BenQ W500

Meloman69

New member
Bez reklam
darek64 napisał:
Odświeżę nieco ten wątek, próbując włożyć kij w mrowisko. Byłem już dość bliski decyzji o zakupie W500, kiedy to przyjrzałem się zdjęciom testowym. Masakra W500 w konfrontacji z Panasem AX200. Ten drugi jest jakies 25-30% droższy, ale zdjęcia wykazują więcej niż drobną różnicę. Wkleiłbym, ale nie wiem jak, dlatego zamieszczam link: http://www.projectorreviews.com/panasonic/pt-ax200u/imagequality.php
Zobaczcie dwa identyczne ujęcia nocne w powiększeniu, tj. 1000x750 pixeli (jakiś murek, fragment oświetlonego dachu). Porównajcie strukturę obrazu. Co Wy na to? Ktoś to skomentuje?

Nie sugerowałbym się zdjęciami. Wierz mi - trudno wskazać faworyta. AX200 jest dość jasny, pytanie tylko z jakim kontrastem.
Najtrudniej uzyskać jest właśnie w projektorach wysoki kontrast przy zachowaniu wysokiej jasności.
Gdybym miał wybierać to w Twoim przypadku zdecydowałbym się na Epsona. Mają doświadczenie w technologii LCD. Sami przecież konstruują panele. BenQ wcześniej produkował tylko DLP. Z kolei Panasonic może być za mało kontrastowy. Niestety osobiście żadnego z tych projektorów nie widziałem.
 

darek64

New member
W tym porównaniu nie chodzi o kontrast, ale o piksele. Efekt jest taki, jakbym porównywał na moim monitorze zdjęcie 1280x1024 i 800x600 powiększone do 1280x1024... Efekt jest rażący. Zdjecia moga przekłamać barwy, ale pixeloza nie bierze się z niczego.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
darek64 napisał:
W tym porównaniu nie chodzi o kontrast, ale o piksele. Efekt jest taki, jakbym porównywał na moim monitorze zdjęcie 1280x1024 i 800x600 powiększone do 1280x1024... Efekt jest rażący. Zdjecia moga przekłamać barwy, ale pixeloza nie bierze się z niczego.

Tu akurat się zgodzę. W PT-AX200 dzięki smoothscreenowi nie ma śladu po efekcie screendoor'a.
 

Pit80

New member
Te zdjęcia nie wyglądają tak jakby można było je na siebie ''nałożyć''.
Piksele na fotce Benqa są widoczne bo fotografia jest w większym zbliżeniu, np mieszczą się tylko cztery lampki i obcięty dach, w Panasie sześć lampek i cały dach. Porównanie bezsensu.
Sam oglądam Benqa na 96'' z 3-3,8m i zapewniam Cię, że nie ma efektu screendoora.
Nie sugeruj się absolutnie tymi zdjęciami.

Poza tym ostatnio widziałem fajny podpis w stopce pewnego usera na forum angielskim- porównanie projektorów na podstawie zdjęć jest jak odsłuchiwanie i ocenianie high endowych głośników przez telefon :)

Więcej luzu i dystansu do rewiówów wszelkich.

Pozdrawiam
 

darek64

New member
Zatem nic się nie zmienia, mam ciągle tych samych faworytów i nie wiem co wybrać: BenQ W500 (najtańszy), panasonic AX200 (najdroższy), Epson TW680 i Sanyo Z5 (obydwa pośrodku). Chodzi mi jeszcze po głowie Epson TWD10 z tego wzgledu, że jest kombajnem (DVD i nawet 4 głośniczki x 5W umożliwiające odsłuch filmu na szybko, bez podpinania kabli, a także jakis tam ekran), cena zbliżona do droższych w tej stawce. Obawiam się, że może on odstawać od reszty (czymś więcej niż kontrastem). To właśnie sugerują zdjęcia, ale jeśli mam się nimi nie sugerować...
...to dalej nic nie wiem...
 

timonek

Member
Bez reklam
darek64 napisał:
Zatem nic się nie zmienia, mam ciągle tych samych faworytów i nie wiem co wybrać: BenQ W500 (najtańszy), panasonic AX200 (najdroższy), Epson TW680 i Sanyo Z5 (obydwa pośrodku). Chodzi mi jeszcze po głowie Epson TWD10 z tego wzgledu, że jest kombajnem (DVD i nawet 4 głośniczki x 5W umożliwiające odsłuch filmu na szybko, bez podpinania kabli, a także jakis tam ekran), cena zbliżona do droższych w tej stawce. Obawiam się, że może on odstawać od reszty (czymś więcej niż kontrastem). To właśnie sugerują zdjęcia, ale jeśli mam się nimi nie sugerować...
...to dalej nic nie wiem...
Jak dalej nic nie wiesz to troche ci podpowiem z epsonem tw.10 daj sobie zupelnie spokuj wybiesz miedzy benq w500 a epsonem tw680
 

darek64

New member
> timonek
mam nadzieję, że oglądałeś wszystkie trzy, o których mówisz? co można zarzucić temu TWD10? A dlaczego W500 i TW680 są lepsze od AX100 i Z5? Ze zdjęć w necie właśnie te dwa ostatnie wydają się najlepsze, poza tym, sa duuuużo cichsze od W500 i TW680... (nie spieram sie oczywiście, tylko próbuję ustalić...)
 

lipa_ml

New member
darek64 napisał:
> timonek
mam nadzieję, że oglądałeś wszystkie trzy, o których mówisz? co można zarzucić temu TWD10? A dlaczego W500 i TW680 są lepsze od AX100 i Z5? Ze zdjęć w necie właśnie te dwa ostatnie wydają się najlepsze, poza tym, sa duuuużo cichsze od W500 i TW680... (nie spieram sie oczywiście, tylko próbuję ustalić...)
a ja ci powiem tak , jesli to twoj pierwszy proj to nie zastanawiaj sie wiele bo z kazdego bedziesz zadowolony !!!! nie sadze zeby róznice w jakosci miedzy tymi wszystkimi podanymi przez ciebie projami były duze a napewno zauwazalne tylko w przypadku stesowania ich w tych samych warunkach. ja tez sie zastanawiałem co wybrac , kupiłem w500 do tego ekran pojecty 200x117 hc i jestem zadowolony, mam 85" z 3 metrów i pxeli wogóle nie widac z tej odległosci w filmach hd . Chciałem brac epsona bo ma najwiecej pozytywnych opini ale nie chciałem przekraczac 4 tys za proj + ekran a wolałem kupic dobry ekran w cenie do 1300 zł . jstem w sumie zadowolony z jakosci i proja i ekranu i juz sie nie zastanawiam czy dobrze wybrałem czy nie . Oglądam i się delektuje :) w niedziele rano jak wróce z Cebitu z Hanoveru zapodam sobie wyścig F1 - oby Kubica dał czadu :)
 

darek64

New member
Pixelozy się obawiam, bo oglądam sporo divixów, dlatego szukam sprzętu, który będzie tolerancyjny dla tego rodzaju materiału...
 

tomek67

New member
darek64 napisał:
> timonek
mam nadzieję, że oglądałeś wszystkie trzy, o których mówisz? co można zarzucić temu TWD10? A dlaczego W500 i TW680 są lepsze od AX100 i Z5? Ze zdjęć w necie właśnie te dwa ostatnie wydają się najlepsze, poza tym, sa duuuużo cichsze od W500 i TW680... (nie spieram sie oczywiście, tylko próbuję ustalić...)
Temu TWD10 nie ma praktycznie żadnych opinii,
moim zdaniem odpuść sobie,
to jednak są konkretne pieniążki i kupno tak w ciemno to moim zdaniem ryzyko.
Pozostałe projektory mają sporo użytkowników i możesz poczytać jak się sprawują.
Tylko AX100 bałbym się kupić bo chodziło sporo opinii po necie o usterkach,
trudno powiedzieć czy już to wyeliminował producent.
Większość opinii o tych modelach jest wyraźnie pozytywna.
Te projektory są w czołowce jeśli chodzi o swają klasę.
Z5 jest na pewno najcichszy, ale ma o oczko mniejszą jasność.
 

darek64

New member
Miałem na myśli AX200, nie AX100, jak omyłkowo wpisałem wyżej. Mam nadzieę, że nie ma już wad poprzednika. Z5 nie tylko jest cichutki, ale ma dobrą gwarancję (ostatnio 3 lata także na lampę) i duży zakres Lens Shift'u, obawiam się natomiast, że nieco gorzej może radzić sobie z pixelami i artefaktami z divX'ów. W tej konkurencji ponoć najlepsze są Panasy... Nie wiem jak TW680/700.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
darek64 napisał:
Miałem na myśli AX200, nie AX100, jak omyłkowo wpisałem wyżej. Mam nadzieę, że nie ma już wad poprzednika. Z5 nie tylko jest cichutki, ale ma dobrą gwarancję (ostatnio 3 lata także na lampę) i duży zakres Lens Shift'u, obawiam się natomiast, że nieco gorzej może radzić sobie z pixelami i artefaktami z divX'ów. W tej konkurencji ponoć najlepsze są Panasy... Nie wiem jak TW680/700.

Sanyo Z5 - raczej odradzałbym. Chyba najsłabszy z tej stawki. Dobra czerń, jednak kosztem gubienia ciemnych szczegółów. Niezbyt jasny, do kolorów też można się przyczepić.
Dzięki technologii Smoothscreen rzeczywiście obraz na Panasonicu będzie najbardziej gładki. Zapomnij jednak o jakiekolwiek głębi obrazu.
Kup Epsona - jak pisałem. Ponad 10 lat siedzę w tym temacie. :krol:
 

paprykarz18

New member
Drodzy użytkownicy projektora BenQ W500 i inni znawcy tematu.

Mój projektor wydaje dziwne odgłosy tak, jakby coś złego się z nim działo.
Od nowości poza szumem wentylatora od czasu, do czasu słychać tyknięcie. Myślałem początkowo, że to przesłona się otwiera / zamyka. Wyłączyłem przesłonę i tykanie nadal było. Już do tego się przyzwyczaiłem, ale teraz... (czy Wy również słyszycie tykanie projektora, podczas jego pracy??)

Wczoraj projektor wydawał dziwne trzaski. To brzmiało tak, jakby w środku miało miejsce jakieś zwarcie, czy coś takiego, jakby zaraz miały iskry pójść.
Sprawdziłem kabel zasilający, był dociśnięty dobrze, do końca. Wydawało mi się, że trzaski dochodziły z okolic napisu BENQ na górnej części obudowy. Gdzieś pod tym napisem było źródło dźwięku.
Trzaskanie było chwilę. Popukałem delikatnie obudowę, ruszyłem projektorem, sprawdziłem kable, ale trzaskanie nie ustało. Do kilku chwilach samo ustąpiło. Za jakieś pięć minut znowu to samo. Nie zwracałem później na to uwagi i obejrzałem film do końca. Żadnej oznaki zepsucia poza owym dźwiękiem nie zaobserwowałem. Obraz cały czas doskonały, wszystko gra jak nowe. Tylko te podejrzane dźwięki...
Boję się, że w końcu coś może się zepsuć...

Projektor mam od grudnia. Na liczniku jakieś 156 godzin.

Macie jakieś rady? Wskazówki?
Na razie wymienię kabel zasilający na ten od komputera.
 

Pit80

New member
U mnie nic nie tyka. Wręcz przeciwnie chyba chodzi ciszej niż na początku albo się przyzwyczaiłem. W każdym bądź razie xbox huczy głośniej :)

Chyba bez serwisu się nie obędzie, możesz trochę jeszcze odczekać wszak gwarancja długa.
 

lipa_ml

New member
paprykarz18 napisał:
Drodzy użytkownicy projektora BenQ W500 i inni znawcy tematu.

Mój projektor wydaje dziwne odgłosy tak, jakby coś złego się z nim działo.
Od nowości poza szumem wentylatora od czasu, do czasu słychać tyknięcie. Myślałem początkowo, że to przesłona się otwiera / zamyka. Wyłączyłem przesłonę i tykanie nadal było. Już do tego się przyzwyczaiłem, ale teraz... (czy Wy również słyszycie tykanie projektora, podczas jego pracy??)

Wczoraj projektor wydawał dziwne trzaski. To brzmiało tak, jakby w środku miało miejsce jakieś zwarcie, czy coś takiego, jakby zaraz miały iskry pójść.
Sprawdziłem kabel zasilający, był dociśnięty dobrze, do końca. Wydawało mi się, że trzaski dochodziły z okolic napisu BENQ na górnej części obudowy. Gdzieś pod tym napisem było źródło dźwięku.
Trzaskanie było chwilę. Popukałem delikatnie obudowę, ruszyłem projektorem, sprawdziłem kable, ale trzaskanie nie ustało. Do kilku chwilach samo ustąpiło. Za jakieś pięć minut znowu to samo. Nie zwracałem później na to uwagi i obejrzałem film do końca. Żadnej oznaki zepsucia poza owym dźwiękiem nie zaobserwowałem. Obraz cały czas doskonały, wszystko gra jak nowe. Tylko te podejrzane dźwięki...
Boję się, że w końcu coś może się zepsuć...

Projektor mam od grudnia. Na liczniku jakieś 156 godzin.

Macie jakieś rady? Wskazówki?
Na razie wymienię kabel zasilający na ten od komputera.
która opcja odpowiada za włączenie wyłączenie przesłony? bo jakos nie mogę znaleść , u mnie hałasuje normalnie tylko szum wiatru
 

paprykarz18

New member
w menu jest opacja Automatyczna przesłona - włącz/ wyłącz

zadałem pytanie przez wsparcie techniczne na stronie benq
czekam z niepokojem na odpowiedź
 

michalczar

New member
Czy moglby ktorys z posiadaczy projektora benq w500 zalaczyc pare fotek odnosnie gier. Chcialbym zobaczyc jak wygladaja gry z komputera na tym projektorze, zamierzam go kupic i glownie sluzylby do gier. Jakies wyscigi, strategie badz cos w stylu crysis. Dziekuje
 

lipa_ml

New member
paprykarz18 napisał:
w menu jest opacja Automatyczna przesłona - włącz/ wyłącz

zadałem pytanie przez wsparcie techniczne na stronie benq
czekam z niepokojem na odpowiedź
a co daje w zasadzie przesłona? jaka jest róznica czy jest włącz czy wyłącz
 

paprykarz18

New member
lipa_ml napisał:
a co daje w zasadzie przesłona? jaka jest róznica czy jest włącz czy wyłącz

gdy scena jest ciemna to przesłona się zamyka i wypuszcza mniej światła, w efekcie czego czerń jest lepsza
gdy jest jasna scena to się otwiera i lampa świecie całą swoją siłą
 

lipa_ml

New member
paprykarz18 napisał:
gdy scena jest ciemna to przesłona się zamyka i wypuszcza mniej światła, w efekcie czego czerń jest lepsza
gdy jest jasna scena to się otwiera i lampa świecie całą swoją siłą
chyba jestem slepy bo nigdzie nie widze tego w menu



mozesz mi dokładnie napisac w którym podmenu to jest
 
Do góry