Ariva HDplayer 110

mirsmi

New member
Karta sieciowa WIFI USB TP-LINK WN321G

Karta sieciowa WIFI USB TP-LINK WN321G czy ta karta wifi będzie współpracowała z ariva????
na stronie producenta są sterowniki do linuksa.
mam ją w domu dodatkowo do laptopa a szkoda mi kupowac nową.
pozdro
mirsmi:)
 

Wywern

New member
A poradziliście z hasłem do sieci wifi?
Czy za każdym razem wpisujecie?

Bo SSID, który nie jest rozgłaszany - trzeba go rozgłosić i ariva zapamiętuje po połączeniu
 

erni111

New member
hej. moj player widzi pliki blu ray ale!!! np mam film przepowiedna i w nim znajduje sie plik z calym filmem. odpalam i leci calosc. ale tez mam gladiatora i aniolowie i demony i tam nie ma tkiego pliku tylko jest pelno mniejszych. jakim programem mozna to jakos do kupy posklejac. CLONE DVD wicinalo sie sceny menu i mozna bylo startowac z pliku. czy jest taki program? z gory dziekuje
 

przemko466

New member
ludzie pomóżcie dziś zakupiłem ową arivke podpiąłem pendriva kingstona 8 gb na którym miałem kilka filmów 720p mkv i divixy wszystkie z napisami str. i w żadnym z filmów napisy nie działają. jak klikam sub-t na pilocie to pokazuje mi że mam wyłączone napisy , klikam ok i szczał ki ale to nic nie daje tylko miga mi wtedy napisy: wył i nic się nie dzieje. wtf??
O co tu chodzi ??
 

przemko466

New member
Uporałem się z tym nie wiedziałem że nazwa musi być taka sama ale mam jeszcze jeden problem gdy załączam film to ucina go trochę ( zoom na 1x ) żeby było dobrze muszę ustawić 0.9X więc za każdym razem muszę klikać kilka razy zoom Czy da się to jakoś ustawić aby było automatycznie skalowane ?
 

mirsmi

New member
ludzie pomóżcie dziś zakupiłem ową arivke podpiąłem pendriva kingstona 8 gb na którym miałem kilka filmów 720p mkv i divixy wszystkie z napisami str. i w żadnym z filmów napisy nie działają. jak klikam sub-t na pilocie to pokazuje mi że mam wyłączone napisy , klikam ok i szczał ki ale to nic nie daje tylko miga mi wtedy napisy: wył i nic się nie dzieje. wtf??
O co tu chodzi ??
wybierz klawiszem sub.-podswietl napisy na biało te wylączone i klawiszem do góry tam gdzie masz ok.lub w dól.a nastepnie podswietl .
plik avi musi miec taką samą nazwe co plik srt.
napisy musza byc.
pozdro:popcorn:
 

stil_s

New member
Nie ma znaczenia jaka wersja... Ja mam Pro i Home.

Problem:

Wchodzimy w Centrum Sieci i Udostepniania
Zaawansowane ustawienia udostępniania
Włącz odnajdowanie sieci - TAK
Wlacz Udostepnianie Plikow i Drukarek - TAK
Wlacz Udostepnianie Chronione Haslem - NIE
Zezwalaj Systemowi Windows na zarzadzanie polaczeniami grupy domowej - TAK

To samo robimy dla sieci publicznej...

Udostepniamy dysk:
Klikamy praywm, wlasciwosci, zakladka udostepnianie - udostepnij zaawansowane
Udostepnij ten folder, wpisujemy nazwe udzialu
klikamy uprawnienia - pozaznaczac pelna kontrola dla uzytkownika wszyscy

Nastepnie dajemy zakladka zabezpieczenia, klikamy edytuj, i to samo co przy udostepnianiu...

JEZELI NIE MA UZYTKOWNIKA WSZYSCY TO:
klikamy dodaj, zaawansowane, klikamy znajdz teraz, wybieramy wszyscy, ok, nadajemy uprawnienia pelna kontrola, ok, ok i wsio...

Wsio ladzia i chula :p

P.S. Jak macie problem z siecia to prosze pisac... Jestem sieciowcem :p a Windows 7 znam jak wlasne buty :p

djvolt, zrobiłem wszystko według twojego opisu. ariva widzi moje dwa kompki, ale pyta o hasło, ktorego nie ma. co mam zrobić żeby w końcu hulało.
 

Michał1956

New member
djvolt, wielkie dzięki!!! Wifi z win 7 ultimate hula aż miło.

Nie ma znaczenia jaka wersja... Ja mam Pro i Home.

Problem:

Wchodzimy w Centrum Sieci i Udostepniania
Zaawansowane ustawienia udostępniania
Włącz odnajdowanie sieci - TAK
Wlacz Udostepnianie Plikow i Drukarek - TAK
Wlacz Udostepnianie Chronione Haslem - NIE
Zezwalaj Systemowi Windows na zarzadzanie polaczeniami grupy domowej - TAK

To samo robimy dla sieci publicznej...

Udostepniamy dysk:
Klikamy praywm, wlasciwosci, zakladka udostepnianie - udostepnij zaawansowane
Udostepnij ten folder, wpisujemy nazwe udzialu
klikamy uprawnienia - pozaznaczac pelna kontrola dla uzytkownika wszyscy

Nastepnie dajemy zakladka zabezpieczenia, klikamy edytuj, i to samo co przy udostepnianiu...

JEZELI NIE MA UZYTKOWNIKA WSZYSCY TO:
klikamy dodaj, zaawansowane, klikamy znajdz teraz, wybieramy wszyscy, ok, nadajemy uprawnienia pelna kontrola, ok, ok i wsio...

Wsio ladzia i chula :p

P.S. Jak macie problem z siecia to prosze pisac... Jestem sieciowcem :p a Windows 7 znam jak wlasne buty :p

Witam, ma problem z Arivą a konkretnie mówiąc z połączeniem WiFi z komputerem pod Windowsem 7 home 64 bit . Karta jest zintegrowana z płytą główną ( Asus P5K Deluxe WiFi ) . Otóż po załadowaniu sterownika karty wyświetla się wprawdzie ikona w połączeniach sieciowych o karcie sieciowej WiFi ale z czerwonym krzyżykiem i pisze ( problem z kartą bezprzewodową lub punktem dostępu ) . Więc konfiguruje sieć wpisuje adres IP podany przez Arivę w moim przypadku jest to 192 168 59 254 i 255 255 255 0 . Ale nic to nie daleje . Odznaczam to wszystko o czym pisałeś .Udostępniam katalogi w którym mam filmy na kompie i nic .Ariva nic nie widzi i komputer nie widzi karty sieciowej Arivy . Wygląda to tak jakby sygnał WiFi nie wychodził poza mój komputer ( Brak sygnał pisze na ikonce ) .Kupiłem nową karte WiFi Pentagrama pod PCI ponieważ myślałem że moja jest uszkodzona .Wgrałem stery , dalej to samo. Stworzyłem też sieć i wpisałem adres SSid ( który podaje Ariva ) ale nic nie pomaga . Może podpowiedziałbyś mi co robię żle . Wgrałem też jeszcze raz czysty system wyłączyłem ścianę ogniową i dalej to samo . :blagam: pozdrawiam Zdzisław
 

djvolt

New member
Witam, ma problem z Arivą a konkretnie mówiąc z połączeniem WiFi z komputerem pod Windowsem 7 home 64 bit . Karta jest zintegrowana z płytą główną ( Asus P5K Deluxe WiFi ) . Otóż po załadowaniu sterownika karty wyświetla się wprawdzie ikona w połączeniach sieciowych o karcie sieciowej WiFi ale z czerwonym krzyżykiem i pisze ( problem z kartą bezprzewodową lub punktem dostępu ) . Więc konfiguruje sieć wpisuje adres IP podany przez Arivę w moim przypadku jest to 192 168 59 254 i 255 255 255 0 . Ale nic to nie daleje . Odznaczam to wszystko o czym pisałeś .Udostępniam katalogi w którym mam filmy na kompie i nic .Ariva nic nie widzi i komputer nie widzi karty sieciowej Arivy . Wygląda to tak jakby sygnał WiFi nie wychodził poza mój komputer ( Brak sygnał pisze na ikonce ) .Kupiłem nową karte WiFi Pentagrama pod PCI ponieważ myślałem że moja jest uszkodzona .Wgrałem stery , dalej to samo. Stworzyłem też sieć i wpisałem adres SSid ( który podaje Ariva ) ale nic nie pomaga . Może podpowiedziałbyś mi co robię żle . Wgrałem też jeszcze raz czysty system wyłączyłem ścianę ogniową i dalej to samo . :blagam: pozdrawiam Zdzisław

Powiedz mi skad leci sygnal WIFI -> Jakie urzadzenie to nadaje i jaka jest sila tego sygnalu?
Czy w Arivie dobrze zainstalowal sie sterownik i Ariva widzi siec? Czy siec jest zabezpieczona?
 

stil_s

New member
Witam, ma problem z Arivą a konkretnie mówiąc z połączeniem WiFi z komputerem pod Windowsem 7 home 64 bit . Karta jest zintegrowana z płytą główną ( Asus P5K Deluxe WiFi ) . Otóż po załadowaniu sterownika karty wyświetla się wprawdzie ikona w połączeniach sieciowych o karcie sieciowej WiFi ale z czerwonym krzyżykiem i pisze ( problem z kartą bezprzewodową lub punktem dostępu ) . Więc konfiguruje sieć wpisuje adres IP podany przez Arivę w moim przypadku jest to 192 168 59 254 i 255 255 255 0 . Ale nic to nie daleje . Odznaczam to wszystko o czym pisałeś .Udostępniam katalogi w którym mam filmy na kompie i nic .Ariva nic nie widzi i komputer nie widzi karty sieciowej Arivy . Wygląda to tak jakby sygnał WiFi nie wychodził poza mój komputer ( Brak sygnał pisze na ikonce ) .Kupiłem nową karte WiFi Pentagrama pod PCI ponieważ myślałem że moja jest uszkodzona .Wgrałem stery , dalej to samo. Stworzyłem też sieć i wpisałem adres SSid ( który podaje Ariva ) ale nic nie pomaga . Może podpowiedziałbyś mi co robię żle . Wgrałem też jeszcze raz czysty system wyłączyłem ścianę ogniową i dalej to samo . :blagam: pozdrawiam Zdzisław

Ok, ale jak ty chcesz konfigurować sieć bez routera z wifi? Bo nic o nim nie wspominasz. Powinieneś mieć urządzenie dostępowe, żeby sprzęty się odnalazły. A z twojego postu wnioskuję, że nie masz.
 

Michał1956

New member
Powiedz mi skad leci sygnal WIFI -> Jakie urzadzenie to nadaje i jaka jest sila tego sygnalu?
Czy w Arivie dobrze zainstalowal sie sterownik i Ariva widzi siec? Czy siec jest zabezpieczona?

dzięki za szybką reakcje , będę pisał do dwóch osób ponieważ jest dwóch chętnych do pomocy w mojej sprawie . Otóż posiadam Router z modemem lecz nie jest to router WiFi . Moja płyta główna posiada 3 zintegrowane karty sieciowe . Jedna karta sieciowa wykorzystywana jet przez modem- router ( internet ) , druga karta jest bezczynna . Pozostała mi trzecia karta sieciowa WiFi do której chciałem bezpośrednio za pomocą WiFi zrobić łącze z Arivą . Naturalnie karta ta posiada antenkę .
Myślałem że za pomącą tych dwóch kart tzn. karty WiFi komputera i karty sieciowej USB Arivy będę mógł je połączyć tzn. zbudować małą sieć domową WiFi . Jeśli chodzi o sygnał gdy na jadę na ikonę karty sieciowej WiFi komputer pisze brak sygnału . Sieć jest zabespieczona , mam zainstalowanego Commodo Firewall , ale go odblokowałem a przy dalszych próbach odinstalowałem , ponieważ myślałem że on wszystko blokuje . Padło pytanie czy w Arvie dobrze zainstalował się sterownik , ciekawe pytanie ponieważ w instrukcji obsługi nic na ten temat nie pisze , choć do do karty sieciowej USB była dodana pytka z sterami i oprogramowaniem i wgrałem ją do swojego komputera , ale co dalej ? program nie chce się otworzyć . Wybaczcie ale nie miałem nigdy do czynienia z sieciami WiFi i dlatego dowiaduje się wiele spraw na forum choć niektóre nie dotyczą mojej sprawy . Zresztą człowiek uczy się całe życie i dowiaduje się rzeczy o których nie pisze producent a powinny się znależć w instrukcji obsługi . Arivę mam od tygodnia i poza tym chodzi SUPER ! gdyby nie WiFi z którym mam problemy :-(
 

don111

Banned
Uporałem się z tym nie wiedziałem że nazwa musi być taka sama ale mam jeszcze jeden problem gdy załączam film to ucina go trochę ( zoom na 1x ) żeby było dobrze muszę ustawić 0.9X więc za każdym razem muszę klikać kilka razy zoom Czy da się to jakoś ustawić aby było automatycznie skalowane ?
Ariva nic nie ucina przy 1x, może to skalowanie Twojego tv daje taki efekt ;)
 

misosoup

New member
ariva hdplayer + nas eTRAYz = brak współpracy- problem z otoczeniem sieciowym?

Witam,
korzystam z hdplayer 110 oraz serwera sieciowego eTRAYz. Od pierwszego podłączenia urządzeń do mojej sieci domowej wszystko działało bez problemów.

Niestety po aktualizacji firmware w eTRAYz (z wersji 1.0.0 do wersji 1.0.3), ariva przestała "widziec" eTrayz'a.

W nowej wersji softu zmieniono trochę usługę CIFS, pojawiły się nowe opcje i ....eTRAYz nie przywrócił, po instalacji nowego softu, dotychczasowej nazwy grupy roboczej (12345). Zamiast 12345 po upgradzie pojawiło się standardowe "Workgroup". Dodam, że pozostałe ustawienia konfiguracji eTRAYz zostały prawidłowo przywrócone.

Szybko przywróciłem poprzednią nazwę grupy roboczej i zmapowane dyski eTrayza znów prawidłowo były widziane przez komputer (xp pro sp3).

Niestety Ariva w zakładce SIEC od tamtej pory nie widzi eTrayz'a (zakładka UPNP wyświetla zasoby prawidłowo, ale nie wiem czy działa bo nie korzystam z tej usługi). W zakładce "SIEC" widoczna jest nazwa grupy roboczej a w niej tylko komputer.

Przywróciłem poprzedni firmware (1.0.0) do eTrayz'a z dotychczasową nazwą grupy roboczej.
...ale Ariva nadal nie widzi etrayz'a.
Wgrałem ponownie firmware do arivy, resetowałem ustawienia. ustawiałem ip na szytwno i przez dhcp... i nic. Resetowałem eTrayza, resetowałem router (linksys wrt54gl).

Komunikacja eTrayz - komputery przebiega bez problemów.


Jeśli komuś przychodzi do głowy jakieś rozwiązanie, będę wdzięczny za wszelkie sugestie rozwiązania problemu.

PS. dodam jeszcze, że moja instalacja XP Pro SP3 nie działa z Ariva...wiem, temat wałkowany ale raczej jest to wina mojej konfiguracji systemu; próbowałem komunikować się z ariva z innego xp pro i było ok. ten temat odpuściłem, gdyż do tej pory zadowolony byłem ze współpracy ariva + etrayz.
 

Geezer

New member
Karta sieciowa WIFI USB TP-LINK WN321G czy ta karta wifi będzie współpracowała z ariva????
na stronie producenta są sterowniki do linuksa.
mam ją w domu dodatkowo do laptopa a szkoda mi kupowac nową.
pozdro
mirsmi:)

A jest na Realteku 8187B ?
I co zrobisz z tymi sterami pod linuxa - jak je wcisniesz to softu Arivy ?
Ja mam karte USB Theta na RTL8187 i Ariva jej nie potrafi doinstalować.
W wątku o instalacji dodatkowego oprogramowania nic nie ma nt. instalacji sterowników do WiFi.
 
Do góry