Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

jtd

New member
Bez reklam
Czy ktoś może wie, czy seria D8000 w Europie ma Micro Dimming czy Micro Dimming Plus?

Przeczytałem na forach coś takiego:

It appears then that Europen model d8000 does not have micro dimming plus.
Does anyone know if it is possible to get hold of the micro dimming plus chip and just plug it into the back of the d8000 TV? Does the software (menu options) need to be updated also (Smart LED option seems to be missing on European models?)
Any Samsung technical staff out there?

źródło: AVforums.com


W Europie Samsung pakuje w D8000 system Micro Dimming. Różnica jest duża na korzyść Micro Dimming Plus, gdzie czerń jest lepiej wygaszana i jest głębsza, lepsza. W Europie Samsung tłumaczy, że w zamian dał system 800Hz, czego w US nie dał.. Śmiechu warte takie zabawy.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
w modelu D7000 tez jest micro dimming

Ja chyba kupie jednak D7000 bo taniej a w 99 % to samo co D8000

No i szkoda ze nie ma micro dimming plus :( choc zwykłe micro dimming to i tak o niebo krok w przod

Na stronach de podają ze niby roznica miedzy D7000 a D8000 to tylko około 100 euro ale niestety w sklepach juz zdecydowanie tak nie jest - chyba ze nniektorzy maja o tyle taniej serie D7000 i to z okularami w komplecie a nie jak w PL okrojone na maxa
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj widziałem w saturnie D8000 46", leciała na nim pokazówka z płyty blueray samsunga i... obraz nie zrobił na mnie szczególnego wrażenia. Np. czerń na ubraniach i innych elementach obrazu była lepsza na stojącym obok zeszłorocznym C7000.
TV ma takie dobre opinie więc nie wiem czy to kwestia złych ustawień czy co?

Witam ja tez ogladalem cos na tym tv ale mysle ze to wina ustawien jest i samego materialu bo za cudnie nie bylo ale mysle ze z tego co pisza na forach zagranicznych to tv naprawde bedzie niezly przy dobrych ustawieniach i w domu a nie w sklepie.... philips topowy w saturnie z tego materialu co jest puszczany tez szalu nie robi a wiadomo jaki jest jesku sie go opdowidnio ustawi.
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiki Tośka zapowiada się Ok , ale porównanie z Samem D 8000 raczej ze względu na cenę obu modeli to chyba nie do końca trafione :-D .

Witam zgadzam sie z kolega ze to w wogole oba tv nie beda porownywalne i malo kto kupi tv za 20 tys a w Polsce moze byc i wiecej. Sla samsunga konkurencja bedzie np w soniaku hx 820 ktory tez zapowiada sie ze bedzie fajnutki.
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiki albo moze ktos inny sie orientuje czy ten model posiada mozliwosc nagrywania poprzez usb na dysku twardym czy na penie to co si eoglada na tv? I druga sprawa rozumiem ze ten model to wifi posiada prawda? Pozdrawiam i jak ktos wie odnosnie tych rzeczy to prosze o odpowiedz.
lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czy wiadoma tak na ;100%; jakie są różnice między 55D 7000 , a 55D 8000 .

Witam dzwonilem na infolinie samsunga i gosc powiedzial mi ze z tego co widzi to zadnych nie ma roznic poza designem .... wiec kwestia co komu sie podoba. Tylko jakos to dziwne zeby dwa tv zrobic takie same a tylko roznica jest na wygladzie. Kiedys byla roznica na podswietleniu matrycy a w nowych modelach i w jednym i w drugim jest takie samo podswietlenie.
Lolek
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Info Samsunga to raczej mniej wiarygodne żródło niż net z którego można wyczytać więcej ; prawdziwych; opisów. Wydaje się że tak jak piszesz różnica będzie w podświetleniu matrycy , nie wierzę że kolor ; ramki; jest warty parę stówek. więcej. Może Ktoś wie dokładnie jakie są różnice między d 7000, a d 8000 i się swoją wiedzą podzieli.
 

tomekb19

Member
Witam
Info Samsunga to raczej mniej wiarygodne żródło niż net z którego można wyczytać więcej ; prawdziwych; opisów. Wydaje się że tak jak piszesz różnica będzie w podświetleniu matrycy , nie wierzę że kolor ; ramki; jest warty parę stówek. więcej. Może Ktoś wie dokładnie jakie są różnice między d 7000, a d 8000 i się swoją wiedzą podzieli.

W US te modele różnią się wersją Micro Dimming/Micro Dimming Plus. Skoro w EU jest dostępna wersja jedynie ze zwykłym Micro Dimming to wydaje mi się że nie ma różnic poza wyglądem.
 

accu

New member
Bez reklam
W US te modele różnią się wersją Micro Dimming/Micro Dimming Plus. Skoro w EU jest dostępna wersja jedynie ze zwykłym Micro Dimming to wydaje mi się że nie ma różnic poza wyglądem.

Witam,
Wydaje się , że tak jest...

Ukazała się kolejna recenzja tego modelu , z którą można zapoznać się na :
Samsung D8000 (UE55D8000) Review | TVs | CNET UK

Na stronie jest link do recenzji D7000.

Pozdrawiam ,
accu
:kom:
 
Do góry