Ariva HDplayer 110

Geezer

New member
sterowniki zaimplementowane w sofcie są póki co do jednego cheapsetu tj. rtl 8191. )

Do JEDNEGO chipsetu ??? W instrukcji obsługi jest napisane że z Arivą ma działać także RTL8187B (i taki jest także oficjalny USB WiFi w standardzie "g" - a Ty twierdzisz, że obecny soft go nie wspiera ??
 

Gutecek

New member
WiFi

Powiedz mi skad leci sygnal WIFI -> Jakie urzadzenie to nadaje i jaka jest sila tego sygnalu?
Czy w Arivie dobrze zainstalowal sie sterownik i Ariva widzi siec? Czy siec jest zabezpieczona?

Witam, wygląda na to że kolega powinien stworzyć sieć ad hoc (komputer-komputer), jest taka opcja w ustawieniach sieciowych ARIVY (mnie się to jednak nie udało), mam modem-router SPEEDTOUCH 716 świetnie się spisuje ale jest tylko "G" (54 Mps) i filmy 720p się "tną" więc dokupiłem router "N" a konkretnie Tp-Link TL-WR740N obsługujący prot. "N" podpiąłem go za SPEEDTOUCH`em komputer pokazuje mi połączenie na 150 Mbs (czyli extra) a filmy tną się dalej - po kablu jest ok. ręce mi opadają - zalicytowałem pena 16 GB i pewnie będzie po problemie, ale nie po to jest sieć żeby z niej nie korzystać, może ktoś podpowie jak ustawić połączenie ad hoc z ARIVĄ.
 

Michał1956

New member
Witam, wygląda na to że kolega powinien stworzyć sieć ad hoc (komputer-komputer), jest taka opcja w ustawieniach sieciowych ARIVY (mnie się to jednak nie udało), mam modem-router SPEEDTOUCH 716 świetnie się spisuje ale jest tylko "G" (54 Mps) i filmy 720p się "tną" więc dokupiłem router "N" a konkretnie Tp-Link TL-WR740N obsługujący prot. "N" podpiąłem go za SPEEDTOUCH`em komputer pokazuje mi połączenie na 150 Mbs (czyli extra) a filmy tną się dalej - po kablu jest ok. ręce mi opadają - zalicytowałem pena 16 GB i pewnie będzie po problemie, ale nie po to jest sieć żeby z niej nie korzystać, może ktoś podpowie jak ustawić połączenie ad hoc z ARIVĄ.

Masz racje , taki rodzaj sieci chciałem stworzyć ale jakoś nikt się nie kwapi aby w tej sprawie pomóc , choć muszę przyznać iż pod Windowsem 7 jest to prosta sprawa ale u mnie nie chce chodzić . Może komuś się udało taką sieć u siebie zbudować i powiązał z nią Arivę . Chętnie wysłuchamy jak to zrobił uważam iż bardzo ciekawy temat . Obecnie też też jadę na penku 8 GB i wszystko lata super . Wczoraj dostałem odpowiedż z Firmy Ferguson w związku z tym tematem . Napisali że mam wgrać ster z ich strony dla klucza USB WiFi na swój komputer i wszystko będzie chodzić . W sumie nie rozumiem dlaczego mam wgrać ster na komputer z klucza WiFi skoro klucz ten ma siedzieć w Arivie . Mimo to spróbowałem i nic nie chodzi ... :???:
 

djvolt

New member
NIe wiem dlaczego, ale wydaje mi sie, ze ktos tutaj leci w kulki. Kupujac Arive WIFI dostaje sie klucz N, a jak sie dostaje klucz N to i gratis 300Mbps a nie 150Mbps. Logiczne jest ze jezeli predkosc spada o polowe to sa zaklocenia, a jesli sa zaklocenia to ni jak nie bedzie to chodzic... Liczy sie jakosc polaczenia, a nie sygnal... Skoro chcecie stowrzyc ad-hoc typu ARIVA-PC to najpierw z kompa musicie zrobic serwer, nastepnie podpiac na sztywno arive wpisujac jej statyczne dane (UWAGA! W SIECI AH-HOC DZIALAJA ZE SOBA TYLKO DWA URZADZENIA W TYM SAMYM CZASIE O TEJ SAMEJ NAZWIE SSID!), kolejnym etapem jest ustawienie udostepniania plikow i wlaczenie kompresji pakietowej. Do stworzenia sieci ad-hoc potrzebne sa dwa urzadzenia minimum TYP B, jezeli maja byc odtwarzane filmy FULL HD to tylko N, G odpada ze wzgledu na duze zasyfienie sygnalu i odbicia. Wystarczy mikrofale wlaczyc i nie ma sieci :razz: Wyjasnijcie mi co dokladnie chcecie zrobic...

Poza tym czy w arivie da sie wpisac nazwe SSID?? Jesli tak to to jest pikus zestawic polaczenie WIFI :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pablosKRK

New member
2 pytania początkującego Arivovca

mam arivę 110 z wifi, skonfigurowałem jej połaczenie, widzi sieć, router widzi ją

po wklepaniu z przegląrki jej adresu lokalnego - widzę sumator , wiec ma jakiś server www ?

pytanie 1) jak mogę wgrać cokolwiek - napisy, filmy na dysk USB podłączony do Arivy ? przepinanie dysku jest trochę nużące,
widziałem kilka wątków o udostępnianiu dysków z komputera dla Arivy, a ja bym chciał odwrotnie, żeby komputery widziały w sieci udostępniony dysk Arivy

pytanie 2) linuksa praktycznie nie znam, ale zauważyłem że specjaliści potrafią wgrać do arivy rózne ciekawe pakiety, czy jest jakakolwiek szansa wgrania linuksowej wersji programu JDownloader ?


http://www.dobreprogramy.pl/JDownloader,Program,Windows,13327.html
 

kris68

New member
Nowy soft do Arivy 110 :
Kod:
[URL="http://rapidshare.com/files/350502726/install.rar"]RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting[/URL]
 

kaszpir

New member
Co do obu nowych softów. Nie są to wersje oficjalne , a zapewne także nie "wypłynęły" od Fergusona. Jest w nich dużo "chińszczyzny" więc widać że softy są na tamten rynek i zapewne na "odpowiedniki" na ichniejszy rynek ... Pierwszy soft jest zupełnie od czegoś innego. Ale większość funkcji działa. Niestety soft jest mocno niedopracowany (brzydsze czcionki , brak białych napisów , udziwnione przestawianie dźwięku, nie działające radia internetowe i itd ... Jest za to najbardziej rozbudowany ... Dodatkowo mam taki film w DIVX który na oryginalnym sofcie powoduje restart po kilku minutach odtwarzacza , a przy przewijaniu filmu - dźwięk znika ... Na obu nowych softach problem nie występuje ... Drugi soft też widać że jest na "ichniejszy" rynek , jest uboższy , ale ma ładne czcionki , białe napisy i ustawienie dźwięku jest takie jak powinno. Ja mimo że ten "najnowszy" soft nie ma PL języka i jest uboższy niż ten pierwszy wolę jego ... Jednak czekam na oficjalny soft , bo to żadna przyjemność oglądać krzaczki chińskie a zamiast menu w języku PL ma się angielskie ... Czas na Fergusona ... Widać że urządzenie ma olbrzymi potencjał i można z niego zrobić naprawdę niezłą maszynkę , ale trzeba CHCIEĆ !!!
 

FullObcyk

Member
Polskiego menu brak w obu softach, a co z polskimi znakami w napisach srt?Czy sa rozpoznawane poprawnie?Czy te softy poprawiają odtwarzanie Xvidów ( w oryginalnym oprogramowaniu niektóre relaesy Xvidowskie nie chodzą płynnie)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kaszpir

New member
Polskie znaki są w obu softach (jest poprawne kodowanie). Co do nie działania płynnego DIVX to szczerze mówiąc mimo że oglądam na Arivie głównie własnie filmy w tym formacie to nigdy nie miałem problemów z płynnością ... Tyle że ja mam ustawioną plazmę na 720p 50hz i tak oglądam ...
 

neutron1

New member
Powoli już tracę nadzieję że ferguson wypuści nowe poprawione oprogramowanie,
obecna wersja ma tyle błędów i tak strasznie wolno chodzi że to normalnie jest skandal.
Pozostaje tylko wgrywanie softów od innych sprzętów zgodnych sprzętowo, polecam ten co jest podany wyżej,
szybko chodzi, nic się nie tnie, jedyna wada to że nie ma polskiego menu.
 

kaszpir

New member
No cóż ja na dzień dzisiejszy że nie kupiłem Asusa :( Jak kupowałem to Asus nie odczytywał PL znaków i miał angielskie menu ... Bałem się że Asus to oleje i nic nie zrobi (mam złe doświadczenie z płytą Asusa , gdzie niby wydawał coraz to nowe biosy ale co nowy to gorszy od starego ...) Największą zaletą Asusa było pasywne chłodzenie i 2 lata gwarancji ... Kupiłem Fergusona bo od razu odczytywał PL znaki , miał menu po PL i była "obietnica" że za chwile będzie odczyt plików .txt , stacje radiowe , serwisy internetowe i co tam jeszcze ... Niestety ??? Asus wydaje co chwilę nowe firmware , ma już dawno pl menu , obsługuje pl znaki , czyta pliki .txt , są dostępne stacje radiowe , serwisy internetowe i itd ... A ferguson ? NIC się nie zmieniło , a firma spoczęła na "laurach" ... Taki odtwarzacz bez supportu jest mało znaczącym kawałkiem ... elektroniki ... Bo w przypadku takich urządzeń support techniczny jest wręcz nieodzowny ... Na dzień dzisiejszy gdybym miał znów taki wybór - kupiłbym Asusa ... Może i brzydszy , może i brzydszy pilot , ale support techniczny jest a to jest najważniejsze ... Mam nadzieję że ktoś "przeniesie" soft z Asusa do Arivy :) Technicznie jest to możliwe , bo to ta sama elektronika ...
 

adamo_

New member
Bez reklam
Na dzień dzisiejszy gdybym miał znów taki wybór - kupiłbym Asusa ... Może i brzydszy , może i brzydszy pilot , ale support techniczny jest a to jest najważniejsze ... Mam nadzieję że ktoś "przeniesie" soft z Asusa do Arivy :) Technicznie jest to możliwe , bo to ta sama elektronika ...


arivaHD110_04.jpg

arivaHD110_IR.jpg








asus-oplay-hdp-r1-hd-media-player.jpg
oplay_remote.jpg




nie żartuj :) ta Arriva wygląda jak kloc z PRL-u a pilot jak od starej unitry :):D
 
Do góry