50PK950 - LG nie odpuszcza rynku plazmy

cactusek

New member
Bez reklam
Co do awaryjności Lg to nie zgodzę się z koleką cactuskiem, który nie jest obiektywny w swoich osądach. Szanowny kolego zobacz sobie jakie ma recenzje o awaryjności np: Samsung który wypuszcza na rynej najwięcej nowości ale nie dopracowanych i które są ostatecznie testowane na kliencie. Lg należy teraz do koncernu z Philipsem i od tego czasu jest jednym z najmniej awaryjnych sprzętów. Wiem to z obserwacji i własnego doświadczenia bo w rodzinie mamy sprzęty philipsy i lg. Lg może 6 lat temu albo jeszcze dalej było na średnim poziomie takim jak samsung ale teraz to się znacząco zmieniło. Wystarczy poczytać na forach co piszą o awaryjności tv smasunga a co lg.

Ale ja własnie spędziłem kilka wieczorów na czytaniu fachowych forum głownie anglojezycznych i wiem co piszą o LG. I nie mów mi że jestem stronniczy bo nie mam w domu ani Samsunga ani LG. Nikt nie prowadzi dokładnych statystyk jaki procent tv wraca do reklamacji i ile psuje sie po gwarancji, stwierdzam tylko ile jest postów o uszkodzeniach na róznych forach. Dodatkowo sporo osób opisuje jak LG próbuje sie wykpić z wymiany telewizora szukając winy po stronie użytkownika. Dlatego właśnie jest nizej ocenianą marką, a wśród plazm najniżej. Może najnowsze modele nie odstają jakościa obrazu od konkurencji ale z paru ostatnich testów wciąż wynika że nie jest najlepiej!
Jakbym miał szukać analogii to LG to taki Fiat, niby ładne auto, niby tanie ale jednak do pełnego komfortu i jakości wciąż dużo brakuje. Może to nie do konca prawda ale taką właśnie sławę ma ta firma, przynajmniej na rynku telewizorów.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Nie próbuj nawet dyskutowac o Lg z właścicielem Lg bo ja już próbowałem tego samego z właścicielem Sharpa Le700 do którego kompletnie nie docierały jakiekolwiek argumenty - dostałem w odpowiedzi kupę pustych hesełek i zarzutów.
 

Prezes59

New member
Ale ja własnie spędziłem kilka wieczorów na czytaniu fachowych forum głownie anglojezycznych i wiem co piszą o LG. I nie mów mi że jestem stronniczy bo nie mam w domu ani Samsunga ani LG. Nikt nie prowadzi dokładnych statystyk jaki procent tv wraca do reklamacji i ile psuje sie po gwarancji, stwierdzam tylko ile jest postów o uszkodzeniach na róznych forach. Dodatkowo sporo osób opisuje jak LG próbuje sie wykpić z wymiany telewizora szukając winy po stronie użytkownika. Dlatego właśnie jest nizej ocenianą marką, a wśród plazm najniżej. Może najnowsze modele nie odstają jakościa obrazu od konkurencji ale z paru ostatnich testów wciąż wynika że nie jest najlepiej!
Jakbym miał szukać analogii to LG to taki Fiat, niby ładne auto, niby tanie ale jednak do pełnego komfortu i jakości wciąż dużo brakuje. Może to nie do konca prawda ale taką właśnie sławę ma ta firma, przynajmniej na rynku telewizorów.
Ciekawe czy poza mną ktoś na tym forum ma plazmę LG????Ja mam PK950 i życzę każdemu telewizora tej klasy.Wybierałem 6 -m-cy ....i jedynie pozostał panas lub LG , czytałem testy i opinie .Niestety opinie sa najmniej obiektywne a testy niezbyt dobrze tłumaczone i często mogą wprowadzic w błąd....a potem już "fama" leci.Dobrze jest poczytac właśnie takie uwagi i opinie ale od posiadaczy danego modelu.Wtedy to choć często nie widzimy danego modelu to możemy sie zastanowic np.czy mogą mi sie przytrafić powidoki w danym modelu ,czy czarny ma być jak smoła czy jak węgiel , czy bzyczenie telewizora mnie wykonczy czy bzyczenie komara etc , etc .Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji na fachowe tematy.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Właśnie słuchanie kogoś kto ma jedną plazmę w domu to nieporozumienie. Polak już tak ma że chwali to co jest u niego w domu. Zero obiektywizmu.
Radzisz żeby ufać komuś kto ma jeden telewizor w domu a nie komuś kto testował 20 różnych plazm i naprawdę się na tym zna ?
Argument o złym tłumaczeniu jest troche śmieszny :)
Zresztą w wolnej chwili przetłumacze dwie profesjonalne angielskie recenzje, po jednym z Samsunga i LG i wrzuce linki na forum. Ludzie naprawdę znają się na tym o czym piszą a nie są to bajkopisarze którzy widzieli kilka telewizorów na spacerze w hipermarkecie (nie twierdze że tak jest w twoim przypadku ale takich osób nie brakuje w polskie internecie).

P.S. Akurat droższe plazmy LG mają opinie cichych :)
 
Ostatnia edycja:

Prezes59

New member
Właśnie słuchanie kogoś kto ma jedną plazmę w domu to nieporozumienie. Polak już tak ma że chwali to co jest u niego w domu. Zero obiektywizmu.
Radzisz żeby ufać komuś kto ma jeden telewizor w domu a nie komuś kto testował 20 różnych plazm i naprawdę się na tym zna ?
Argument o złym tłumaczeniu jest troche śmieszny :)
Zresztą w wolnej chwili przetłumacze dwie profesjonalne angielskie recenzje, po jednym z Samsunga i LG i wrzuce linki na forum. Ludzie naprawdę znają się na tym o czym piszą a nie są to bajkopisarze którzy widzieli kilka telewizorów na spacerze w hipermarkecie (nie twierdze że tak jest w twoim przypadku ale takich osób nie brakuje w polskie internecie).

P.S. Akurat droższe plazmy LG mają opinie cichych :)
Ekstra cactusek jeżeli możesz to przetłumacz testy z www.flatpanels.dk - Din guide til fladsk?rme (jest tam tez po angielsku) i zgadzam się z tym ,ze w hipermarketach lepiej nawet nie ogladać telewizorów nie mówiąc o porównywaniu.Ja po prostu chodziłem po znajomych i ogladałem wszystkie nowości które wychodziły ale z drugiej strony to który Polak ma możliwośc obejrzenia w domu 20 plazm????!!!Chyba ,ze jestes sprzedawcą?Dla kontrastu kupiłem(niestety!) jako drugi , mniejszy LCD LG LH3000 i nawet szkoda gadać -tragedia!Pozdrowienia dla niezdecydowanych!
 

damiantomek2

New member
Czekam na tłumaczenie.

cactusek czekam na tłumaczenie. Ale mam też prośbę czy gdzieś w necie nie natknąłeś się
na ocenę Samsunga 50C6500?
Prezes59 ma bowiem flagowy model LG ale chyba jako jedyny na tym forum i jest on jak
dla mnie za sporą kasę. Zaś LG50PK760 faktycznie dostaje baty jeśli tłumacz google nie
za mocno przekręcił.


Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiem tak :
najważniejsze że Ci którzy wydali pieniądze są zadowoleni ze swojego zakupu.
Jeden lubi ogórki drugi ogrodnika córki .
Plazma LG ma swoje wady - ale jeśli komuś nie przeszkadza - ok.
Lg ma wolne wygaszanie pikseli , mniejszą czerń niż Panasonic.
Poczytałem wypowiedzi na forum i test . Raczej jest to opis bez zachwytów.
 

Prezes59

New member
Powiem tak :
najważniejsze że Ci którzy wydali pieniądze są zadowoleni ze swojego zakupu.
Jeden lubi ogórki drugi ogrodnika córki .
Plazma LG ma swoje wady - ale jeśli komuś nie przeszkadza - ok.
Lg ma wolne wygaszanie pikseli , mniejszą czerń niż Panasonic.
Poczytałem wypowiedzi na forum i test . Raczej jest to opis bez zachwytów.
Zgadzam się Kiki z toba .Wybór był świadomy ale zdecydował przypadek ,że z zagranicy szybciej do Polski dotarł LG a srebrny G20 tydzien później więc odesłałem.Jestem zadowolony ale jak znajdę wady to napiszę bo chyba ostrzeżenia są ważniejsze niż wychwalanie dziesiatek zalet nowych modeli.Pozdro
 

Jaras73

New member
Plazma do 4.000

Witam.
Widzę, że Panowie są w temacie mocni zatem proszę o poradę.
Jaką plazmę FHD mam wybrać jak w temacie ?
- salon 7-8
- ściana
- odległość 4 i dalej
- Polsat Cyfrowy
Zastanawiam się nad 3 modelami:
LG 50 PK 550 (kolega Cactusek mi odradza)
Samsung PS 50 C550 (kolega Cactusek doradza)
Panasonic TX-P50S20
 

Prezes59

New member
Witam.
Widzę, że Panowie są w temacie mocni zatem proszę o poradę.
Jaką plazmę FHD mam wybrać jak w temacie ?
- salon 7-8
- ściana
- odległość 4 i dalej
- Polsat Cyfrowy
Zastanawiam się nad 3 modelami:
LG 50 PK 550 (kolega Cactusek mi odradza)
Samsung PS 50 C550 (kolega Cactusek doradza)
Panasonic TX-P50S20
Jaras twój salon jest jak całe moje mieszkanie a ja mam 50" więc zapewniam będziesz żałował jak nie kupisz 60".Niestety trochę mało kasy więc Ci nie podpowiem ale z każdej firmy bierz serie od 7 -9 lub tego panasa ale też 60" i będzie ok.
 

komar234

New member
Siema
Kupiłem w końcu LG50PK950
Jak narazie użytkuje ją nie cały tydzień
Nie mam zdania o tym telewizorze.
kilka minusów się znajdzie
- brak pilota magic remote control ( podobno nie dostępny na polski rynek ogólnie na wschodnią europe)
- Znalazłem wade, minimalna rysa pod szkłem około 2 cm. Nie ma wpływu na jakość obrazu. Widoczna tylko po wyłączeniu TV, z bardzo bliskiej odległości około 5 cm.
Ogólnie TV jak każdy inny, szału nie robi. Faktem jest że ma zajefajne kolory, filmy bluray - szczena opada. Głęboka czerń, wyraźne ostre kolory jak żyleta :)
Nie polecam tym którzy zamierzają grać na PS3 czy PC, telewizor ma dużą tendencję do tzw. "efektu widma" tzn że obraz długo pozostawiony bez ruchu pozostaje widoczny przez kilka sec. nawet po zmianie tresci na ekranie. Telewizor LG 50PK950 podobno ma wbudowany specjalny moduł do czyszczenia tego typu rzeczy, ale wydaje mi sie że firma LG sprzedając taki TV za 5000zl nie powinna mieć tego typu problem.
Szczerze nie polecam. Jakbym miał możliwość zwrotu to bym zamienił na Panasonica 50G20.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
komar234
 

Prezes59

New member
Siema
Kupiłem w końcu LG50PK950
Jak narazie użytkuje ją nie cały tydzień
Nie mam zdania o tym telewizorze.
kilka minusów się znajdzie
- brak pilota magic remote control ( podobno nie dostępny na polski rynek ogólnie na wschodnią europe)
- Znalazłem wade, minimalna rysa pod szkłem około 2 cm. Nie ma wpływu na jakość obrazu. Widoczna tylko po wyłączeniu TV, z bardzo bliskiej odległości około 5 cm.
Ogólnie TV jak każdy inny, szału nie robi. Faktem jest że ma zajefajne kolory, filmy bluray - szczena opada. Głęboka czerń, wyraźne ostre kolory jak żyleta :)
Nie polecam tym którzy zamierzają grać na PS3 czy PC, telewizor ma dużą tendencję do tzw. "efektu widma" tzn że obraz długo pozostawiony bez ruchu pozostaje widoczny przez kilka sec. nawet po zmianie tresci na ekranie. Telewizor LG 50PK950 podobno ma wbudowany specjalny moduł do czyszczenia tego typu rzeczy, ale wydaje mi sie że fi234rma LG sprzedając taki TV za 5000zl nie powinna mieć tego typu problem.
Szczerze nie polecam. Jakbym miał możliwość zwrotu to bym zamienił na Panasonica 50G20.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
komar234
Nie martw sie komar234 te wady też dotyczą panasa a jak się czyta różne fora to tylko głowa boli.Polecam ustawienia eksperckie ze strony www.flatpanels.dk - Din guide til fladsk?rme .Ja jestem zadowolony i choć oglądam ok.10 godz.dziennie to powidoków nie mam(fakt ,ze nie gram na PS lub PC.Są w nim az 3 systemy do likwidacji tej przypadłóści-po prostu włącz.
 

petyhor

New member
Plazma LG

Masz świetne porównanie do samochodów . Przypomina mi się jak jeszcze nie dawno śmiano się w kułak z marki KIA. Teraz wielu przesiada się do koreańczyków a wzrasta niechęć do doskonałych kiedyś "niemców". Mam parę modeli LG w domu i jak na razie chodzą bez zarzutu .Raz jedynie siadła nagrywarka RH200 ale w serwisie naprawili ekspresowo:lol: ( Gdańsk). Osobiście uważam że dobre TV to nie tylko Philips czy Sony ,bo mniej liczy się marka a bardziej konkretny, udany model innego producenta.
 
Do góry