40W4000 kontra 40W4500

Royek

New member
Witam

Chciałem kupić 40W4710 albo 40W4000. Jednak ten pierwszy jest sporo droższy a jedyna ważna różnica to 100Hz. Przed chwilą wróciłem z rtvEUROagd w którym testowałem 40W4000 podłączając do niego moje PS3. Mam kilka pytanek co do obrazu wyświetlanego:

1.Po podłączeniu konsoli u góry pojawił się dość duży szary pasek, na którym z lewej strony pisało HDMI1.
Czy można ten pasek wyłączyć w opcjach jakoś??

Pytania do ludzi mających konsole:
2.Obraz z bliższej odległości w grze 720p np.Uncharted, był słaby. Jak odszedłem na około 2m, to trochę się poprawił ale bez rewelacji.
Czy by gry wyglądały bardzo dobrze, trzeba pobawić się ustawieniami tv???

3.4710 jest sporo droższy od 4000.
Czy przy grach 100Hz daje wystarczająco wielką różnicę, by warto było wydać te dobre kilkaset zł więcej???

Z góry dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam Royek
 

Ares78

New member
w4710 oferuje trochę więcej możliwości od w4000 i nie chodzi tutaj tylko o technologię 100hz. Czy warto dopłacić? To zależy od tego czy te kilkaset złotych to dla Ciebie dużo, w sypialni mam w4000, a w salonie w4500 i powiem szczerze, że jednak trochę lepiej mi się gra na tym drugim- jeśli chodzi o jakość obrazu to ciężko powiedzieć nie grałem w Uncharted, bawię się głównie w nowego tekkena i mi obraz odpowiada ( zazwyczaj siedzę tak 2m od telewizora- czyli jak do filmów na blu ray). Pomijając lepszą płynność na w4500 to jakość obrazu, kolory w obu TV są praktycznie takie same.
 

Royek

New member
A co z tym szarym paskiem z napisem HDMI1??? Da się to skorygować w opcjach???

Przypomniało mi się jeszcze takie pytanko.
Czy ten czas reakcji 8ms czyli dość długi nie jest aż za duży do gier???

Z góry dzięki za odpowiedz

Pozdrawiam Royek
 

p.stasiak

New member
Royek napisał:
Witam
1.Po podłączeniu konsoli u góry pojawił się dość duży szary pasek, na którym z lewej strony pisało HDMI1.
Czy można ten pasek wyłączyć w opcjach jakoś??

Nie kojarzę tego paska, no chyba, że chodzi ci o ten górny pojawiający się na kilka sekund, ale chyba nie, bo on raczej nie przeszkadza. Czy da się wyłączyć hmmm raczej nie choć nigdy nie próbowałem.

Royek napisał:
Pytania do ludzi mających konsole:
2.Obraz z bliższej odległości w grze 720p np.Uncharted, był słaby. Jak odszedłem na około 2m, to trochę się poprawił ale bez rewelacji.
Czy by gry wyglądały bardzo dobrze, trzeba pobawić się ustawieniami tv???[
3.4710 jest sporo droższy od 4000.
Czy przy grach 100Hz daje wystarczająco wielką różnicę, by warto było wydać te dobre kilkaset zł więcej???

z 1,5 metra na 40 calach miód. Mam xboxa360 po zmianie na motionflow na maksa gry zyskują niesamowitą płynność, ale i jakby mniejsze rozmycie postaci. Druga sprawa poprawiająca obraz to zmiana kabla component na hdmi. Konsola ustawiona na 1080. Przy 32 calowym panasonicu (hd ready) obraz z konsoli nieporównywalny z tym na 40 calowym W4500. Różnica jak między słowem ładne a piękne.
 

p.stasiak

New member
Royek napisał:
Przypomniało mi się jeszcze takie pytanko.
Czy ten czas reakcji 8ms czyli dość długi nie jest aż za duży do gier???
Nie wiem czy akurat czas rekacji wpływa tu na jakość obrazu w grach i czy gdyby było 10ms to byłoby gorzej. Nie sądzę, żeby nowe tv miały z tym problem. W każdym razie ja nie zauważyłem, żadnych negatywnych zjawisk w grach, a najbardziej istotnym elementem jest moim zdaniem właśnie 100hz.
 

Royek

New member
p.stasiak napisał:
Nie kojarzę tego paska, no chyba, że chodzi ci o ten górny pojawiający się na kilka sekund, ale chyba nie, bo on raczej nie przeszkadza. Czy da się wyłączyć hmmm raczej nie choć nigdy nie próbowałem.


Jak włączyłem konsole a TV został ustawiony na tryb HDMI1 w opcjach, to pojawił się u góry pasek z napisem HDMI1. Niestety podczas mojej zabawy i testów TV pasek nie znikł. Gdyby on się pojawił na kilka sekund czy nawet minute to wogólę by mi nie przeszkadzał. Niestety widoczny był przez cały czas dlatego pytałem o to.
 

szadoky

New member
Royek napisał:
Witam

Chciałem kupić 40W4710 albo 40W4000. Jednak ten pierwszy jest sporo droższy a jedyna ważna różnica to 100Hz. Przed chwilą wróciłem z rtvEUROagd w którym testowałem 40W4000 podłączając do niego moje PS3. Mam kilka pytanek co do obrazu wyświetlanego:
Witam ja polecam 4710 (miałem ten sam dylemat) widać różnice w dynamicznych scenach i w grach gdy się wyłączy 100Hz , a poza tym jest w promocji w Rtv Euro Agd w cenie 4549 http://www.euro.com.pl/telewizory-lcd-i-plazmowe/dane-techniczne-sony-kdl-40w4710.bhtml ja kupiłem u nich , i jestem zadowolony tak że brać tylko się pospieszyć promocja do 19 marca
 

p.stasiak

New member
Royek ten pasek normalnie sam znika po 3 sekundach. Jeśli nie znika to znaczy ze włączona jest funkcja informacji o kanale (połączeniu), bardzo prosto można to wyłączyć poprzez przycisk "i+" znajdujący się w lewym górnym rogu pilota.
 

cyber78

Member
Bez reklam
Też miałem taki dylemat, jedyna ważna różnica to 100Hz.
Cena w promocji 4500zł - ludzie to jest rozbój w biały dzień.
Ja w styczniu kupiłem 40W4220 za 3250zł a za resztę nową PS3.
Ten TV ma bardzo dobrą elektronikę i jeżeli nie postawisz obok siebie dwóch TV, albo nie masz porównania (salon-sypialnia) to nie zobaczysz braku 100Hz, u mnie na PS3 Uncharted wygląda pięknie - oczywiście trzeba wyłączyć wszystkie ulepszacze obrazu i samemu ustawić parametry obrazu, jak odpaliłem tą grę na standardowych to była beznadzieja.
100Hz daje sporo, ale czasami zbyt wiele, jak włączysz w grach na maksa to będziesz miał niby super płynny obraz, ale tak wyostrzony, że będzie wyglądał plastikowo.
Ja bez 100Hz nie widzę żadnych problemów na PS3 - żadnego klatkowania.
Oczywiście PS3 tylko kabelkiem HDMI - nie przesadź z ceną, taki za 40zł będzie dobry, nie kupuj nic droższego.
 

WojtR

Member
Bez reklam
cyber78 napisał:
Też miałem taki dylemat, jedyna ważna różnica to 100Hz.
Cena w promocji 4500zł - ludzie to jest rozbój w biały dzień.

piszemy o W4710 z 100Hz , cena była o jakieś 20-30 PLN wyższa od najtańszej oferty z ceneo czy to zła oferta biorąc pod uwagę możliwości kredytownia bez kosztów przez 30 miesięcy :grin:
 

Sych

New member
Cena tego modelu jest bardzo atrakcyjna. Nie miałem W4000, ale tak samo jak skusiłem się na W4500, teraz zrobił bym to ponownie. Jest po prostu świetny. Co do jakości obrazu przy testowaniu w sklepie, w domu jak pobawisz sie z ustawieniami, będzie to wyglądało inaczej. Jak troszkę nad tym posiedzisz, poczytasz forum, dostosujesz ustawienia do swoich preferencji, na pewno obraz będzie ładniejszy.
Mam pytanie do Royek, podłączyłeś swoje PS3 do tv w sklepie? Można takie rzeczy robić?
 

szadoky

New member
cyber78 trochę pomyliłeś modele 40w4710 jest o wiele droższy od 40W4220 około 1000 zł dla porównania
 

Attachments

  • ScreenShot016 (Large).jpg
    ScreenShot016 (Large).jpg
    70,9 KB · Wyś: 59
  • ScreenShot017 (Large).jpg
    ScreenShot017 (Large).jpg
    65,2 KB · Wyś: 56
  • ScreenShot018 (Large).jpg
    ScreenShot018 (Large).jpg
    97,5 KB · Wyś: 64
  • ScreenShot019 (Large).jpg
    ScreenShot019 (Large).jpg
    93,6 KB · Wyś: 69
  • ScreenShot020 (Large).jpg
    ScreenShot020 (Large).jpg
    85,3 KB · Wyś: 54

ernet

Active member
Bez reklam
Sych napisał:
Cena tego modelu jest bardzo atrakcyjna. Nie miałem W4000, ale tak samo jak skusiłem się na W4500, teraz zrobił bym to ponownie. Jest po prostu świetny. Co do jakości obrazu przy testowaniu w sklepie, w domu jak pobawisz sie z ustawieniami, będzie to wyglądało inaczej. Jak troszkę nad tym posiedzisz, poczytasz forum, dostosujesz ustawienia do swoich preferencji, na pewno obraz będzie ładniejszy.

Ditto ! Bierz w ciemno.
 

cyber78

Member
Bez reklam
WojtR napisał:
piszemy o W4710 z 100Hz , cena była o jakieś 20-30 PLN wyższa od najtańszej oferty z ceneo czy to zła oferta biorąc pod uwagę możliwości kredytownia bez kosztów przez 30 miesięcy :grin:
Przepraszam, ale temat wątku to "40W4000 kontra 40W4500" więc o co chodzi. Autor zakładający pytał o różnice, i prosił o poradę co wybrać więc podałem swoje zdanie, dopłacać taką kasę za 100Hz można, ale nie trzeba.
Jak chcecie teraz tylko o modelu W4500 pisać to jest na to specjalny wątek przyklejony, tam jest miejsce na dyskusję o jednym modelu.

Edit:
Tutaj można się pochwalić W4710:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=28803
od 13 marca nikt się nie odezwał
 
Ostatnia edycja:

Royek

New member
Sych napisał:
Mam pytanie do Royek, podłączyłeś swoje PS3 do tv w sklepie? Można takie rzeczy robić?
Pewnie, że można.
W saturnie nie chcieli mi podłączyć sklepowej konsoli. Powiedzieli żebym swoją przyniósł.
W rtvEUROagd kumpel pracuje, więc też luzik z tym był. Chłopaki z euro nawet tak się napalili na pokaz, że otworzyli Gran Turismo 5 Prologue by zobaczyć grę w 1080p.

Jeśli nie masz np. kabla HDMI to w większości sklepów ci użyczą.

Pozdrawiam Royek
 

Sych

New member
Royek Dzięki za odpowiedź. Nie wiedziałem, że jest taka możliwość w marketach tego typu. Ale już teraz wiem:D A jak wyglądało Gran Turismo 5 w 1080p?? Pewnie wrażenia niezłe...


 

WojtR

Member
Bez reklam
WojtR napisał:
wczoraj odebrałem TV ok żadnych uszkodzeń na kartonie 10.2008 Hiszpania , TV 09.2008 czas pracy od wczoraj 6,5h przy całkowitym zaciemnieniu mała latarka w prawy mały rogu w lewym minimalna poświata widoczne wyłącznie przy całkowitej ciemności podczas zmiany źródeł ekranu , podczas normalnego oglądania nie do zauważanie ,

32h clouding w pełnej ciemności absolutne zero :bober: :eek:k:
 

Royek

New member
Pytasz się jak wyglądało Gran Turismo 5 Prologue. A więc powiem, że świetnie mimo nie "dostrojonego" TV.

A tak z poza tym fajna ta promocja w euro. Tylko już mam mały problem. Nie mogę wziąć TV na raty(byłem w euro i rozmawiałem o ratach). A nie mam nikogo bliskiego kto by mógł za mnie to zrobić(mam babcie ale mają już powyżej 70 latek i w euro powiedzieli, że nie więcej jak 10 rat, co by mnie teraz zabiło jakbym się zgodził). Więc ja chyba na razie kupie 40W4000 lub 40W4220, jak się uda. A za roczek postaram się tego za jakąś niedużą kwotę sprzedać rodzicom a sam kupie coś lepszego jak np. seria Z z 200Hz jeśli dobrze widziałem. Z starymi tv bez 100Hz PS3 jakoś współgrało całkiem nieźle, więc z tym powinno także.
 

cyber78

Member
Bez reklam
Royek napisał:
Pytasz się jak wyglądało Gran Turismo 5 Prologue. A więc powiem, że świetnie mimo nie "dostrojonego" TV.

A tak z poza tym fajna ta promocja w euro. Tylko już mam mały problem. Nie mogę wziąć TV na raty(byłem w euro i rozmawiałem o ratach). A nie mam nikogo bliskiego kto by mógł za mnie to zrobić(mam babcie ale mają już powyżej 70 latek i w euro powiedzieli, że nie więcej jak 10 rat, co by mnie teraz zabiło jakbym się zgodził). Więc ja chyba na razie kupie 40W4000 lub 40W4220, jak się uda. A za roczek postaram się tego za jakąś niedużą kwotę sprzedać rodzicom a sam kupie coś lepszego jak np. seria Z z 200Hz jeśli dobrze widziałem. Z starymi tv bez 100Hz PS3 jakoś współgrało całkiem nieźle, więc z tym powinno także.
Ja mam 40W4220 i PS3 - miodzio, nie musisz się obawiać. A za rok, albo dwa będziesz celował w OLEDa albo laserowe, no chyba że kryzys wszystkich mocniej przyciśnie, to wtedy w LCD z podświetlaniem LED. Jakby nie było seria Z z 200Hz będzie już przestarzała ;).
 

Sych

New member
A za rok, albo dwa będziesz celował w OLEDa albo laserowe, no chyba że kryzys wszystkich mocniej przyciśnie, to wtedy w LCD z podświetlaniem LED. Jakby nie było seria Z z 200Hz będzie już przestarzała :wink:.

Wtedy to nawet serie 5500 będą przestarzałe:D
 
Do góry