4K vs FullHD

Deo3

New member
Zapodam Ci ze sto tytułów produkcji z ostatnich dwóch lat i rozumiem, że wszystkie pozyskasz w jakości 4k. Nie będę wspominał już o czymś takim jak telewizja którą lwia część społeczeństwa, dla Twojego niepocieszenia, ogląda najczęściej i która to dopiero od niedawna może poszczycić się jakością zbliżoną do full HD. Zważ na to, iż większość zjadaczy chleba, chce załączyć TV i cieszyć się relatywnie dobry obrazem z ogólnodostępnych źródeł o różnej jakości, a nie wyszukiwać materiałów 4K i oglądać tylko dlatego ,że są 4K mimo, że treść im średnio odpowiada. Tak więc póki co standard 4k można uznać za raczkujący i nie do końca wart wydawania pieniędzy. Lepiej obejrzeć dobry materiał w 1080 na matrycy full hd ,niż na UHD. A jeśli już skupimy się tylko na filmach i kinie, to lepiej zainwestować w projektor.

bokciu - Brawo Ty !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ci co mają 4K, korzystają z filmów 4K mają to czego nie ma w FullHd - opad szczęki. Filmów w 4K jest kilkaset, seriali kilkadziesiąt, programów kilka tysięcy.
Jeśli ktoś chce mieć tylko wiadomości w 4K , musi jeszcze poczekać.
Technologia naprawdę startuję dopiero od tego roku.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
ten angielski w netflixie to wina kont a nie telewizora-jak ja kupowałem z allegro to miałem po angielsku opisy itp od czasu kiedy mam na siebie to wszystko jest po polsku i to nie tyczy się tylko mojego tv tylko wszystkich.Było i jest użytkowane na sony 50w815b,samsung 65js8500,samsung es8000,xbox 360.

Więc mówie.ci jak jest. Kupione konto dwa razy u tego samego, ja mam po polsku wszystko ojciec ma na philipsie po angielsku..

Ja tych setek programów nie widze, tak samo jak tysięcy aplikacji na androida. Uwielbiam oglądać nationale, bbc, planete. Nawet w fhd wygląda to super. Ale jakoą nie widze żeby te atacje zaczeły coś z 4k.. Bbc ma ok, ale w pl kto ma w sieciach tv?
 

Deo3

New member
Ci co mają 4K, korzystają z filmów 4K mają to czego nie ma w FullHd - opad szczęki. Filmów w 4K jest kilkaset, seriali kilkadziesiąt, programów kilka tysięcy.
Jeśli ktoś chce mieć tylko wiadomości w 4K , musi jeszcze poczekać.
Technologia naprawdę startuję dopiero od tego roku.

Ale oglądają filmy które chcą obejrzeć, czy które są dostępne byle były w 4k. Ja inaczej podchodzę do tematu - mam aktualnie kilkadziesiąt płyt "zwykłych" DVD, ale takich filmów do któtych lubimy z rodziną czasami wracać - a niektóre są tzw. "perełkami" filmowymi, których w 4k się nie uświadczy. Nie tylko ogląda się Wiadomości ale też inne programy nadawane przez TV - rozrywka, sport. Ostatnie Twoje zdanie "Technologia naprawdę startuje dopiero od tego roku - technologia 4k? Jeżeli tak to mamy powtórkę "z programu" z technologią FullHD, która kiedyś startowała, a rozkwit (m.in. w TV, filmach BD, DVD, itp) nastąpił za parę ładnych lat. Nie neguję tutaj, że 4k jest przyszłością, ala jak na razie "przyszłością", a nie już Teraźniejszością.
 

bobtong

Member
jak mnie się tak stało to czytałem na necie że takie coś jest,że chyba 3-4 raz i koniec(dlatego wykupiłem osobiście)potem reset ustawień fabrycznych-na komputerze podobno też tak jest tylko wystarczy usunąć jakieś pliki.Gdy dziele na 4 osoby pakiet uhd netflixa 52 zł to wychodzi po 13zł to co za interes kupować po 11 zł z allegro gdzie co 30 dni musisz ponownie się logować i zapamiętywać wszystkich co oglądali :) ja oglądam inne seriale-zona inne na jednym koncie i już jest problem a co dopiero z 3 osobnymi slotami :) i każdy musiałby zapamiętywać co oglądał i co dodawał do listy,dodatkowo nie można wznowić oglądania jak pakiet się skończy i trzeba się zalogować na inne-nie ma sensu kupować za 11 wole za 13 i mieć własne preferencje i święty spokój.

ten angielski w netflixie to wina kont a nie telewizora-jak ja kupowałem z allegro to miałem po angielsku opisy itp od czasu kiedy mam na siebie to wszystko jest po polsku i to nie tyczy się tylko mojego tv tylko wszystkich.Było i jest użytkowane na sony 50w815b,samsung 65js8500,samsung es8000,xbox 360.
Osoby które sprzedają konta zazwyczaj zmieniają hasło po mieśiącu warto się zapytać sprzedającego czy możesz kontynuować konto na którym już jesteś.. Płacisz a on ci wysyła nowe hasło tak przynajmniej spróbuje to załatwić

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

bobtong

Member
bokciu - Brawo Ty !
Moge sobie oglądać fhd kiedy mi się zachce i jescze mogę sobie zrobić upsacaling i pozbyć się części artefaktów
Nawet nie piszcie że na matrycach 4k obraz na fhd jest gorszy czy to upscalingu czy też nie bo to śmiech
Na kanłały 4k nie ma co liczyć i nawet nieczekam na nie bo to będzie taka sama kaszana jak fhd na tvp 1 czyli mp4 1080i cała ta reszta tego badziewia typu nc+ i cyfrowy polsat ...
Więc korzystajcie z apek streamingu i playerów jeżeli już mówicie o boskim fhd

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

bobtong

Member
Jak dla mnie jeżeli ktoś korzysta z takiego forum w sprawie potencjalego zakupu to już mniej więcej wie co się dzieje na rynku i jakie technologie istnieją i jeżeli ktoś się decyduje na starszą technologie kiedy do dyzpozycji ma nowszą nawet tylko odrobinę droższą to jest to dls mnie dziwne tym bardziej że robimy zakup na kilka lat

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
...mnie tam reszta polaków nie interesuje ja oglądam seriale i mi z tym dobrze

A zjadacze chleba mnie nie interesują to jest forum technologicze a nie społeczno socjalne

Ty masz chłopie jakiś duży problem ze sobą , nie zauważasz tego ? :D

Ale skoro tak bardzo tego chcesz to OK. Niech będzie, że Twoja racja jest najtwojsza bo jest Twoja więc jest najtwojsza. :D
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy decyduje sam, to jego kasa i jego wybór.
A 4K natywne jest i będzie i można zaklinać rzeczywistość ale to się nie zmieni.
 

bokciu

Banned
Ty masz chłopie jak duży problem ze sobą , nie zauważasz tego ?:D

Ale skoro tak bardzo tego chcesz to OK. Niech będzie, że Twoja racja jest najtwojsza bo jest Twoja więc jest najtwojsza:D

Najwidoczniej ma i to niemały...oby się nie przerodził w egzystencjalny, bo jeszcze jest gotów popełnić jakąś głupotę. :)
 

bokciu

Banned
Więc mówie.ci jak jest. Kupione konto dwa razy u tego samego, ja mam po polsku wszystko ojciec ma na philipsie po angielsku..

Ja tych setek programów nie widze, tak samo jak tysięcy aplikacji na androida. Uwielbiam oglądać nationale, bbc, planete. Nawet w fhd wygląda to super. Ale jakoą nie widze żeby te atacje zaczeły coś z 4k.. Bbc ma ok, ale w pl kto ma w sieciach tv?

Ja też nie widzę o dziwo. Problem w tym, że nawet jeśli jest ich kilkaset czy nawet kilka tysięcy, to większość nie jest polskojęzyczna, a tylko takie mnie interesują. To nie lata osiemidziesiąte, gdzie kupowało się "satelitę" i oglądało niemieckie programy tylko po aby nacieszyć oko i pochwalić się sąsiadowi ile to się ma kanałów.
 

Deo3

New member
A zjadacze chleba mnie nie interesują to jest forum technologicze a nie społeczno socjalne

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

"Po co ten język nienawiści". Jeżeli Tobie odpowiada "na dzisiaj" 4k to nie ma sprawy. Masz do tego prawo i przypuszczam, że nikt Ci tego prawa odebrać nie chce. Ale tak samo Ty nie możesz komuś ograniczać prawa do decydowania czy chce telewizor FullHD czy też 4k. Owszem możesz przekonywać do wyższości "Świąt Bożego Narodzenia" nad "Wielkanocnymi". Ty oglądasz przede wszystkim filmy z Netflixa, Amazon itp. Masz do tego prawo, ale pozostali, jak np. ja, nie znajdując na tych portalach filmów które chciałbym obejrzeć (niekoniecznie takich, żeby tylko się nasycić jakością 4k), oraz chcieliby oprócz filmów obejrzeć "różne" programy telewizyjne (nie tylko Wiadomości) woleliby obejrzeć te programy w jak najlepszej jakości. Dlatego dalej uważam, że dla takich osób na dzisiaj kupno 4k jest przedwczesne. Owszem, jak już pisałem jest to technologia przyszłości, ale wolę poczekać parę lat i później kupić telewizor 4k, który będzie jeszcze lepszy technologicznie od dzisiejszych i więcej będzie źródeł nadających w 4k.
 

bokciu

Banned
Ale oglądają filmy które chcą obejrzeć, czy które są dostępne byle były w 4k. Ja inaczej podchodzę do tematu - mam aktualnie kilkadziesiąt płyt "zwykłych" DVD, ale takich filmów do któtych lubimy z rodziną czasami wracać - a niektóre są tzw. "perełkami" filmowymi, których w 4k się nie uświadczy. Nie tylko ogląda się Wiadomości ale też inne programy nadawane przez TV - rozrywka, sport. Ostatnie Twoje zdanie "Technologia naprawdę startuje dopiero od tego roku - technologia 4k? Jeżeli tak to mamy powtórkę "z programu" z technologią FullHD, która kiedyś startowała, a rozkwit (m.in. w TV, filmach BD, DVD, itp) nastąpił za parę ładnych lat. Nie neguję tutaj, że 4k jest przyszłością, ala jak na razie "przyszłością", a nie już Teraźniejszością.

Zgadza się, nie tylko filmami człowiek żyje. Są jeszcze kanały sportowe, przyrodnicze, naukowe czy też informacyjne. Poza tym cóż takiego ma Pan Kiki rzec, skoro żyje ze sprzedaży wszelkich nowości ze świata AV. Przecież nie wspomni o tym ,że większość tychże programów, nie jest polskojęzyczna, część to zwykłe dema ,a połowa to jakieś filmiki nagrane przez domorosłych "filmowców" którzy zapisują przebieg porannej toalety.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Mi w zasadzie brakuje transmisji sportowych w 4K, bo jak się takowe pojawią to pozamiatają wszystko! Liczę, że MS w Rosji będą przełomem tutaj.

Filmów UHD mam już kilka, na Netflixie jest także sporo treści w 4K, więc dlaczego miałbym tracić możliwość oglądania ich w natywnym formacie, szerokiej palecie kolorów oraz HDR, skoro jest już sprzęt, który to obsługuje i nie kosztuje fortuny?! Tak czy owak, róbta co chceta.
 

strazakp

Banned
Zgadza się, nie tylko filmami człowiek żyje. Są jeszcze kanały sportowe, przyrodnicze, naukowe czy też informacyjne. Poza tym cóż takiego ma Pan Kiki rzec, skoro żyje ze sprzedaży wszelkich nowości ze świata AV. Przecież nie wspomni o tym ,że większość tychże programów, nie jest polskojęzyczna, część to zwykłe dema ,a połowa to jakieś filmiki nagrane przez domorosłych "filmowców" którzy zapisują przebieg porannej toalety.
Nie igraj ;-) Ale masz rację :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cóż za przebiegłe śledztwo?
To, że nie masz Netflixa w 4k, Amazom Prime, Sony PS4 PRO, bluraya UHD czy nawet kamery 4k - to nie każdy ma tak jak TY.
Obejrzałem kilkanaście filmów w 4K z Netflixa i jestem pod dużym wrażeniem.
Znam setki osób które korzystają z Netflixa i są oczarowani. Nie mam czasu na obejrzenie choćby filmów tylko na Netflix.
Wszystkie są po polsku, ale jeśli byłyby po angielsku to też jest bez kłopotu.
 

bobtong

Member
"Po co ten język nienawiści". Jeżeli Tobie odpowiada "na dzisiaj" 4k to nie ma sprawy. Masz do tego prawo i przypuszczam, że nikt Ci tego prawa odebrać nie chce. Ale tak samo Ty nie możesz komuś ograniczać prawa do decydowania czy chce telewizor FullHD czy też 4k. Owszem możesz przekonywać do wyższości "Świąt Bożego Narodzenia" nad "Wielkanocnymi". Ty oglądasz przede wszystkim filmy z Netflixa, Amazon itp. Masz do tego prawo, ale pozostali, jak np. ja, nie znajdując na tych portalach filmów które chciałbym obejrzeć (niekoniecznie takich, żeby tylko się nasycić jakością 4k), oraz chcieliby oprócz filmów obejrzeć "różne" programy telewizyjne (nie tylko Wiadomości) woleliby obejrzeć te programy w jak najlepszej jakości. Dlatego dalej uważam, że dla takich osób na dzisiaj kupno 4k jest przedwczesne. Owszem, jak już pisałem jest to technologia przyszłości, ale wolę poczekać parę lat i później kupić telewizor 4k, który będzie jeszcze lepszy technologicznie od dzisiejszych i więcej będzie źródeł nadających w 4k.
Język nienawiści ???haha dla mnie to język wolności ...
Zastanawia mnie tylko po co ten który zakładał ten temat w nagłówku napisał fhd vs 4k i jeszcze radził co się z czym je po co ludzią 4 litery zawraca jak i tak wiedział że chce oglądać i naczym
To nie jest blog u Marzenki tu się pisze o parametrach sprzętowych
Może i jestem czubkiem ale wiem do czego służą takie strony

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

bokciu

Banned
Cóż za przebiegłe śledztwo?
To, że nie masz Netflixa w 4k, Amazom Prime, Sony PS4 PRO, bluraya UHD czy nawet kamery 4k - to nie każdy ma tak jak TY.
Obejrzałem kilkanaście filmów w 4K z Netflixa i jestem pod dużym wrażeniem.
Znam setki osób które korzystają z Netflixa i są oczarowani. Nie mam czasu na obejrzenie choćby filmów tylko na Netflix.
Wszystkie są po polsku, ale jeśli byłyby po angielsku to też jest bez kłopotu.

Hahahaha...nie mam bo póki co nie chcę. Jak stwierdzę, że nadszedł czas, pójdę i kupię UHD.
Netflixa nie potrzebuję, gdyż nie mam zamiaru czekać na film kilka miesięcy, gdy mogę go pozyskać w FHD zdecydowanie wcześniej za kompletne free. Oglądam przynajmniej jeden film dziennie, więc czekanie aż Netflix wrzuci coś nowego w jakości UHD, niezbyt mnie urządza. Filmowanie wakacyjnych przygód mam już za sobą, a w gry nagrałem się w latach dziewięćdziesiątych, zaś kupno BRUHD, uważam obecnie za zbytek...Co sobie tam włożę? Demo sklepowe? Wypożyczalnie pozmykali , a zakup płyt UHD, pozostawiam tym, którzy nie mają innych wydatków.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Więc mamy różne potrzeby - szczególnie jakości i nich każdy zostanie przy swoim.
 
Do góry