50PK950 - LG nie odpuszcza rynku plazmy

cactusek

New member
Bez reklam
Czy to dobry sprzet przekonasz sie dopiero po okresie gwarancyjnym, za 3-5lat. LG daje krótką gwarancje, w USA np tylko rok, ma opinie awaryjnego sprzętu, dlatego wielu sie go boi. Czy firma poszla w dobrym kierunku i poprawiła jakość okaże sie za jakis czas.
 

damiantomek2

New member
To prawda ale...

Czy to dobry sprzet przekonasz sie dopiero po okresie gwarancyjnym, za 3-5lat. LG daje krótką gwarancje, w USA np tylko rok, ma opinie awaryjnego sprzętu, dlatego wielu sie go boi. Czy firma poszla w dobrym kierunku i poprawiła jakość okaże sie za jakis czas.

W zasadzie masz rację ale faktem jest iż sprzet to obecnie składaki. Firmy biorą wzajemnie od siebie częsci i składają. Ja szukając tv byłem ostrzegany przed samsungami iż składane
u naszych południowych sasiadów przez azjatyckich emigrantów i dla tego trzeszczą i bzyczą.
LG składają w Polsce, Sharpa też, Toshibę też, a jak piszą na forum i panasy siadają. Awaryjność
to w/g mnie łut szczęścia bo mam od lat sprzęt Samsunga i LG jest ok.. Stary 15 letni CRT
Unimoru składak z mnóstwa firm bo rozkręcałem bez naprawy działa do dziś.
Gwarancja zaś na dwa lata to standart bo tylko Sharp ma 5 lat.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
lg50pk950

Witam wszystkich na forum i najpierw sprawdzę czy mój wpis się ukaże, a potem napiszę kilka słów o nowym zakupie
 

Adrian85

New member
Bez reklam
lg50pk950

Udało się witam ponownie.Po wielu miesiącach czytania tego forum z zamiarem wymiany mojego 42g10 na większy model,postanowiłem zaryzykować i kupić w ciemno ten model ze sklepu internetowego z sieci Euro za 4980.Tak więc po kilku dniach zabawy z ustawieniem obrazu na czas docierania muszę przyznać że lg zdeklasowało całkowicie panasa pod względem jakości odbioru i kolorów(sam jeszcze nie mogę w to uwierzyć),ale to jest tylko moja ocena.Miał być wielki i jest choć w moim 12m pokoju wygląda dość komicznie.Porównując go z poprzednikiem widać jedynie różnicę w ostrości obrazu i prawdopodobnie jest to mniejsza rozdzielczość obrazu ruchomego lub wielkość,ale to znacząco wpływa na korzyść jakości odbioru wszystkich kanałów z ''n''-ki.Tak więc jako wieloletni wróg tej firmy muszę przyznać że naprawdę warto dokładnie przyjrzeć się temu modelowi jeśli tak jak ja używacie go do oglądania tv,dvd,blu-ray.Wracając do ustawień obrazu na czas dotarcia to moje są takie eco-max,profil-standard,kontrast-80,jasność-50,kolor-60,odcień-g4,temp.barwowa-w-40,zaawansowane kontr.dynam.-niski,kolor dynam.-niski,red.szum.-niski,gamma-wysoka,poziom czerni-niski,gamma koloru-standard,popr.krawędzi-wł.Przy wieczornym oglądaniu szczęka mi opada bo to jest to co najbardziej podobało mi się testując panasa z serii v10,na dzień dzisiejszy polecam szczególnie miłośnikom filmów,sportu i przyrody.Wady wszystkie jak w każdym wyjdą z czasem i będę o nich pisał,na razie nic nie bzyyyczy,cicha praca wentylatorów,nie grzeje jak poprzednie modele,stoi tyłem do okna więc mało co się odbija(nawet mniej niż w g10) i trzeba przyznać że się ładnie prezentuje.Teraz prośba do was-jeśli ktoś sprawdzał ile to cudo żre prądu(bez eco) będę wdzięczny za info,bo w cuda nie wierzę jak w opisie 190watt i flatpanels 240 ,no chyba że na ciemnych scenach.
 

bigxlx

New member
1) wentylatorow w plazmach LG nie ma juz od lat, tak wiec nie ma obaw ze z czasem szumy sie beda nasilac - jak w zabrudzonym wiatraku
2) pobor pradu zalezy silnie od tresci i dane z portali po testach sa jak najbardziej wiarygodne, ciekawa rzecza jest ze obecne modele FHD nie odstaja juz tak jak kiedys od HD i to CIESZY.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
lg50pk950

Witaj ''bigxlx'' widzę,że jesteś najlepiej zorientowany w temacie lg,więc jestem ciekaw jak byś skomentował informację ze strony Maximedia odnośnie podświetlenia led tego modelu i czy tylko u mnie na jasnym obrazie np. przeglądając to forum przy jasności obrazu-25 widać czerwoną poświatę
(a może to jest tylko takie podświetlenie matrycy),przy okazji dodam że twoja kalibracja się sprawdziła i po 170godzinach przestaję docierać bo powidoków jak nie było tak nie ma i wciąż jestem jestem zadowolony z zakupu, dobra rada dla posiadaczy ''n''-ki to przestawić w dekoderze rozdzielczość na 576p
 

Adrian85

New member
Bez reklam
lg50pk950

Jeszcze jedno pytanie dotyczące zmiany formatowania z 4:3 na 16:9 przez wejście usb podobno można zmienić w menu serwisowym,ale nie wiem jak i jaki twardy dysk 500gb byście polecili w rozsądnej cenie?
 

Prezes59

New member
Jeszcze jedno pytanie dotyczące zmiany formatowania z 4:3 na 16:9 przez wejście usb podobno można zmienić w menu serwisowym,ale nie wiem jak i jaki twardy dysk 500gb byście polecili w rozsądnej cenie?
Dzisiaj po 400 godzinach ogladania mogę potwierdzic ,ze sprzęt jest wart ceny i jest z górnej półki.Docieranie to jakiś mit. Od razu ustawiłem parametry w/g flatpanels na eksperckie.Pomine programy HD z "n-ki" ale dzisiaj znajomi oglądali zdjęcia i filmy z mojego rejsu po Czarnogórze i są wstrzaśnięci jakościa.Polecam ten TV .Pozdro
 

bigxlx

New member
>jestem ciekaw jak byś skomentował informację ze strony Maximedia odnośnie podświetlenia led tego modelu

to jest plazma wiec o ZADNYM podswietlaniu LED nie ma mowy, tu komorki (piksele) swieca na skutek emisji luminoforu, a nie na zasadzie otwierania i zamykania swiatla z tylnego zrodla tak jak to jest w przypadku LCD (czy to jest LED czy CCFL nie ma roznicy)

>czy tylko u mnie na jasnym obrazie np. przeglądając to forum przy jasności obrazu-25 widać czerwoną poświatę

zmien poziom jasnosci lub czerni i zobacz czy sie cos zmienilo - czasami na pewnych poziomach jasnosci plazma moze "mrowic" - mozesz wstawic na forum jakies foty tego zjawiska

>po 170godzinach przestaję docierać bo powidoków jak nie było tak nie ma i wciąż jestem jestem zadowolony z zakupu

docieranie obecnie produkowanych plazm nie ma sensu i nic nie wnosi

>dobra rada dla posiadaczy ''n''-ki to przestawić w dekoderze rozdzielczość na 576p

wedlug mnie dobra rada dla posiadaczy ''n''-ki to przestawić w dekoderze rozdzielczość na 720p, poniewaz progresywne skalowanie dla plazmy jest lepsze niz z przeplotem

co do proponowanego "576p" to masz na mysli 576i czy 720p poniewaz 576i to jest stanowczo za nisko

>zmiany formatowania z 4:3 na 16:9 przez wejście usb podobno można zmienić w menu serwisowym

raczej nie

>jaki twardy dysk 500gb byście polecili w rozsądnej cenie?

producent dysku nie ma znaczenia, warto jednak popatrzec na prad pobierany przez naped zeby nie obciazac nadmiernie TV
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
lg50pk950

Przy zwiększeniu jasności problem znika,po prostu pytam się z ciekawości bo jak już wspomniałem jest to mój pierwszy sprzęt lg(2 lcd sony i panas),a co do rozdzielczości to wszystkie kanały sd nadają w 576i a większość hd podkręca do 720p i ustawianie wyższej rozdzielczosci ma sens tylko wtedy gdy faktycznie jakiś program w niej nadaje.Podobno cyfra+ ma lepszy sygnał,ale też są różne opinie.Dzięki za odpowiedż i mam nadzieję że wkrótce będzie więcej zadowolonych posiadaczy tego modelu bo z czystym sumieniem mogę go polecić.
 

bigxlx

New member
> Przy zwiększeniu jasności problem znika,po prostu pytam się z ciekawości

czy to zjawisko jest widoczne z odleglosci wiekszej niz metr?

> co do rozdzielczości to wszystkie kanały sd nadają w 576i a większość hd podkręca do 720p i ustawianie wyższej rozdzielczosci ma sens tylko wtedy gdy faktycznie jakiś program w niej nadaje.Podobno cyfra+ ma lepszy sygnał,ale też są różne opinie.

co do boxa "n"-ki i paramertow transpondera to nie ma on sobie rownych w Polsce bo chlopaki maja super skaler i aplikacje z ADB, tak wiec kanal SD po up-konwersji w box'ie do 720p jest bez porownania lepszy od 576i (nawet OSD leci w 720p)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
lg50pk950

Widać to nawet z 4m,czyżby coś nie tak z matrycą?,a może filtra trublack bo to też może mieć znaczenie,ale faktycznie plamy lub poświatę (jak wolisz) w czerwonym odcieniu są widoczne i to bardzo wyrażnie a jest to trochę niepokojące bo na wcześniejszych tv tego nie było.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Dodam żeby było jasne,że to zjawisko występuje tylko na podłączeniu komputera przez przejściówkę dvi-hdmi,a jeśli chodzi o ''n''-kę,to po konsultacji ze swoimi ''anteniarzami'' którzy przypomnieli mi że mam łączone kable(pocięte przez papraków od dachu) i mogę odnosić takie wrażenie,że 576p lepiej skaluje,więc sorry za zamieszanie z sygnałem, bo masz w 100% rację ,powróciłem do 720p przez component(był hdmi ixos za 650zł) i czekam na wymianę kabli.Wracając do formatowania przez usb już druga osoba potwierdziła,że można to zmienić na własne ryzyko(rozpracowałem całe menu serwisowe g10 to może z czasem i tego lg mi się uda).Dokupiłem hxd5 320gb i aż miło patrzeć jak się sprawuje divx hd-tylko ten format4:3 mnie dołuje,więc może z czasem przy pomocy innych użytkowników lg mój problem zniknie(od czego mamy internet?)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
wszystko zależy od sformatowanego pliku, chodzi o brak wyboru opcji ,jeśli plik jest oryginalny to odtwarza w 4:3 jako pełny ekran
 

Tiptop

New member
Nie bardzo rozumiem. Plik jest 4/3 to odtwarza 4/3 czy rozciaga w poziomie na maksa? Co z filmem 16/9 np HD, odtwarza poprawnie na całym ekranie? Czy filmy mkv 1080p nie tną nawet z bardzo dużym bitretem ? Np takie po kilkanaście GB ? Będe wdzieczny za odpowiedź.
w sumie dziwne że tak rozbudowany tv a możliwość zmiany formatu nie działa pod usb...
 
Ostatnia edycja:

bigxlx

New member
1) jesli chodzi o plamy to postaraj sie o jakies foty, sproboje zmienic poziom czerni bo PC i DVD uzywaja innego poziomu odniesienia

2) co do skalowania to TV w zaleznosci od proporcji pliku wejsciwego zatrzymuje sie na szerokosci lub wysokosci - tak wiec zawsze beda pasy (w pionie lub poziomie) oczywiscie jesli plik nie byl 16/9

PS. mkv nawet kilkanascie GB daja rade, a jak sa 16/9 to nie ma problemu z pasami, jednak wiekszosc jest kinowa 21/9 i sa pasy.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Kopiując oryginalny film dvd na kompa a potem na twardy dysk lub pena odtwarza mi w 4:3 czyli z czarnymi pasami po bokach bez możliwości rozciągnięcia obrazu ewentualnie rozmiar oryginalny pomniejszony w formie obrazka w ramce
 
Do góry