Aster HDTV

zen28

New member
Oglądaliście Sopot Festival na TVN HD? Pierwszy raz usłyszałem prawdziwy dźwięk 5.1 oglądając telewizję. Dźwięk naprawdę extra!
 

4pac

New member
mfmaster napisał:
to zależy skąd jesteś, w Zielonej Górze jest aż 9 stacji radiowych... a w Warszawie to tylko na kanale Aster info leci jakieś radio - nie pamiętam tylko czy to jest radio Zet (chyba tak, ale ewentualnie może to być RMF FM, teraz nie mogę tego sprawdzić)

Jestem z W-wy... i brak radia powoduje że nie zamawiam Astera i czekam na UPC... Radia dla mnie jest ważne a jak mi przełączą zbiorczą antene (skąd mam sygnał radiowy) to nie będę miał możliwości słuchania w radyjka hi fi.
CZerwona kartka dla Astera za brak radyjka w kablu w W-wie
 

spyderr

New member
chlopaki - mam pytanie.

Dzwonilem do astera ale nie umieli odpowiedziec :???:

Czy jak mam basic plusa i wezme hd to ten stary dekoder zostaje i nowy przejmuje jego funkcje ( telewizja cyfrowa w sd ) czy bede mial dwie skrzynie jedna od sd i jedna od hd?

dzieki :)

Pozdro
 

kavoo

New member
OK, a co w przypadku tej czesci oferty Aster, ktora jest dostarczana w postaci sygnalu analogowego? Trzeba osobno, niezaleznie od dekodera, podpiac kabel do wejscia antenowego w telewizorze i przelaczac sie w zaleznosci od tego, czy kanal, ktory zamierzam ogladac, znajduje sie w ofercie cyfrowej, czy analogowej?

Bo chyba dekoder cyfrowy nie posiada tunera analogowego, mam racje?
 

kavoo

New member
No to niezla komedia :) Jeden operator kablowki, a ja musze przelaczac telewizor z jednego wejscia na drugie w zaleznosci od tego, co chce ogladac?
laugh.gif


Lekka kompromitacja ;)
 

piteron

Active member
Bez reklam
to samo jest w ofercie cyfrowej,chcesz basic ogladasz z tunera wbudowanego w TV,chcesz basic+ oglądasz z tunera zewnętrznego,tak jest u każdego operatora
 

NiEb0

New member
@piteron: To że tak jest w Aster nie oznacza że jest tak u każdego operatora. Np. w UPC, Vectrze czy Multimedii wszystkie kanały z analoga dostępne są też w cyfrze. Dla mnie też idiotyzmem jest konieczność oglądania połowy kanałów z analoga. Po to się zamawia cyfrę, żeby oglądać kanały w cyfrowej jakości a nie nadal być skazanym na marną jakość analogowego sygnału... Tak swoją drogą nie wiem dlaczego Aster nie jest w stanie puścić całej oferty programowej cyfrowo?
 

piteron

Active member
Bez reklam
nie przesadzaj
kanały dostępne w Basic+ sa i tak najczęściej ogladane w pakiecie Basic
no może poza Discovery:(
ale faktycznie,jak na 21 wiek to troche trąca myszką fakt ograniczenia pasma kanałów przekazywanych cyfrowo,wydaje mi się że od strony operatora,jest to duzo korzystniejszy przekaz od analogowego,więcej mozna przesłać,i sygnał ulega mniejszej degradacji w przekazie
 

Michal44

New member
Panowie poniżej odpowiedź z ASTER eBOK w sprawie dźwięku DD:

"Telewizja : Zakłócenia fonii (telewizja cyfrowa)
Opis usterki
----------------------------------------------------------------------------
Pomimo wybrania w ustawieniach dekodera trybu Dolby na żadnym z kanałów
HD nie mogę uzyskać dźwięku cyfrowego DD.


***

Witam,
Dziękujemy za kontakt z nami.
Dźwięk przestrzenny Dolby Digital 5.1 jest dostępny pod warunkiem nadawania takiego komponentu przez Nadawcę programu i udostępnienia go do retransmisji w sieci ASTER. Dekoder ASTER udostępnia dźwięk przestrzenny na wyjściu SPDIF dekodera HD. Dekoder ASTER przenosi jedynie sygnał dźwięku przestrzennego bez żadnej dodatkowej obróbki. Dekoder ASTER należy podłączyć do zewnętrznego dekodera Dolby Digital 5.1 np. dostępnego w zestawie kina domowego.
Dźwięk przestrzenny nie jest bezpośrednio związany z jakością HD i może być dostępny zarówno dla kanałów HD i SD.
Pozdrawiam serdecznie,
....
Konsultant ds. Korespondencji


***

Dekoder mam podłączony do amplitunera przez HDMI. Czy mam rozumieć że dźwięk DD jest dostępny tylko przez SPDIF?

***

Witam ponownie,
Przepraszam za długi czas odpowiedzi.
Uprzejmie wyjasniam, że dźwięk DD jest dostępny tylko przez SPDIF.
Pozdrawiam serdecznie,
"

Zakupiłem coaxa i faktycznie DD działa.

Na koniec parę refleksji:
- telefoniczna infolina astera jest do bani i zatrudniają tam niedouczonych aroganckich debili - po 16 minutach oczekiwania na połączenie z konsultantem próbowałem uzyskać tam tą samą informację, ale pan tylko przekonywał mnie, że czy jest dźwięk DD zależy tylko od nadawcy programu, a nie od astera i on ma taką opinię od serwisu, więc tak jest na pewno
- jeśli chcecie coś się dowiedzieć lepiej napisać na ebok - trochę sie czeka, ale w końcu można się czegoś dowiedzieć
- firmie aster gratulujemy cyfrowego dekodera, który nie dekoduje bitstreamu do HDMI :) wiadomo, że jak ktoś chce tanio to Chińczyk się dopasuje i wyprodukuje wszystko, ale w tym oszczędzaniu warto zachować umiar.
Pozdr
 

Peek

New member
Bez reklam
Michal44 napisał:
Na koniec parę refleksji:
- telefoniczna infolina astera jest do bani i zatrudniają tam niedouczonych aroganckich debili - po 16 minutach oczekiwania na połączenie z konsultantem próbowałem uzyskać tam tą samą informację, ale pan tylko przekonywał mnie, że czy jest dźwięk DD zależy tylko od nadawcy programu, a nie od astera i on ma taką opinię od serwisu, więc tak jest na pewno

Co do oceny konsulatntów zgadzam się, bo jeszcze nie dawno próbowali mi tłumaczyć, że HD w kablu jest niemozliwością. Mało tego! Mówiłem, że wszystkie sieci oprócz Astera mają wszystkie kanały z analoga w cyfrze a jakaś pani mi na to: "Nie chce mi sie w to wierzyć".
 

tucz

Member
Odnosnie wszystkich infolinii:
Nie ma szans, aby tam siedzieli wykwalifikowani fachowcy. I chyba to rozumiecie? Bo gdybys byl fachowcem to wybralbys taka malo ambitna i slabo platna prace, zamiast czegos rozwojowego? Przeciez to oczywiste, ze tam siedza ludzie jedynie przeszkoleni w podstawowym zakresie. Moze daloby rade zatrudnic kilku fachowcow, ale na takiej infolinii siedzi ich kilkadziesiat albo wiecej!!!
Nie bronie tutaj Astera, bo tak samo jest chociazby na infoliniach TPSA czy tez PTC.
 

Peek

New member
Bez reklam
Panowie a czy oddaliście swoje motorole? bo ja odwlekałem to i odwlekałem i dziś podłączyłem ją przed chwilą do drugiego pokoju i... MAM C+!!! Czy wy je oddaliście? Czy teraz jeszcze sprzedaja te motorole, bo przeciez Kaona tez mozna euro podłączyć jak ktoś nie chce HD. na allegro spotkałem się, że ludzie to Motki sprzedają, więc chyba nie ma za to żadnej kary. Co o tym myslicie?

PS: Na 8-letnim Philipsie CRT - Basic Plus Żyleta!!!
 
Do góry