Aster HDTV

milusass

New member
i wszystko jest w porządku?

PS. Masz dekoder z PVR? Ja posiadam dekoder bez PVR i może tu jest pies pogrzebany.
 
Ostatnia edycja:

milusass

New member
Czyli trzeba to zgłosić.

Nie wiem tylko czy wyjdzie na wymianę dekodera na taki sam czy na taki z PVR. Stąd jeszcze pytanie o to czy podczas nagrywania dysk bardzo daje się we znaki?

Dzięki za odpowiedzi ;)
 

timbot

New member
Bez reklam
milusass napisał:
a masz cały czas włączony dekoder?...
nie mam nic takiego, dekoder PRV jak nie oglądam to w stand-by
co najwyżej raz na jakiś czas się powiesi, a z dwa razy przestał widzieć dysk twardy (do czasu twardego restartu)
 

mataman

New member
Bez reklam
milusass napisał:
Stąd jeszcze pytanie o to czy podczas nagrywania dysk bardzo daje się we znaki?

W ciągu dnia nie ma z tym problemu, dysk sie uruchamia i dalej juz go nie słychac za bardzo.. Bardziej wkurzające jest jak w środku nocy przy wyłączonym nawet dekoderze dysk sie odpala bo technicy astera coś grzebią.
 

kriss1972

New member
Też mi zaczął świrować dekoder. Każde włączenie ze stand-by kończy bootem. Mam wersję z nagrywarką. Zgłosiłem do Astera - ma być technik w poniedziałek zobaczymy...:confused:
 

mataman

New member
Bez reklam
Te dekodery nie są raczej jakies hiper super. Ja mam juz drugi, jak sie dowiedziałem od technika większośc problemów z zawieszkami bierze sie z owego grzebania przez aster. Ciągle zapodaja nowy soft i niektóre egzemplarze nie daja rady.
 

Grzes2

New member
mataman napisał:
Te dekodery nie są raczej jakies hiper super. Ja mam juz drugi, jak sie dowiedziałem od technika większośc problemów z zawieszkami bierze sie z owego grzebania przez aster. Ciągle zapodaja nowy soft i niektóre egzemplarze nie daja rady.
Co to znaczy "nie dają rady"...? Czy Twój komputer też czasami nie daje rady? Jeśli oprogramowanie byłoby zawsze OK, to problemu by nie było...
 

aruh

New member
Mam pytanie do osób, które w ostatnim czasie przedłużały umowę: jakie warunki dostaliście?
Właśnie kończy mi się kolejna 2-letnia umowa i zaproponowano mi 246 zł za obecny pakiet, czyli: Internet Moj Dom, HDpack, Canal+ HD. Wg cennika taki pakiet kosztuje 272 zł. Teraz płaciłem ok. 200 zł. Podobny pakiet w UPC można aktualnie dostać za niecałe 200 zł, przy umowie na 12 miesięcy, dlatego chyba zmienię po wielu latach Aster na UPC. Mam tylko jeden problem: w grudniu 2008 wymieniałem dekoder HD na HD PVR na promocyjnych warunkach (99 zł zamiast 750 zł) i z tego co wyczytałem w warunkach tej promocji za rezygnację przed upływem 12 miesięcy czeka mnie zwrot "korzyści".
 

gongol

New member
Polsat HD ma miec inną ramówke niz Polsat nadawany w standardzie.
Mam nadzieje ze trefi do Pakietu HD Pack i nie bedzie kolejnym dodatkowo płatnym kanałem jak np. Polsat Sport HD.
I niech wroci TVP HD.
 

pafelek1

New member
Dziś dwa razy rozmawiałem z konsultantami Aster niestety poinformowali mnie ze cała korzyść :(((( minus to co wpłaciłem przy instalacji czyli te 99 zł.
 

krixos

New member
Zakupiłem niedawno telewizor LCD - wcześniej miałem starego kineskopowca z obrazem 4:3. Mam z Astera dekoder cyfrowy SD.
Trochę denerwująco rozwiązane są sprawy formatów: większość kanałów jest nadawana w 4:3 - ale na polskich kanałach często filmy, albo programy rozrywkowe lecą z pasami u góry i u dołu.
Jak ustawię na dekoderze i telewizorze 16:9 - to programy nadawane w tym formacie wychodzą OK - ale programy nadawane w 4:3 mają czarne pasy po lewej i prawej - których nie daje się zlikwidować. Najbardziej wkurzające to jest przy programach nadawanych z czarnymi pasami u góry i dołu - mam wtedy mały obrazek na środku ekranu :twisted:.
Ustawiłem na letterbox - jest trochę lepiej, ale chyba tracę na jakości programów 16:9?
Czy temat jest jakoś lepiej rozwiązany w dekoderach hd? Tzn. czy miałoby sens wymienić dekoder na hd - bez kupowania żadnych pakietów hd?
 

Grzes2

New member
pafelek1 napisał:
Dziś dwa razy rozmawiałem z konsultantami Aster niestety poinformowali mnie ze cała korzyść :(((( minus to co wpłaciłem przy instalacji czyli te 99 zł.
O ile dobrze kojarzę UOKiK wypowiadał się o podobnych korzyściach w przypadku operatorów komórkowych i stanęło na tym, że mogą żądać kasy tylko za niewykorzystany okres. Odnoszę wrażenie, że tak też powinno być w przypadku dzierżawy dekodera w Aster.
 

axn

New member
aruh napisał:
Mam pytanie do osób, które w ostatnim czasie przedłużały umowę: jakie warunki dostaliście?

Ja obecnie płacę 185.1 za TwójDom & analogowy basic. Podpisując lojalkę oferują mi za to samo jakieś 156 zl. Ale szczerze mówiąc chyba zrezygnuję z TV całkowicie i zostanę tylko z tym pakietem internetowym.

Orientujecie się może co można z nich wycisnąć?
 

Sewer78

Banned
Jesli chodzi o nowe kanały HD to nie wiem czy ASTER cos doda - na chwile obecną oferta HD w ASTER jest i tak najwieksza na rynku , dodatkowo HD srednio sie sprzedaje wiec sami rozumiecie :(
Obecnie wprowadzono promocje i instalacja dekodera HD kosztuje 1 pln . Dodatkowo hdpak jest przez 2 miesiace w cenie cyfrowki i nawet mozna po tych 2 miesiacach "wypróbowania" zrezygnowac :) bez kosztów dodatkowych _ tzn jedyny koszt dodatkowy jest za kożystanie z dostepu cyfrowego z HD ( ale to sie płaci juz jak tylko wezmie sie dekoder HD)
Jesli macie jakiekolwiek problemy z dekoderem , np zacinajacy sie obraz to dzwoncie i przyjedzie technik ...
Aha za jakis czas - dosyc długi ASTEr ma dac szybszy internet niz 10mb... no ale to pieśń przyszłości - moze na świeta ?:)
 

Coolmac

Member
Opłaty za Aster

axn

Wysokość moich opłat za Aster wysłałem Ci na priva. Może coś pomogą. Zresztą o opłatach była mowa kilkanaście postów wyżej.
 

qbaxik

New member
Sewer78 napisał:
Jesli chodzi o nowe kanały HD to nie wiem czy ASTER cos doda - na chwile obecną oferta HD w ASTER jest i tak najwieksza na rynku , dodatkowo HD srednio sie sprzedaje wiec sami rozumiecie :(

średnio się sprzedaje ponieważ 20 zł za 7 kanałów (a tak naprawdę to 6 nie liczę lux.tv) to zdecydowanie za dużo. Pomoc wg mnie właśnie dodanie nowych kanałów HD, mówi się o tym ze do kablówek maja wejść:
-nSport HD,
-Eurosport 2 HD,
-Animal Planet HD,
-Nat Geo HD
-Polsat HD
wtedy oferta pakietu HD w Aster byłaby najlepsza na rynku. Wtedy pakiet HD sprzedawałby się znacznie lepiej...
 
Do góry