BenQ W500

daszko87

New member
Zastanawia mnie,
jak w500 poradzi sobie z ciemnymi scenami w filmie Pitch Black...

Ktos ogladal?

Pytam oczywiscie o maksymalnie dobra kopie tego filmu ktora jest dostepna;)
Film jest bardzo ciemny, z pamieci to wydaje mi sie,
ze chyba z 60-70 % to sceny po ciemnku... :hmm:
 

HokaHey

New member
Jaki byście polecili konkretny UPS pod W500 ? Tak żeby spokojnie wytrzymał czas schłodzenia lampy a nie tylko "na styk" oraz żeby działał dobrze pod XP i Vista (jeśli to ma jakieś znaczenie)....

P.S. Zależy mi na tym aby miał wejścia jak normalne "gniazdka" w Polsce
 

sbapol

New member
Artefakty

Witam!

Jestem tu nowy,dopiero zaczynam korzystać z forum.Moje pierwsze forum na którym mam zamiar się udzielać. :) Od tygodnia jestem posiadaczem Benq w500 i oczekuje na ekran (Morrigan z ekrany-projekcyjne.pl).Mam trochę problem z pojawiającymi się artefaktami.Szczególnie podczas ruchu niektóre krawędzie obrazu staja się nieostre i tak jakby "skrystalizowane".
Może wiecie co może byc tego powodem,widzę,że macie doświadczenie,więc napewno macie jakieś pomysły.

Coś w tym stylu:
 

Attachments

  • Artifacts_JPEG_Visible.jpg
    Artifacts_JPEG_Visible.jpg
    12,3 KB · Wyś: 247
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Czy artefakty występują tylko na W500? Czy na innym wyświetlaczu podłączonym do tego samego źródła co W500 nie było artefaktów? A może nie zwróciłeś uwagi bo obraz był mały (np. z monitora kompa)?

No i podstawowe pytanie, co to za materiał puszczasz do W500, oryginalne dvd czy też może divx albo skompresowana kopia?

A może oryginalny film na dvd, tylko wydany przez Monolith?

;)

Napisz coś więcej, co i czym łączysz z W500 i co wyświetlasz.
 

guti

New member
sbapol napisał:
Witam!

Jestem tu nowy,dopiero zaczynam korzystać z forum.Moje pierwsze forum na którym mam zamiar się udzielać. :) Od tygodnia jestem posiadaczem Benq w500 i oczekuje na ekran (Morrigan z ekrany-projekcyjne.pl).Mam trochę problem z pojawiającymi się artefaktami.Szczególnie podczas ruchu niektóre krawędzie obrazu staja się nieostre i tak jakby "skrystalizowane".
Może wiecie co może byc tego powodem,widzę,że macie doświadczenie,więc napewno macie jakieś pomysły

Wydaje mi się, że to zależy od materiału jaki oglądasz. Jak oglądałem mistrzostwa w polsacie sport HD to też takie miewalem, bo mam małą czaszę 60 cm i niezbyt dobrze ustawioną i też przy gorszej pogodzie dzieją mi się podobne rzeczy. Ale tak jak kolega wyżej napisał musiałbyć napisać konkretnie przy czym Ci to występuje.
 

sbapol

New member
Sorki,nie byłem za bardzo konkretny,obraz zapuszczam z DVD Lord Manty,(film DVD) przez kabel compozytowy,z laptopa przez s-video (divix) miałem podobnie.Wogóle pulpit z laptopa jest nieostry.Narazie obraz był puszczany na scianę,mam nadzieję,że na ekranie będzie lepiej,jutro sprawdzę,bo ekran dzisiaj doszedł i nie miałem czasu go zamontować.Być może to normalne.Po wielu opiniach o krystalicznym obrazie spodziewalem sie naprawde krystalicznego obrazu,być może wymagam za dużo od tego projektora.Statyczne obrazy są ok,naprawde ładne i ostre (np.zdjęcia),gorzej przy ruchu.Często twarze postaci są nie ostre,rozmywają się,podobnie jak na tym zdjeciu,załączonym w poprzednim poście.Pokombinuje jeszcze z ustawieniami jak zainstaluje ekran i napisze co i jak.
 

paprykarz18

New member
sbapol napisał:
Sorki,nie byłem za bardzo konkretny,obraz zapuszczam z DVD Lord Manty,(film DVD) przez kabel compozytowy,z laptopa przez s-video (divix) miałem podobnie.Wogóle pulpit z laptopa jest nieostry.Narazie obraz był puszczany na scianę,mam nadzieję,że na ekranie będzie lepiej,jutro sprawdzę,bo ekran dzisiaj doszedł i nie miałem czasu go zamontować.Być może to normalne.Po wielu opiniach o krystalicznym obrazie spodziewalem sie naprawde krystalicznego obrazu,być może wymagam za dużo od tego projektora.Statyczne obrazy są ok,naprawde ładne i ostre (np.zdjęcia),gorzej przy ruchu.Często twarze postaci są nie ostre,rozmywają się,podobnie jak na tym zdjeciu,załączonym w poprzednim poście.Pokombinuje jeszcze z ustawieniami jak zainstaluje ekran i napisze co i jak.

Ho, ho! To oczywiście wina kabla. Pod komputer podepnij projektor kablem HDMI-DVI, a zobaczysz, iż połącznie jakiego używasz teraz to zbrodnia przeciw projektorowi :D
Nie ma nic gorszego niż kabel kompozytowy.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Composite video to se możesz wetknąć... ;)
Gdzie chcesz. Ale nie do projektora... S-video też nie rewelka... Dlatego pulpit jest nieostry, takie połączenie zapewnia rozdzielczość około 500 linii video...

Same połączenie z W500 masz kiepskie.

A z zamieszczonego foto wynika duża kompresja, albo divx albo dvd nagrane na jednowarstwowej płycie...

W lapsie zapewne masz gniazdo D-sub (VGA). Kup do tego kabelek i połącz z projektorem. Jeśli jest DVI to jak wyżej i przejściówka DVI==>D-sub

Lordy mają wyjścia VGA lub HDMI, w zależności od wersji... Tu też jest pole do poprawy jakości obrazu.

Ani z composite ani z s-video obraz nie będzie krystaliczny, nawet na projektorze za 30 000 PLN.
 

guti

New member
tak jak koledzy wyżej do podłączenia z kompem czy laptopem tyko dvi lub d-sub (vga). Od razu obraz będzie ostry a jeszcze są w kompie dodatkowe ustawienia. Sam miałem przez s-video i było lipnie. Jak masz problem z jakimś filmem to puść z tego samego źródła na tv i będziesz wiedział czy to wina filmu, odtwarzacza czy projektora. Jeśli film jest nagrany dobrze to nie ma opcji, żeby było coś z obrazem nie tak.
Jak ktoś jest na etapie kupna ekranu to polecam optome, bo to już mój 6 sty ekran i zarazem najtańszy i jest najlepszy z tanich.
 

timonek

Member
Bez reklam
Witam ciekawe rzeczy tutaj czytam tak jak inni pisza to o tych gniazdach lepiej zapomnij czy to dvd czy komp to musisz korzystac z lepszych jezeli czesto odtwarzasz dvd z odtwarzacza dvd to po ierwsze kup sobie cos bardziej markowego najlepiej z gniazdem hdmi i skalerem teraz mozna niedrogo taki juz nabyc porownujac do ceny jaka dales na projektor to mozesz smialo kupic sobie jakies dvd za okolo 500 zl jak chcesz to mozesz i drozsze aby nie za jakies 300 zl bo nie warte a ten co posiadasz to mozesz podlaczac ale to tv kineskopowego do 29 cali gora, jak sie juz zaczyn akupowac jedna lepsza rzecz to i reszta musi jakos jakosciowo pasowac do tego.
 

sbapol

New member
Dzięki chłopaki! Wiedziałem,że mnie oświecicie.Podłączyłem laptopa przez d-sub,obraz jest czyściutki,kolorki ładne.Filmy DivX wyglądają dobrze,a filmy z DVD rewelacyjnie.Gówniane DVD Manty ma walnięte gniazdo d-sub (wyświetla zielony obraz) i dobrze w końcu kupie sobie jakieś lepsze z HDMI,lub pomyślę nad złożeniem sobie Media Center (nagrywarkę komputerową DVD z odtwarzaniem Blue-ray i HD DVD można już kupić za ok 400zl.).Co o tym myślicie? A może możecie polecic jakiś niedrogi odtwarzacz DVD i DivX,ktory idealnie pasłowałby do Benka?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Przyszło mi do głowy, że może w Mancie w gnieździe d-sub oprócz sygnału RGB może być także dostępny komponent, sprawdź w ustawieniach odtwarzacza jak jest, może to powoduje green screen...
 

sbapol

New member
wiatrak napisał:
Przyszło mi do głowy, że może w Mancie w gnieździe d-sub oprócz sygnału RGB może być także dostępny komponent, sprawdź w ustawieniach odtwarzacza jak jest, może to powoduje green screen...


Wielkie dzięki! To było to_Okazuje się,że jestem zupełnym ciemniakiem jeśli chodzi o sprzęt RTV :)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jakbyś był całkowitym ciemniakiem, to nie przestawiłbyś tej opcji...
Ciekawe czy piszą o tym w instrukcji... Manta Multimedia nie chwali się taką opcją...
 
Ostatnia edycja:

erni111

New member
Witam! Za ok. 2-3 tygodni kupuje projektor i ma być to benq w 500! Ale zastanawiałem się nad epsonem emp-tw680. mam pytanie czym się rozni projektor epson tw680 od epsona tw700? Tylko kasa? Proszę doradźcie mi co kupić? Czy BENQW500 za ok. 2150zł czy EPSONA TW680 za ok. 2800zł czy warto przepłacać 650zł? epson ma kontrast i jasność lepszą. Ale czy to jest widoczne? Z góry dziękuje
 

erni111

New member
Jeszcze jedna sprawa! Czy film DVD puszczany z konsoli z wyjściem hdmi przez ten kabel podłączony do projektora dawał by lepszy obraz od stacjonarnego dvd podłączony przez zwykły kabel euro?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Z tego co mi wiadomo, tak naprawdę 700 i 680 różnią się tylko optyką, i to raczej nie jej jakością, a zakresem zoomu, w TW700 jest on większy.
Ja osobiście, mając te 650 PLN, dopłaciłbym. Co do HDMI - Euro, to zależy od paru czynników. Który projektor (W500 ma b. dobry skaler), jaki odtwarzacz (jaka jakość skalera) i jaka odległość (przy większych trudniej dostać dobry kabel Scart niż HDMI lub component). Ogólnie HDMI jest lepsze, ale zdarzają się jego kiepskie aplikacje w odtwarzaczach... Wtedy lepszy jest component, a na krótkim (do 2m) dystansie i z W500 Scart też może dawać dobry efekt.

//edit

Ale ale. Rozpędziłem się. Przecież W500 nie ma wejścia Euro. Musiałbyś do tego dokupić konwerter Scart==>D-Sub i podłączyć się pod wejście VGA w W500. Niektóre projektory na wejściu D-Sub przyjmują sygnał ze Scart'a (chodzi o częstotliwości synchronizacji), wtedy wystarczy prosty kabelek Euro==>VGA. W500 chyba do nich nie należy...

Tak więc HDMI.

To stacjonarne DVD, o którym piszesz, nie ma gniazd component?
 
Ostatnia edycja:

erni111

New member
to dvd ma sporo wejc ale nie hdmi. czyli warto doplacic? czy nie? w czym jest epson lepszy? chce kupic xboxa360 z hdmi wiec na nim bede ogladal dvd. co zrobic co kupić? benq czy epson?
 
Do góry