ASUS O!Play HDP-R

Szlachtus

Member
Witam was wszystkich ponownie :) Czy spotkał się ktoś z takim problemem, że w niektórych filmach przerywa wam dźwięk?? Są filmy które idą bez zająknięcia, a są filmy w których co jakiś czas po prostu są takie momenty gdy traci się dosłownie na ułamek sekundy dźwięk, niestety trafiłem na pozycje gdzie to się dzieje co parę minut aż do końca seansu. Pytanie teraz takie, czy może to być wina przeładowanego dysku któremu np. przydałaby się defragmentacja, czy to może być wina np. jakichś "śmieci" w samym pliku mkv??
 
R

raf575

Guest
kilka pytań

Witam

Ja mam parę pytań odnośnie tego Asusa
1. Czy Samba obsługuje odczyt i zapis na dyskach USB NTFS?
2. Jaka jest wydajność Samby podczas kopiowania plików po Lanie?
3. Czy dźwięk DTS jest stereo czy 5.1?
4. Zamierzam sobie na dniach kupić tego Asusa. Czy fabrycznie firmware (stan na grudzień 2010r) pozwala na modyfikacje w stylu dogranie Samby?

Pozdrawiam

Rafał
 

merck

New member
Witam,

Kupiłem dzisiaj tego playerka i niestety nie umiem sobie poradzić z napisami *.txt . Mam je w formacie klatkowym {} z taką samą nazwą jak nazwa pliku *.mkv i niestety nie mam żadnych napisów. A jak włączę na pilocie napisy to mam cały czas OFF nie da się zmienić. Sofrt 01.33P
 

janusz

New member
Bez reklam
Witam was wszystkich ponownie :) Czy spotkał się ktoś z takim problemem, że w niektórych filmach przerywa wam dźwięk?? Są filmy które idą bez zająknięcia, a są filmy w których co jakiś czas po prostu są takie momenty gdy traci się dosłownie na ułamek sekundy dźwięk, niestety trafiłem na pozycje gdzie to się dzieje co parę minut aż do końca seansu. Pytanie teraz takie, czy może to być wina przeładowanego dysku któremu np. przydałaby się defragmentacja, czy to może być wina np. jakichś "śmieci" w samym pliku mkv??
Może problemem jest przewód HDMI, mam podobną sytuację, ale dźwięk na amplitunerze jest OK. W TV natomiest są przerwy, chyba że obraz zamienię w playerze na niższą jakość nawet 1080i, wtedy wszystko jest super. Mam HDMI za 5 zł, ale i w droższym ale starszej generacji HDMI miałem podobnie.
 

kpr

New member
Witam wszystkich,
Użytkuje Asus R1, przewertowałem wiele różnych for i czuję się głupszy niż na początku:)
Stąd moje pytania do ciut bardziej ogarniętych w tym temacie niż ja.

Obecnie używam FW 1.28. Ten od Asusa. I jestem zadowolony. Nie ma dla mnie znaczenia czy napisy będą w txt czy srt, dzwięk mam stereo, udostępniać po sieci nic nie będę.
1. Chciałbym tylko dorzucić możliwość ściagania torrentów, na podłączony przez USB dysk, bez innych wodotrysków. Jak to (najlepiej?) zrobić ?
2. Czy obsługa torrentów jest via www?
3. FW 1.33 od Asusa - jest coś co go dyskfalifikuje?

Pozdrawiam
 

mih00

New member
Witam wszystkich,
Użytkuje Asus R1, przewertowałem wiele różnych for i czuję się głupszy niż na początku:)
Stąd moje pytania do ciut bardziej ogarniętych w tym temacie niż ja.

Obecnie używam FW 1.y28. Ten od Asusa. I jestem zadowolony. Nie ma dla mnie znaczenia czy napisy będą w txt czy srt, dzwięk mam stereo, udostępniać po sieci nic nie będę.
1. Chciałbym tylko dorzucić możliwość ściagania torrentów, na podłączony przez USB dysk, bez innych wodotrysków. Jak to (najlepiej?) zrobić ?
2. Czy obsługa torrentów jest via www?
3. FW 1.33 od Asusa - jest coś co go dyskfalifikuje?

Pozdrawiam
Wgrywałem 1.33p i nie zauważyłem czegoś co by zostało popsute.
W oficjalnych softach Asusa jest możliwość odpalenia funkcji typu Samba czy klient torrentów. Ale niestety trzeba umieć poruszać się w Linuksie. Należy zalogować się do playerka, odpowiednie rzeczy skonfigurowac albo nawet dograć - było opisane nawet chyba w tym wątku.
Klient torrenta na pewno tylko w trybie tekstowym.
Istnieje też możliwość wgrania do O!play R1 softu nieoficjalnego - przerobionego FW od nowszego modelu HD2. Zawiera on kilka ciekawych innych opcji jak indeksowanie dysków czy narzedzia sieciowe: Opera, Youtube, klient torrentów, Samba dostępnych z poziomu FW a nie Linuksa.
Wgrałem to, działa ale mimo to że kilka rzeczy jest fajnych to niektóre opcje są gorsze (np. nie ma File Copy). Soft i opisy co i jak znajdziesz na forum Asusów o nazwie MultimediaHD. Jeśli tę nazwę co teraz właśnie podaję ktoś z administracji zmienił (chyba walka z podawaniem konkurencyjnych for) to też padała w wcześniej w tym wątku.

A propos torrentów to przestałem się bawić narzędziami p2p po tym jak odkryłem alternatywną metodę i to o zdecydowanie bardziej anonimowym dostępie do nowych naprawdę olbrzymich źródeł zasobów w sieci (szczególnie HD). Trzeba się tylko zaopatrzyć w szybkie łącze. Przy tym jakieś bittorrenty to po prostu ledwo dziubanie.
 

kpr

New member
Witam,
Dziękuję za odpowiedź,właśnie nie chce zbytnio mieszać w sofcie bo mi pozostałe bajery nie są potrzebne, YT mam w TV, a opere w konsoli. Ale widzę, że chyba nie będę miał innego wyjścia.
Co do forum o którym wspominasz, widziałem tutaj jak admin tamtego forum je zachwalał. Niestety mój post jest tam bez odzewu, więc po co tak zachwalać jak i tak nie uzyskasz odpowiedzi ;)
 

mih00

New member
Witam,
Dziękuję za odpowiedź,właśnie nie chce zbytnio mieszać w sofcie bo mi pozostałe bajery nie są potrzebne, YT mam w TV, a opere w konsoli. Ale widzę, że chyba nie będę miał innego wyjścia.
Co do forum o którym wspominasz, widziałem tutaj jak admin tamtego forum je zachwalał. Niestety mój post jest tam bez odzewu, więc po co tak zachwalać jak i tak nie uzyskasz odpowiedzi ;)
Zgadza się - tam teraz żyje już tylko temat tego softu od HD2.
 

kpr

New member
A jak wygląda sprawa z podmienianiem FW, czy można zrobić downgrade do dowolnego firmware'u ?
Np. z 1.33 na 1.28 (FW Asusa)
Albo po wrzuceniu HD2 na R1 wrócić w razie czego do jakiegoś Asusowego?
 

6marcin6

New member
Witam mam takie pytanie, wiem ze odtwarzacz ten odtwarza pliki mkv i h264, ale z tego co widzialem wiele filmow jest w formacie x264. Czy ten odtwarzacz odtwarza taki format?
 

diabels

New member
Witam,
proszę o informację, czy po podłączeniu ASUS O!Play Full do kina domowego LG HT904TA wejście optycznym uzyskam dzwięk 5.1? Rozumiem, że kabel HDMI wówczas podłączam pod telewizor w celu uzyskania obrazu.
 

djvolt

New member
Witam,
Dziękuję za odpowiedź,właśnie nie chce zbytnio mieszać w sofcie bo mi pozostałe bajery nie są potrzebne, YT mam w TV, a opere w konsoli. Ale widzę, że chyba nie będę miał innego wyjścia.
Co do forum o którym wspominasz, widziałem tutaj jak admin tamtego forum je zachwalał. Niestety mój post jest tam bez odzewu, więc po co tak zachwalać jak i tak nie uzyskasz odpowiedzi ;)

Jakbyś widział to odpowiadamy na pytania tylko wtedy kiedy możemy więc po co psioczyć?
Każdy każdemu odpowiada jak potrafi.

Zgadza się - tam teraz żyje już tylko temat tego softu od HD2.
A ty co expert od forum MHD? Zajrzyj a się dowiesz czy tylko żyje temat softu od HD2... Bo jaki jest lepszy soft niż od HD2? Najpierw przetestuj a potem gadaj, nigdy na odwrót...


A jak wygląda sprawa z podmienianiem FW, czy można zrobić downgrade do dowolnego firmware'u ?
Np. z 1.33 na 1.28 (FW Asusa)
Albo po wrzuceniu HD2 na R1 wrócić w razie czego do jakiegoś Asusowego?

FW można podmieniać jak tylko się da, masz do wyboru FW od R1, R3 oraz HD2, który wybierzesz ten będziesz miał...

Witam mam takie pytanie, wiem ze odtwarzacz ten odtwarza pliki mkv i h264, ale z tego co widzialem wiele filmow jest w formacie x264. Czy ten odtwarzacz odtwarza taki format?

x to oznaczenie dowolnej litery dekodera/kodera który obsługuje dany kodek. Jak najbardziej odtwarza x264, x263 i wszystkie jego pochodne :)

Witam,
proszę o informację, czy po podłączeniu ASUS O!Play Full do kina domowego LG HT904TA wejście optycznym uzyskam dzwięk 5.1? Rozumiem, że kabel HDMI wówczas podłączam pod telewizor w celu uzyskania obrazu.

Jeżeli dasz SPDiF RAW i będziesz miał strumień DTS lub DD 5.1 to i owszem uzyskasz dźwięk 5.1 :) A kablem HDMI będzie tylko i wyłącznie przesyłany obraz do TV.
 

djvolt

New member
No no :) Tez myslalem, ze bede tylko ogladal mkv a wyszlo z tego, ze nagrywam na plyty DVD-DL skompresowane obrazy plyt BlueRay do BD9 Disc czyli obrazy BlueRay mieszczace sie na krazku DVD-DL i to w jakosci 1080p...
 

mih00

New member
Jakbyś widział to odpowiadamy na pytania tylko wtedy kiedy możemy więc po co psioczyć?
Każdy każdemu odpowiada jak potrafi.
Tu potwierdzam to co kolega kpr. To nie jest krytyka tylko stwierdzenie faktu. Ja też napisałem 2-3 posty odnośnie oryginalnego FW i zewn. czytnika i wisi bez odpowiedzi.

A ty co expert od forum MHD? Zajrzyj a się dowiesz czy tylko żyje temat softu od HD2... Bo jaki jest lepszy soft niż od HD2? Najpierw przetestuj a potem gadaj, nigdy na odwrót..
Kolego djvolt!
Po pierwsze - ja akurat doceniam to, że stworzyłeś forum MHD i można korzystać z niego ale czasami tak jest, że niektóre projekty nie przebijają się i potem umierają z braku aktywności.
Po drugie - korzystam z MHD i w kilku miejscach rozreklamowałem to forum jako źrodło informacji szcz. o O!Play
Po trzecie - korzystając z info na MHD zdobyłem i zainstalowałem soft od HD2, testuje je cały czas i waham się czy wrócić do oryginalnego FW, bo mimo wielu nowych przydatnych opcji brakuje klika rzeczy akurat dla mnie istotnych które miały softy oficjalne:
- brak hurtowego kopiowania (funkcja File Copy)
- brak usypiania dysków po esata (po USB usypia)
- brak wyświetlania info o dyskach i stopniu zajętości
- brak wyświetlania info o wielkości plików mkv i wyświetlania zajawek tych filmów
Te rzeczy co prawda pojawiają się na liście po indeksacji dysków, ale ta funkcja jest na tyle wkurzająca że nie do używania (dla mnie wywalenie do jedną listę wszystkiego co mam na dysku jest nieporządane)
- soft nie sygnalizuje struktur video_ts i bdmv i nie proponuje jak oficjalny soft opcji <play folder>
- nie obsługuje formatu klatkowego napisów txt (nie sprawdzałem ale ludzie tak piszą)

Z funkcji sieciowych i internetowych nie korzystam - w ogóle są niedopasowane do polskiego użytkownika. Zostaje więc z plusów inny wygląd, opcja powrotu do menu DVD i obsługa Wifi (jeśli nie obsługuje dongli "n" to też nieprzydatna).
Biorąc pod uwagę ww. braki nie jestem przekonany czy jest w moim przypadku soft lepszy od oficjalnego.

[/QUOTE]
 

djvolt

New member
Aa widzisz czyli pytasz o cos czego nikt nie testowal i dziwisz sie, ze nikt nie odpowiada? R1/R3 + naped optyczny to temat TABU. Nikt nie testowal=nikt nie wie czy bedzie dzialal i tutaj jeszcze pada pytanie czy i z jakim modelem bedzie dzialal? Jak sie znajdzie odwazny, ktory zakupi naped zewnetrzny BD Asusa i podepnie pod oplaya to bedzie git :) Narazie musimy czekac...

I spokojnie :) Nad wszystkim panujemy, jak tylko pojawi sie ktos z napedem to sam poszuka twojego tematu i odpowie, jezeli stworzy nowy temat to scalimy go z twoim tematem i bedzie rozmowa w toku :) ewrytink is ander kontrol :p

Co do softu z HD2 to ten soft jak dla mnie jest niedopracowany, ale spojrz z innej strony... Ten soft jest jeszcze swiezy w porownaniu do R1/R3 wiec to i tak juz mega postep. Pozostaje tylko czekac, testowac i patrzec co bedzie dochodzilo :) Jezeli chcesz mega full wypas to moze instalnij sobie zmodowany HD2 od farvoice'a lub soft do R1 od farvoice'a? :) Ew wgraj 1.33 i doinstaluj odpowiednie programy :)

P.S: Sam z mila checia bym podpial R1 pod naped i odtwarzal sobie filmy z plyty. W chwili obecnej ogladam po sieci poprzez naped w laptopie :p
 
Ostatnia edycja:

Giotcz

New member
Witam
Mam pytanie odnośnie
ASUS O!PLAY HDP-R1

Mam zamiar kupić ten sprzęcik i pytanie do użytkowników tego sprzętu lub do ludzi mających wiedzę na temat tego sprzętu.

Chodzi o to czy ASUS O!PLAY HDP-R1 podłączony do routera za pomocą rj-45 do którego jest również wpięty OvisLink AirLive WMU-6500FS z dyskiem twardym //pclab.pl/art27760.html będzie mial dostęp i będę mógł po sieci bez problemu oglądać filmy na telewizorze?

Na kompie nie ma żadnego problemu z oglądaniem filmów bezpośrednio z Ovislinka
Ciekawi mnie czy jest taka możliwośc korzystając z HDP-R1

/Dziękuję z pomoc
/Pozdrawiam
 

djvolt

New member
Jak najbardziej :) Asus nie ma problemu z rozpoznawaniem urzadzen w sieci a takze z ich obsluga :) a tak prawde mowiac to jesli router jest dobry to i asus nie bedzie mial problemu takze z buforowaniem :)

Jezeli masz w tym ovisie funkcje buforowania to ja wlacz, przydatna opcja dla filmow :)
 

Giotcz

New member
Jak najbardziej :) Asus nie ma problemu z rozpoznawaniem urzadzen w sieci a takze z ich obsluga :) a tak prawde mowiac to jesli router jest dobry to i asus nie bedzie mial problemu takze z buforowaniem :)

Jezeli masz w tym ovisie funkcje buforowania to ja wlacz, przydatna opcja dla filmow :)


Dzięki za pomoc
Chyba się przekonałem do tego sprzętu całkowicie ;)
 

darek2000

New member
Witam.

Właśnie nabyłem asusa o!play i nie wiem jak mam udostępnić folder w win7.
Pomoże ktoś. Asus wywala login failed. Dodam że pliki z winXP są wykrywane.
 
Do góry