BenQ W500

wiatrak

Active member
Bez reklam
darok napisał:
.......wszystkim projektory kojarzą sie z rzutnikami do wyświetlania slajdów itd ale nikt póki nie zobaczy co te maszynki robią z obrazem to nie ma przekonania i kupują lcd......

Tak zwany szary człowiek, nawet jeśli zobaczy projektor w MM czy Saturnie, co się czasem zdarza, to stwierdzi że to jakaś lipa.

No bo co można z projektora uzyskać w rzęsiście oświetlonym sklepie? Wielkie g...

W MM w Gdańsku jest taki nieco przyciemniony zakątek o nazwie kino domowe, w sumie najlepsze warunki z tych kilku sklepowych projekcji które w Gdańsku widziałem, ale i tak kicha...

No i nie ma co się dziwić że klientela jak ćmy wali w stronę jaskrawo kolorowych LCD, które na dodatek pracują w trybie SKLEP (autentyczna pozycja menu obrazu w Sony Bravia!!!).

Dopiero w domu, przy odpowiednich warunkach, wychodzi szydło z worka. Ale to już po zakupie... ;)
 

darok

New member
Bambolo82 napisał:
To w sumie problem. Bardzo terkocze?
Tak szczerze to trzeba się się wsłuchać i jest tak już od pary tygodni że zdążyłem się nie zwracać na to uwagi zwłaszcza jak się ogląda no ale coś oprucz szumu słychać na pewno coś z wentylem, a czy zdejmując pokrywe nie strace gwarancij itd bo może sie skusze zobaczyć jak to w środku wygląda;)
 

Bambolo82

Banned
Znam dobrze ten kącik w gdańskim MM o którym napisał Wiatrak ;)

Coś mi się wydawało, że możesz być z Trójmiasta. :eek: Pozdrawiam po ziomkowsku!

Miejsce ma klimat, ale jest za gwarne aby np. "posłuchać" projektor. Zaciemnienie też takie sobie, ale zdecydowanie lepsze niż na prezentacji w Saturnie w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku. Żeby pokazać co potrafi współczesny projektor do kina domowego potrzeba aby było ciemno jak w d..ie przedstawiciela dominującej rasy na najbiedniejszym kontynencie. W Saturnie pokaz wzbudził małe zainteresowanie, bo przez brak zaciemnienia widać było tylko szaro-burą plamę na ekranie projekcyjnym. Gratuluję ignorancji i nieznalstawa przedstawicielom firmy Sony!

MM ma wysokie ceny i dużo tzw. "pułkowników" (starych modeli po zawyżonych cenach dla jeleni a/v). Obsługa tego miłego dla oka kącika w gdańskim MM nie potrafi też dobrze doradzić. Jak się pytałem o dekodery audio HD to chyba udawali że wiedzą o co chodzi.
 
Ostatnia edycja:

Devileyes

New member
Witam

Z ekranem znow bede musial nad zona popracowac, bo jak jej roztoczylem wizje rolety pod sufitem rozwijanej to "srednio" jej sie pomysl spodobal

Ktora optome byscie polecali, obraz jaki wyswietlam to okolo 113"

Zalezy mi aby byl taki wlasnie w rolecie pod sufitem bo na inny ekran taki np na stale to na 100% sie nie zgodzi, i aby nie kosztowal majatku, bo tez sie nie zgodzi:)

Bambolo82 dziekuje za rady, Twoje podejscie do tematu dodalo mi pewnosci w powzietej decyzji.
Dziekuje wszystkim pozostalym ktorzy mniej lub wiecej przyczynili sie do mojego wyboru.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ta Optoma ma 92"

http://sklep.optoma-polska.pl/ekran-optoma-ds9092pm-p-81.html

>> darok

Sprawdź czy są jakieś plomby na obudowie lub na wkrętach. Jak nie ma, to rozbieraj maszynę. Czasem wentylatory hałasują jak się zabrudzą, no ale projektor ma w końcu filtr powietrza...


// edit

No ale lepsza roleta niż ekran na stałe. Trza pomyśleć nad jakąś fikuśną zabudową do rolety, jakiś rigips albo płyty meblowe, tak aby ekran wychodził tylko przez szczelinę.... Ale jaki to będzie miało W.A.F. to też nie wiadomo... ;)
 
Ostatnia edycja:

darok

New member
Tego terkotania nie ma od razu gdy się włączy projektor tylko po kilku minutach się pojawia i jest np takie same w trybie normal i eko więc to chyba nie wentyl bo np po przełączenu w tryb normal to terkotanie by się zmieniło a jest takie samo może coś innego sie terkocze sam już nie wiem
 

Pit80

New member
Devileyes napisał:
Moglbys cos polecic na ta wielkosc, na rolecie?

Z czasem sie przekonasz, że 113'' to za dużo dla Benqa, nie jest wystarczająco jasny.
Zmniejsz do max 106'', to już standard dla ekranów rozwijanych.
Najlepiej to wogole zejść do 92'', wtedy i moc lampy wystarcza i ekrany tańsze + większy wybór.
 

Maaaaaarek

New member
Pit80 napisał:
Z czasem sie przekonasz, że 113'' to za dużo dla Benqa, nie jest wystarczająco jasny.
Zmniejsz do max 106'', to już standard dla ekranów rozwijanych.
Najlepiej to wogole zejść do 92'', wtedy i moc lampy wystarcza i ekrany tańsze + większy wybór.

Ja się przy okazji podłączego do tematu, bo też myśle o zakupie tego sprzętu i wydaje mi się, że będe miał podobno problem. Bo z kalkulatora wynika, że benq bedzie mi rzucał obraz ponad 120'' (z ponad 4,5m) i trochę się przestraszyłem powyższej opinii, że będzie za słaby. Czy w takim razie możecie polecić jakiś inny budżetowy projektor (hd ready), który będzie troszkę lepiej świecił w rozmiarze 100''+?
Z góry dzieki.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Inny projektor z tej samej odległości będzie rzucał inny obraz niż Benq W500.
Zależy to od optyki danego urządzenia.

Tu masz kalkulatory dla różnych maszyn:

http://www.projectorcentral.com/Sanyo-PLV-Z5-projection-calculator.htm
http://www.projectorcentral.com/Optoma-HD65-projection-calculator.htm
(tańszy model Optomy HD700X wyświetla tą samą wielkość)
http://www.projectorcentral.com/Epson-EMP-TW680-projection-calculator.htm

Ino zwróć uwagę, że Z5 jest uważany za niezbyt jasną maszynę, to powyżej 100" może być słabiej niż na 90".
 
Ostatnia edycja:

Devileyes

New member
Powiem Wam ze na chwile obecna nie uwazam ze obrac ~113" jest za ciemny czy cos, dla mnie sie podoba a to chyba najwazniejsze.
I mowie tu o trybie kinowym.
 

erni111

New member
Devileyes a jak chodzi sam benq? Jak jest głośny? Czy przeszkadza w oglądaniu? Powiesiłeś pod sufitem czy masz na stole? Pozdrawiam
 

Bambolo82

Banned
Devileyes napisał:
Powiem Wam ze na chwile obecna nie uwazam ze obrac ~113" jest za ciemny czy cos, dla mnie sie podoba a to chyba najwazniejsze.
I mowie tu o trybie kinowym.
Do dużej przekątnej musisz dobrać ekran matt white. Myślę że Benq, zwłaszcza w trybie kinowym poradzi sobie ze 110" ale nie na ekranie matt grey tylko na matt white. Na kolorowej ścianie traci się sporo na jasności. Jak kupisz ekran to sam się przekonasz. Obejrzyjcie sobie zdjęcia do których parę postów wyżej link zamieściłem, dokumentujące różnicę kolorowa ściana vs. ekran matt white!!!

U mnie ekran matt white dał dużego "kopa" obrazowi. Błękitna plansza wyświetlana przed filmami "Sony Classic Pictures" prawie oczy wypala jasnością na 92" na w500.
 
Ostatnia edycja:
Do góry