BenQ W500

zimoch

New member
Z góry przepraszam za powtórzenie pytania, które być może juz padło ,ale przebrniecie przez klikadziesiąt stron wątku to sporo.
Wiem, że sprzęt jest dobry jak na tą cene wiec nie bede pytał o to czy warto kupować ten model czy nie - zresztą i tak wiecej pieniędzy niż 2,5tyś nie moge przeznaczyć.

Otóż mam zamiar oglądac flimy prosto z komputera. Posiadam karte graficzną Radka 3850 z wyjściami DVI (brak HDMI) . Chcę w tej cenie (rzutnik 2233 vide Sirius) zmiescic jeszcze kabel łączący rzutnik z kompem.

Potrzebuje ok 5m kabla sygnałowego. Doradźcie jaki kabelek kupic (najlepiej w Sirius) abym nie tracił na jakości obrazu (narazie bedzie rzucany na białą ściane). Chciałbym jeszcze kupic jakiegos UPSa (moze nawet używanego) na wszelki wypadek - tez prosze o porade co kupic.

Rzutnik bedzie najprawdopodobniej leżał sobie na półeczce zrobionej przeze mnie ale na początku postawie go pewnie na stoliku na podłodze. Pytanie czy w500 ma duże możliwości regulacji odchylenia trapezowego (czy jak to sie nazywa) abym nie mial zbyt zniekształconego obrazu ?

Z góry dziekuje
 

krzychu125p

New member
dread napisał:
- bez supportu dla 24hz obraz ulega konwersji do 60hz co skutkuje pogorszeniem plynnosci obrazu (tzw. juddering)

Czyli na mój prosty język w kinie jest odświerzanie 24 x na sekundę a z płyty np dvd 60 x na sekundę?

Gdzieś czytałem że normalnie z dvd leci 25 klatek na sekundę a dzięki specjalnemu "efektowi " sony możemy oglądać to w 24-ech klatkach na sekundę - spróbuje to znaleźć.
 

dread

New member
Bez reklam
krzychu125p napisał:
Sony podaje np jako funkcje jednego z telewizorów - "System 24p True Cinema – obraz w kinie domowym zgodny z zamierzeniami reżysera"

Tak, to jest to o czym jest mowa tylko okraszone marketingowym belkotem ;)

Czyli albo mam tą funkcję z telewizorze albo odtwarzacz musi ją mieć? Czy tak??? - idąc tym tokiem myślenia dalej - jesli z odpowiedniego odtwarzacza puszcze taki sygnał na rzutnik to on to wyswietli (bez funkcji wsparcia 24 hz)??? Czy mylę teraz dwie różne sprawy?

Nie - i wyswietlacz i odtwarzacz musza potrafic obsluzyc 24hz, jesli tylko jedno z nich to potrafi to nic ci to nie da.

Czyli na mój prosty język w kinie jest odświerzanie 24 x na sekundę a z płyty np dvd 60 x na sekundę?
dvd to inna brozka... w PAL obraz jest przyspieszony do 25fps.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Oświadczam że przetestowałem Benq w500 z materiałem w 24 k/s na mojej Playstation 3 w formacie 1080p/24 (koncert "Queen" w Montreal 1981 r. i na Wembley 1985 r. na płycie Bluray - polecam fanom, można nabyć w MM, Saturnie za 79 zł :cool:).

Wynik mojego eksperymentu:
OSD Benq w500 podało w lewym górnym rogu ekranu że projektor ten przyjął i wyświetlił sygnał "1080p/24" (oczywiście przeskalowane do HD Ready 720p).


A zatem Benq w500 przyjmuje materiał HD w 50,60 i 24 klatkach.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
>>Zimoch

Nie używaj regulacji zniekszt. trapezowych, robi z trapezu prostokąt ale przy okazji pogarsza jakość obrazu.

Zamiast tego użyj lens shift. Dla 100" ekranu, zakres przesunięcia w pionie między dolną krawędzią ekranu a osią obiektywu waha się w granicach +12...-137 cm. Jak stolik to wysoki jakiś... ;)

Albo z "nadstawką", skoro to prowizorka... :)
 

konklon

New member
BenQ ok, ale obraz sie zepsul

Witajcie. Od ponad miesiaca jestem szczesliwym (do wczoraj) posiadaczem Benq W500. Niestety wczoraj zauwazylem cos bardzo zlego. Nie wiem czy jest to od wczoraj, ale chyba tak- zauwazylbym. Mianowicie- po lewej stronie ekranu rzucanego jest wiecej czerwieni niz po prawej. Widac to wyraznie na przyklad na podstawowym, niebieskim ekranie benQ- gdzie prawa strona jest niebieska a lewa juz tak niebieska nie jest- ma lekki dodatek czerwieni. Czy wiecie o co chodzi?
Strasznie mnie to zmartwilo...
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Może dust blob, czyli jakieś zanieczyszczenie na panelach LCD? Nie wiem czy to usuwają w ramach gwarancji...
 

sbapol

New member
Zabrudzona optyka

Wcześniej pisałem na forum o zielonych plamkach,które pojawiły się u mnie.Napisałem do serwisu i odpisali,że to może być zanieczyszczenie optyki.I uwaga! Czyszczenie optyki w serwisie jest darmowe w ramach gwarancji,tylko miesiąc od zakupu,później trzeba płacić.Nie wiem ile.U mnie niestety minął juz ponad miesiąc.Trochę martwi mnie to,że mam rozstać się z projektorem na pewnie dłuższy czas przez jakieś syfki na optyce.Wiecie coś na temat czyszczenia optyki w projektorze?Może nie jest to wcale skomplikowane i można wykonać samemu?

Konklon, sprawdź czy masz tak samo na innych kablach i z innego zródła.Jeśli tak to na twoim miejscu nie zwlekałbym z oddaniem projektora,bo z ta gwarancją jak widać jest różnie.
 

konklon

New member
Dzieki za porady. Tak samo mam nawet bez źródła- na obrazie niebieskim. Miesiąc mam też rzutnik i już zabrudzenia? stał w jednym miejscu :( .
Taki sam efekt mam na starym rzutniku panasonica lp2000.
Tragedia. W sobote mam w domu pokaz fimów, ale w poniedziałek zanosze do sklepu i reklamuje, niech wymienią na nowy czy coś tam innego niech robią. Kurcze, szkoda- bo ładny obraz daje. Tylko szczerze mówiąc myślałem, że będzie większy- puszczam z ponad 4 metrów.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
To może być zanieczyszczenie polaryzatora. Rzadziej jakaś degradacja panelu lub uszkodzenie. Musisz się wybrać do serwisu i tyle.
 

luuzak

New member
Mam jedno pytanie.. jeżeli kupuje projektor przez Projectorpoint i robie im przelew na konto bankowe to jakie są koszty zrobienia przelewu takiego ? ile mnie to wyniesie w polsce i ile mogą mi policzyć w UK w banku za przelew? Czy bardziej się opłaca kupić przez google checout ? Są w tedy mneijsze koszty ?
 

Devileyes

New member
Na pewno lepiej wyjdziesz na google checkout, gwarantuje Ci to, robie duzo transakcji zagranicznych i przelew zagranice z PL banku nie jest dobrym pomyslem.
 

luuzak

New member
A mógłbyś mi powiedzieć jaki był by mniej więcej koszt przelewu 450GBP do banku w anglii przez Google ?? Bo niewiem ile im się tam płaci a nigdzie to nie pisze ;/ Był bym wdzięczny :)
 

Devileyes

New member
Do google checkout zaladujesz nawet normalna karta debetowa, np z inteligo.

Sprobuj tez takowa zaplacic bezposrednio. Bzdura jest ze do placenia w internecie tylko karty wypukle.

Co do oplat to jest to po troszke zawyzonym kursie wymiany, i to tyle + jakas oplata za wyslanie, na pewno bardzo niska, sam z google checkout nie korzystam ale wiem ze to w miare dobry sytem platnosci, na pewno nie odbiegajacy od innych wiodacych systemow.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Gdy między 14 a 24 sierpnia kupowałem parę CD z UK, to kurs wyszedł od 4,18 do 4,39. Jak pamiętam, 24.08. w tabeli NBP było 4,15.
 

cezus

New member
luuzak napisał:
Musisz wyłączyć w projektorze funkcję automatycznego wyszukiwanie źródła sygnału i ustawić w nim na wyjście pod którym jest podłączony komputer i w komputerze włączyć (zależy jak go tam masz podłączonego) klonowanie ekranu na to wyjście co jest podłączony projektor lub jako rozszerzony ekran . I włączyć funkcję w kracie graficznej wymuszenie sygnału. Pisze tak ogółem ponieważ nie wiem jaką kartę graficzną masz itd...
Serdeczne dzięki- wyłączenie funkcji automatycznego wyszukiwania źródła pomogło.

Pozdrawiam
 
Do góry