Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Co ewentualnie w końcu wybrać UE55C8000 czy UED8000

Witam.
Oczywiście ,że chwilę poczekać , UEXXD8000 - wybrać sobie odpowiednią wielkość ekranu telewizora ,przeprowadzić osobiście rekonesans do sklepu i jak wszystko gra to zakupić lub zamówić przez zaufany sklep w necie. Według mnie znakomity(a) model(seria) telewizora(ów) firmy Samsung w 2011 r.

Pozdrawiam , :)
accu
:kom:
 

szemmo

New member
Na stronie samsunga pojawiły się specyfikacje 40'' i 55"

www .samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/led/UE40D8000YSXXH/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification
www .samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/led/UE55D8000YSXXH/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Ukazała się pierwsza część( z trzech ) testu (wstępniak) telewizora firmy Samsung UE55D8000 . Zapraszam do zapoznania się z częścią testu i zdjęć na:
Samsung UE55D8000 [Teardown]





Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

TomToms

New member
Witam,

Na szczęście ceny nie są tak kosmiczne jak zeszłorocznej serii C9000, którą to chciałem kupić do póki nie poznałem cen (za 55" w polsce ponad 20 tyś zł! oO).
Chyba jeszcze nie ma w sprzedaży, ale na stronie euroagd 55" jest wystawiony za 12,5 tyś a w jakimś sklepie internetowym za 10 tyś. a 46" za 8 tyś :)

Dlatego też bardzo poważnie się do niego przymierzam, i tu moje pytanie: czy jest dla niego jakiś konkurent? Jakaś alternatywa, którą warto rozważyć?
I wiadomo coś kiedy dokładnie trafi do polskich sklepów?

Swoją drogą lepszy teraz jest D8000 czy ciągle droższy C9000?

Pozdrawiam:)
 

tomekb19

Member
Lepszy jest D8000.

Edit:


Chyba jeszcze nie ma w sprzedaży, ale na stronie euroagd 55" jest wystawiony za 12,5 tyś a w jakimś sklepie internetowym za 10 tyś. a 46" za 8 tyś :)

Jak zwykle u nas śmiech na sali ... w USA masz ten TV za 3000$ w tym zestaw startowy 3D - 2 pary okularów + 5 filmów 3D 8500zł
 
Ostatnia edycja:

TomToms

New member
TEST: Samsung UE46D8090 - 3D LED

[/B]

Tylko nie mówcie, że na europe ten tv będzie miał zwykły ceglany pilot a nie dotykowy :/


I jak to jest z nową plazmą Samsunga z serii 8000, też ma oznaczenie D8000? Bo widzę że na różnych stronach zagranicznych model eu55d8000 ma różne zdjęcia, raz plazmy a raz lcd...
 
Ostatnia edycja:

tomekb19

Member
Tylko nie mówcie, że na europe ten tv będzie miał zwykły ceglany pilot a nie dotykowy :/


I jak to jest z nową plazmą Samsunga z serii 8000, też ma oznaczenie D8000? Bo widzę że na różnych stronach zagranicznych model eu55d8000 ma różne zdjęcia, raz plazmy a raz lcd...

W żadnym kraju na świecie modele D8000 czy to plazmy czy LCD nie będą miałby pilota dotykowego w zestawie - Samsung wycofał się z tego pomysłu zaraz po targach w CES (obniżenie kosztów). Samego pilota można kupić chyba za 200$/€.

Oznaczenie D8000 oznacza D - modele na rok 2011, 8000 - poziom "wyposażenia".
Plazmy mają oznaczenia PN dla USA oraz PS dla Europy.
LCD mają oznaczenia UN dla USA oraz UE dla Europy.
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
W żadnym kraju na świecie modele D8000 czy to plazmy czy LCD nie będą miałby pilota dotykowego w zestawie - Samsung wycofał się z tego pomysłu zaraz po targach w CES (obniżenie kosztów). Samego pilota można kupić chyba za 200$/€.

.

A to ciekawy 'news'. W Holandii widzialem w MediaM i Saturn te Samsungi i wszystkie maja tego pilocika dotykowego w zestawie, w standardzie i nikt nie słyszał o niedotykowym....
Może są rożne wersje na rożne kraje?
 

tomekb19

Member
Na całym świecie Samsungi na 2011 rok serii 8000 są sprzedawane z takim pilotem:

QWERTY-remote_3.jpg
 

TomToms

New member
Czyli największym konkurentem Samsunga LCD D8000 może być Plazma D8000? ;)

I wiecie jak wygląda realizacja gwarancji Samsunga na tv w Polsce gdybym chciał go sobie kupić w innym kraju unii europejskiej?
 

Cyrusa

New member
D8000 - Micro Dimming / Micro Dimming Plus

Czy ktoś może wie, czy seria D8000 w Europie ma Micro Dimming czy Micro Dimming Plus?

Przeczytałem na forach coś takiego:

It appears then that Europen model d8000 does not have micro dimming plus.
Does anyone know if it is possible to get hold of the micro dimming plus chip and just plug it into the back of the d8000 TV? Does the software (menu options) need to be updated also (Smart LED option seems to be missing on European models?)
Any Samsung technical staff out there?

źródło: AVforums.com
 

TomToms

New member
Dzisiaj widziałem w saturnie D8000 46", leciała na nim pokazówka z płyty blueray samsunga i... obraz nie zrobił na mnie szczególnego wrażenia. Np. czerń na ubraniach i innych elementach obrazu była lepsza na stojącym obok zeszłorocznym C7000.
TV ma takie dobre opinie więc nie wiem czy to kwestia złych ustawień czy co?
 
Do góry