BenQ W500

Fanek

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Poradzi sobie. Canon A630. Projektor Mitsubishi HC4900 + Corpse Bride - Blu-ray PS3 1920x1080. Wklejam w oryginalnej wielkości 1920x1080. Nie trzeba statywu - aparat ustawiłem w trybie nocnym, postawiłem obok projektora i włączyłem samowyzwalacz.

obraz215c.jpg
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
Tidus ale idziesz na łatwizne, kreskówki zawsze ładnie wyglądają ;)

spróbuj zrobić z jakiegoś filmu, twarz najlepiej.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Kreskówki to może i łatwizna, ale wyciągnięcie szczegółów w ciemnych scenach to już łatwizną nie jest... ;)
 

Fanek

New member
Bez reklam
te widziałem już wcześniej podawałeś na forum, naprawde ładnie Ci wychodzą, nie chodzi tu o jakość obrazu z projektor, ale Twój aparat ładnie robi.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Fanek: nie miałem wyjścia. Obiecałem sobie już dawno, że moim kolejnym projektorem będzie JVC. Niestety projektory DILA są drogie i nie tylko nie tanieją, ale ostatnio drożeją, więc to był ostatni dzwonek by kupić w miarę ludzkiej cenie.
 

axel-san

New member
Chcialem zamiescic fotki z projekcji w500 aczkolwiek filtr anty spamowy skutecznie mnie powstrzymal ;/ aktualnie jedynm sposobem ogladneicia fotek jest usuniecie spacji z linku , h t t p :/ / yfrog.com / 6g001xcfjx zrobione od niechcenia. Maja one na celu pokazanie iz ocena na podstawie fotek jest bezsensowna. Wynika to w duzej mierze z ograniczenia matryc w aparatach cyfrowych, troche za maly zakres tonalny ;/ Dodam ,ze sufit mam snieznie bialy i w pokoju robi sie praktycznie dzien :] jezeli wyswietlane sa jasne sceny, na zdjeciach tego nie widac. Pozatym nie wiem co to za pomysl zeby porownywac w500 do proja full hd za 6000 ... litosci. Oczywiscie ,ze z proja za 6k obraz bedzie lepszy, ale to koszt 6k. Do chwalenia sie sprzetem jest chbya inny dzial tego forum :p Benq w swojej cenie do zaoferowania mial wiele (ja zakupilem za 1950 pln). Mysle ,ze kazdy przed zakupem jest swiadom wad tego projektora. Jak komus przeszkadza szum wiatrakow w kompie to przy w500 nie wytrzyma , chbya ze zwiekszy delikatnie glosnosc :D Traci tez troche detali w cieniach. Jezeli macie na zbyciu 6k ciesze sie waszym szczeciem ,kupujce proj full hd ,jak nie macie to pozostaje wam zakup czegos tanszego. Jak nie potraficie sie pogodzic z minusami tanszych rozwiazn to ich nie kupujcie i tyle. Jordana rozumiem w 100 % gosc daje foty z komorki a ludzie co nawet na oczy w500 nie widzieli mowia ,ze kiszka. Podkreslam jeszcze raz :] Ludzie nie umieja robic zdjec bo aparaty sa glupie ;p pomiar swiatla glupieje w takich sytuacjach jedyna opcja jest pomiar punktowy/centralny albo manual :]

ps. uwazam ,ze fotki wykonane w pozycji lezacej z lozka nie sa az takie tragiczne. Lepszych nie chce mi sie robic chbya ,ze mnie ktos sprowokuje to mu zrobie takie fotki na ktorych polowa projektorow za 20k wysiadzie przy w500

:D EOT
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
axel-san: Twojego posta można skwitować jednym wielkim LOL-em. Po pierwsze screenshoty nie służą do chwalenia się sprzętem, a są zwykłą zabawą. Po drugie, nie chodzi o to, żeby zrobić screenshoty, które wyglądają lepiej niż to co na ekranie, tylko publikować shoty adekwatne, jak najbardziej zbliżone do tego jak wygląda obraz. Nie za słabe, ale też nie za dobre. Po prostu delikatnie tylko odbiegające od pierwowzoru. Dlatego też robi ich się dużo i dokonuje selekcji.

Ja z przyjemnością oglądam screenshoty z różnych sprzętów, a im droższa maszyna, tym ciężej znaleźć dobre zdjęcia z projekcji. To oczywiste, że nie oddają one tego, co na ekranie, ale pewne cechy charakterystyczne zawsze są. IN83 na niemal wszystkich screenshotach pokazuje doskonałe odwzorowanie kolorów. Nawet aparat nie jest w stanie tego zakłamać. Projektory JVC mają doskonałą głębię w ciemnych scenach. W5000 przeraża ostrością etc. Screenshoty to bardzo fajna i poglądowa zabawa. Jeśli jednak ktoś umieszcza screenshoty, które niewiele mają wspólnego z rzeczywistym obrazem, to oznacza, że chce wprowadzić ludzi w błąd i tyle.
 
Ostatnia edycja:

axel-san

New member
Moj post byl poprostu odpowiedzia na serie postow wystrzelonych niczym seria z ak47 a brzmiacych podobnie tj. W500 Buu , zlom. Troche mnie to rozdraznilo, bo jordan wrzucil screeny jakie wrzucil a reszta userow niczym glupawe zombie (nie chce nikogo obrazic) rozpoczela swoj atak, pozniej ty pokazujesz screeny z proja za 6k jaki to on nie jest fajny :] to ja juz nie wiem jak to powinienem odebrac ;p W tych obrazkach nic nei majstrowalem, tak jak opisalem walnolem pare lezac na lozu przed ekranem. W paru watkach prosiles o foty dzialania w500 wiec chyba powieniens sie cieszyc :D Nie dajmy sie zwariowac :] Nie chce ani nie chcialem nikogo urazic , drazni mnie tylko naskakiwanie na kogos nie majac podstaw. Jam jest obronca jordana :]

Dla rozluznienia http://www.audiovoodoo.glt.pl/ ;p

ps. Tidus1024 patrzyles wogle na foty ktore zrobilem ? Czy nie bylo ci to potrzebne do ich oceny ;p (ok ide juz spac bo zaraz sie zacznie). A tak powaznie to co o nich sadzisz, jestes osoba zorientowana w temacie wiec twoje znadnie jednak cos znaczy.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
axel-san napisał:
Dodam ,ze sufit mam snieznie bialy i w pokoju robi sie praktycznie dzien :] jezeli wyswietlane sa jasne sceny, na zdjeciach tego nie widac.
Sam już napisałeś co w tych fotkach jest nie tak. Nic dodać, nic ująć.

Tak czy siak lepsze takie niż byle jakie.
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Fotki bardzo ładne... od razu widać, że to lustrzanka - wyszły tak ostro, że nawet screendoor na niektórych zdjęciach się załapał.
W każdym razie moje wcześniejsze wyobrażenia o obrazie z w500 zostały poddane dość poważnej weryfikacji :)
 

axel-san

New member
Tidus, czasem ograniczeni aparatu dziala na niekorzysc bo chcac uniknac przepalu musialem poswiecic conieco detali w cienaich. Pozatym jak mi powiesz ,ze u ciebie nie ma absolutnie zadnych odbic od scian czy sufitu to poptostu nie uwierze :] Nawet w kinie sa odbicia, nawet czarna wykładzina odbija swiatlo, wkoncu to nie czarna dziura :d Ciesze sie ze przynajmniej dread-a nawrocilem ;p
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
axel-san: są. I nie chwaląc się, w moich screenshotach to widać. Na niektórych widać też lekki washout typowy dla średniej klasy 3LCD jakim bez wątpienia jest HC4900. Zresztą specjalnie u części nie obcinałem pasków u góry i dołu ekranu, żeby każdy mógł sobie porównać.

Twoje screenshoty są ładne, a jeśli uważasz, że pomogą komuś w zakupie W500 i taki ktoś uzna, że kierując się nimi trafił w dziesiątkę to chwała za to im i Tobie. Ja mam jednak pewne wątpliwości.

Temat ma już tyle stron, więc żeby do tego "raju dla oczu" dodać realizmu proponuję przeczytać poniższą recenzję. Na tym forum niestety żadnej nie uświadczyłem.

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=993180
 
Ostatnia edycja:
Do góry