ASUS O!Play HDP-R

jarza14

New member
mam ten odtwarzacz od paru dni, wszystko chodzi super, mam tylko jeden problem związany z napisami

jeśli film ma wbudowane napisy, to wtedy nie odtwarza mi zewnętrznych napisów, a niestety teraz coraz więcej filmów ma wbudowane napisy, próbowałem przerabiać napisy i w niektórych filmach pomogło, ale nadal kilka nie rozpoznaje napisów. Co zrobić? czy można napisy dodatkowe jakoś wbudować w film? proszę o pomoc
 
Ostatnia edycja:

rafrze

New member
Koledzy chciałem zapytać jak działa u Was przewijanie filmów, u mnie mimo że prędkość jest ustawiona na x8,x16,x32 odtwarzacz przewija film z predkościa x1.5, czy to kwestia plików z filmami czy firmwaru czy może coś nie tak z asusem
 

civil

New member
koledzy mam pytanie ktoś wcześniej napisał że można podpiąć asusa pod zwykły telewizor mam JVC 100hz kineskopowy na stronie twoje pc jest test o!play-a i jest tam napisane : "Jak już będziemy mieli odpowiednie materiały, podpinamy player z naszym wyświetlaczem (TV LCD, plazma, monitor, projektor) poprzez cyfrowe złącze HDMI (v1.3 z audio) lub raczej nie polecane analogowe composite i możemy zacząć korzystać z dobrodziejstw playera." ja swój tv musiałbym odłączyć rzeczonym composite lecz skoro nie jest to polecane to dlaczego i ...... czy w takim wypadku mam jakąś alternatywę no poza nie kupieniem czarnej skrzyneczki
pozdrawiam
 

Oniegin1

New member
koledzy mam pytanie ktoś wcześniej napisał że można podpiąć asusa pod zwykły telewizor mam JVC 100hz kineskopowy na stronie twoje pc jest test o!play-a i jest tam napisane : "Jak już będziemy mieli odpowiednie materiały, podpinamy player z naszym wyświetlaczem (TV LCD, plazma, monitor, projektor) poprzez cyfrowe złącze HDMI (v1.3 z audio) lub raczej nie polecane analogowe composite i możemy zacząć korzystać z dobrodziejstw playera." ja swój tv musiałbym odłączyć rzeczonym composite lecz skoro nie jest to polecane to dlaczego i ...... czy w takim wypadku mam jakąś alternatywę no poza nie kupieniem czarnej skrzyneczki
pozdrawiam

dla mnie to byl jeden z powodow rezygnacji z zakupu asusa. pewnie jako jeden z nielicznych na tym forum mam podpietego playera (sumvision cyclone mkv enclosure) przez "czincze". obraz jest po prostu extra (panasonic 21 cali)
 

rafrze

New member
Koledzy chciałem zapytać jak działa u Was przewijanie filmów, u mnie mimo że prędkość jest ustawiona na x8,x16,x32 odtwarzacz przewija film z predkościa x1.5, czy to kwestia plików z filmami czy firmwaru czy może coś nie tak z asusem

Koledzy zależy mi na szybkiej odpowiedzi bo mam możliwość zwrotu asusa gdyby był to problem z urządzeniem, wystarczy uruchomić film i sprawdzić.
ps. wgralem najnowszy soft, probowałem z innym nosnikiem i filmem efekt taki sam.
 

radoskur

New member
mam ten odtwarzacz od paru dni, wszystko chodzi super, mam tylko jeden problem związany z napisami

jeśli film ma wbudowane napisy, to wtedy nie odtwarza mi zewnętrznych napisów, a niestety teraz coraz więcej filmów ma wbudowane napisy, próbowałem przerabiać napisy i w niektórych filmach pomogło, ale nadal kilka nie rozpoznaje napisów. Co zrobić? czy można napisy dodatkowe jakoś wbudować w film? proszę o pomoc

ściągnij darmowy progs mkvmerge (jak się domyślam oglądasz pewnie filmiki HD w formacie mkv). Tam bez problemu usuniesz w około 5-10minut wszystkie napisy z pliku i zostawisz jedną ścieżkę audio i video. Wtedy bez problemów zewnętrzne napisy będą widoczne. Ja tak robię dla WD Live oraz boxa satelitarnego VU+ Duo - sprawdza się zawsze.
 

xose

New member
koledzy mam pytanie ktoś wcześniej napisał że można podpiąć asusa pod zwykły telewizor mam JVC 100hz kineskopowy na stronie twoje pc jest test o!play-a i jest tam napisane : "Jak już będziemy mieli odpowiednie materiały, podpinamy player z naszym wyświetlaczem (TV LCD, plazma, monitor, projektor) poprzez cyfrowe złącze HDMI (v1.3 z audio) lub raczej nie polecane analogowe composite i możemy zacząć korzystać z dobrodziejstw playera." ja swój tv musiałbym odłączyć rzeczonym composite lecz skoro nie jest to polecane to dlaczego i ...... czy w takim wypadku mam jakąś alternatywę no poza nie kupieniem czarnej skrzyneczki
pozdrawiam

testowałem oplaya na wielu TV zwykłych, i działa bez zarzutu, jakość obrazu bardzo dobra dźwięk również
 

hondacrxxx

New member
To urządzenie posiada funkcję autoplay?? Można ustawic tak, aby po właczeniu zasilania automatycznie zaczął odtwarzac plik z pendrive'a w petli (repeat)??
 

Szlachtus

Member
"testowałem oplaya na wielu TV zwykłych, i działa bez zarzutu, jakość obrazu bardzo dobra dźwięk również"

Oczywiście że jakość obrazu bardzo dobra :) Zresztą co do obrazu, testowałem kilka już playerów HD, m.in. Asmaxa i właśnie Asusa, i szczerze mówiąc na wszystkich odtwarzaczach obraz wszędzie był taki sam, ta sama sytuacja ma się do dźwięku, taki Asmax nie był ani gorszy ani lepszy od tego Asusa w przekazywaniu jakości obrazu czy dźwięku, po prostu Asus jest zrobiony z lepszej jakości materiałów, i ma lepsze wsparcie techniczne. Niby niewiele, ale przyjemność z oglądania filmów na mniej zabublowanym sprzęcie, o wiele lepsza :)
 

gb999

New member
Chcę kupić Asusa O!Play Air i mam jedno pytanie na temat tego sprzętu: w jakiej jakości filmy da się przesyłać z kompa na to urządzenie przez Wi-Fi, żeby były odtwarzane płynnie? Da radę coś oglądać w HD czy będę musiał dokupić dysk USB i na nim przenosić filmy?
 

hondacrxxx

New member
To urządzenie posiada funkcję autoplay?? Można ustawic tak, aby po właczeniu zasilania automatycznie zaczął odtwarzac plik z pendrive'a w petli (repeat)?? Pilnie prosze o odpowiedz posiadaczy tego sprzetu...
 

Lendziu

New member
Witam,

Widzę, że jest na alledrogo Asus o!play za 324zł
i jest też Asus, który ma wbudowane Wi-Fi - ten kosztuje 488zł.

Gdzie jeszcze jest różnica?? bo można przecież dokupić antenę za 60-80zł i zwykły Asus wyniesie zaledwie 400zł.


Drugie pytanie dotyczy dysku SATA i portu zewnętrznego w palyerze, czyli dysk podłączamy kablem i leży sobie obok palyera?? czyli do tego urządzenia można podłączyć dysk 2,5" pod USB lub pod SATA?? dobrze rozumiem?
 

Lendziu

New member
Jeszcze kilka pytań:
Obudowa asusa jest dość spora, więc czy da się w niej zamontować dysk?? Jeśli tak to jaka wielkość i typ?
Czy są anteny Wi-Fi do modelu HDP-R1 - jakie?
 
Ostatnia edycja:

Dreszcz

New member
Witam

Przeczytałem ten cały wątek i wątek o Asmaxie playboxie oraz o WD TV HD Media Player.

Poszukiwałem sprzętu głównie do odtwarzania filmów (avi, mkv itd itp) na TV (32 calowy Sharp LED). Na począstku skłaniałem się do Asmaxa, ale po przeczytaniu tamtego wątku i kłopotach użytkowników z nowym softem zdecydowałem się na Asusa.

Krótkie spostrzeżenia bo mam go od kilku dni.
1) Wgrałem bez najmniejszego problemu soft 1.29P
2) Nie przycina mi jak do tej pory żadnego filmu (ale niewiele oglądałem), ani w avi, ani mkv ani zadnego innego
3) W filmach avi gdzie był plik z napisami w formacie txt bez problemu je odtwarzał - wtym polskie znaki
4) W filmach mkv gdzie miałem wbudowane napisy nie odtwarzał mi plików txt, ale po kilkusekundowej konwersji sub edit playerem na srt i po przełączeniu w menu na napisy srt wszystko pięknie chodziło - w tym polskie znaki
5) Dla obu rodzajów filmów można zmieniać kolor czcionki napisów (preferuje żółty) ich położenie na ekranie i wielkość - za to wszystko czapki z głów
6) Jeślii chodzi o przerwanie oglądania filmu to po jego ponownym właczeniu pyta czy zacząć od przerwanego fragmentu
7) Jeśli chodzi o przewijanie to można w menu sobie ustawić skok (np 5 lub 10 minut) i klikając na pilocie strzałeczką w prawo ładnie przeskakuje - czyli można szybko znaleźć interesujący nas fragment
8) Podczas tych wszystkich przeskoków, przyspieszeń, puzowania, cofania itd itp, ani razu nie zgubił synchronizacj z dźwiękiem ani z napisami

W skrócie - jak na razie jestem zachwycony :)
 

Lendziu

New member
Potwierdziłeś mnie swoją wypowiedzią,
dlatego przed chwilą zamówiłem Asusa HDP-R3 z WiFi w sklepie morele.net - 413pln z przesyłką (na alledrogo najtańszy był za 449zł z przesyłką, więc dobrze, że poszukałem na ceneo)... Mamy w końcu erę połączeń bezprzewodowych, więc nie brałem pod uwagę połączenie kablem.

Wcześniej typowałem Xstreamera z chłodzeniem pasywnym + antenę WiFi (ok 600zł), Arivę 110 z WiFi (ok 400zł), no i Asusa HDP-R1 oraz HDP-R3.
 
Ostatnia edycja:

kocjan

New member
Witam wszystkich!

Przetlumaczylem menu odtwarzacza na jezyk polski. Zainteresowani firmwarem (v1.30p) moga kontaktowac sie ze mna na priv. Wszelkie uwagi do tlumaczenia mile widziane.

Pozdrawiam
 

westmen3

New member
panowie po burzy xtreamer poległ, muszę coś kupić
dużo czytam na temat Asus o!play lecz nie jestem do końca przekonany.Xtreamer otworzył mi każdy film zero problem, wsparcie techniczne oraz soft pojawiał sie dosyć często.
Czy hdpr-3 mogę porównać z xtreamerem
-Jak jest ze wsparciem tech.
-dużo wątków oraz softu jest do hdpr-1 (także pl menu) do 3 nie zabardzo
 

kocjan

New member
R1 i R3 maja ten sam soft, zrobic polskie menu mozna w 5 minut (jak sie ma przetlumaczone). Nowa wersja softu zawiera demona bittorrenta, ktoy dziala nawet sprawnie. Nie wiem czy inne tego typu urzadzenia maja taka funkcje. Jesli ktos dobrze zna linuxa, mozna samodzielnie wprowadzac poprawki do firmware.
 

amicco

New member
Witam serdecznie.
Czy ktos z uzytkowników asuska o play,moze mi napisac jaki zasilacz i pilot do niego jest potrzebny czyli bedzie pasował,bo na alledrogo sprzedaja te asuski niby nowe z miesieczna gawrancja za 199zl,ale bez akcesoriow.Nie wiem co trzeba i gdzie do niego dokupic.Pytalem w Asus Polska ale nie wiedzieli nic o akcesoriach.Moze ktos z was bedzie uprzejmy mi pomoc i wyslac np foty zasilacza pilota i akcesoriow na email amicco@interia.pl To moze bym cos skompletował do niego.A mozna go obslugiwac bez pilota,albo dokupie jakis uniwersalny.
Z gory dziekuje za pomoc.
 
Do góry