Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

Marian111a

New member
Ty też naiwniak z GOLD BANK?

Mam taki problem:
Poszukuje listy kanałów do telewizora samsung ue46 d8000 do cyfry+.
Przeryłem całego neta i nigdzie nie ma. Proszę o pomoc.

Zastanawiam skąd takie wieści? Po to platformy maja tunery by je wykorzystywać (C+, N-TV, Polsat), dobrze że ma cyfrową naziemną, ten Szaysung.
 

LucasCorp

New member
Wie ktoś jak odinstalować skrót do aplikacji Londyn 2012(czerwono niebieski pasek na dole ekranu)? Cały czas się pojawia w czasie oglądania TVP1 i TVP2, chociaż samą aplikację już dawno usunąłem.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
z każdym współpracuje- ja mam dysk 2.5cala 750GB Samsunga i smiga az miło, mam też PQI 320GB i ten troche wolniej odczytuje dane folderów, ale tez idzie.
 

mustang1972

New member
Sposób na brakujące TVN-y w Samsung D8000 + moduł CAM Polsatu.
Temat był poruszany w tym wątku przeze mnie i inne osoby.
Dopiero teraz po wielu miesiącach znów mam kontakt z TV i postanowiłem zająć się problemem.
W sieci nie znalazłem skutecznego dla siebie rozwiązania.
Ktoś opisywał, że działa u niego szybkie przeskakiwanie po kanałach i nagłe zatrzymanie na brakujących TVN-ach. W moim przypadku udało się tylko kilka razy zaświecić tym sposobem TVN, TVN Style, TVN Sieden, czy TVN Turbo.
Inna osoba wysłała do firmy Samsung e-mail opisując problem współpracy modułu z TV i otrzymała odpowiedź, że Samsung nie prowadzi współpracy z Polsatem, dlatego nie mogą pomóc. Pozostawiam tę wypowiedź naukowców z Samsung Polska bez komentarza.
A wszystko zaczęło się od zmiany parametru FEC.
FEC - z ang. Forward Error Correction.
Metoda korekcji błędów przy cyfrowych transmisjach.
Poprawność przekazywanej informacji: 1/2 (najlepsza), 2/3, 3/4 (średnia i najczęściej stosowana), 5/6 i 7/8 (najgorsza).
Przykład: FEC=5/6 oznacza, że na każde 6 bitów, 5 to informacje, a 1 służy do korekcji.

Pomyślałem, że skoro Samsung współpracuje z N-ką, to może ich lista zadziała, ale nic z tego. Wciąż brak TVN-ów. Po wgraniu do TV listy od Cyfry + też nic. Zacząłem bawić się programami do edycji list kanałów. Jednym z nich jest samtoolbox_win7_v0.11 Ten program po edycji pliku z listą wyświetla FEC dla TVN-ów z numerkiem 3 (3/4) Tak samo jest w liście od N-ki jak i Cyfry +, czyli błędnie, bo powinno być 5/6. Ale o dziwo moduły Cam Cyfry + działają poprawnie Tak czy inaczej parametru FEC nie da się zmienić za pomocą tego programu, ani żadnego innego, które znalazłem w sieci.
Postanowiłem jednak trochę pomieszać programem samtoolbox i znalazłem pewne rozwiązanie. Zmodyfikowałem lekko listę.
Po kilkudniowych testach mogę powiedzieć, że w moim przypadku jest to sposób skuteczny w stu procentach.
Zrobiłem tak:
Po otworzeniu pliku *.scm w programie samtoolbox uruchomiłem pliki map-SateD oraz ServiceProvider. U mnie w pliku ServiceProvider na pozycji 0 jest ITI, na 9 jest TVN, na 16 Cyfrowy Polsat.
W pliku map-SateD za pomocą kopiuj wklej, czyli ctrl+c ctrl+v lub prawym przyciskiem myszy skopiowałem TVN Turbo, oraz TVN Style i zmieniłem w nich parametr bouqet. Zależało mi tylko na tych kanałach, gdyż TVN oraz TVN 7 działają u mnie w HD. W jednym TVN Turbo bouqet ustawiłem na 0, w drugim TVN Turbo bouqet zmieniłem na 16. Tak samo z TVN Style, w jednym bouqet zmieniłem na 0, w drugim TVN Style bouqet zmieniłem na 16. Oczywiście mowa o kanałach SD. Nie wiem czy w tym przypadku zmiana bouqet ma jakieś znaczenie, ale po testach już tak zostało.
Ważne jest ułożenie kanałów w odpowiedniej kolejności, jednak nie wykluczam innego rozwiązania.
Na podstawie wielu testów utworzyłem następującą konfigurację,
ustawiając kanały na końcu listy:
Kanał 217 TVN Style – bouqet 0
Kanał 218 TVN Style – bouqet 16
Kanał 219 TVN – bouqet 9
Kanał 220 TVN Turbo – bouqet 0
Kanał 221 TVN Turbo – bouqet 16
Kanał 222 TVN 7 – bouqet 9
Teraz bardzo ważna sekwencja przycisków na pilocie.
Istotne, by proces przełączania rozpocząć od przycisków numerycznych, czyli:
1 – Wciskam trzy razy dwójkę, by wybrać kanał 222 – TVN 7
2 – Czekam, aż na TV pojawi się napis „sygnał zakodowany.”
3 – Wciskam dwa razy przycisk do zmiany kanałów „P” tak, by wskoczyć na kanał 220 i już mam wyświetlony kanał TVN Turbo.
4 – Wciskam trzy razy przycisk do zmiany kanałów „P” tak, by wskoczyć na kanał 217 i już mam wyświetlony kanał TVN Style.
Wreszcie mam dostęp do brakujących, interesujących mnie kanałów.
Wiem, że cały opis jest śmieszny, albo raczej groteskowy, ale może kogoś zainspiruje.
A może macie lepszy pomysł?
Skoro jest to ingerencja w listę kanałów zewnętrznym programem pragnę dodać, że wszystko robimy na własną odpowiedzialność.
 

rijo

New member
siostra posiada d8000 i nie mogę znieść teatralności podczas oglądani filmów, jest na to jakiś sposób czy ta technologia tak już ma
 

mustang1972

New member
siostra posiada d8000 i nie mogę znieść teatralności podczas oglądani filmów, jest na to jakiś sposób czy ta technologia tak już ma

Menu / Obraz / Opcje obrazu / Motion Plus
Motion Plus powoduje "teatralny efekt." Jeśli go wyłączysz efekt zniknie, choć ja mam ustawiony na (Wyraźny) i nie obserwuję takiego zjawiska. Proponuję przetestować wszystkie ustawienia parametru Motion Plus.
 

bakutomek

New member
Witam
Ostatnio zakupilem taki telewizor UE55D8000 i ostatnio jak ogladalem film pojawila sie postac w marynarce w prazki i te wlasnie prazki strasznie sie dziwnie wyswietlaly:/ tak jakby sie poruszaly... Czy jest jakas funkcja w menu ktora ta przypadlosc redukuje ? Czy poprostu ten typ tak ma?
 

jenson

Banned
No to dzisiaj umarł mój 40D8000 :( Miesiąc po gwarancji, padła chyba płyta główna. TV się włącza, ale nic nie można oglądać, bo wejścia HDMI, ant, usb i cała reszta nie działają. Czekam na pon i będę dzwonił do Samsunga, ciekawe czy będzie się opłacało naprawiać...
 

Chris_M

New member
To, co obecnie wyprawiają producenci sprzętu, woła o pomstę do nieba!
Pocieszam się tym, że w piwnicy jeszcze mam 25-letni TV CRT firmy Sony. Najwyżej się z nim przeproszę :-/
 

3echo

Member
Bez reklam
Ja tu nie chcę sugerować,że Samsung jest be,bo to się tyczy całej dzisiejszej elektroniki.Czasy kiedy telewizory chodziły po 20 lat już minęły.
 

digitalus

Banned
Niestety, sama prawda w tym filmie :(
W kuchni mam turystyczny telewizorek SONY, który kupiłem w 1983 roku (czyli ma już 30 lat!), a wciąż idealnie działa i ma piękny obraz.
A nowe telewizory Samsunga padają po 2-3 latach.
Ja tez musze sie pochwalic .Posiadam telewizory sony kupiony troche pozniej czyli w 1990 roku.Dziala do dzis bez usterki.To jest wlasnie bardzo dobra jakosc produktu, bardzo dobra kontrola jakosci i dluga zywotnosc elementow.
Nizej link do gwarancji.Nigdy gwarancja nie byla potrzebna bo telewizor caly czas sprawny.
http://s6.ifotos.pl/img/DSCF2069J_nparasa.JPG
 

jeak

New member
Polecam oglądnąć film "Tajemnice korporacji-ściemy wielkich marek"

Witam,
miejmy nadzieję, że to już należy do przeszłości. W obecnej chwili jest bardzo dużo ofert zakupu sprzętu z przedłużoną gwarancją (2-3 lata) > IMO, firmom nie opłacałaby się wymiana uszkodzonych na nowe.
Pzdr.
 

Chris_M

New member
miejmy nadzieję, że to już należy do przeszłości.
Wręcz przeciwnie. Do przeszłości należą trwałe produkty, które można było używać przez kilkadziesiąt lat.

W obecnej chwili jest bardzo dużo ofert zakupu sprzętu z przedłużoną gwarancją (2-3 lata) > IMO, firmom nie opłacałaby się wymiana uszkodzonych na nowe.
Zwróć uwagę, że tylko niektóre z produktów mają możliwość przedłużenia gwarancji. Gdy kupowałem swojego UE40D7000, to Samsung w reklamach też chwalił się przedłużona (bodajże do 5 lat) gwarancją na telewizory LED, wystarczało zarejestrować się na ich stronie.
Gdy chciałem zarejestrować swój telewizor, to okazało się, że ten model objęty przedłużoną gwarancja nie jest!
Po drugie, producent wcale nie obiecuje wymienić uszkodzonego telewizora, tylko zobowiązuje się go naprawić! A to jest koszt rządu tylko kilkudziesięciu złotych.
Zresztą bezawaryjność rzędu 2-3 lat jest wręcz śmieszna w porównaniu z bezawaryjnością starych soniaków, które niezawodnie działały powyżej 30 lat.
Mam lodówkę Mińsk, która ma ok. 36-38 lat i cały czas bezawaryjnie działa, podczas gdy obecnie produkowane lodówki zazwyczaj padają po ok. 6 latach.
 

jeak

New member
Witam,

(...)producent wcale nie obiecuje wymienić uszkodzonego telewizora, tylko zobowiązuje się go naprawić! A to jest koszt rządu tylko kilkudziesięciu złotych.

Jeśli będzie poważnie uszkodzony, to raczej naprawiać nie będą. Gdyby jednak okazało się, że winne są tylko te nieszczęsne kondensatory i ich wymiana (już na lepsze) kosztowałaby kilkadziesiąt złotych, to jest to do przeżycia.

Zresztą bezawaryjność rzędu 2-3 lat jest wręcz śmieszna w porównaniu z bezawaryjnością starych soniaków, które niezawodnie działały powyżej 30 lat.
Mam lodówkę Mińsk, która ma ok. 36-38 lat i cały czas bezawaryjnie działa, podczas gdy obecnie produkowane lodówki zazwyczaj padają po ok. 6 latach.

Również użytkuję z powodzeniem kilka starszych sprzętów m.in. Mińsk 16 :), ostatnio kupiliśmy Córce lodówkę Panasonic > na wszelki wypadek przedłużyłem gwarancję do 5 lat, tak samo na monitor i do 4 lat na laptopa.
Mimo wszystko jestem optymistą, na rynku jest zbyt duża konkurencja, żeby firmy tak nieuczciwie postępowały. Choć akurat SONY tak postąpiło, dokładnie po 2-ch latach w laptopie za 5000 zł. padła karta grafiki, koszt naprawy 2900 zł. Firma w żaden sposób nie poczuwała się do winy, choć było głośno o montowanych wadliwych kartach nVidia. Już nie kupię sprzętu z tym znaczkiem. BTW, np. Samsunga Galaxy S II użytkuję bezawaryjnie od 2,5 roku, bateria trzyma tyle co na początku.
Pzdr.
 
Do góry