40W4000 kontra 40W4500

szadoky

New member
Witam szanowne grono miałbym prośbę w kwest wyboru TV zastanawiam się miedzy W4000 a W4500 (jako że trudno go już dostać to jego następce który różni się tylko względem W4710 ) Chodzi mi o to czy warto dopłacić jakieś 700 - 800 zł bo taka jest różnica w cenie w RTV Euro AGD Model W4500 posiada 100 Hz większy kontrast coś tam lepszego z głosem co zresztą nie ważne bo i tak pójdzie przez wzmacniacz. Jest to mój pierwszy telewizor LCD oprócz monitorów, i dlatego się pytam czy różnica w obrazie jest tak duża i widoczna przy oglądaniu . Mam kablówkę sygnał SD dekoder ma tylko wyjścia Euro , końcem roku coś będę zmieniał albo jaką platformę cyfrową albo dekoder HD do kablówki
 

cyber78

Member
Bez reklam
Miałem podobny dylemat i ja wybrałem oszczędność kasy. Kupiłem w styczniu 40W4220 w sklepie internetowym za 3200zł.
Na kontrast nie patrz, bo to tylko marketingowy bełkot. Nie zdziwiłbym się gdyby oba modele miały identyczną matrycę - oba mają 10bit panel i podświetlanie WCG-CCFL.
Co do dźwięku to 4500 ma Dolby Digital a 4000 ma Virtual Dolby + BBE ViVA - generalnie to nie ma znaczenia bo i tak TV na 2 głośniki i oba mają wyjście optyczne.
Główną różnicą jest 100Hz w modelu 4500 - ale pamiętaj, że wszelkie "polepszacze obrazu" potrafią zepsuć obraz (ja wyłączyłem wszystko u siebie i dopiero wtedy obraz SD jest OK), również 100Hz może powodować problemy. Poprawia stabilność obrazu szczególnie przesuwających się napisów w kanałach informacyjnych, ale powoduje również efekt "artefaktów" na obrazie na którym przesuwają się elementy o dużym kontraście, i generalnie jak nie oglądasz TVN24 to MotionFlow 100Hz trzeba wyłączyć.
Ja mam podpięte pod 40W4220 PS3 i obraz jest bardzo dobrej jakości, nie widzę żadnego klatkowania .

Moja rada jest taka: jeżeli masz kasę i cię stać to kup serię 4500 - będziesz miał satysfakcję, że masz wszytko co najlepsze, nawet jak to wyłączysz, a jak zależy ci na cenie to kup serię W4000 - bardzo podobna, właściwie w najważniejszych dla TV LCD cechach to jest to samo tylko bez 100Hz.
 

p.stasiak

New member
Niemal pełna zgoda z Cyber78, z tym że mam trochę inne zdanie odnośnie 100hz. W normalnych warunkach ustawiona na standard motionflow (100hz) ale już np. na konsoli (z tym, ze xbox360) preferuje motionflow na max. podobnie jest w filmach na hd czy meczach - wtedy rzeczywiście motionflow się przydaje, z tym że w filmach jest z tym różnie, bo nie każdy lubi z tego co widzę to zjawisko, ale sport jak najbardziej 100hz. Ps. chodzi mi tylko o sam efekt, bo płynność jest też bardzo dobra na w4000.

Jeśli 700 - 800 zł nie jest dla ciebie majątkiem, oglądasz często sport i zamierzasz podłączyć i korzystać z konsoli, to możesz kupić w4500. Jeśli nie, to kupiłbym w4000, bez straty dla jakości a z kasą w kieszeni.
 

szadoky

New member
No i stało się zamówiłem Sony KDL-40W4710 , trochę poczekałem aż spadnie cena . W sklepie stacjonarnym RTV EURO AGD ceniony jest na 5099 a w ich sklepie internetowym był po 4849 a od wczoraj przecenili na 4498 . Na allegro chodzą po 4600 zł 4700 zł plus dostawa. Tak że jak ktoś szukał 40W4710 lub 40W4500 to tylko brać , taniej chyba nigdzie nie trafi .Promocja z tą ceną trwa do 12 marca , ale ceny często się zmieniają , mają zawsze promocje weekendową od piątku do niedzieli i następną od poniedziałku do czwartku i tak na okrągło .
 
Ostatnia edycja:

WojtR

Member
Bez reklam
szadoky napisał:
No i stało się zamówiłem Sony KDL-40W4710 , trochę poczekałem aż spadnie cena . W sklepie stacjonarnym RTV EURO AGD ceniony jest na 5099 a w ich sklepie internetowym był po 4849 a od wczoraj przecenili na 4498 . Na allegro chodzą po 4600 zł 4700 zł plus dostawa. Tak że jak ktoś szukał 40W4710 lub 40W4500 to tylko brać , taniej chyba nigdzie nie trafi .Promocja z tą ceną trwa do 12 marca , ale ceny często się zmieniają , mają zawsze promocje weekendową od piątku do niedzieli i następną od poniedziałku do czwartku i tak na okrągło .


daj znać jak odbierzesz czy masz clouding i jaka data produkcji , gadałem z gościem z euro to twierdził , że na ok 40 egzemplarzy żadnego zwrotu nie mieli chyba , że ściemniał
 

Sych

New member
szadoky napisał:
No i stało się zamówiłem Sony KDL-40W4710 , trochę poczekałem aż spadnie cena . W sklepie stacjonarnym RTV EURO AGD ceniony jest na 5099 a w ich sklepie internetowym był po 4849 a od wczoraj przecenili na 4498 . Na allegro chodzą po 4600 zł 4700 zł plus dostawa. Tak że jak ktoś szukał 40W4710 lub 40W4500 to tylko brać , taniej chyba nigdzie nie trafi .Promocja z tą ceną trwa do 12 marca , ale ceny często się zmieniają , mają zawsze promocje weekendową od piątku do niedzieli i następną od poniedziałku do czwartku i tak na okrągło .

Cena z dostawą? Jak dla mnie bomba. Słyszałem, że już nie produkują W4500 i innych odmian, nowych modeli już nie będzie w sklepach. Nie wiecie, czy to jest prawda? Na szczęście moje cudeńko już stoi, nawet "dotarło" się:grin:
 

szadoky

New member
Sych napisał:
Cena z dostawą? Jak dla mnie bomba. Słyszałem, że już nie produkują W4500 i innych odmian, nowych modeli już nie będzie w sklepach. Nie wiecie, czy to jest prawda? Na szczęście moje cudeńko już stoi, nawet "dotarło" się:grin:
Nie za dostawę do domu dopłaciłem 49 zł ( można oczywiście umówić się na odbiór osobisty w wybranym przez nas sklepie , zaznaczamy to przy składaniu wniosku w internecie )ale to i tak super , i dodatkowo jest opcja że pracownik który dostarcza towar prezentuje podstawowe funkcje telewizora koszt około 40 zł cytuję ze strony sklepu
,,
Prezentacja podstawowych funkcji telewizora

Jeżeli kupujesz u nas telewizor z dostawą do domu, oferujemy Ci usługę prezentacji podstawowych funkcji odbiornika telewizyjnego.

Pracownik, który dostarczy Ci produkt, w krótkim czasie:
  • podłączy telewizor do zasilania,
  • zaprezentuje wybrane funkcje (wybór języka, ustawienie daty i zegara, wybór programów),
  • pokaże strojenie kanałów (strojenie ręczne, strojenie automatyczne, sortowanie kanałów),
  • zaprezentuje podstawowe przyciski pilota,
  • udzieli porad dotyczących bezpiecznej eksploatacji."
Czyli jak mi rozpakuję TV to mogę sobie od razu obejrzeć czy coś jest nie tak z telewizorkiem
 

Sych

New member
No proszę... Super. Tam te porady i prezentacja to pewnie strasznie nudne, ale możliwość sprawdzenia i jak jest coś nie tak, nie bawisz się w odsyłanie, tylko od razu oddajesz:D Bardzo ciekawa inicjatywa. Kiedy spodziewasz się przesyłki? Napisz jak to wyglądało, ciekawy jestem czy tak różowo jak opisują..
 

szadoky

New member
Przesyłka jutro miedzy 11 a 16 czyli czas oczekiwania 2 dni . Formalności w sklepie załatwiałem w środę po południu (zakup ratalny notabene pierwszy zakup na raty zawsze kupowałem za gotówkę musiałem czekać sześć godzin na weryfikacje danych co mnie trochę zdziwiło , raty były brane nie na dowód ale na zaświadczenie o zarobkach przy kwocie 4500 zł za towar i dochodach 3500 zł miesięcznie robić takie elo , jak by to był brany kredyt na 30 lat , no ale to jusz nie wina sklepu tylko banku ) zamówienie w internecie złożyłem wę wtorek w ciągu pięciu dziesięciu minut dostałem potwierdzenie zamówienia czas rezerwacji sprzętu 3 dni , dzień dostawy można było sobie wybrać z godzinę to już gorzej , zobaczymy jak jutro przywiozą jak bedzie wyglądać ta prezentacja
 

WojtR

Member
Bez reklam
szadoky napisał:
Przesyłka jutro miedzy 11 a 16 czyli czas oczekiwania 2 dni . Formalności w sklepie załatwiałem w środę po południu (zakup ratalny notabene pierwszy zakup na raty zawsze kupowałem za gotówkę musiałem czekać sześć godzin na weryfikacje danych co mnie trochę zdziwiło , raty były brane nie na dowód ale na zaświadczenie o zarobkach przy kwocie 4500 zł za towar i dochodach 3500 zł miesięcznie robić takie elo , jak by to był brany kredyt na 30 lat , no ale to jusz nie wina sklepu tylko banku ) zamówienie w internecie złożyłem wę wtorek w ciągu pięciu dziesięciu minut dostałem potwierdzenie zamówienia czas rezerwacji sprzętu 3 dni , dzień dostawy można było sobie wybrać z godzinę to już gorzej , zobaczymy jak jutro przywiozą jak bedzie wyglądać ta prezentacja

ja prawdoodobnie jutro odbiorę ze sklepu wyszedłem z założenia , że w ciągu 10 dni można oddać i jak coś będzie nie halo to się nawyżej będę szarpał ze sklepem , zobaczymy kto będzie miał więcej szczęścia z clouding-iem :mrgreen:
 

merks

New member
Szadoky: Jak juz bedziesz miec ten TV w domu na prezentacji to staraj sie maksymalnie zaciemnic pomieszczenie. Tylko w takich warunkach mozna stwierdzic nierównomierne podświetlenie matrycy. Ja osobiście posiadam ten TV i clouding jako taki nie wystepuje, a jedynie wieksze podświetlenie rogów ekranu (mi to nie przeszkadza), ale jest to jedynie widoczne wieczorem przy zgaszonym świetle i całkowitej ciemności w pokoju. Moim zdaniem ludzie, którzy piszą iż oglądali TV SONY w sklepie i nie miały śladów cloudingu mogą się lekko zdziwić po zainstalowaniu TV w domku :)
 

Ares78

New member
Merks większe podświetlenie w rogach to niestety standard w prawie wszystkich LCD (a przynajmniej w tych z którymi się spotkałem). Jeśli chodzi o clouding w sklepie- nie da się zobaczyć bo jest najzwyczajniej w świecie za jasno to raz, dwa ustawione wszystko na maksa (żeby dawało po oczach), trzy widać go częso tylko przy zmianie sygnalu w ciemnym pomieszczeniu- i w takim przypadku nie widziałbym sensu wymieniać telewizora, zwłaszcza, że po 300h u większości osób te efekt znika, bądź maleje...
 

szadoky

New member
Dzwoniłem do sklepu w sprawie prezentacji podstawowych funkcji telewizora , poinformowano mnie że usługa ta jest zawieszona w okresie zimowym (dotyczy sprzętu TV ) , telewizor powinien postać parę godzin w domu aby złapał temperaturę otoczenia . Ale pracownicy sklepu którzy dostarczają towar mają obowiązek rozpakować sprzęt w mojej obecności i sprawdzić czy jest kompletny i w dobrym stanie , przynajmniej tak mnie poinformowała pani w infolinii i tak pisze na stronie internetowej , zobaczymy jak to wygląda w praktyce , bo właściwie to bardziej mi chodziło o rozpakowanie go przed podpisaniem odbioru , niż o prezentację , jak by było coś z tv nie tak to mam 10 dni na zwrot towaru
 

WojtR

Member
Bez reklam
szadoky napisał:
isze na stronie internetowej , zobaczymy jak to wygląda w praktyce , bo właściwie to bardziej mi chodziło o rozpakowanie go przed podpisaniem odbioru , niż o prezentację , jak by było coś z tv nie tak to mam 10 dni na zwrot towaru
reasumując obydwaj odbieramy dzisiaj i zobaczymy co z tego będzie i weczorkiem zrelacjonujemy stan 40W4710 ;)
 

szadoky

New member
Witam ponownie właśnie mi dowieźli TV , sprawnie i dobrze , panowie wnieśli na górę zapytali gdzie postawić pudło i czy rozpakować , rozpakowali kazali obejrzeć czy nie ma uszkodzeń i dopiero wtedy podpisać odbiór tak że dla mnie to bomba
 

Sych

New member
Pozwolili podłączyć do prądu? Bardzo ładnie trafiłeś. Dosyć rzadko sklepy zgadzają się na rozpakowanie przed podpisaniem odebrania. A kupując w jakimś markecie, możliwość otwarcia opakowania musisz wykłócić. To jest dopiero chamstwo, niby kupujesz osobiście, ale dostajesz produkt z magazynu i nie wiesz co jest w środku... Kolejny plus dla zakupów przez internet.
 

szadoky

New member
Do prądu nie włączałem wyciągnęli mi tylko z pudełka żeby sprawdzić stan wizualny , dopiero po obejrzeniu podpisałem im potwierdzenie odbioru , właściwie potwierdzenie odbioru było u mnie dostałem je w sklepie dostawcy nie mieli żadnych papierów włączyłem go dopiero po paru godzinach TV był zimny (trochę chłodno dziś u mnie) sami zresztą zasugerowali że żeby włączyć za godzinkę . Na infolinii powiedzieli mi że pracownicy mają obowiązek rozpakować towar żeby sprawdzić czy niema zarysowań, wgnieceń, otarć . itp i tak było sami zapytali sie czy wyciągnąć TV z pudełka
 

WojtR

Member
Bez reklam
wczoraj odebrałem TV ok żadnych uszkodzeń na kartonie 10.2008 Hiszpania , TV 09.2008 czas pracy od wczoraj 6,5h przy całkowitym zaciemnieniu mała latarka w prawy mały rogu w lewym minimalna poświata widoczne wyłącznie przy całkowitej ciemności podczas zmiany źródeł ekranu , podczas normalnego oglądania nie do zauważanie , generalnie TV bardzo OK i jestem zadwolony , długo się zastanawiałem 40 czy 46 ( oglądam z odległości 2,5-3m ) 46 byłby za dużo i by mnie cholera brała na sygnale SD z CP , 40 z 2,5-3,5 m na sygnale SD OK ... generalnie na najbliższe lata styknie jak się rozpropaguje HD to poleci do sypialni a do salonu wrzuci się 46 lub 52"

co do motion folow to trzeba na normlanym sygnale SD z dobrego źródła dobrze przyjżeć widać różnice przy brak i max np. jakieś napisy albo bilard
jeśli ktoś się zastanawia a chce mieć duży format i nie ma kasy może brać 46W4000 zamaist 40W4500 mi akurat na wielkości bardzo nie zależało i jestem zadowolony, pogrzeje go z 100h i zobaczymy czy ta minimalna chmura zniknie , generlanie ten egzemplarz zostawiam bo jest OK :mrgreen:

zakup z euro agd za nie całe 4500 PLN , wczoraj o 17-tej w magazynie centralnym mieli jeszcze 95 szt
 
Ostatnia edycja:

p.stasiak

New member
WojtR - co do motionflow na maksa to polecam mecze czy np. biegi narciarskie jak dziś Kowalczyk, ale tylko w hd, Podobnie z filmami ale tu już kwestia co komu bardziej odpowiada. Polecam testować motionflow.

Szadoky i wojtR - dzięki za informację o zakupie w Euro, dzięki temu będę brał tą firmę pod uwagę przy zakupach online.

Jak wam się podoba ramka (wbudowane zdjecia) ? - przydatna średnio ale zapiera dech, podbnie jak własciwie każdy kanał hd na tym telewizorze, moim zdaniem demo w sklepach to powinien być ten pierwszy obraz (chyba) Picassa
 
Do góry