Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

mil999

New member
I znów Edge LED i ta o odpustowa podstawa. Ciekawi mnie tylko jak bardzo nierównomiernie jest podświetlony ekran.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Niedługo , jak pojawią się w sprzedaży to zobaczymy na własne oczy.
Pozdrawiam ,:)
accu
 

tomekb19

Member
I znów Edge LED i ta o odpustowa podstawa. Ciekawi mnie tylko jak bardzo nierównomiernie jest podświetlony ekran.

Tu masz quote posta z avs forum:

this is my d8000 in complete darkness. Samsungs micro dimming works, it doesn't look like they are going back to full led back-lit or need to .
IMG_20110311_033208.jpg

IMG_20110311_033146.jpg

Polecam przeglądnąć kilka wątków tam o samsungach 2k11, póki co ludzie maja lcdki d8000 i niskie modele plazm i jak na razie wszyscy są zaskoczeni poprawkami w stosunku do modeli z poprzedniego roku.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.
@tomekb19
Nie lepiej podać linka?
Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

mil999

New member
Co to jest to micro dimming? Jeżeli to zwykłe przyciemnianie podświetlenia to żadna nowość. To jest Edge Led więc nie może mieć strefowego przygaszania.
 

krzysr

New member
Co to jest to micro dimming? Jeżeli to zwykłe przyciemnianie podświetlenia to żadna nowość. To jest Edge Led więc nie może mieć strefowego przygaszania.


tutaj wytłumaczenie micro dimming. Oczywiście D8000 nie ma strefowego wygaszania, bo nie ma podświetlania pełnej matrycy.

According to the Samsung representative Micro Dimming is : Edge LED + a software controller that analyzes the picture in 4000 different zones and adjusts accordingly. It’s not a local dimming hardware function but instead a software picture circuit analyzing with the pixel areas
 

mil999

New member
Czyli jeżeli mamy biały element na czarnym tle to wszystkie diody i tak są przygaszane, a ten biały element jest programowo rozjaśniany poprzez regulację jasności tej części obrazu. No ciekawe jak to wygląda w praktyce.
I jak wygląda równomierność podświetlenia.
 

jtd

New member
Bez reklam
Tak czytam i czytam te opinie zagranicznych wlascicieli D8000 i nie moga oni wyjsc z podziwu jak Samsungowi udalo sie stworzyc tak genialny telewizor. Porownuja do C8000, do plazm, do najlepszych lcd Sony i D8000 bija cala reszte na glowe. To musi byc genialny tv! Chyba bede musial sprzedac swoje X4500 od Sony ;)
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Witam.
Co ewentualnie w końcu wybrać UE55C8000 czy UED8000
Ja na Twoim miejscu poczekalbym na serie D i potem przeszedl sie do jakiegos sklepu i zobaczyl czy warto dolozyc troche kasy i wziasc 8, chociaz wedlug mnie to juz widac, ze seria D to juz wgl bedzie masakra :D
Ale ja mam C i jestem zadowolony
 
Do góry