BenQ W500

kurcze

New member
Witajcie,

Właśnie zamówiłem w500 i czekam na przesyłkę. Przekonały mnie pozytywne opinie na temat tego projektora i niska cena lamp. Myślałem jeszcze o Epsonie EMP-TW700, ale ostatecznie wybrałem produkt firmy Benq. Czy wybór był słuszny pewnie nigdy się nie dowiem bo wątpie, abym mógł kiedykolwiek przetestować te 2 projektory w tych samych warunkach. A jeśli oba mają dobre opinie to po co przepłacać :)

Projektor będzie podłączony do komputera kablem hdmi z użyciem przejściówki dvi-hdmi. Czy muszę doinstalować jakiś program lub pogrzebać w ustawieniach abym mógł w ten sposób z niego korzystać?

Piszcie jak macie ustawiony projektor, tj. kolory, jasność itp. + ekran projekcyjny, ile g i jaka powierzchnia. Może uda się nam wypracować opcjonalne ustawienia.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Ustawienia to bardzo indywidualna sprawa.
Ekran, współczynnik gain=1,0. Dla dużych powierzchni (> 100 cali), w trybie LOW można zastanowić się na gain=1,2.
Materiał - Matt White lub High Contrast.
Ustawienia obrazu w kompie - asbolutnie wszystko domyślnie. Najlepiej ustawić we właściwościach obrazu natywną rozdzielczość panelu projektora, tj. 1280x720. Pamiętaj o częstotliwości - tylko 60Hz.
Wszelkie zmiany w obrazie zmieniaj poprzez menu projektora.
Zaopatrz się w plansze testowe do podstawowej kalibracji w zakresie kontrastu, jasności i kolorów podstawowych.
 

lipa_ml

New member
kurcze napisał:
Witajcie,

Właśnie zamówiłem w500 i czekam na przesyłkę. Przekonały mnie pozytywne opinie na temat tego projektora i niska cena lamp. Myślałem jeszcze o Epsonie EMP-TW700, ale ostatecznie wybrałem produkt firmy Benq. Czy wybór był słuszny pewnie nigdy się nie dowiem bo wątpie, abym mógł kiedykolwiek przetestować te 2 projektory w tych samych warunkach. A jeśli oba mają dobre opinie to po co przepłacać :)

Projektor będzie podłączony do komputera kablem hdmi z użyciem przejściówki dvi-hdmi. Czy muszę doinstalować jakiś program lub pogrzebać w ustawieniach abym mógł w ten sposób z niego korzystać?

Piszcie jak macie ustawiony projektor, tj. kolory, jasność itp. + ekran projekcyjny, ile g i jaka powierzchnia. Może uda się nam wypracować opcjonalne ustawienia.
gdzie kupiłes i za ile ? jak dojedzie napisz co o nim sądzisz jaka jakość obrazu twoim zdaniem i jak hałas podczas ogladania, ja juz w zasadzie w ciagu tydzien dwa zamawiam ale jeszcze jest czas zeby opinie poczytac
 

Pit80

New member
No Panowie i Panie, jestem już jedną nogą w Waszym świecie, zamówiłem Benqa.
Zdecydowałem się ze względu na dobrą relację jakość-cena i wg recenzentów, dobrą wspólpracę z sygnałem SD.
Klikam z UK i zapłaciłem za niego 632f czyli około 3100zł. W zestawie jest również konsola Xbox360 Arcade więc jakbym ją odsprzedał to sam projektor wychodzi taniutko, jak na warunki brytyjskie.
W przyszłą sobotę montaż więc opiszę wrażenia i postaram się zapodać screenshoty.
Mam tylko nadzieję, że będzie współpracował z nboxem recorderem w trybie HDMI bo chciałbym pooglądać Spidermana3 w HD a w trybie DVI nie pójdzie w HD. Zobaczymy :D
 

kurcze

New member
lipa_ml napisał:
gdzie kupiłes i za ile ?

Na cyfrowe.pl cena co prawda 3100zł ale wysyłka gratis i można było zapłacić kartą kredytową. Do tego dostępność towaru - 3 dni robocze i ma być u mnie. Kupiłem tam kiedyś aparat i jestem zadowolony z tego sklepu. Wolę dopłacić 100zł i mieć pewność że nie będę musiał czekać miesiąca na projektor.

Pit80 napisał:
Klikam z UK i zapłaciłem za niego 632f czyli około 3100zł. W zestawie jest również konsola Xbox360 Arcade

Co za niesprawiedliwość, zarabiają tam 4 razy więcej i mogą kupić taki projektor za 2 razy mniej :/
 

kurcze

New member
Może i tak, ale nie wiadomo jak potem z gwarancją a i gniazdka są tam inne.

Dziwne to jest, że w bogatych krajach jest wszystko takie tanie a u nas dużo droższe [prócz żywności].
 

Pit80

New member
Co z gwarancją to nie wiem, natomiast wtyczka nie problem gdyż są przejściówki i kosztują grosze.
Jeżeli chodzi o ceny, kraje itp to mnie krew zalewa jak widzę ceny w USA w przeliczeniu na zarobki.
Cóż, trzeba z tym żyć i kombinować jak się da, kupować przez net z zzagranicy co się da itd.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Artykuły spożywcze też kosztują ponownie...
O kosztach mieszkań (ceny spekulacyjne!) nie będę dyskutował. Wystarczy internet, aby poznać ceny w Berlinie, Hiszpanii, Portugalii...
Sorki za mały OT... :cool:
 

kurcze

New member
Meloman69 napisał:
O kosztach mieszkań (ceny spekulacyjne!) nie będę dyskutował. Wystarczy internet, aby poznać ceny w Berlinie, Hiszpanii, Portugalii...

Ale zarobi są też dużo wyższe. A u nas mieszkania tanie? zwykłe 3 pokoje w Szczecinie 300.000zł, ciekawe ilu Polaków może sobie pozwolić na taki wydatek. Moim zdaniem mamy ceny nie adekwatne do zarobków.

A wracając do tematu to zauważyłem coś dziwnego...

Włączcie obie fotki w zakładkach i porównajcie:

http://www.projectorreviews.com/images-projectors-Q3-07/w500_LOTR_arwen_large.jpg - benq w 500
http://www.projectorreviews.com/images-projectors-Q1-08/HC720_LOTR_arwen_lg.jpg - epson

Nie wydaje się wam, że kolor skóry w wypadku benqa nie jest naturalny? Sprawdzałem kilka projektorów i na wszystkich kolor skóry był bardziej naturlany niż na benqu, może to kwestia ustawień?
 

lipa_ml

New member
kurcze napisał:
Ale zarobi są też dużo wyższe. A u nas mieszkania tanie? zwykłe 3 pokoje w Szczecinie 300.000zł, ciekawe ilu Polaków może sobie pozwolić na taki wydatek. Moim zdaniem mamy ceny nie adekwatne do zarobków.

A wracając do tematu to zauważyłem coś dziwnego...

Włączcie obie fotki w zakładkach i porównajcie:

http://www.projectorreviews.com/images-projectors-Q3-07/w500_LOTR_arwen_large.jpg - benq w 500
http://www.projectorreviews.com/images-projectors-Q1-08/HC720_LOTR_arwen_lg.jpg - epson

Nie wydaje się wam, że kolor skóry w wypadku benqa nie jest naturalny? Sprawdzałem kilka projektorów i na wszystkich kolor skóry był bardziej naturlany niż na benqu, może to kwestia ustawień?
wszystko co mozna powiedziec o tym to tylko gdybanie , po pierwsze - nie ma pewności ze to na tym samym ekranie , po drugie - czy to kwestia ustawien nie wiadomo bo nie moze byc wiadomo , moze po konfiguracji dało by się inaczej ustawic , po trzecie - czy te fotki były robione w tych samych warunkach ? zreszta widac ze epson jaśniej swieci ale czy to dziwne? skoro ma kontrast 10 000:1 a benq 5000:1 ? a lampa 1600

jak dla mnie z epsona fotka ładniejsza aczkolwiek za bardzo wpadająca w różowe barwy

z drugiej strony na innych fotkach na tym forum robionych z w500 kolor skóry jest zdecydowanie bardziej naturalny i duzo lepszy niz to co zalinkowałes
 
Ostatnia edycja:

paprykarz18

New member
kurcze napisał:
Nie wydaje się wam, że kolor skóry w wypadku benqa nie jest naturalny? Sprawdzałem kilka projektorów i na wszystkich kolor skóry był bardziej naturlany niż na benqu, może to kwestia ustawień?


Zła kalibracja. Mój BenQ też wpadał w zielony w ustawieniach fabrycznych. Kilka naciśnięć guzika i już kolor skóry naturalny.
 

bitels

New member
Witam

To mój pierwszy post na tym forum więc na start witam wszystkich serdecznie :)

Zachęcony przeczytanymi tu opiniami nabyłem rzeczonego Benqa w500. Pierwsza niecierpliwa projekcja na zółtej scianie i z kiepskiego divx i już byłem zadowolony. Oczywiście nie spocząłem na laurach i poszedłem za ciosem. Przemeblowałem salon, wykonałem ekran (mdf kilkakrotnie malowany i szlifowany duluxem matt white + kropelka czarnego pigmentu), walka z kompem (za stara bestia nie chciała uciągnąć materiału 720p ale kodek coreAVC i lekki przetakt procka Athlona XP 2500+ pomógł). Nabyłem też kabelek HDMI i przejściówkę z DVI (tanizna z allegro 50 zł za 10m).
I nadszedł czas premiery :) Niedzielne popołudnie i 3 filmy :) BBC Planet Earth part 1, The Kingdom i Stardust. Jestem zachwycony (szanowna małżonka również, wybaczyła mi nawet ogromny 120" ekran na scianie). Ekran trochę przytłacza ale nie mam możliwości ustawić inaczej projktora w salonie tak by obraz był mniejszy. Przy głośności w jakiej mamy ustawiony amplituner Benqa w trybie eko nie słychać praktycznie wogóle.
Tak więc powtarzam że z zakupu jestem baaardzo zadowolony :)

Ale mam też dwa pytania:

Przy ustawionej w kompie rozdzielczości 1280x720 Benq nie wyświela całego obrazu. Ścina dosłownie i parenaście, pikseli z każdej strony. Macie na to jakąś radę ?
Jak dokładnie działa HQV ? Tzn co trzeba zrobić by działał ?
 

Meloman69

New member
Bez reklam
bitels napisał:
Przy ustawionej w kompie rozdzielczości 1280x720 Benq nie wyświela całego obrazu. Ścina dosłownie i parenaście, pikseli z każdej strony. Macie na to jakąś radę ?

Poszukaj w menu projektora opcji "Overscan" i wyłącz ją lub ustaw na 100%.
 
Do góry