ASUS O!Play HDP-R

staneks

New member
Witam.
Bardzo mało jest informacji na forach na temat podpinania zewnętrznych DVD do naszego Asuska. Wczoraj sam przetestowałem takie połączenie i jaki dało rezultat zaraz się ze wszystkimi podzielę.

Firmware 1.28P

Do HDP-R1 podłączyłem poprzez adapter IDE->USB napęd DVD (Lite-ON) od mojego komputera stacjonarnego. Player pomyślał i wykrył urządzenie DVD podpięte pod USB. Czyli jak do tej pory jest dobrze. Na początek włożyłem zwykłą płytkę z mojego archiwum na której zawierało się kilka filmów AVI i jakieś bzdety. Playerek pomyślał i po wejściu z menu na zawartość DVD (nie storage) pokazała mi się struktura dysku. Jestem coraz bardziej zadowolony. Próbuję odpalić jakiegoś avika z płytki i.... DZIAŁA. Moje zadowolenie sięga zenitu, gdyż wynika z tego że tak podpięty DVD może służyć jako zewnętrzne urządzenie magazynujące. Dobra, myślę sobie a co z płytkami z filmami. Pełen zapału wkładam oryginalny film DVD (mój ulubiony MATRIX) i Playerek napisał że podłączono zbiory DVD (nie tak jak przedtem urządzenie USB). Myślę sobie, że w takim razie wykrył strukturę filmu. Wchodzę z menu na urządzenie DVD i ...... NIC. Napęd się odpalił, Playerek pracuje, ale czarny ekran. Ponowiłem operację i ... dalej nic. Co ważne Playerek reaguje na Start, Stop i wyjście, ale dalej czarny ekran.

Podsumowując: jest dobrze, ale mogło być lepiej. Zewnętrzne DVD może służyć jako urządzenie z którego możemy odczytywać nasze zbiory z płytek, ale już oryginalne filmy na DVD niestety nie. Wydaje mi się że programiści celowo zablokowali wyświetlanie takich zasobów. Bo przecież Playerek prawidłowo je wykrywa i reaguje na klawisze sterujące. Wydaj mi się, że celowo udostępnili oglądanie filmów DVD tylko do napędu ASUS SDRW-0D1S-U (patrz opis firmware). No cóż miejmy nadzieję, że to się kiedyś zmieni.
 

mih00

New member
Mam pytania dotyczące softu 1.28 (HDP-R1) bo są sprzeczne informacje:

- działąją moduły wifi na USB?
- działają napędy DVD/BR na USB?
- czy można uruchomić serwer plików aby dostać się z zewnątrz?
- poprawione odstępy między słowami w napisach?

Czy coś zostało popsute w porównaniu z softem 1.24?
Czy można po zainstalowaniu 1.28 bezpiecznie wrócić do 1.24?
 

staneks

New member
Mam pytania dotyczące softu 1.28 (HDP-R1):
postaram się odpowiedzieć w kilku zdaniach
- działąją moduły wifi na USB?
sprawdzałem na WIFi Linksysa i Playerek nie wykrywa urządzenia. Z tego co mi wiadomo generalnie po odpowiednim spreparowaniu softu da sie (bo przeciez to poczciwy Linux siedzi w środku). Należy zastosować minimodding i wtedy tak naprawde można szaleć do woli z czym tylko się chce i jeżeli procek uciągnie
- działają napędy DVD/BR na USB?
napędy DVD/BR jako urządzenia pamieci masowej oczywiście działają. Problemem jest natomiast odczytywanie zawartości oryginalnych filmów. Na razie niestety sie nie da. Podobno to wina uprawnień i zabezpieczeń, ale osobiście uważam że jest specjalna blokada ustawiona przez Asusa. Ale to jest tylko moja prywatna opinia.
- czy można uruchomić serwer plików aby dostać się z zewnątrz?
TAK, odpalasz Sambę trzema rozkazami po zalogowaniu się przez Telnet:
cd /tmp/package/script
./configsamba
./samba start
- poprawione odstępy między słowami w napisach?
powiem szczerze, że nie wiem o czym niektórzy piszą w tej sprawie. Mi żadne odstępy nigdy nie przeszkadzały i nie przeszkadzają w poprawnym cytaniu. Może jak ktoś wolno czyta albo nie może jednocześnie skupić sie na filmie i czytac? Nie wiem. Ja nie zauważyłem zadnego dyskomfortu. Może jedynie napisy powinny mieć wieksza czarną obramówke, albo wyświetlać sie na czarnym tle, bo czasami zdarza sie że zlewaja sie z jasnym tłem.

Czy coś zostało popsute w porównaniu z softem 1.24?
Czy można po zainstalowaniu 1.28 bezpiecznie wrócić do 1.24?
Nie zauważyłem minusów względem 1.24
Obraz można wgrywć taki, jki Ci się żywnie podoba. Nie ma znaczenia czy 1.28, czy np. 1.0. Soft to soft , bez znaczenia. Grunt aby był to naszego Playerka
 

mih00

New member
@staneks - dzięki za odpowiedź, ale mam jeszcze kilka dodatkowych pytań

TAK, odpalasz Sambę trzema rozkazami po zalogowaniu się przez Telnet:
cd /tmp/package/script
./configsamba
./samba start
Czy nie trzeba odblokowac trybu read-only flasha?
Czy już zawsze po restarcie boxa samba startuje? Jak długo? Na jakim użytkowniku (root)? Czy można stworzyć swojego uzytkownika (w linkuksie czy z poziomu f/w)?

powiem szczerze, że nie wiem o czym niektórzy piszą w tej sprawie. Mi żadne odstępy nigdy nie przeszkadzały i nie przeszkadzają w poprawnym cytaniu. Może jak ktoś wolno czyta albo nie może jednocześnie skupić sie na filmie i czytac? Nie wiem. Ja nie zauważyłem zadnego dyskomfortu. Może jedynie napisy powinny mieć wieksza czarną obramówke, albo wyświetlać sie na czarnym tle, bo czasami zdarza sie że zlewaja sie z jasnym tłem.
Niech ci będzie, że nie nadążam z czytaniem :hihi: (ja jeszcze w peerelu szkoły kończyłem).
Ale ogladając film i czytając napisy oboje z żoną zauważyliśmy, że jest coś nie tak - niby napisy ładne i duże, ale coś męczy - właśnie problem jest w tym odstępie między słowami. Zamieniłem w pliku z napisami odstępy z jednej spacji na 2 lub nawet 3 i wtedy było zdecydowanie lepiej. Zresztą jak się przyjrzysz napisom w Allplayerze (najładniejsze) lub z filmu DVD to przyznasz rację. Obwódka tez mogłaby być większa.
Na forum oficjalnej strony O!play jest to czele listy życzeń nowego f/w i ktoś potwiedził, że w 1.28 są odstępy poprawione.
Inne pytanie: ktoś potwierdził, że czyta format TXT czyli format klatkowy? Czy to prawda? Czy klatki moga być w {} i w []?

Nie zauważyłem minusów względem 1.24.
Co z płynnością odtwarzania HD? Niektórzy na forum zgłaszali, że tnie, a po powrocie do 1.24 jest dobrze?
Inny problem zgłaszany - znikanie napisów, czego nie było wcześniej.

Czy jest w menu opcja All media (też było na liście życzeń)?
Chodzi o opcję przeglądania wszystkich plików z pilota. Normalnie tej opcji nie można wywołać - można jedynie przeglądać dysk pod kątem odtwarzania filmów, muzyki, przeglądania zdjęć, ale nie moge skasować lub zmienić np. nazwy pliku .srt z napisami. Natomiast tylko po operacji kopiowania pojawia się opcja <Browse folder> i wtedy wchodzę jakby do opcji menu <All Media> i mogę "chodzić" po wszystkich plikach dysku.
 

staneks

New member
Czy nie trzeba odblokowac trybu read-only flasha?
Czy już zawsze po restarcie boxa samba startuje? Jak długo? Na jakim użytkowniku (root)? Czy można stworzyć swojego uzytkownika (w linkuksie czy z poziomu f/w)?
Nie, robi to za ciebie właśnie wbudowany skrypt ./configsamba
Logujesz się jako root z pustym hasłem
Po restarcie demon Samby nie odpala się (domyślnie nie jest uruchamiany). Można oczywiście skonfigurować to tak, aby się odpalało, ale sam tego nie robiłem, gdyż nie jest mi potrzebne. W każdym razie jest to podobno proste i na wielu forach ten temat był szczegółowo omawiany.
Niech ci będzie, że nie nadążam z czytaniem :hihi: (ja jeszcze w peerelu szkoły kończyłem).
Ale ogladając film i czytając napisy oboje z żoną zauważyliśmy, że jest coś nie tak - niby napisy ładne i duże, ale coś męczy - właśnie problem jest w tym odstępie między słowami. Zamieniłem w pliku z napisami odstępy z jednej spacji na 2 lub nawet 3 i wtedy było zdecydowanie lepiej. Zresztą jak się przyjrzysz napisom w Allplayerze (najładniejsze) lub z filmu DVD to przyznasz rację. Obwódka tez mogłaby być większa.
Sorki, nie chciałem tutaj nikogo urazić, ja też jestem jeszcze z "dawnej szkoły". Po prostu mi się osobiście dobrze czyta. Oczywiście oprócz tych mankamentów o których pisałem dla mnie jest OK.
Na forum oficjalnej strony O!play jest to czele listy życzeń nowego f/w i ktoś potwiedził, że w 1.28 są odstępy poprawione.
Inne pytanie: ktoś potwierdził, że czyta format TXT czyli format klatkowy? Czy to prawda? Czy klatki moga być w {} i w []?
Generalnie czyta teksty z rozszerzeniem .txt, ale domyślnie chyba konwertuje do typu .srt. Powiem szczerze, że dokładnie nie wiem, bo zawsze przepuszczam napisy przez ToSrtConverter. Generalnie widzi tekst z {}, natomiast z [] już nie za bardzo.
Co z płynnością odtwarzania HD? Niektórzy na forum zgłaszali, że tnie, a po powrocie do 1.24 jest dobrze?
Inny problem zgłaszany - znikanie napisów, czego nie było wcześniej.
Nie zauważyłem. Wszystkie moje zbiory multimedialne idą bez problemów. Jednak nie posiadam jakiś super hiper wypasionych i przeskalowanych filmów o niebotycznej rozdzielczości. Może właśnie takie tną i zwieszają Playerka. Nie wiem.
Czy jest w menu opcja All media (też było na liście życzeń)?
Chodzi o opcję przeglądania wszystkich plików z pilota. Normalnie tej opcji nie można wywołać - można jedynie przeglądać dysk pod kątem odtwarzania filmów, muzyki, przeglądania zdjęć, ale nie moge skasować lub zmienić np. nazwy pliku .srt z napisami. Natomiast tylko po operacji kopiowania pojawia się opcja <Browse folder> i wtedy wchodzę jakby do opcji menu <All Media> i mogę "chodzić" po wszystkich plikach dysku.
Nie ma opcji All media, a faktycznie mogła by być. Komfort zabawy byłby większy.
 

pdkl

New member
Na polskojęzycznym forum Asusa pracownik odpowiedzialny za produkt Asus HDP-R1 napisał, że WIFI nie działa. Tak więc jestem już kompletnie skołowany
 

milkweed

New member
Słuchajcie a ja mam takie pytanko: czy jest opcja by urządzenie po podłączeniu TOSLINKIEM ogarniało z automatu że coś jest nadawane w np dolby a coś w klasycznym stereo bo nie uśmiecha mnie się ciągle przełączać tego w setupie (oczywiście mogę ale po co) :D
 

devilll

New member
Czy ten ASUS czyta polskie znaki?? To pytanie mnie nurtuje, jedni piszą że im czyta , drudzy , że nie . To jak to jest w końcu ?
 

mih00

New member
Czy ten ASUS czyta polskie znaki?? To pytanie mnie nurtuje, jedni piszą że im czyta , drudzy , że nie . To jak to jest w końcu ?
CHyba masz info z wczesnych softów. Są polskie litery i to w kilku stronach kodowania - do wyboru. Ostatnie softy czytają już format klatkowy napisów (TXT),słowa mają odpowiednie odstępy i tak naprawdę soft już jest nieźle dopracowany. Brakuje właściwie tylko polskiego menu.
 

k0j0t

New member
Słuchajcie a ja mam takie pytanko: czy jest opcja by urządzenie po podłączeniu TOSLINKIEM ogarniało z automatu że coś jest nadawane w np dolby a coś w klasycznym stereo bo nie uśmiecha mnie się ciągle przełączać tego w setupie (oczywiście mogę ale po co) :D

Dzis wgralem 1.29 - super chodzi dzwiek.
Nie trzeba juz recznie przelaczac bo do tej pory dzwiek np z avi lub mp3 wysylany byl tylko po analogu lub HDMI. Obecnie idzie rowniez po TOSLINK dla materialow wielokanalowych jak i stereofonicznych.
To jest jedna z poprawek w nowym firmware.
 

trumql

New member
Jest to mój pierwszy post, więc witam serdecznie wszystkich:) Od dwóch dni przesiaduję tu na forum, ponieważ przymierzam się do zakupu jakiegoś streamera video. Z asus o!play R1, R3 i xtreamera zdecydowałem się na R1, bo z tego co przeczytałem używalność wifi w R3 jest ograniczona.

Moje pytanie jest na pograniczu tego tematu i komputerowego. Mianowicie jak podłączyć asusa do sieci LAN i jak taką sieć stworzyć? Mam blaszaka z xp prof z routerem z neostradą. Czy możliwe jest, by skrętką podpiąć o!playa do routera i przez niego dostać się do zasobów na kompie? Jak to zrobić? Ogólnie jestem rozgarniętym użytkownikiem pc, ale sieci u mnie kuleją. Czy mógłby mi ktoś dać parę rad na początek jak zacząć? Mam trochę wolnego czasu, więc będę eksperymentował.

Dzięki z góry.
 

neutron1

New member
Jest to bardzo proste,
1- podłączasz kompa i o!playa do routera
2- włączasz na kompie udostępnianie plików i folderów,
3- udostępniasz folder z filmami
4- wchodzisz w o!playu w udostępniony folder i oglądasz:)
 

slawko1077

New member
Problem z napisami txt.

Witam

Mam problem z moim O!Play, mianowicie odtwarza bez problemu napisy wbudowane w film natomiast nie odtwarza napisów w osobnym pliku. W zakładce Audio gdzie wybiera się napisy nie można ich wybrać gdyż ich nie widzi, w czym problem?

Asus ma wgrany soft 1.29N
 

trumql

New member
Witam

Mam problem z moim O!Play, mianowicie odtwarza bez problemu napisy wbudowane w film natomiast nie odtwarza napisów w osobnym pliku. W zakładce Audio gdzie wybiera się napisy nie można ich wybrać gdyż ich nie widzi, w czym problem?

Asus ma wgrany soft 1.29N

Znawcą nie jestem, ale może masz napisy w formacie *.txt? Takich chyba jeszcze nie czyta, choć niektórzy piszą, że txt jest już łykany przez o!playa po wgraniu nowego firmware. Tak przy okazji mam pytanie: masz soft 1.29N i chodzi wszystko w porządku? Bo "N" jest do standardu NTSC na USA, Japonię i inne kraje. W Europie obowiązuje PAL czyli "P" przy wersji firmware.
 

slawko1077

New member
Znawcą nie jestem, ale może masz napisy w formacie *.txt? Takich chyba jeszcze nie czyta, choć niektórzy piszą, że txt jest już łykany przez o!playa po wgraniu nowego firmware. Tak przy okazji mam pytanie: masz soft 1.29N i chodzi wszystko w porządku? Bo "N" jest do standardu NTSC na USA, Japonię i inne kraje. W Europie obowiązuje PAL czyli "P" przy wersji firmware.

Na 1.29N nie zauważyłem problemów, na razie chodzi bez problemu. Jest oczywiście już 1.29P ale jeszcze nie wgrałem.


Co do napisów srt. w osobnym pliku to poszperałem w sieci i jest proste rozwiązanie (niektórym z pewnością znane) to konwersja napisów srt. na format sub.rip obsługiwany przez Asusa. Należy ściągnąć bezpłatny program Subtitle Workshop np. z stąd Pobierz Subtitle Workshop 2.51 - ściągnij ostatnią wersję z Programy IDG.pl

Wgrywamy, zmieniamy język na Polski w ustawieniach (setting), otwieramy plik z napisami srt. i zapisujemy jako sub.rip czyli format który czyta O!Play. Narazie sprawdziłem na jednym pliku srt. i działa :krol:
 
Do góry