Aster HDTV

darkheart

New member
Dlaczego ten HBO HD nie na cały obraz ? Mam czarne paski u góry i dołu. Da się jakość aby było na całość ? Resztę programów HD mam na całość.
 

Peek

New member
Bez reklam
żeby było 5.1 po HDMI musisz podłączyć to tak:

dekoder <-HDMI-> Tv <-HDMI> Amplituner

Czyli podłączasz dekoder do TV przez HDMI a potem TV też przez HDMI podłączasz do Amplitunera. Ja mam podłączony dekoder HDMI do TV a Coaxialem do Amplitunera/
 

qura12

Member
Bez reklam
A od kiedy to tv mają WYJŚCIE hdmi?? o_O W niektórych widziałem cyfrowe wyjście dźwięku ale wyjścia hdmi jeszcze nie widziałem 9ale mogę się mylić :p)
 

Michal44

New member
Ja też nie mam w TV wyjścia HDMI.
Dekoder astera mam podłączony do amplitunera, a amplituner do TV i wydaje mi się to jedynym słusznym rozwiązaniem.
 

Szynszyl

New member
Darkheart - widocznie film który oglądałeś został nagrany w takich proporcjach - zapewnie 1:81:1, a więc jest po prostu szerzej niż w 16:9, stąd te pasy :)

A jeśli chodzi o dźwięk DD - może być jak najbardziej przesyłany przez hdmi do tv, właśnie z tego powodu że często hdmi jest jedyną możliwościa przesłania DD (albo innego formatu) niektóre telewizory są wyposażone w wyjście cyfrowe dźwieku :D Po to, by móc ten dźwięk przekazać do systemu audio :p
Tylko teraz kwestia czy nasz Kaon w ogóle przekazuje dźwięk w odpowiednim formacie poprzez hdmi... Troszkę się bawiłem i wygląda na to, że nie :???:
 

qura12

Member
Bez reklam
Szynszyl napisał:
Darkheart - widocznie film który oglądałeś został nagrany w takich proporcjach - zapewnie 1:81:1, a więc jest po prostu szerzej niż w 16:9, stąd te pasy :)

A jeśli chodzi o dźwięk DD - może być jak najbardziej przesyłany przez hdmi do tv, właśnie z tego powodu że często hdmi jest jedyną możliwościa przesłania DD (albo innego formatu) niektóre telewizory są wyposażone w wyjście cyfrowe dźwieku :D Po to, by móc ten dźwięk przekazać do systemu audio :p
Tylko teraz kwestia czy nasz Kaon w ogóle przekazuje dźwięk w odpowiednim formacie poprzez hdmi... Troszkę się bawiłem i wygląda na to, że nie :???:
Jak nie skoro połączenie kaon<=hdmi=>amp<=hdmi=>tv działa jak najbardziej :p
 

Szynszyl

New member
Ostatnio postanowiłem sprawdzić czy połączenie przez scart faktycznie będzie korzystniejsze dla SDtv, i chyba zgodzę się z wami, że tak :D
Przy okazji testów zauważyłem pewną dziwną rzecz, na plus dla scarta... Otóż przy zmianie języka (żółty przycisk) dźwięk przełącza się właściwie natychmiastowo, a oglądając to samo przez hdmi, zmienioną ścieżkę słychać dopiero po ok. 3 sekundach przerwy :neutral: Macie tak samo?

P.S Czy Aster wypuszczał już kiedykolwiek soft nowszy niż ten "fabryczny", czyli ściągany podczas montowania dekodera? Bo u mnie wszelakie wersje w diagnostyce były, o ile dobrze pamiętam, z 18 czerwca :p
 

Szynszyl

New member
qura12 napisał:
Tak, ten nowy soft jest z któregoś tam lipca
Jak w takim razie sprawić, żeby się aktualizował? :)
W Ustawieniach Osobistych/Powiadomieniach jest opcja Auto-aktualizacji. Tylko czy to się tyczy softu? Domyślnie miałem ją ta nie, potem przestawiłem na tak, ale wersja nadal się nie zmieniła.
 

Michal44

New member
PLIIx to nie jest Dolby Digital, tylko Dolby ProLogic czyli stereo (lub DD dwukanałowe) konwertowane przez amplituner do wszystkich głośników.
 

Michal44

New member
Ja mam w Onkyo w ustawieniach do wyboru jak ma wzmacniacz reagować na różne rodzaje sygnału wejściowego (ustawiasz np że jak wykryje DD to ma być DD itd). Różnica jest kolosalna, ale to sobie sprawdź na jakimś dobrym DVD najlepiej. Pozdr.
 

qura12

Member
Bez reklam
Szynszyl napisał:
Jak w takim razie sprawić, żeby się aktualizował? :)
W Ustawieniach Osobistych/Powiadomieniach jest opcja Auto-aktualizacji. Tylko czy to się tyczy softu? Domyślnie miałem ją ta nie, potem przestawiłem na tak, ale wersja nadal się nie zmieniła.
Nie wiem, mi się samo zaczęło aktualizować. Dekoder zawiesił się na dobrą godzinę, a potem włączył się na nowo i był już nowy soft.
 

mfmaster

New member
4pac napisał:
Pytanko - czy w ofercie Astera jest radio??

to zależy skąd jesteś, w Zielonej Górze jest aż 9 stacji radiowych... a w Warszawie to tylko na kanale Aster info leci jakieś radio - nie pamiętam tylko czy to jest radio Zet (chyba tak, ale ewentualnie może to być RMF FM, teraz nie mogę tego sprawdzić)
 
Do góry