47LM670s

bazyl12

New member
Mam pytanie czy osoba 50letnia będzie w stanie swobodnie korzystać z opcji internetowych przeglądarka itp czy są one łatwe w obsłudze ? Chodzi o tv dla rodziców , a wiem z doświadczenie , że w niektórych modelach jest to bardzo ciężkie ..

Przeglądanie stron jest dosyc proste, wchodzisz w przeglądarke i wpisujesz w google co ciebie interesuje, można strony zapamiętac itd.
 

dawram

New member
Mam pytanie czy osoba 50letnia będzie w stanie swobodnie korzystać z opcji internetowych przeglądarka itp czy są one łatwe w obsłudze ? Chodzi o tv dla rodziców , a wiem z doświadczenie , że w niektórych modelach jest to bardzo ciężkie ..

W 100% osoba 50-cio letnia poradzi sobie w przeglądaniu stron, czy też korzystaniu z You Tube, jak i Google, ewentualnie dokonasz szybkiego przeszkolenia i będzie śmigała po necie:p
 

orzech85

New member
A więc kabelek od zasilania w zasadzie można wypiąć, jest on podłączony bezpośrednio wtykiem pod płytkę (napięciową), coś w stylu taśmy w kompie, by wypiąć musimy wykręcić zaślepkę by móc dostać się do niego.
"W zasadzie"? Czyli nie jesteś pewny czy jest to dobre rozwiązanie? A może sam go wypinałeś i wiesz że nie ma z tym żadnych problemów?

Z LG dostałem odpowiedź:

"Informujemy, że użytkownik końcowy nie ma możliwości wypięcia kabla zasilającego od sprzętu. Tę czynnosc powinien wykonac tylko i wyłącznie autoryzowany serwis."

Ale wiadomo, że oni w tej kwestii nie pomogą skoro już przy projektowaniu TV nie dali takiej możliwości żeby taki kabel wypiąć.
 

mityk

New member
Ja oglądam filmy z PC (laptop) za pomocą programu Nero Media Home 4, do pobrania ze strony LG, po zainstalowaniu na PC pojawi się w TV na liście wejść.
Napisy wyświetla prawidłowo, czyta *.txt i *.srt, innych formatów nie sprawdzałem, można oglądać filmy zapisane na PC lub bezpośrednio z napędu.
 
Ostatnia edycja:

tingens

New member
@orzech85 ja swoją wtyczkę wypinałem kilka razy nie ma z tym żadnego problemu, za pierwszym razem oczywiście się obawiałem bo wtyczka nie chciała lekko wyjść, ale w końcu udało mi się ją wyjąć.
Oto odpowiedź od konsultanta LG na temat mojego pytania odnośnie utraty gwarancji przy wyjmowaniu wtyczki:
"Nie, nie straci Pan przez to gwarancji, jeśli Pan nie uszkodzi nic podczas tej operacji"
 

arecki7

New member
Witam Mam pytanie do użytkowników tego tv,czy przy włączeniu Tru motion na minimalny poziom występuje "efekt teatru" w scenach filmowych a także w sporcie na żywo?
 

arecki7

New member
Witam długo cisza czy ktoś z użytkowników może mi odpowiedzieć: "Mam pytanie do użytkowników tego tv,czy przy włączeniu Tru motion na minimalny poziom występuje "efekt teatru" w scenach filmowych a także w sporcie na żywo?"
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Z moich obserwacji powiem tak że włączenie TruMotion na niskich nastawach powoduje zmniejszenie się juddera, szarpania ale pojawiają się większe rozmycia i smużenia, tak, jakby interpolowane klatki nie były do końca obrabiane.

Musisz to sobie sam obczaić, mnie to zjawisko irytowało tak samo jak judder sam w sobie i mam włączony normalnie TruMotion, już się przyzwyczaiłem do płynniejszego ruchu.
 

dante78

Member
Witam,

Telewizor mam od dzisiaj, a już żona mnie molestuje że chce skypa. Niestety nie mogę znależc go w opcjach, lm670s, czy ktoś by mnie poprowadził, gdzie to szukać?

pozdrawiam
 

electro69

New member
Witam,

Telewizor mam od dzisiaj, a już żona mnie molestuje że chce skypa. Niestety nie mogę znależc go w opcjach, lm670s, czy ktoś by mnie poprowadził, gdzie to szukać?

pozdrawiam
Skype jako aplikacja powinna być w Smart TV dostępna ... na pewno nie w opcjach telewizora ;). Do tego potrzebujesz specjalnej kamerki internetowej od LG raczej inne nie będą działać ... kamerka jest dość droga jest to model AN-VC400 kosztuje w granicach 299 zł .
Pozdrawiam
 

dante78

Member
Z telewizorem w promocji dostałem kamerkę

KAMERA DVX-5F9.AL 3D FULL HD

Z tego co patrzyłem na ceneo od 500 do 700zł, jutro sprawdzę czy będzie działać z skype, pod TV a markecie była podłączona. Promocja była w MediaMarkt, lub też dalej jest, 4099 z TV. Nie reklamuje, pierwszy raz tam robiłem zakupy i jestem zadowolony;)
 

lennox24

New member
Panowie dzisiaj zakupiłem LM 670 i po podłączeniu c+ przez HDMI na ekranie pokazuje mi się EPG widzę jaki program włączyłem, widzę menu dekodera, ale obraz nie wskakuje głucho i ciemno, wie ktoś o co biega ?
 
Ostatnia edycja:

orzech85

New member
Kilka osób na forum pisało że zawiodła ich jakość kanałów SD na 47 calach LM660. Czy faktycznie tak jest kiepsko z tą jakością na tym rozmiarze TV?

I pytanie czy pisząc o kanałach SD macie na myśli sygnał analogowy czy sygnał cyfrowy nie obejmujący kanałów HD (czyli np sygnał z wbudowanego dvb-t i z dekodera kablówki np UPC).

Jeśli faktycznie jest kiepska jakość to rozumiem, że przy 42 calach będzie lepiej (nie będzie pixeli) gdyż obraz nie będzie tak nienaturalnie wyskalowany?
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Na moim TV jakość SD z dekodera UPC jest jak najbardziej akceptowalna, a po zagłębieniu się w akcję filmu czy programu, nawet można zapomnieć że oglądamy zwykłe SD.
 

orzech85

New member
Czyli rozumiem że pisząc kanały SD masz na myśli wszystkie kanały cyfrowe z oferty UPC nie będące kanałami HD?
I z tego co widzę to masz nawet 55" a nie 47" :)

Mam ochotę na 47" ale nie boję się właśnie o jakość obrazu (bo przecież wiadomo że większość czasu ogląda się zwykłą tv a nie tylko filmy BD).
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Czyli rozumiem że pisząc kanały SD masz na myśli wszystkie kanały cyfrowe z oferty UPC nie będące kanałami HD?
Tak
I z tego co widzę to masz nawet 55" a nie 47" :)
Tak
Mam ochotę na 47" ale nie boję się właśnie o jakość obrazu (bo przecież wiadomo że większość czasu ogląda się zwykłą tv a nie tylko filmy BD).
Patrz w przyszłość. Za rok relacja SD/HD będzie wyglądała inaczej niż dzisiaj, za dwa lata również, a TV nie kupujesz na rok czy dwa...
 
Do góry