzielnia to tam są jeszcze szybsze i czasem jest tak, że prąd wywala w skrzynce szybciej niż bezpiecznik w domu a listwa dalej nie odbije. Chyba, że te droższe są bardziej czulsze na syf w sieci
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam listwę za 20 zł ktora mi służy też 10 lat, więc po po szukać w ch... mózgu?

Tak? Bo mi taka za 20-30zl z marketu się zwyczajnie zjarała, za duże miała obciążenie i podejrzewam, że jeszcze trochę, a stopilaby się jak swojego czasu (byłem świadkiem) plastikowa mini farelka w markecie budowlanym.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Niegdyś znany był przypadek w Rzeszowie - gość miał podłączony sprzęt za 100 tys pod Gigawatta. Prawie w całym bloku popaliło gniazdka i sprzety - u niego nic ;)
Ja tam mimo wszystko wyłączam, wyciągam kable, anteny, itd.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Mi na modemie nie zależy bo nie mój to nie odkręcam ;)
Co do gościa ze 100ma tysiącami to nie wierz w to, że nic nie wyłączył z prądu. Raz sie błysło i pierwszy leciał:banned:
 

lobos

New member
Bez reklam
Poważnie wszystko wyłączacie? Ja nigdy :)
Może nie mam sprzętu za setki tysięcy, ale jakoś nie wyobrażam sobie co chwilę bawić się z kablami ;-)
Nawet głupi zegar ustawiaj co chwilę ;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego poniekąd wspomniałem o listwie Philipsa.
Dostajemy do niej zgrabnego pilota który wyłącza/włącza poszczególne strefy.
Sprzęt zużywa się również w trybie StandBy. Sam nigdy z tego nie korzystam, ale pamiętam, że sporo osób zalecało takie rozwiązanie, a w czasie burzy, to i tak najbezpieczniej jest wyharatać wtyczkę fizycznie i nie pozostawiać żadnych konekcji.
 
Do góry