ASUS O!Play HDP-R

Skrzyn

New member
Jeszcze raz prosze o odpowiedz na post - mam dzis mozliwosc kupna tego sprzetu tylko potrzebuje waszej odpowiedzi !

Witajcie , 1 post Napalilem sie na sprzet ale czy warto ? Mam telewizor dosc stary : Samsung ws-32z419p 32'' HD ready, i chcialbym ogladac filmy w mkv . Bedzie to ladnie wygladac, jest sens kupowania do takiego TV tego cacka ? Duza roznica miedzy zwyklymi Dvd ripami a mkv 720 na tym TV ?
 

yellowmen

New member
Super znawcą nie jestem...ale....DVDrip pozostawia wiele do życzenia w porównaniu z 720p....a telewizor wydaje się spełniać wymagania :)

LENDZIU....pomożesz z tym spolszczeniem???
 

Skrzyn

New member
Super znawcą nie jestem...ale....DVDrip pozostawia wiele do życzenia w porównaniu z 720p....a telewizor wydaje się spełniać wymagania :)

LENDZIU....pomożesz z tym spolszczeniem???

No wlasnie ja tez nie jestem , dlatego wole zapytac ;) A jakos znawcy nie nie przejmuja sie moim pytaniem ;( Telewizor spelnia wymagania ale czy roznica bedzie duza ?
 

morzin123

New member
Ja też za wielkiego znawce sie nie uważam, ale na mojej plaźmie różnica pomiędzy 720p a DVDripem jest bardzo duża. Ale swoją drogą bardzo duże znaczenie ma tez rozmiar samego TV. Duży (w moim przypadku 50 cali) pewnie bardziej uwidoczni wszelkie mankamenty DVD-ripa, niż taka 32-ka. Ale to pewnie tez zalezy od marki samego telewizora, odlagłości oglądania i pewnie szeregu innych czynników. Dobra kończe ten wywód bo czuje że brne w ślepy zaułek.

Podsumowywując:
Róznica między 720p a ripem DVD jest bardzo duża.
 

grafit

New member
Proszę o pomoc. Zakupiłem nowy sprzęt. Właśnie instaluję....

1) Dlaczego nie chodzi mi "Internet Radio" i "Internet TV" - Jakieś tylko listy TOP 100 a później pusto ---- a np weather lub stooq - chodzą

2) Czy jest obsługa strony youtube ?
 

don111

Banned
1) jest regulowana wielkość czcionki i pozycja na ekranie, dodatkowo synchronizacja co 100ms (w każdą stronę, zakres olbrzymi, nawet ponad 2 minuty).
2) zoom 2x, 3x, 4x, 8x, 1x... jest jeszcze zoom out w menu, ale nie sprawdzałem.
3) nie ma tła pod napisy.. można ustawić np. biały biały napis z czarną otoczką
4) czyta srt, txt.. napisy muszą mieć tą samą nazwę, bo nie widać ich w menu..
5) jest opcja wznawiania filmu /wielu filmów
6) nie sprawdzałem.. jest natomiast przeskok co 1, 5, 10, 15, 20, 25, 30 minut (tzw. skip duration w setup)
7) podobno czyta (iboum.com : Future Entertainment Technology : ASUS O!Play Air HDP-R3), miałem natomiast salt.iso i nie czytał na firmware 1.18p, 1.21p (mam asusa o!play hdp-r3)
dzięki za odpowiedź
szkoda, że również tak samo jak Ariva 110 nie posiada tła pod napisy, bo to w zasadzie jedyny poważny minus tego odtwarzacza :(

a czy ktoś sprawdził czy jest zoom poniżej 1x (np 0,9x tak jak w Arivie) ? i drugie pytanie - Asus ma wiatraczek czy chłodzenie pasywne ?
 

Skrzyn

New member
Wlasnie , jest jakas inna lepsza alternatywa w podobnej cenie ? Gdzie ten sprzet mozna kupic bo tak szukam w avansach/media expertach / madia marktach na stanowiskach z odtwarzaczami dvd i nic ... Pozostaje tylko allegro/sklepy internetowe ?
 

yellowmen

New member
Wlasnie , jest jakas inna lepsza alternatywa w podobnej cenie ? Gdzie ten sprzet mozna kupic bo tak szukam w avansach/media expertach / madia marktach na stanowiskach z odtwarzaczami dvd i nic ... Pozostaje tylko allegro/sklepy internetowe ?

Zawsze warto poszukać sprzedającego ze swojego miasta lub okolic.
Ja polecam Asusa O!Play...od kąd kupiłem jestyem mega zadowolony....
 

Skrzyn

New member
Zawsze warto poszukać sprzedającego ze swojego miasta lub okolic.
Ja polecam Asusa O!Play...od kąd kupiłem jestyem mega zadowolony....

No wlasnie mam chyba pecha bo w Krakowie nikt nie sprzedaje ;) A w marketach RTV pustki :/

Swoja droga jest mozliwosc nagrywania przez Asusa tego co leci w tv na dysk podlaczony przez usb ?
 
Ostatnia edycja:

trumql

New member
Panowie
Mam pytanie w sprawie gniazda SPDIF. To jest sygnał cyfrowy? Jak takiego gada podłączyć do kina domowego? Większość kin domowych ma wejście/ wyjście dźwięku optyczne. Czy to jest to samo i są jakieś przejściówki spdif-->optical, czy jak? Jak to wy robicie?

Chcę sobie kupić kino domowe, żeby podłączyć asusa i mieć dźwięk 5.1. Mam głośniczki, ale analogowe i z tego co się orientuję przejściówek analog-->cyfra nie ma.
 

JanusPL

New member
Mam pytanie w sprawie gniazda SPDIF. To jest sygnał cyfrowy? Jak takiego gada podłączyć do kina domowego? Większość kin domowych ma wejście/ wyjście dźwięku optyczne. Czy to jest to samo i są jakieś przejściówki spdif-->optical, czy jak? Jak to wy robicie?

To jest sygnał cyfrowy.
SPDIF to wyjście optyczne.
 

civil

New member
czy możecie mi coś wyjaśnić troszkę wypadłem z obiegu w kwestii OPlay-a --- w końcu jest tam język polski ? i czy obsługuje txt w j.polskim?
pozdrawiam
 

Skrzyn

New member
Ja swój zamówiłem na Allegro - aukcja 1312425705 (niestety nie mogę jeszcze dodawać linków, a nie chce mi się spamować).
Mają odbiór osobisty w dwóch miejscach w Krakowie.

Dopiero w srode bedzie dostepny w tych 2ch punktach , a ja wracam wczesniej do miejsca zamieszkania wiec odpada ;(
 
Do góry