Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

tojamarcin

New member
To są moje ustawienia:

Tryb obrazu standardowy
podświetlenie 9
kontrast 94
jasność 38
ostrość 50
kolor 50
głębia czerni -2
tonacja czerni wył
kontrast dynamiczny niski
uwydatnianie krawedzi wył
oświetlenie dynamiczne wył
led motion plus wył
motion plus standardowy

powiem ze podziwiam ludzi którzy ogladaja tv na takich ustawieniach :) na zagranicznych forach tez widze tendencje do mocnego przyciemniania obrazu - jednak wiekszość robi to bo ma mocny clouding i jasniejsze podswietlenia krawedzi wiec starają sie to maskować

podswietlenie na 9 i jasnosc na 38 ??? to jest dla mnie nie do przyjęcia obraz tak ciemny ze nic nie widac - nie mozna maskowac niedoskonalosci tv obnizeniem jasnosci tylko nalezy taki tv wymienic jezeli mozna ;) mi sie udalo wymienic na prawie idealny wiec teraz się mądruje ;)

testowalem rozne ustawienia i przy malej jasnosci szczegoly w ciemnych obszarach są calkowicie niewidoczne - np. zatrzymalem film na scenie gdzie koleś miał czarną marynarke we wzory przy takich ustawieniach jak powyzej - marynarka jest czarna jak smoła - w ogóle obraz tak ciemny ze oczy trzeba wytężać zeby coś dostrzec - a o szczególach na marynarce można zapomnieć i w ogóle o jakichkolwiek szczególach na ciemnych obszarach nie ma mowy - to jest wykastrowanie obrazu dla mnie o 50%.

moje ustawienia standardowe - poprostu lubie jasny wyrazny w szczegoly obraz
wysokie podswietlenie i jasnosc obnizam - tonacją czerni na ciemniejszy i gamma -1 a takze kontrast na sredni wszystkie te 3 opcje obnizaja jasnosc obrazu ale nie zaciemniają szczegołow w ciemnych obszarach i wtedy jest kompromis.


podświetlenie 12-13
kontrast 86
jasność 47
ostrość 58
kolor 55
głębia czerni 0
tonacja czerni ciemniejszy
kontrast dynamiczny sredni
gamma -1
glebia czerni 0 ( tu nie widze zadnej różnicy hmm)

ton kolorów cieply 1
poziom czerni hdmi normalny

uwydatnianie krawedzi wył
oświetlenie dynamiczne wył
led motion plus wył
motion plus standardowy

odrazu trzeba powiedziec ze na roznych kanalach widac ustawienia roznie
pozatym pod 3d ustawienia sa zgoła inne :)
Ale żeby nie było że coś chce narzucić - każdy ustawia jak mu pasuje ;)
 
Ostatnia edycja:

LucasCorp

New member
powiem ze podziwiam ludzi którzy ogladaja tv na takich ustawieniach :)

podswietlenie na 9 i jasnosc na 38 ??? to jest dla mnie nie do przyjęcia obraz tak ciemny ze nic nie widac - nie mozna maskowac niedoskonalosci tv obnizeniem jasnosci tylko nalezy taki tv wymienic jezeli mozna ;)

Nie obniżałem jasności aby ukryć niedoskonałości, bo akurat co do jakości obrazu w moim samsungu, to nie mam żadnych zastrzeżeń. Po prostu nie lubię zbyt jasnego obrazu ani na tv, ani na monitorze PC, a przy takich ustawieniach, podoba mi się najbardziej. Każdy lubi co innego :)
 

tojamarcin

New member
Nie obniżałem jasności aby ukryć niedoskonałości, bo akurat co do jakości obrazu w moim samsungu, to nie mam żadnych zastrzeżeń. Po prostu nie lubię zbyt jasnego obrazu ani na tv, ani na monitorze PC, a przy takich ustawieniach, podoba mi się najbardziej. Każdy lubi co innego :)

tak jak mówisz dlatego napisałem na końcu że kazdy ustawia tak jak mu pasuje ;) choć wielu maskuje, obnizają wszystko na maxa by choć troszkę uciec od drażniących oko niedoskonałości obrazu :) ja tez tak robilem jak miałem lewą strone tak mocno przeswietloną że max jasność to 45 i podswietlenie na 11
 

jeak

New member
Witam,
do ustawienia jasności przydaje się wzorzec 1 > menu/obraz/ustawienia zaawansowane/wzorce zaawansowane/wzorzec 1.
Wszystkie pola w środkowym rzędzie od najaśniejszego do najciemniejszego powinny byc widoczne.
Dodatkowo przy poprawnie ustawionym balansie bieli, pola te powinny być stopniowaniem szarości.
Przez kilka miesięcy użytkowania TV, własnie z tym miałem (mam :) ) największy problem. Mój TV (i chyba nie tylko, bo porówywałem z innymi), przy fabrycznych ustawieniach miał tendencje do zabarwienia szarości na fiolet. Dopiero po wielu próbach udało mi się w miarę uzyskać ustawienia, że neutralne cienie są szare do czarnego, a np. twarze naturalne.
Oczywiście jest problem bo na różnych kanałach nadawany jest inaczej skalibrowany obraz pod kątem balansu bieli :).
BTW, komputer oglądam też na Samsungu, B2230HD i nie musiałem nic ustawiać - fabrycznie ustawiony obraz jest bardzo dobry.
Pzdr.
 

funbashi

New member
A jak wygląda sprawa z przycinającym się obrazem? To jest wada, usterka którą trzeba zgłosić do naprawy czy jak to wygląda? Czy może jest na to jakiś sposób? Czasami jest to naprawdę denerwujące.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

7tomek7

New member
Czy słyszeliście ostatnio o jakiś promocjach na UE55D7000/8000?
Wygląda, że opisywane w tym wątku wcześniej ceny 7.500 zł lub jeszcze mniej gdy odliczyć Galaxy SII to już historia.

Pozdrawiam,
Tomek
 

shyha

New member
Wrzucam obiecane pół wieku temu moje testy na szarym ekranie z USB. Wszystkie fotki są spakowane w RAR. Robione z flashem i bez, z różnych kątów.
Wszystkie na podświetleniu = 15 (w porównaniu z innymi to chyba znacznie jaśniejsze ustawienie do testu)
Dodam, że nie widzę żadnych pasów, a clouding jest widoczny bardzo rzadko. Jestem zadowolony.
test.jpg


http://opener.cal.pl/ue55d8000_shyha.rar
 
Ostatnia edycja:

tojamarcin

New member
Tak powinny wygladac wszystkie tv a niestety twoj to wyjatek - na 4 rozpakowane w sklepie tv wszystkie mialy pasy - twoj jest czysty, zeby znalesc taki to chyba trzeba było by rozpakowac z 15
 

shyha

New member
Telewizor kupowałem w Vobisie pod koniec listopada.

Na początku były widoczne małe chmurki na rogach, ale potem mi po prostu zaniknęło ( ekran się skalibrował?).
Telewizor wisi "jak obraz" na ścianie na nieoryginalnym wieszaku typu "linka na śrubach). Podczas przykręcania śrub dokręcałem je na styk bez tzw. dokręcania na maksa.
 

7tomek7

New member
Cześć,

Właśnie kupiłem D8000 i zapoznaje się z jego obsługą.
Wczoraj natknąłem się na problem, z którym nie umiem sobie poradzić.
Odtwarzałem z dysku USB film (3D) z wgranymi napisami, format pliku MKV.
Telewizor nie widział napisów, jakość filmu i efekty 3D były OK.
Gdy włączyłem film na PC i uruchomiłem przy pomocy programu KMPlayer to napisy są widoczne.
Postanowiłem więc odtworzyć film z PC na telewizorze (PC podłączony przez HDMI, dobra grafika etc.). Niestety coś się wtedy dzieje z 3D, dość że nie idzie tego oglądać - obraz się "rozjeżdża".

Jakie są Wasze sposoby na oglądanie filmów 3D z napisami (wgranymi oraz w zewnętrznym pliku)?
Czy fakt, że telewizor nie wyświetla wgranych napisów to kwestia ustawień, czy po prostu on ich nie czyta?

Pozdrawiam,
Tomek
 

LucasCorp

New member
Jeszcze nie miałem okazji oglądać filmu mkv z wbudowanymi napisami, więc z tym ci nie pomogę. Ale możesz ściągnąć sobie osobne napisy txt i jeżeli nie będą działały to przekonwertować je na format srt.
 

7tomek7

New member
Dzięki!
Ściągnąłem napisy w formacie SRT i telewizor wszystko poprawnie odtworzył.
Zaraz zabiorę się za Subtitla aby w przyszłości mieć większe możliwości.

Pozdrawiam,
Tomek
 
Do góry