BenQ W500

Bambolo82

Banned
erni111 napisał:
witam mam problem co kupić czy benq w 500 czy epsona tw 680 lub 700
mam oferte http://www.beamer-discount.de/beamer/epson/emptw700-inkl-tvfilter-p-9140.html tylko tutaj sa 3 rodzaje epsonow 700!!! czy to sa rozne modele? prosze musicie mi doradzic co zrobic bo chce kupic! w benq mnie przestrasza glos w jak chodzi lecz nie slyszalem ale w testach to zawsze jego wada! czy tak jest?
"Słuchałem" W500 i TW-680 w warunkach domowych i oba szumią podobnie głośno.

Bądżmy poważni i nie dajmy się wystraszyć czarownicom. Nie martw się, nie jest tak źle z tym szumem w W500 oraz Epson'ach. Paprykarzowi18 bardzo szumiało w500 bo oglądał w pokoju o pow. 9m na poddaszu (widziałem zdjęcia).

Wczoraj wieczorem głośniej szumiał moj laptop niż projektor w500.

Z ogółu recenzji, najcichszymi projektorami LCD w tej klasie są (podobno, nie słyszałem ich osobiście, słyszałem Sony vpl-10 ale nie w warunkach domowych tylko w gwarnej salce w domu towarowym) Sony (vpl-10 i vpl-15) oraz Sanyo Z5.

Kup to co bardziej Ci podpasuje pod warunki instalacyjne. Kupujesz low-end, dlatego nie stresuj się problemami którymi martwią się Ci, którzy mają do wydania 5x tyle i chcą (całkiem słusznie zresztą) czegoś ekstra za tak dużą forsę.

Będziesz bardzo usatysfakcjonowany zarówno z W500 jak i TW-700. Pozostaje tylko kwestia ceny, instalacji etc.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
W500 jest głośniejszy. Ale czy to bardzo przeszkadza? Zależy komu i zależy jak daleko od uszu jest zainstalowany. Jeśli ma stać na półce 50 cm nad głową to może być problem, jeśli będzie wisiał pod sufitem 1,5...2,5 m od widza/słuchacza to pewnie nie będzie problemu.

Ogólnie, jeśli chodzi o głośność, to można raczej wierzyć danym podawanym przez producentów. Po prostu pomiar głośności jest znormalizowany, ustawia się mikrofon pomiarowy 1m od badanego urządzenia w komorze bezechowej, a do pomiarów używany jest filtr psofometryczny (tzw. ważony A), czyli odpowiadający znormalizowanej charakterystyce czułości słuchu ludzkiego.
 

bubu54142

New member
luuzak napisał:
musisz ustawic w amplitunerze czy w dekoderze na wyjście na HDMI i obraz jaki ma byc wychodzący z przeplotem czy bez itd.. tak samo w projektorze.. jeszcze sprawdz czy ten HDMI nie jest kierunkowy bo może na odwrót trzeba go podłączyc ..
--------------------------------------------------------------------
W projektorze nie ma żadnych możliwości regulacji sygnału oprócz rodzaju wejścia (tylko 1 HDMI).W tunerze satelitarnym też nie ma(tylko RGB,CVBS i Video).Powtarzam:kabel działa 2 kierunkach z odtwarzaczem HDTV Popcorn Hour,z Fergusonem brak sygnału.Inny krótki działa.Jedyny sensowny wniosek:Benq W500 wymaga silniejszego sygnału.Na 10 m Ferguson daje słabszy niż Popcorn Hour.Czeka mnie albo wymana kabla HDMI(tu już loteria) albo pociągnąć drugi Component.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jeśli masz taką możliwość to wypożycz kabel za kaucją, coby go sprawdzić.
Niestety, na dłuższe odległości to na kabelek nieco trza wydać, tanie raczej się nie sprawdzą. Jeśli komponent będzie tańszy od HDMI to wybrałbym to rozwiązanie, z ferdka to raczej na jakości nie stracisz, nie będzie trza przełączać kabelka pomiędzy kukurydzą a HF8800HD.

Jeśli masz znajomego elektronika to go poproś o zrobienie komponentu.
6 solidnych CINCH'y i 30m przewodu koncentrycznego 75 OHM do połączeń sygnału z satelity, będzie znacznie tańsze od kupnego komponentu a zadziała tak samo.
 

erni111

New member
dziękuje za informacje ale czy jest różnica w kontraście bo benq ma 5000 a epson 1000? I jeszcze jasność benq ma 1100 ansi lum a epson ma 1600 czy te różnice w kontraście i w jasności to odczuwalne i widoczne na ekranie?
 

Bambolo82

Banned
erni111 napisał:
dziękuje za informacje ale czy jest różnica w kontraście bo benq ma 5000 a epson 1000? I jeszcze jasność benq ma 1100 ansi lum a epson ma 1600 czy te różnice w kontraście i w jasności to odczuwalne i widoczne na ekranie?
Miałem oba w domu (mój w500 i tw-680 chłopaka mojej siostry).
Epson świeci trochę jaśniej w najjaśniejszym trybie, ale znaczenia w zastosowaniach kinowych to nie ma żadnego, bo i tak trzeba pokój zaciemnić a filmy w tym trybie wyglądają pstrokato i groteskowo (może na początku "dynamic" - tak było ze mną - Ci się spodoba, jak oderwiesz się od oglądania na telewizorze, ale potem wyrobisz się i wstrzelisz w tryby kinowe). W trybach kinowych oba rzucają podobną ilość lumenów, bo na tyle pozwala ich przesłona i relatywnie niski kontrast LCD.

Jeżeli chodzi o kontrast "w realu" to oba są takie same.

Wiem, że zaraz odezwą się pochłaniacze i fetyszyści treści specyfikacji z pudełka i ulotki marketingowej Epsona i totalnie mnie zjadą. Rzucą banał, że 10000 to 2x więcej niż 5000. Eeeech...Oni chcą dobrze, ale trenują ten temat "na sucho". No, ale cóż...kupujesz Ty, a nie My.

Na tym forum ludziska często chcą w dobrej wierze doradzić, ale często demonizują różnice pomiędzy sprzętem którego cena oscyluje w strefie mocno dolnej. Jadą z jakąś ideologią i uprzedzeniami, a to tylko projektor. Kupujesz low-end, więc ogólnie wszystkie modele w twoim zasięgu świecą podobnie. Policz kasę i sprawdź który model najbardziej Ci instalacyjne podpasuje (kalkulator projekcji!) i go weź. Tyle rady ode mnie.

Uspokajam. Będziesz zachwycony z budżetowych Epsona, Benq, Sanyo czy Sony jeżeli lubisz oglądać filmy!

Nie popadaj w kompleksy względem tych, którzy wydali po kilkanaście tysięcy złotych na same projektory. Oni mają lepszy 20% lepszy kontrast i ciut cichsze projektory, ale za to słono dopłacili. Zazdrościć im, owszem trzeba w pozytywnym tego słowa znaczeniu, ale martwić się już nie warto.
 
Ostatnia edycja:

bubu54142

New member
wiatrak napisał:
Jeśli masz taką możliwość to wypożycz kabel za kaucją, coby go sprawdzić.
Niestety, na dłuższe odległości to na kabelek nieco trza wydać, tanie raczej się nie sprawdzą. Jeśli komponent będzie tańszy od HDMI to wybrałbym to rozwiązanie, z ferdka to raczej na jakości nie stracisz, nie będzie trza przełączać kabelka pomiędzy kukurydzą a HF8800HD.
Masz rację.I tak zrobiłem.Kupiłem 10m component Vivanco za dobrą cenę i połącze satelite z benqiem.Nie trzeba będzie przełączać kabli.Teraz wszystko działa.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
erni: jeśli stać Cię na lepszy projektor, to dlaczego rozważasz W500? W tej samej klasie cenowej co TW680 jest znakomity Mitsubishi HC1500 (zakładając, że masz warunki do projektora DLP).
 

Bambolo82

Banned
Tidus1024 napisał:
erni: jeśli stać Cię na lepszy projektor, to dlaczego rozważasz W500? W tej samej klasie cenowej co TW680 jest znakomity Mitsubishi HC1500 (zakładając, że masz warunki do projektora DLP).

Więcej niż W500 dostaniesz kupując np. Mitsubishi HC4900 za ok. 5000 zł.

Za ok. 500 zł więcej niż kosztuje W500 możesz dostać np. trochę większy zoom (tw-680), drugie hdmi (z5). Nic więcej.

DLP ma swoje plusy i HC1500 jest fajnym low-endowym DLP. HC1500 byłby OK jeżeli nie stać Ciebie na 5000 zł i masz warunki do instalacji.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Więcej niż W500 dostaniesz kupując np. Mitsubishi HC4900 za ok. 5000 zł.

Za ok. 500 zł więcej niż kosztuje W500 możesz dostać np. trochę większy zoom (tw-680), drugie hdmi (z5). Nic więcej.

DLP ma swoje plusy i HC1500 jest fajnym low-endowym DLP. HC1500 byłby OK jeżeli nie stać Ciebie na 5000 zł i masz warunki do instalacji.

Bambolo, wskaż proszę źródło, gdzie w Polsce można kupić HC4900 za 5 tys. oraz gdzie za granicą można go dostać, tak by honorowano gwarancję w Polsce. Z tego co wiem to jej po prostu u nas nie honorują. Co do HC1500 to jest to projektor o klasę lepszy od W500, a w świecie DLP jeden z lepszych w swojej cenie.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Nie popadaj w kompleksy względem tych, którzy wydali po kilkanaście tysięcy złotych na same projektory. Oni mają lepszy 20% lepszy kontrast i ciut cichsze projektory, ale za to słono dopłacili. Zazdrościć im, owszem trzeba w pozytywnym tego słowa znaczeniu, ale martwić się już nie warto.

Może wtrącę swoje 3 grosze:
1. Oczywistym jest, że nie ma prostego przełożenia, że projektor 2x droższy świeci 2x lepiej.
2. Powyższa maksyma dotyczy zresztą nie tylko projektorów.
3. Jeżeli kogoś stać, to nie powinien skupiać się na low-endzie, bo są zdecydowanie lepsze projektory od W500 i HD65.
4. Nie rozumiem jak ktoś może określić obraz niezwykłym świecąc low-endowym modelem na biało-szarawą ścianę, notabene w środku dnia, bez zaciemnienia...?
5. Np. TW2000 w niektórych sporadycznych scenach może świecić porównywalnie do W500. W większości różnica ta jest w mojej opinii większa niż 20% i warta dopłaty. A jeszcze w niektórych te projektory będzie w mojej opinii dzielić kosmos - różnica 2, 3 klas.
6. W celu wyjaśnień proponuję spotkanie w katowickim MegaHz. Mają tam salkę projekcyjną. Lub w mysłowickim Intertype.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Meloman69 napisał:
Może wtrącę swoje 3 grosze:
1. Oczywistym jest, że nie prostego przełożenia, że projektor 2x droższy świeci 2x lepiej.
2. Powyższa maksyma dotyczy zresztą nie tylko projektorów.
3. Jeżeli kogoś stać, to powinien skupiać się na low-endzie, bo są zdecydowanie lepsze projektory od W500 i HD65.
4. Nie rozumiem jak ktoś może określić obraz niezwykłym świecąc low-endowym modelem na biało-szarawą ścianę, notabene w środku dnia, bez zaciemnienia...?
5. Np. TW2000 w niektórych sporadycznych scenach może świecić porównywalnie do W500. W większości różnica ta jest w mojej opinii większa niż 20% i warta dopłaty. A jeszcze w niektórych te projektory będzie w mojej opinii dzielić kosmos - różnica 2, 3 klas.
1. "Oczywista oczywistość"
2. j/w
3. no jasne że jak kogoś stać to niech sobie kupi RS2, tylko nie straszcie
albo nie piszczcie że zabawa za 3000 zł nie ma sensu
4. zupełny nowicjusz rzecz jasna albo ktoś kto kupił projektor po to żeby obejrzeć mecz z kumplami; no ja tak już nie oglądam, jestem kinomaniakiem i mam ekran i zaciemnienie
5. no jasne że warto dopłacić jeżeli kocha się piękny obraz, tyle że...trzeba
mieć z czego. Chyba nie chcesz straszyć ludzi że na w500 nic nie widać?
6. jeżeli byłaby okazja chętnie bym skorzystał, bo temat mnie wciągnął. Dziękuje za zaproszenie:)

PS. jak siebie znam to gdybym miał 10000 zł na projektor to pierwszy bym poleciał do sklepu po Epsona tw-2000.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
erni111 napisał:
ok czyli nie warto dawac ok 400- 600 zl wiecej na epsona 680 jesli swieci tak samo jak benq 500! dziekuje i pozdrawiam
erni: czy czytasz, to co do Ciebie ludzie piszą? W500 to cena minimum, za którą otrzymujesz sprzęt minimum. Są lepsze projektory na rynku, a TW680 jest jednym z nich.

Problemem Benq W500 jest przede wszystkim to, że właściwie nic oprócz niskiej ceny samego projektora i taniej lampy go nie wyróżnia. Nie ma ani specjalnie pięknych kolorów, ani specjalnie dobrego kontrastu, ani nie jest cichy, ani nie jest jakiś specjalnie ładny. Jest zwykły. Na pewno są lepsze sprzęty, które któreś z wymienionych cech mają lepsze od W500. Chcesz mocniejszej lampy - AX200 ma mocniejszą. Chcesz lepszego kontrastu? Z5 i HC1500 zjedzą go na śniadanie. Po prostu nie mogę znaleźć jednej cechy, która by go oprócz ceny wyróżniała.

Ten projektor trapi jednak jedna, dla mnie nie do przejścia, wada - gubienie detali w najciemniejszych scenach.

Jeśli koniecznie zalezy Ci na Benq, polecam projektory DLP tej firmy. Są naprawdę znakomite.
 
Ostatnia edycja:

Devileyes

New member
Tidus1024 napisał:
erni: czy czytasz, to co do Ciebie ludzie piszą? W500 to cena minimum, za którą otrzymujesz sprzęt minimum. Są lepsze projektory na rynku, a TW680 jest jednym z nich.

Problemem Benq W500 jest przede wszystkim to, że właściwie nic oprócz niskiej ceny samego projektora i taniej lampy go nie wyróżnia. Nie ma ani specjalnie pięknych kolorów, ani specjalnie dobrego kontrastu, ani nie jest cichy, ani nie jest jakiś specjalnie ładny. Jest zwykły. Na pewno są lepsze sprzęty, które któreś z wymienionych cech mają lepsze od W500. Chcesz mocniejszej lampy - AX200 ma mocniejszą. Chcesz lepszego kontrastu? Z5 i HC1500 zjedzą go na śniadanie. Po prostu nie mogę znaleźć jednej cechy, która by go oprócz ceny wyróżniała.

Ten projektor trapi jednak jedna, dla mnie nie do przejścia, wada - gubienie detali w najciemniejszych scenach.

Jeśli koniecznie zalezy Ci na Benq, polecam projektory DLP tej firmy. Są naprawdę znakomite.

Czyli uwazasz ze nie warto kupowac benq w500, bo lepiej dozbierac 500-1000zl i kupic cos innego, a potem ktos inny powie ze jak juz masz te 3000zl to lepiej dozbierac te 500-1000zl i kupic cos jeszcze innego...itd, itp, posty w tym stylu mieszaja mocno ludziom w glowach zamiast pomoc, sam stoje przed dylematem zakupu i nie wiem co zrobic.
 

Bambolo82

Banned
Devileyes napisał:
Czyli uwazasz ze nie warto kupowac benq w500, bo lepiej dozbierac 500-1000zl i kupic cos innego, a potem ktos inny powie ze jak juz masz te 3000zl to lepiej dozbierac te 500-1000zl i kupic cos jeszcze innego...itd, itp, posty w tym stylu mieszaja mocno ludziom w glowach zamiast pomoc, sam stoje przed dylematem zakupu i nie wiem co zrobic.
Strach Ci coś doradzić. Wyluzuj. Tidus przestań straszyć ludzi, którzy nie mają dużo pieniędzy na projektor!

I tak musisz sam podjąć decyzję jaki kupić. Używałem obydwu - w500 i tw-680. Oba sprawują się identycznie, ale w500 jest tańszy.

W500 wyróżnia się świetną elektroniką jak na tą cenę - HQV Silicon Optix ReonVX, czyli taką samą którą ma Tidus1024 w swoim HC4900 za 5500 zł.
 
Ostatnia edycja:

luuzak

New member
Jeżeli kupisz projektor lepszej marki i troche droższy to nie spadnie na wartości tak ja inne tańsze.. i dlatego lepiej kupowac projektory droższe oczywiście jeśli ktoś ma na to pieniądze bo może potem go sprzedac nie wiele tracąc.. tak jak z dobrymi markami aut..
 

Bambolo82

Banned
luuzak napisał:
Jeżeli kupisz projektor lepszej marki i troche droższy to nie spadnie na wartości tak ja inne tańsze.. i dlatego lepiej kupowac projektory droższe oczywiście jeśli ktoś ma na to pieniądze bo może potem go sprzedac nie wiele tracąc.. tak jak z dobrymi markami aut..
Jeeeezu...

Jest dokładnie odwrotnie Tw-680 i z5 mają o wiele większy potencjał "spadkowy" jeżeli idzie o cenę.

A poza tym, kto kupuje projektor z myślą odsprzedaży???
 
Ostatnia edycja:

Devileyes

New member
Bambolo82 napisał:
Strach Ci coś doradzić. Wyluzuj. Tidus przestań straszyć ludzi, którzy nie mają dużo pieniędzy na projektor!

I tak musisz sam podjąć decyzję jaki kupić. Używałem obydwu - w500 i tw-680. Oba sprawują się identycznie, ale w500 jest tańszy.

W500 wyróżnia się świetną elektroniką jak na tą cenę - HQV Silicon Optix ReonVX, czyli taką samą którą ma Tidus1024 w swoim HC4900 za 5500 zł.

Duzo konkretniej Ty doradziles, bo z posta Tidusa poprostu na prawde mozna takie wnioski wyciagnac ze ten benq w500 do niczego sie nie nadaje.

Ja nie mam duzo pieniedzy na projektor i nie mam tez wysokich wymagan.
Niektorzy tego nie rozumieja jak mozna kupic projektor za 2000zl.
Jak nie masz piniedzy na audi to jezdzisz fiatem albo wcale, wybor prosty.
Lepszy wrobel w garsci niz golab na dachu.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Mam taką uwagę a propos doradztwa.

Proszę przeczytać przyklejony wątek: http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19860, a w szczególności punkt 2.
;)
Bardzo sensowny.

Tak naprawdę, jeśli ktoś nie wie co kupić, to jedyne sensowne rozwiązanie (nierealne, niestety) przekonać się naocznie. Bo na każdą dobra radę znajdzie się jeszcze lepsza (albo gorsza) kontr rada.

Jeśli nie podoba się Wam post Tidusa, to po co pytacie? Przecież nie stwierdził że W500 jest c.d.d. Po prostu, jeśli ktoś ma jakieś wymagania co do projekcji to MUSI wydać nieco więcej PLN. I otrzyma tylko nieco większą jakość. A na pytanie czego kto oczekuje i ile na to jest gotów wyłożyć kasy każdy musi sobie odpowiedzieć sam, nikt inny tego nie wie (chyba że wróżka).

Życie to sztuka wyboru, i nikt za nikogo tej fuchy nie odwali....

:rolleyes:
 
Do góry