Aster HDTV

aruh

New member
Pytałem jeszcze raz telefonicznie o ofertę na kolejną umowę terminową i niestety ta sama propozycja: 246 zł zamiast standardowo 272 zł wg cennika przy umowie na 12 miesięcy. Przemęczę się jeszcze do grudnia, bo jestem związany promocją na wymianę dekodera. W międzyczasie składam wypowiedzenie i jezeli po tym kroku nie otrzymam ciekawszej oferty to od stycznia 2010 może będę w UPC. Z tego co na szybko sprawdziłem to jedyne wady programowe UPC w stosunku do Aster to brak 3 kanałów HD: Discovery HD, Eurosport HD i MTVN HD, z czego najbardziej interesujący mnie to Eurosport.
Za pakiet podobny do tego co mam w Aster wychodzi w UPC 215 zł:
- telewizja pakiet MAx z dekoderem HD PVR: 100 zł
- pakiet Canal+: 40 zł
- internet 5Mb/s: 75 zł
Po uwzględnieniu aktulanej promocji - 10% zniżki przy dwóch usługach - wychodzi: 197,5 zł.
 

jaskol

New member
Dekoder HD czy HD PVR

Aby wykorzystac mozliwości Full HD zastanawiam sie nad zamowieniem dekodera HD.
Dlatego mam pytania:
- czy dekoder HD jest bardziej niezawodny od PVR?
- czy moze dekodery HD PVR są nowsze i pracuja stabilnie ?
- jaka jest roznica w cenie (za dekoder)
- ile mozna nagrywac w jakosci HD ?
 

jack_sparrow

New member
Wg instrukcji siedzi tam 250 GB:

Dekoder jest wyposa˝ony w dysk o pojemnoÊci 250 GB, co pozwala na zapisanie
ponad 180 godzin materiału SD.

Mam tylko watpliwosc, bo nigdzie tego nie napisali. Czy programy HD nagrywane na dysk sa nadal HD? Nie sa przypadkiem skalowane do SD.
Pytam, bo mam nagrywarke z dyskiem 500 i nie wiem czy jest sens napinac sie na PVR.
 

jaskol

New member
Nagrywanie w HD ?

jack_sparrow napisał:
Czy programy HD nagrywane na dysk sa nadal HD?
Nie sa przypadkiem skalowane do SD.
Pytam, bo mam nagrywarke z dyskiem 500 i nie wiem czy jest sens napinac sie na PVR.

Rowniez mnie to interesuje. Czy nagrywając programy HD za pomoca PVR, nadal są w super jakości ?
 

Maaaaaarek

New member
Witam!

Panowie pytanko odnośnie astera, bo od października będę szczesliwym (oby) posiadaczem pakiety internet 4/8 + tv HD (bez PVR). Moje pytanie odnośnie dzwieku z dekodera i połączenia po HDMI. Czy dekoder po HDMI przepuszcza sygnal 5.1, czy moze downmiksuje go do 2.0 i trzeba laczyc go po optyku zeby bylo 5.1?

z gory dzieki za info
 

MMrozo

New member
Maaaaaarek napisał:
Witam!
Czy dekoder po HDMI przepuszcza sygnal 5.1, czy moze downmiksuje go do 2.0 i trzeba laczyc go po optyku zeby bylo 5.1?
Dekoder nie wypuszcza po HDMI sygnału DD5.1 tylko DD2.0 lub PCM stereo. Dźwięk wielokanałowy trzeba wysłać do ampli za pomocą kabla cyfrowego elektrycznego (coaxial), gdyż dekoder nie ma gniazda do podłączenia kabla optycznego.
 

Maaaaaarek

New member
MMrozo napisał:
Dekoder nie wypuszcza po HDMI sygnału DD5.1 tylko DD2.0 lub PCM stereo. Dźwięk wielokanałowy trzeba wysłać do ampli za pomocą kabla cyfrowego elektrycznego (coaxial), gdyż dekoder nie ma gniazda do podłączenia kabla optycznego.

Dzięki za odpowiedz!
A czy dają w zestawie z tym dekoderem od razu kabel coaxial? czy trzeba go dokupic osobno?
 

zen28

New member
Zamówiłem Polsat Sport HD po zapowiedziach Polsatu, że na tym kanale będzie można obejrzeć Ligę Mistrzów i Ligę Europejską. W tym tygodniu mamy te rozgrywki a w programie Polsatu Sport HD tylko boks, liga holenderska i szkocka. Jestem totalnie zawiedziony. Nic tam nie ma ciekawego. Nawet ostatnia F1 mnie nie powaliła (jakość tylko odrobinę lepsza od Polsatu Sport Extra).
 

popmart

New member
no ja oczekuje nowych kanałów na aster

animal planet HD
nat geo wild HD
euro sport 2 HD


zdaje się że N się ostro rozkręca .....

ciekawe czy aster nadgoni .... niestety mówi się o niewielkim zainteresowaniu klientów aster programami HD co może się zemścić brakiem inwestycji .....
 

Peek

New member
Bez reklam
zen28 napisał:
Zamówiłem Polsat Sport HD po zapowiedziach Polsatu, że na tym kanale będzie można obejrzeć Ligę Mistrzów i Ligę Europejską. W tym tygodniu mamy te rozgrywki a w programie Polsatu Sport HD tylko boks, liga holenderska i szkocka. Jestem totalnie zawiedziony. Nic tam nie ma ciekawego. Nawet ostatnia F1 mnie nie powaliła (jakość tylko odrobinę lepsza od Polsatu Sport Extra).
Gwoli ścisłości Liga Msitrzów w Hd pokazywana będzie na nowym kanale Polsat HD.

W Polsacie Sport HD zobaczymy tylko jeden mecz na kolejke Ligi europesjkiej w HD.

Sewer78, czy jest nadzieja na któryś z kanałów:

POLSAT HD
Nsport HD
TVP HD
Eurosport 2 HD

Czy w ogóle mówi się o jakis nowych kanałach? Wiadomo, że najwazniejszy jest Polsat HD bo LM w HD obejrzy każdy.

F1 w Polsacie Sport HD nie jest w HD jest tylko skalowana.
 

Peek

New member
Bez reklam
Na pewno 90% dorosłych mężczyzn Ligę Mistrzów ogląda ( toleruje te 10%, kazdy lubi co innego), ale z kanałów w HD nie-sportowych w Aster są chyba wszystkie, bo animal Planet HD w Polsce jeszcze.
 

popmart

New member
Peek napisał:
Na pewno 90% dorosłych mężczyzn Ligę Mistrzów ogląda ( toleruje te 10%, kazdy lubi co innego), ale z kanałów w HD nie-sportowych w Aster są chyba wszystkie, bo animal Planet HD w Polsce jeszcze.

hahah założenie nie dość że projerkcyjne to śmiałe .... licząc odważnie i nie dał bym 30% na tych co się piłką pasjonują i oglądają mecze choć to i tak ogromny rynek.....

ja napisałem

animal planet hd
nat geo wild hd
i ES 2 HD

do tego dodamy

tvp hd
mgm hd
n film hd

te kanały już są dostępne na N, choć trudno liczyć na nie w aster ...

niestety boję się ze aster zostanie w miejscu
 
Do góry