BenQ W500

darek64

New member
Tak bardzo może to przeszkadzać w ciemnym pomieszczeniu? Sądziłem, że da się przy takim kontraście w miarę komfortowo oglądać - mało prawdopodobne mi się wydaje, żeby taki producent wypuścił na rynek lipę... Ale mogę sie mylić. Ich model najtańszy (DM1, też z DVD, za ca 2000 PLN) ma kontrast 300:1 - ciekawe jak to się ogląda...
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
darek64 napisał:
Chodzi o to, że takiego TWD10 mógłbym postawić obok siebie, albo przed sobą, bo ma bardziej elastyczne ustawienia niż W500 (zoom x1,5, a i zakres LS zdaje się szerszy). Istotne, że Epsona nie musiałbym instalować na stałe, bo z powodu DVD (brak kabli) mógłbym go łatwo wrzucać i wyciągać np. zza kanapy.
Tyle w teorii, nie wiem jak sie go oglada w akcji, i pewnie niewielu wie (mało opinii w necie, zero na forum, brak testów)...

Fajny gadżet. Z tego co mi wiadomo, to w Stanach wyszedł jako Moviemate 72, tu masz recenzję http://www.projectorreviews.com/epson/moviemate-72/
a tu instrukcję http://www.projectorcentral.com/pdf/projector_manual_3890.pdf

tomek67 napisał:
Dla tego Epsona podają kontrast 1000:1. To dużo mniej niż inne modele.
A ten parametr ma naprawdę spory wpływ na obraz.

Ten parametr podlega też największym manipulacjom ze strony producentów, że właściwie nie można mu wierzyć ani w jedną, ani w drugą stronę :cool:
 

darek64

New member
Recenzja bardzo zachęcająca...
Nie wiem tylko, czemu nie został przebojem rynkowym (bez sarkazmu, po prostu się zastanawiam)...
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
darek64 napisał:
Recenzja bardzo zachęcająca...
Nie wiem tylko, czemu nie został przebojem rynkowym (bez sarkazmu, po prostu się zastanawiam)...
W500 jest popularny tylko z jednego powodu - jest stosunkowo tani i ma tanią lampę. Jeśli NAJistotnym czynnikiem dla Ciebie jest przede wszystkim cena, to bierz W500, jeśli dodatkowe gadżety all-in-one, bierz Epsona lub inny model, których jest cała masa na rynku.
 

lipa_ml

New member
Tidus1024 napisał:
W500 jest popularny tylko z jednego powodu - jest stosunkowo tani i ma tanią lampę. Jeśli NAJistotnym czynnikiem dla Ciebie jest przede wszystkim cena, to bierz W500, jeśli dodatkowe gadżety all-in-one, bierz Epsona lub inny model, których jest cała masa na rynku.
niezgodze sie z kolegą totalnie ,ja bym to inaczej napisał , bo napisałes tak jak by jedynym atutem w500 była cena , wydaje mi sie ze jakosciowo w500 nie odbiega od konkurencji w swojej kategorii a to ze jest tanszy i ma tanią lampe powoduje ze jest popularny . Czytałem testy na stronach nie tylko polski np. http://www.projectorreviews.com/benq/w500/index.php i jakosc dosc pozytywnie go ocenili a testują wiele projektorów i jakos wymienili wiecej pozytywów a nie tylko cene . Tak na moje oko nie powinno sie wypowiadac na temat sprzetu którego sie nie ma albo nawet się go nie widziało a czytając twoje wypowiedzi piszesz o wadach lub zaletach nie posiadając tego sprzętu . Tylko nie wiem po co !

darek64 - napisałes ze postawisz proja obok siebie albo przed sobą , weź jeszcze pod uwagę hałas jaki wydaje proj , dla mnie hałas jaki generuje proj jest dosc uciążliwy i nie wyobrażam sobie oglądania filmy jak bym postawił swojego porja obok siebie , oczywiscie byc moze epson jest duzo cichszy ale jesli ma 28 decybeli tak jak w500 28 decybeli to troche głosny jest jesli by miał byc blisko
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
lipa_ml napisał:
niezgodze sie z kolegą totalnie ,ja bym to inaczej napisał , bo napisałes tak jak by jedynym atutem w500 była cena , wydaje mi sie ze jakosciowo w500 nie odbiega od konkurencji w swojej kategorii a to ze jest tanszy i ma tanią lampe powoduje ze jest popularny . Czytałem testy na stronach nie tylko polski np. http://www.projectorreviews.com/benq/w500/index.php i jakosc dosc pozytywnie go ocenili a testują wiele projektorów i jakos wymienili wiecej pozytywów a nie tylko cene . Tak na moje oko nie powinno sie wypowiadac na temat sprzetu którego sie nie ma albo nawet się go nie widziało a czytając twoje wypowiedzi piszesz o wadach lub zaletach nie posiadając tego sprzętu . Tylko nie wiem po co !
Ależ ja nie mam nic przeciwko W500, tylko naprawdę nic go nie wyróżnia oprócz ceny. Podobnych mu projektorów, o powiedzmy przyzwoitych i niezłych parametrach i cenie jest więcej i na to właśnie chciałem wahającemu się koledze zwrócić uwagę. Przecież nie napisałem "nie kupuj bo to zły projektor", czy "nie kupuj, bo wybuchnie" itd.
 

drobers

New member
Meloman69 napisał:
Tak - użytkuję od kilku dni TW2000. Sprzęt był kalibrowany przez Cinematica. Jedyny minus to, że procedura odbyła się u nich, a powinna w moim pomieszczeniu, z uwzględnieniem moich warunków.
Wg Pana Gratkowskiego różnice są do zaakceptowania.
Meloman pochwaliłbyś sie fotkami z projekcji , alez jestem ciekawy........:D
 

darek64

New member
Wyczytałem taką informację: "Dzięki zastosowaniu procesora HQV, projektor W500 (...) zamienia sygnał pochodzący ze źródła analogowego do jakości HD...". Czy jest to tylko marketingowy bełkot, czy to rzeczewiście działa? A może to standard, który nie wyróżnia W500 spośród reszty projektorów w swojej klasie? Jestem ciekaw, TWD10, o który wyżej pytałem, też ma coś podobnego...
 

darek64

New member
Taki All-in-one może być interesujący dla sporej grupy użytkowników z jednego zwłaszcza powodu: mobilność. Myślę, że wiele osób ma ten problem co ja: nie dysponują specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniem, a projektor zwisający prawie metr z sufitu nie dodaje salonikowi urody. Dlatego wygodnie byłoby umieścić projektor (na stałe) na ścianie za plecami, ale tutaj stoi kanapa, na której siedzą oglądający (pierwszy wariant). Więc albo stukamy głowami w projektor, albo odsuwamy kanapę (jeśli ktoś ma miejsce), ale wówczas i tak możemy zasłaniać strumień światła. Co pozostaje? Umieszczenie projektora za sobą, ale nieco z boku (drugi wariant) – i tutaj lens shift może nie wystarczyć, bo przesunięcie w bok wynosi około 1 m, albo przed sobą (trzeci wariant), np. na niskim stoliku, ale to rozwiązanie praktycznie wyklucza montaz na stałe, co czyni użytkowanie większości projektorów niepraktycznym. Wtedy zostaje All-in-one.
A może przegapiłem jakieś sensowne rozwiązanie?

Dlatego też dopytuję o TWD10 / MovieMate 72. jeśli daje obraz porównywalny z np. W500, to OK. chyba, że podwyzszona funkcjonalność tego urządzenia jest okupiona wyraźnym spadkiem jakości…
 

darek64

New member
Przepraszam za kolor wpisu - szanuje cudze oczy...
Taki All-in-one może być interesujący dla sporej grupy użytkowników z jednego zwłaszcza powodu: mobilność. Myślę, że wiele osób ma ten problem co ja: nie dysponują specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniem, a projektor zwisający prawie metr z sufitu nie dodaje salonikowi urody. Dlatego wygodnie byłoby umieścić projektor (na stałe) na ścianie za plecami, ale tutaj stoi kanapa, na której siedzą oglądający (pierwszy wariant). Więc albo stukamy głowami w projektor, albo odsuwamy kanapę (jeśli ktoś ma miejsce), ale wówczas i tak możemy zasłaniać strumień światła. Co pozostaje? Umieszczenie projektora za sobą, ale nieco z boku (drugi wariant) – i tutaj lens shift może nie wystarczyć, bo przesunięcie w bok wynosi około 1 m, albo przed sobą (trzeci wariant), np. na niskim stoliku, ale to rozwiązanie praktycznie wyklucza montaz na stałe, co czyni użytkowanie większości projektorów niepraktycznym. Wtedy zostaje All-in-one.
A może przegapiłem jakieś sensowne rozwiązanie?

Dlatego też dopytuję o TWD10 / MovieMate 72. jeśli daje obraz porównywalny z np. W500, to OK. chyba, że podwyzszona funkcjonalność tego urządzenia jest okupiona wyraźnym spadkiem jakości…
 

pisk

New member
Ale jakie stukanie głową w projektor?
Wieszasz półkę 2 metry od podłogi i stawiasz na nim projektor.
Chyba, że lens-shift nie pozwala na skierowanie obrazu w dól od poziomu projektora.
 

lipa_ml

New member
darek64 napisał:
Przepraszam za kolor wpisu - szanuje cudze oczy...
Taki All-in-one może być interesujący dla sporej grupy użytkowników z jednego zwłaszcza powodu: mobilność. Myślę, że wiele osób ma ten problem co ja: nie dysponują specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniem, a projektor zwisający prawie metr z sufitu nie dodaje salonikowi urody. Dlatego wygodnie byłoby umieścić projektor (na stałe) na ścianie za plecami, ale tutaj stoi kanapa, na której siedzą oglądający (pierwszy wariant). Więc albo stukamy głowami w projektor, albo odsuwamy kanapę (jeśli ktoś ma miejsce), ale wówczas i tak możemy zasłaniać strumień światła. Co pozostaje? Umieszczenie projektora za sobą, ale nieco z boku (drugi wariant) – i tutaj lens shift może nie wystarczyć, bo przesunięcie w bok wynosi około 1 m, albo przed sobą (trzeci wariant), np. na niskim stoliku, ale to rozwiązanie praktycznie wyklucza montaz na stałe, co czyni użytkowanie większości projektorów niepraktycznym. Wtedy zostaje All-in-one.
A może przegapiłem jakieś sensowne rozwiązanie?

Dlatego też dopytuję o TWD10 / MovieMate 72. jeśli daje obraz porównywalny z np. W500, to OK. chyba, że podwyzszona funkcjonalność tego urządzenia jest okupiona wyraźnym spadkiem jakości…
dlaczego musi proj zwisac 1 m? mi wisi 26 cm i wydaje mi sie ze nie szpeci wyglądu pokoju goscinnego , wręcz przeciwnie ładnie sie komponuje z głosnikami po bokach :) robi sie namiastka sali kinowej. Byc moze epson ma jakosc jak w500 albo byc moze troche lepsza ale niestety ekran jaki kupisz za róznice miedzy w500 a epsonem bedzie duzo lepszy od tego w zestawie z epsonem i to moze powodowac ze w sumie jakosc w500 bedzie lepsza w połaczeniu z dobrym ekranem niz epsona z tym gratisowym. nie zapominaj ze zeby uzyskac dobry obraz to nie tylko musi byc dobry proj ale takze ekran
 

lipa_ml

New member
darek64 napisał:
2 m nad podłogą byłoby OK, ale tam wisi spory obraz... nie śmiem się narażać swojej piekniejszej połowie...
no tu to zawsze jest problem ;/ tez miałem problem z moją małżoneczką musiałem przepłącac , kupować , prosić :) ale sie udało przekonać i wisi na suficie :)
 

Meloman69

New member
Bez reklam
darek64 napisał:
2 m nad podłogą byłoby OK, ale tam wisi spory obraz... nie śmiem się narażać swojej piekniejszej połowie...

Kup żonie prezent i przekonaj ją do miejsca projektora w domu. :D
Nie zgodzę się z przedmówcą ws. TWD10. Taki projektor też trzeba gdzieś postawić. Będzie w taki sam sposób "specił" salon, jak każdy inny projektor.
Poza tym można pomyśleć o ciekawym mocowaniu, np. zainteresować się rozwiązaniami firmy Vogels.
 

darek64

New member
A propos ustawienia takiego kombajnu jak TWD10. Jego przewaga polega na tym, że nie musi stać w widocznym miejscu poza seansem.
Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa - przepraszam za poruszenie tak ogólnego tematu w tym akurat wątku, ale dotyczy to też W500. Chodzi o kwestie cenowe. Czekam (jak każdy) na obniżki cen, a wydaje mi się, że od grudnia praktycznie nie spadły (może niektóre o parę zł). Zwykle w lutym/marcu spadek cen praktycznie każdego sprzętu elektronicznego był spory. Czy ktoś wie skąd ta stagnacja? Szykują się spadki w niedługim czasie, czy "grozi" nam dłuższa stabilizacja cenowa?
 

Meloman69

New member
Bez reklam
darek64 napisał:
Vogels - cóż to takiego? Gdzie to można zobaczyć i kupić? (ewentualnie...)

Vogels to nazwa niemieckiej firmy produkującej gustowny osprzęt do RTV - uchwyty, stojaki itp... Do kupienia nawet w MM. :)
 

Meloman69

New member
Bez reklam
darek64 napisał:
A propos ustawienia takiego kombajnu jak TWD10. Jego przewaga polega na tym, że nie musi stać w widocznym miejscu poza seansem.

To żaden argument. To samo można zrobić z innym projektorem. Jeden i drugi trzeba ponownie tak ustawić, aby "wstrzelił" się w ekran.
 

darek64

New member
Odświeżę nieco ten wątek, próbując włożyć kij w mrowisko. Byłem już dość bliski decyzji o zakupie W500, kiedy to przyjrzałem się zdjęciom testowym. Masakra W500 w konfrontacji z Panasem AX200. Ten drugi jest jakies 25-30% droższy, ale zdjęcia wykazują więcej niż drobną różnicę. Wkleiłbym, ale nie wiem jak, dlatego zamieszczam link: http://www.projectorreviews.com/panasonic/pt-ax200u/imagequality.php
Zobaczcie dwa identyczne ujęcia nocne w powiększeniu, tj. 1000x750 pixeli (jakiś murek, fragment oświetlonego dachu). Porównajcie strukturę obrazu. Co Wy na to? Ktoś to skomentuje?
 
Do góry