Aster HDTV

popmart

New member
na 99% NIE

tak naprawde to tego dekodera ASTERA zapewne nie da się zamienić nawet na inny dekoder zewnętrzny...kwestia oprogramowania platformy ....
 

badus

New member
czy ktoś wie coś na temat dekodera z nagrywaniem?
Dzisiaj pani z Astera poinformowała mnie, że na razie testują go, ale tylko w Warszawie (ja w Krakowie) i jak testy pójdą dobrze to wprowadzą go już niedługo. Póki co nie wiedzą kiedy i za ile? Ja akurat miałem podpisywać umowę na HD i nie wiem czy czekać czy to jednak potrwa parę miesięcy
 

Vilmark

New member
Hm fajnie by było.... tylko podobno i tak nie da się nagrywać programów w HD. Nie wiem ile w tym prawdy...

Ten Kaon ma teoretycznie opcje nagrywania , może coś pokombinowa i dysk wsadzić :)
 

Szynszyl

New member
Możliwe że wszystko jest ze sobą powiązane, bo podczas aktywacji dekodera monter podaje do Aster zarówno numer seryjny urządzenia, jak i karty :p
 

raaa

New member
Vilmark napisał:
Hm fajnie by było.... tylko podobno i tak nie da się nagrywać programów w HD. Nie wiem ile w tym prawdy...

Ten Kaon ma teoretycznie opcje nagrywania , może coś pokombinowa i dysk wsadzić :)

nagrania nie sa w jakosci HD
ale tez niezla jakosc
 

horos

New member
Mam pytanie o blokade Component. Czy jest to calkowita blokada WSZYSTKIEGO, czy wylacznie wybranych kanalow. Zastanawialem sie nad mozliwoscia podlaczenia Hauppauge HD PVR do dekodera, do zrzucenia od czasu do czasu np. meczyku w ts.-ie ;) Da sie zrobic taki "myk", czy generalnie mogila i Copmonent zostanie atrapa?


Pozdrawiam
 

aniolm

New member
Kabel HDMI

Witam wszystkich.
Mam pytanie co do jakosci kabla HDMI dostarczanego wraz z dekoderem. Czy ktos porownywal jakosc obrazu z tego kabla do innych kabli, a moze ktos ma inny i moglby polecic.

Pozdrawiam
 

michaelius

New member
aniolm napisał:
Witam wszystkich.
Mam pytanie co do jakosci kabla HDMI dostarczanego wraz z dekoderem. Czy ktos porownywal jakosc obrazu z tego kabla do innych kabli, a moze ktos ma inny i moglby polecic.

Pozdrawiam

Ehh ile razy mozna powtarzac jakosc kabla nie wplywa na jakosc sygnalu przesylanego w sposob cyfrowy (przy typowych odleglosciach telewizor-dekoder).

Zreszta kabel od astera na pewno nie jest z tych najtanszych powiedzial bym , ze tak z poleczki 40-50 zeta.
 

juby456

New member
Po zmianie TV na Samsunga LE40a656 mam problem z meczami na canal+ sport HD na dekoderze Aster mianowicie tylko mecze polskiej Ligi ukazuja sie na calym ekranie czasem tez Ligi angielksiej chodz dzis np 1 polowa byla na calym ekranie a po przerwie juz byly czarne paski po bokach.w ustawieniach obrazu w TV juz grzebalem i nic to nie dalo.domyslnie jest bez overscanu natomiast w dekoderze zarowno przy usatwieniu obrazu HD na panorame jak i rozciagniety dalej sa pasy bo bokach np teraz przy powtorce meczu BArcy.Na zwyklym c+sport obraz jest na pelnym ekranie.Czy to tylko tak u mnie?Prosze o pomoc.
 

Szynszyl

New member
juby456 napisał:
w dekoderze zarowno przy usatwieniu obrazu HD na panorame jak i rozciagniety dalej sa pasy bo bokach np teraz przy powtorce meczu BArcy.Na zwyklym c+sport obraz jest na pelnym ekranie.Czy to tylko tak u mnie?Prosze o pomoc.
Te ustawienia nie dotyczą HD, a traktowania obrazu w formacie 4:3. Obraz hd zawsze ma proporcje 16:9, a więc widzimy go w takiej postaci jaką serwuje nadawca. C+ sport po prostu dodaje paski po bokach, żeby nie rozciągać obrazu i zachować prawidłowe proporcje.
 

xentim

New member
Prosba do uzytkownikow cyfrowego Aster i LCD. Czy po przesiadce na cygnal cyforowy jakosc "zwyklych" kanalow SD ulegla znacznej poprawie na Waszych LCD? Chodzi o to, czy samo przejscie na sygnal cyfrowy uwalnia od glownej wady tv LCD czy okropnej jakosci obrazu na analogowym sygnale SD.

Pytam, bo w najblizszym w ciagu 2 tyg kupuje nowy TV i generalnie wole obraz z dobrego LCD (Bravia x3500) niz z Plazmy, ale do tej pory plazma wygrywala w analogowym SD.

Xentim.
 

popmart

New member
mam wrażenie że na asterze spadło bitrate .... wydaje mi się że wcześniej nie było takich artefaktów kompresji i obraz był ostrzejszy ?
 

Szynszyl

New member
Też mi się wydawało że spadł bitrate, ale tylko na TVN HD, artefakty były momentami straszne :/ Podejrzewam że to wina nadawcy, bo na innych kanałach tego nie zauważyłem.
 
Do góry