BenQ W500

gadulinho

New member
Bez reklam
Witam, dostałem projetkor do testu, więc śpieszy mi się troszke, a nie moge nigdzie znaleść odpowiedzi na moje pytanie. Gdy podłączam dekoder Nbox recorder do mojego benq wyskakuje błąd HDCP. Podłączałem dwa kable HDMI (1 m i 1,5 metra, oba markowe) i nic sie nie zmienia :( Wiecie co zrobić?
 

erni111

New member
a włąśnie mam jeszcze jedno pytanie! nie mam w moim dvd wyjscia na HDMI. jesli bym kupił DVD z takim wyjściem i połączył to kablem HDMI czy zmieni się obraz czy będzie to znacznie widoczne? mam tylko filmy dvd. i jeszcze jedno pytanie! dzisiaj zauwazyłem że mam więcej niebieskiego na koncercie jara oxygen dzieje mi sie to i na filmie bo ogladalem krol skorpion 2. czy to wina kabla bo mam tylko czincza (sorki za pisownie) bo ma 15m?prosze o pomoc! co z HDMI i niebieskim? pozdrawiam! przypominam mam epsona tw 680
 

Pit80

New member
Dekoder N-ki sprobuj przelaczyc w tryb DVI przytrzymujac dluzej klawisz RES.


Erni, po pierwsze zaloz watek o Epsonie i nie spamuj w dziale o Benq.
Po drugie jak Twoje dvd ma wyjscie komponent to je wykorzystaj, jakosc bardzo zblizona do HDMI.
Na pewno najgorszym rozwiazaniem sa zwykle czincze.
 

kingac27

New member
Do Erni111 ja polecam dvd pineer dv 410v mam go od kilku dni i jestem bardzo z niego zadowolony,podlaczony jest kablem hdmi 10m i jakosc obrazu jest bardzo dobra. Ten odtwarzacz nie ma wijscia optycznego ma tylko coaxial jesli to w czyms pomoze
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Pit80 napisał:
Dekoder N-ki sprobuj przelaczyc w tryb DVI przytrzymujac dluzej klawisz RES.

Wielkie dzięki !! Wszystko działa. Co do projektora to jako wade na razie mogę stwierdzić to że oglądając musze otwierac okno bo nie da się wytrzymać z gorąca. Projek działa jak kominek w zimie :???: Co go głośności pracy stwierdzam, że faktycznie slychac go, ale w zupełności to nie przeszkadza. Na prawde tym proszę sie nie kierować przy zakupie :)

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Bardzo irytująca swoją drogą. Po puszczeniu meczu na kanele Nsport. Mecz w HD, Liga Mistrzów. Obraz wyświetlany na ściane, nie na ekran. Otóż obraz jakby skacze i szarpie, tak jakby ktos naciskał pauza - plej - pauza - plej i tak w kółko. Są to ułamik sekund prawie nie widoczne, ale sprawia wrazenie szarpnia. Druga rzecz tez na kanle Nsport. Jak jest pasek info, to nie idzie on płynnie tylko jakby rusza się góra - dół.. Hmm wiecie może jak to wyeliminować ?
 
Ostatnia edycja:

areqq

New member
jaki obraz z 3.7 metra

hej

Jedyne miejsce na w500 u mnie to półka pod sufitem. 370 cm od ekranu. Pod półką kanapa z której będę oglądać - czyli jakieś 330cm od oczu do ekranu. Z kalkulatora wychodzi mi, że mogę uzyskać obraz o podstawie min 205cm do 250. Obawiam się czy nie za duży do oglądania z niewiele ponad 3m ?
Jeśli ktoś może zmierzyć jaki duży obraz ma z 370cm będę wdzięczny.
 

darok

New member
Będzie ok ja oglądam z odległości 3,30 do ekranu szerokość 213cm(92cale) i dla mnie jest w sam raz znajomi też się nie skarżyli że za blisko itd a pytałem.Wg reguł jest tak że ekran nie powinien być szerszy niż połowa odległości widza od ekranu,czyli np mając ekran o szrokości 2m to odległość widza od ekranu powinna wynosić 4m ale wszystko zależy od ciebie czy będzie idealnie dlatego najpierw projektor a potem ekran ale tak jak widzisz ja i inni mają przekroczoną te norme i jest dobrze ja z tej odległości co oglądam nie biegam oczami po ekranie i nie mam bólu szyi więc jest dobrze a miałem inne możliwości ustawienia ekranu większa odległość, ale wybrałem tę opcje
 

erni111

New member
mam pytanie ? czy moge kupic wiekszy ekran np 2300cm bo jest w promocji i kosztuje 400zl a ogladac na 2000cm? bo moze oczy beda bolaly! mam odleglosc ok 4,1m czy czarne ramki w czyms beda mi przeszkadzac? ekran 1900cm kosztuje tyle samo co 2300cm to wszystko szerokosc! pozrawiam
 

Smartek

New member
Ekran powinien być idealnie wpasowany z obrazem.
Czarne bordery (nie ramki) dookoła podnoszą optycznie jakość obrazu na jego brzegach, a także pomagają odrobinę ukryć krzywiznę (jeśli występuje). Obraz wtedy ustawia się większy tak, aby minimalnie wchodził na te bordery.

Nie poleca się oglądania mniejszego obrazu na większym ekranie. Te białe brzegi będą Cię rozpraszały i sam obraz będzie wyglądał gorzej. Po to są różne wymiary, żeby kupić odpowiedni, wcześniej wyświetlając i sprawdzając wielkość na samej ścianie...
 

areqq

New member
w500 nad głową

Dużo pisano o hałasie generowanym przez w500. Wygląda że u mnie projektor będzie nad głową ok 1m - da rade w takich warunkach oglądać i nie słyszeć go?
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Jeżeli nie będzie to film bez foni to spokojnie można oglądać :eek:k:
Co innego jeżeli chodzi o ciepło, ale jak projek będzie 1 metr nad głową to raczej z ciepłem nie będzie problemów
 

zmarszczka

New member
Witam wszystkich serdecznie

Mając w planach zakup w500 pożyczyłem z pracy Panasonica PT-LB20VE, żeby sprawdzić co i gdzie poustawiać w przyszłości. Na moje oko, nieobyte z obrazem z projektora, Panasonic na 2 białych ścianach (142 i 79 cali) radził sobie zupełnie przyzwoicie. Tyle tytułem wstępu.

Porównałem dane techniczne obu maszyn, oraz ceny - i stąd mój post - dlaczego Panasonic jest 2x droższy od Benq? Ma w sobie coś, o czym nie wiem?

Przykładowe parametry Panasonica:
-Technologia: LCD 3 x 0,6 cali
-Rozdzielczość ekranu: 1024x768 pikseli
-Jasność obrazu: 1600 ANSI Lum.
-Kontrast: 400:1

Parametrów Benq chyba nie muszę przedstawiać :)

Może ktoś wie, dlaczego projektor z mniejszym kontrastem, bez HD, wycofany z produkcji i praktycznie sprzedaży też, nadal da się kupić za prawie 5000zł? Na (shift pl chociażby)


Pozdrawiam serdecznie, zmarszczka
 

diespinnepl

New member
erni111 napisał:
mam pytanie ? czy moge kupic wiekszy ekran np 2300cm bo jest w promocji i kosztuje 400zl a ogladac na 2000cm? bo moze oczy beda bolaly! mam odleglosc ok 4,1m czy czarne ramki w czyms beda mi przeszkadzac? ekran 1900cm kosztuje tyle samo co 2300cm to wszystko szerokosc! pozrawiam

gdzie jest ta promocja ?? Szukam ekranu :)
 

sonal

New member
witam panowie

od dłuższego czasu planuję zakup w500 (nie ukrywam ze wybór modelu wynika z lektury wątku :cool:) jednak przed zakupem chciałbym naocznie ocenić czy jakosc obrazu zadowala mnie (vide posty typu "wszystkim znajomym opadły sczęki" :mrgreen:) i w związku z tym mam taką prośbę, propozycję...
jako ze o ile mi wiadomo w żadnym warszawskim sklepie nie zgodzą się na prezentację jesli wpierw nie wyłożę kasy (np. w postaci kaucji 100 zł zwracanaj w przypadku zakupu) to zmuszony jestem zapytać was, posiadaczy w500 czy znalazł by się posród was taki który pokazałby mi jak chodzi jego projektor w domowych warunkach.
Ze swej strony w zamian zaoferowac mogę kilka Gb materialu HD (promo a nie filmy) ściągniętego z sieci lub niewielką opłatę za fatygę (np 20 zł) - oczywiście na zasadzie dżentelmeńskiej umowy (czyli ani mru mru o takim fakcie na forum) ;).


mój @ :
yes90125@gazeta.pl

pozdrawiam, sonal
 

Feelgoodinc

New member
sonal napisał:
witam panowie

od dłuższego czasu planuję zakup w500 (nie ukrywam ze wybór modelu wynika z lektury wątku :cool:) jednak przed zakupem chciałbym naocznie ocenić czy jakosc obrazu zadowala mnie (vide posty typu "wszystkim znajomym opadły sczęki" :mrgreen:) i w związku z tym mam taką prośbę, propozycję...
jako ze o ile mi wiadomo w żadnym warszawskim sklepie nie zgodzą się na prezentację jesli wpierw nie wyłożę kasy (np. w postaci kaucji 100 zł zwracanaj w przypadku zakupu) to zmuszony jestem zapytać was, posiadaczy w500 czy znalazł by się posród was taki który pokazałby mi jak chodzi jego projektor w domowych warunkach.
Ze swej strony w zamian zaoferowac mogę kilka Gb materialu HD (promo a nie filmy) ściągniętego z sieci lub niewielką opłatę za fatygę (np 20 zł) - oczywiście na zasadzie dżentelmeńskiej umowy (czyli ani mru mru o takim fakcie na forum) ;).

Na jednej z 5 aukcji na allegro znalazlem taki oto napis "Projektor można zobaczyć i sprawdzić na miejscu. Zapraszamy!!!" sklep w warszawie :)

Za pare dni zostane posiadaczem w500 i mam maly problem gdyz chce samemu zrobic ekran :DCzy mozna wierzyc w 100 % kalkulatorowi projecji ?
jakiej minimalnej szerokosci powinny byc bordery przy ekranie ok 102 cale ? Czy poziome i pionowe bordery roznia sie szerokoscia ?

pozdrawiam.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Feelgoodinc napisał:
Na jednej z 5 aukcji na allegro znalazlem taki oto napis "Projektor można zobaczyć i sprawdzić na miejscu. Zapraszamy!!!" sklep w warszawie :)

Za pare dni zostane posiadaczem w500 i mam maly problem gdyz chce samemu zrobic ekran :DCzy mozna wierzyc w 100 % kalkulatorowi projecji ?
jakiej minimalnej szerokosci powinny byc bordery przy ekranie ok 102 cale ? Czy poziome i pionowe bordery roznia sie szerokoscia ?

pozdrawiam.

Minimum 5 cm, ale gdybym sam robił zrobiłbym z 8 - 10 cm (bordery)
 

sonal

New member
Feelgoodinc napisał:
Na jednej z 5 aukcji na allegro znalazlem taki oto napis "Projektor można zobaczyć i sprawdzić na miejscu. Zapraszamy!!!" sklep w warszawie :)
sonal napisał:
o ile mi wiadomo w żadnym warszawskim sklepie nie zgodzą się na prezentację jesli wpierw nie wyłożę kasy (np. w postaci kaucji 100 zł zwracanaj w przypadku zakupu)
"zobaczyc i sprawdzic na miejscu" - własnie za 100 zł które przepadnie jesli nie kupię projektora


Ps. jak dotąd nikt się nie odezwał :???:
 
Do góry