Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

Nestoranto

New member
Hmm u mnie tak nie widać.
Z każedo źrodła sygnału TV ma indiwidualne ustawienia obrazu. moim zdaniem masz za mocno podświetlanie ustawione . Ustaw na 9-10 podświetlanie. Ale i tak zbyt mocno to widać.

Z ustawieniami podświetlenia oraz innymi bawiłem się na różne sposoby, ale niestety efekt ciągle jest widoczny. Więc chyba pozostaje serwis, ale raczej bezpośredni kontakt, bo jak wyśle zdjęcia do samsunga to pewnie mnie spławią, odpisując że to jest specyfika technologii LED.
Tylko pozostaje pytanie, czy wydając tyle kasy mam się wkurzać czy z przyjemnością oglądać TV.
Panowie, jeżeli jest ktoś kto za pracuje w serwisie RTV, ocenić czy ten efekt nadaje się do reklamacji, czy jednak to jest "zaleta" technologii LED.
 

Oled1969

New member
Z ustawieniami podświetlenia oraz innymi bawiłem się na różne sposoby, ale niestety efekt ciągle jest widoczny. Więc chyba pozostaje serwis, ale raczej bezpośredni kontakt, bo jak wyśle zdjęcia do samsunga to pewnie mnie spławią, odpisując że to jest specyfika technologii LED.
Tylko pozostaje pytanie, czy wydając tyle kasy mam się wkurzać czy z przyjemnością oglądać TV.
Panowie, jeżeli jest ktoś kto za pracuje w serwisie RTV, ocenić czy ten efekt nadaje się do reklamacji, czy jednak to jest "zaleta" technologii LED.

Kolego Nestoranto:

Przy wadach podświetlenia nierównego lcd edge led nikt nie uzna reklamacji.
Ta wada to norma tej technologii i nikt nic na to nie poradzi.Tym bardziej że Samsung sam zrezygnował z technologii led full świadomie twierdząc o dziwo że klient nie zauważy różnicy między full a edge.A klient zaczyna jednak zauważać...
 
Ostatnia edycja:

tomit

New member
(...)Również Aplikacja Remote App(pozwala na sterowanie Tv jak pilotem) używana w smartfonach i tabletach wymaga włączenia Bluetootha w fonie aby móc połaczyć się z TV. (...)

To nie prawda. Telefon do sterowania telewizorem wykorzystuje wi-fi. Sam mam tę aplikację o bluetooth w telefonie ciągle wyłączony.
 

Blackyy

New member
To nie prawda. Telefon do sterowania telewizorem wykorzystuje wi-fi. Sam mam tę aplikację o bluetooth w telefonie ciągle wyłączony.

Jesteś pewien że piszesz o aplikacji Remote App a nie SamyGo Remote (obydwie służą do sterowania TV). Ta druga idzie po WiFi - Bluetooth nie musi być włączony. Natomiast przy Remote App musi być włączony Bluetooth.
 

Pirus

New member
witam wszystkich,
proszę o pomoc bo za chwilę dostanę szału.
TV (55D8000) mam od kilku dni. Dziś postanowiłem pomału konfigurować opcje. Aktualizacja z usb poszła bez problemu. Potem przystąpiłem do ustawiania sieci i zaczęły się schody. TV "widzi" router jednak jakakolwiek próba połączenia kończy się fiaskiem. Proszę o łopatologiczną instrukcję jak to mam skonfigurować. Ew. chętne osoby z W-wy lub okolic zaproszę do siebie na piwko za pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Więc ustawione mam tak :
router Linksys (WAG 320N)
Pasmo radiowe sieci bezprzewodowej: 2,4 GHz
Tryb sieciowy: mieszany B/G/N
Nazwa sieciowa (SSID): ********
Pasmo kanału: standardowe 20 MHz
Kanał dla całej sieci: 38
Kanał standardowy: 9
Rozgłaszanie SSID: Włączone
Zabezpieczenie: WPA2-Personal
Szyfrowanie: TKIP
Klucz PSK: ******
Mam włączone filtrowanie dostępu do sieci WiFi po MAC (adres MAC telewizora dodany)
Jak mam ustawić w tym routerze DHCP
Proszę o pomoc.
 

Marian111a

New member
internet:

witam wszystkich,
proszę o pomoc bo za chwilę dostanę szału.
TV (55D8000) mam od kilku dni. Dziś postanowiłem pomału konfigurować opcje. Aktualizacja z usb poszła bez problemu. Potem przystąpiłem do ustawiania sieci i zaczęły się schody. TV "widzi" router jednak jakakolwiek próba połączenia kończy się fiaskiem. Proszę o łopatologiczną instrukcję jak to mam skonfigurować. Ew. chętne osoby z W-wy lub okolic zaproszę do siebie na piwko za pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Więc ustawione mam tak :
router Linksys (WAG 320N)
Pasmo radiowe sieci bezprzewodowej: 2,4 GHz
Tryb sieciowy: mieszany B/G/N
Nazwa sieciowa (SSID): ********
Pasmo kanału: standardowe 20 MHz
Kanał dla całej sieci: 38
Kanał standardowy: 9
Rozgłaszanie SSID: Włączone
Zabezpieczenie: WPA2-Personal
Szyfrowanie: TKIP
Klucz PSK: ******
Mam włączone filtrowanie dostępu do sieci WiFi po MAC (adres MAC telewizora dodany)
Jak mam ustawić w tym routerze DHCP
Proszę o pomoc.

Zapytuję jakiego masz dostawcę internetu, jak Polsatu to nie masz szans, dostawca musi Ci dostarczyć "stałe IP" 0ni mają dynamiczny i nie mogą być podłączone odbiorniki zewnętrzne.Sieć Ci na pewno z konfigurował tylko brak połączenia przy teście?
 
witam wszystkich,
proszę o pomoc bo za chwilę dostanę szału.
TV (55D8000) mam od kilku dni. Dziś postanowiłem pomału konfigurować opcje. Aktualizacja z usb poszła bez problemu. Potem przystąpiłem do ustawiania sieci i zaczęły się schody. TV "widzi" router jednak jakakolwiek próba połączenia kończy się fiaskiem. Proszę o łopatologiczną instrukcję jak to mam skonfigurować. Ew. chętne osoby z W-wy lub okolic zaproszę do siebie na piwko za pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Więc ustawione mam tak :
router Linksys (WAG 320N)
Pasmo radiowe sieci bezprzewodowej: 2,4 GHz
Tryb sieciowy: mieszany B/G/N
Nazwa sieciowa (SSID): ********
Pasmo kanału: standardowe 20 MHz
Kanał dla całej sieci: 38
Kanał standardowy: 9
Rozgłaszanie SSID: Włączone
Zabezpieczenie: WPA2-Personal
Szyfrowanie: TKIP
Klucz PSK: ******
Mam włączone filtrowanie dostępu do sieci WiFi po MAC (adres MAC telewizora dodany)
Jak mam ustawić w tym routerze DHCP
Proszę o pomoc.

Zmień szyfrowanie na AES klucz wpa2 dla Wifi w N.
A najlepiej to wyłącz zabezpieczenia i zobacz czy dasz rade wtedy się podłączyć.
Mi nie podoba się jeszcze wybór kanału,masz całą sieć na kanale 38 czyli cała sieć chodzi ci w N
a tv jak się nie myle nie ma standartu wifi N,zmień na auto lub od 1 do 13.
 

Pirus

New member
ad. Marian111a
dostawca Neostrada TP SA (10 MB)
Właśnie o to pytam. Czy mam ustawić wszystko IP/bramę/DNS na auto czy mam coś powpisywać

ad. paul klacska
Zrobię jak piszesz wieczorem i sprawdzę czy to coś da. Generalnie chodzi głównie o DHCP, co mam w routerze ustawić, poza "rezerwacją" konkretnego IP dla konkretnego adresu MAC
 

funbashi

New member
Podłączał ktoś Laptopa do TV? Nie mogę włączyć opcji "Autodopasowanie" bo jest niedostępna? Jak ją włączyć. Laptopa mam podłączonego za pomocą kabla HDMI.
 
Ostatnia edycja:

Pirus

New member
Z internetem sobie poradziłem, bardzo dziękuję za pomoc (pomogła zmiana kanału). Pojawił się jednak wczoraj o wiele większy problem. Telewizor 2 dni wisiał na ścianie, działał ok aż tu nagle pojawiły się 2 linie pionowa (jaśniejsza) i pozioma (ciemniejsza).
2012-02-09%2BC%2BSamsung%2BUE55D8000.jpg

Zgłosiłem dziś reklamację do Media Markt (wymiana na nowy egzemplarz, nie upłynęło jeszcze 14 dni od zakupu). Czy ktoś spotkał się już z tym problemem? Jakieś sugestie?
Telewizor jest zawieszony na oryginalnym uchwycie Samsunga WMN-2000 więc raczej nie problem mocowania i ew. naprężeń. Poza tym 2 dni wszystko hulało, więc...
 
Ostatnia edycja:

Pirus

New member
Sprawa usterki matrycy zakończona pozytywnie. Dziś wymieniono mi TV na nowy egzemplarz. Mam nadzieję, że z tym już będzie wszystko ok. Internet śmiga, soft najnowszy, siadam do kalibracji. Dziękuję wszystkim za pomoc.
 

Geezer

New member
Mam takie pytanie dotyczące mojego TV model UE46D8000.
Podczas oglądania przy szarościach dość zauważalny następujący efekt przy lewej stronie matrycy.
Wygląda tak jakby część matrycy była jaśniejsza, a dalej jest bardziej ciemna i powstaje taka linia odgraniczająca. Po prawej stronie nie widać tego przejścia. Czy taki efekt jest normalny, czy nadaje się do reklamacji?

U Samsunga i przy EDGE LED to "normalne"..
To dirty screen effect lub nierównomiernie podświetlenie matrycy.
Ciesz się, że masz to w rogach ekranu i w miarę proporcjonalnie to wygląda. Widziałem duuużo gorsze przypadki.

Obecnie zbieram kasę na LG LW980S... nigdy więcej Szajsunga czy EDGE
 

Rafixx

New member
Witam mam pytanie do osób użytkujących D8000 z modułem CI+ Cyfry. Jak to działa, jak wygląda EPG samsunga, czy pokazuje przy przełączaniu programów nazwę audycji jaka właśnie trwa i jaka będzie następna czy można program tv sprawdzić itd. Ogólnie jak to się sprawuje czy lepiej wziąć dekoder? Może jakieś zdjęcie EPG ktoś mógłby zrobić?
 

kocur80

New member
Witam mam pytanie do osób użytkujących D8000 z modułem CI+ Cyfry. Jak to działa, jak wygląda EPG samsunga, czy pokazuje przy przełączaniu programów nazwę audycji jaka właśnie trwa i jaka będzie następna czy można program tv sprawdzić itd. Ogólnie jak to się sprawuje czy lepiej wziąć dekoder? Może jakieś zdjęcie EPG ktoś mógłby zrobić?

Witam. u mnie pokazuje tylko nazwę kanału. Informacje o audycji dopiero po wciśnięciu INFO. ja używałem wcześniej fergusona arive 202e i póki co nie wracałbym do tunera. Jak kto woli. Ja sobie cenie brak dodatkowych kabli pilotów.
 

divt

New member
jestem posiadaczem modelu ue46d8000 fatalne podświetlenie matrycy + brak usunięcia wskazanych wad przez autoryzowane serwisy które zasłaniają sie normami producenta (+/- 30% !!!) daje efekt sprzętu niewartego swojej ceny
 

truten1

New member
Witam Wszystkich kupiłem ostatnio 46d8000 i mam pytanko czy oglądał ktoś na nim film 3d z ps3. Ja mam problem nie chce mi filmu odtworzyc wyskakuje info brak kompatybilnosci odtwarzacza z tv. Filmy blu rey smigaja az miło,zaktualizowałem pleya wymieniłem kabel hdmi z 1.3 na 1.4 i nic dalej to samo. Jesli ktos miał taki problem to prosze o rade.
Odpowiedź z Cytatem
 

Blackyy

New member
Udało mi się rozwiązać problem z wpisywaniem klucza do sieci po każdym wyłączeniu telewizora. Otóż problem rozwiązałem zmieniając typ zabezpieczeń w routerze z WEP na WPA2-Personal. Piszę bo może też komuś pomogę tym rozwiązaniem ;) aaa i zapomniałem dodać, że trzeba jeszcze mieć przypisane DHCP w routerze ;)

Pozdro.

w moim przypadku pomogło ustawienie "" MENU=>SIEĆ=>SWL(samsung wireless link) ustawić na wyłączone""
 

pm.roger

New member
Witam Wszystkich kupiłem ostatnio 46d8000 i mam pytanko czy oglądał ktoś na nim film 3d z ps3. Ja mam problem nie chce mi filmu odtworzyc wyskakuje info brak kompatybilnosci odtwarzacza z tv. Filmy blu rey smigaja az miło,zaktualizowałem pleya wymieniłem kabel hdmi z 1.3 na 1.4 i nic dalej to samo. Jesli ktos miał taki problem to prosze o rade.
Odpowiedź z Cytatem
U mnie wszystko chodzi nie ważne czy płyty palone czy oryginalne.Co do kabla to niema znaczenia - 1.4 to według wielu tylko marketing;-)
 
Do góry