Zmiana frontów..na początek :)

abdul0412

New member
Bez reklam
To chyba musze posluchac tego roksana.

Dzieki za info.

Ps ja lubie Hansa Zimmermana co chodzi o muze filmowa.
Ostatnio tez lubie 2 cellos , piano guys itp.

Pzdr
 

TomekOp

Member
Gratulacje Tomek. Świetny sprzęcik :eek:k:
Każda zmiana na plus to nic tylko się cieszyć ;-)
Thanx wreszcie skompletowalem, nie wiem tylko co teraz z amplitunerem czy go nie spylić też i nie zostać przy dobrym stereo ;). Przetestować musze różnice jeszcze w filmach. Posiadam tylko fronty tak czy inaczej nie rozbudowywalem jeszcze kina. Pomijając efekty kolumn dookólnych nie mam nawet miejsca na nie teraz.
 

lobos

New member
Bez reklam
Thanx wreszcie skompletowalem, nie wiem tylko co teraz z amplitunerem czy go nie spylić też i nie zostać przy dobrym stereo ;). Przetestować musze różnice jeszcze w filmach. Posiadam tylko fronty tak czy inaczej nie rozbudowywalem jeszcze kina. Pomijając efekty kolumn dookólnych nie mam nawet miejsca na nie teraz.
Jeśli póki co nie masz miejsca na kino to ja bym sprzedał amplituner.
Nawet jeśli zdecydujesz się kiedyś na 5.0/5.1 to kupisz ampli z aktualnymi kodekami i formatami ;-)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Pierwsze co jak już pisałem to dynamika. Już się złapałem kilka razy myslalem że przestało mi grac w pokoju. To jest na plus.
Nie ma jakiegoś szoku w muzyce ale te wybrzmienia ataki muzyki aż ciary przechodzą tego z Klipschami nie mialem chociaż ustawiałem je setki razy.
Teraz wiem jak gra wzmacniacz i na co go stać... trąbki flety słychać ta szorskość. Wzmacniacz pokazuje jak naprawde potrafi zagrać i swoja moc. Wokale wiadomo milsze dla ucha.
Grają fajnie już przy minimalnym podkręceniu volume.
Uwielbiam słuchać Scotta Bradlee'sa, muzyki filmowej, wokali, jaazu, electro...
Do Tannoy często proponują Roksana.

Witam w klubie Tannoya ;) Gratulacje. Do tego też miałem wcześniej Klipshe :)

Roksana słuchałem, ale K3 i to na Dali Rubicon więc w sumie nie wiem jak to gra na XTF. Ale to ciepło grające wzmaki więc podejrzewam że dobrze sie zgrywa jak moja Rega.

Jakie masz źródło i kable?
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Tannoy świetne kolumny. Przy słuchaniu miałem wrażenie, że bardzo się starają dobrze wybrzmieć instrumenty i trzeba przyznać im się udawało.
 

TomekOp

Member
Witam w klubie Tannoya ;) Gratulacje. Do tego też miałem wcześniej Klipshe :)

Roksana słuchałem, ale K3 i to na Dali Rubicon więc w sumie nie wiem jak to gra na XTF. Ale to ciepło grające wzmaki więc podejrzewam że dobrze sie zgrywa jak moja Rega.

Jakie masz źródło i kable?

Witaj. Wrzuciłem w sygnature ;)
 
Ostatnia edycja:

Daniyal9

New member
No i stało się od dwóch dni jestem się posiadaczem Tannoy XT6F. Kupiłem w CIEMNO.
Co mogę teraz napisać, że pokrętło na 8 i można ich już spokonie słuchać na Roksanie K2. Rewelacja już przy cichym słuchaniu. Jestem w trakcie wygrzewania więc za dużo nie napiszę po za dynamika która jest na plus, barwa instrumentów, scena...

Gratuluję.
Witaj w klubie ciarrrrr na plecach...
No i nocek zarwanych. :)
Pozdrawiam.
 

TomekOp

Member
Gratuluję.
Witaj w klubie ciarrrrr na plecach...
No i nocek zarwanych. :)
Pozdrawiam.

Witam. Teraz jestem na odwyku. Klipsche i ampli z kablami jadą do córki. Nowe kable już zakupione. Też szkocka manufaktura Atlas Hyper 2.0 z opcją wypalania 72h - autentycznie. Co mi tam choroba nie wybiera....

Juz mnie kusiło żeby kupić XT8 bo cena z 1400 funtów spadła w czarny piątek do 700 funtów. Niektóre sklepy jeszcze trzymaja cenę ;) Ale ta ich szerokość 36cm. W Moim 16m2 byly by max 20 cm od sciany i mogłoby dudnić zamiast grać. Ale ta cena kusiła strasznie .... dobrze, że sie opamietałem ;) XT6 dobrze mi sie wpasowały w Pokój mam juz optymalnie. Od bocznej 59cm od tylnej 67cm.

Może kiedyś dorobię sie Sonusów ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To zależy jaki model masz na myśli tych SF :) ale bez względu na model życzę Ci żeby kiedyś stanęły u Ciebie .. ja też lubię te firmę :) A teraz trzeba KOlego cieszyć się z tego co się ma :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tanie playery

W ostatnich dniach postanowiłem poszukać budżetowego rozwiązania umożliwiającego odtwarzanie plików, radia internetowego.
Amplitunera chwilowa nie ma i przez najbliższy rok nie będzie, pozostaje samo stereo.
Aby jakoś wypełnić powstałą lukę zamówiłem "kombajn" multimedialny oparty na Androidzie HiMedia Q10 Pro.
Urządzenie jest bardzo ciekawe, nadaje się jednak wyłącznie do odtwarzania obrazu, bo dźwięk wypuszczony bezpośrednio do wzmacniacza pozostawia wiele do życzenia, ale z drugiej strony biorąc pod uwagę jego cenę, to nie ma co mieć większych oczekiwań, no chyba, że.... ale o tym później.
4.jpg

Postanowiłem więc rozejrzeć się za typowym strumieniowcem mieszczącym się w budżecie ok. 2 tyś.
Denek 730 i Marantz NA6005 nic ciekawego nie oferują, na pokładzie mają stare oprogramowanie i brak wsparcia TIDALa.
Na warsztat wziąłem najnowsze playery PIONKYO - N30AE, NS6130 i NS6170
1.jpg

Sprzęt podpięty był pod Roksana K3 oraz KEFy R700, wg. mnie ten tandem ze względu na swoją charakterystykę - daje możliwość wyłapania niuansów pomiędzy poszczególnymi klockami.
2.jpg

Na pierwszy ogień poszedł Pioneer N30AE całkiem przyzwoite urządzenie, duży kolorowy wyświetlacz sprawa bardzo dobre wrażenie, player zestawiony był bezpośrednio z bliźniakiem ONKYO NS-6130.
Onkyo okazało się lepsze pod każdym względem, większą sceną, detaliczności, szybkością działania od włączenia do gotowości do odtwarzania, no i posiada również wyjście coaxial, Pionek pod tym względem jest uboższy, jedynie wyjście RCA, ale za to dysponuje lepszym wyświetlaczem, bo ten w Onkyo po prostu jest i tyle ;)

Na koniec posłuchałem jeszcze ONKYO NS6170 no i tutaj było już naprawdę dobrze, no ale to już inna półka co słychać, nie mieścił się także w budżecie.

Do testowania w domu przytargałem więc niższy model ONKYO, dodatkowo kable Kimber’a oraz maleństwo CA, które sporo namieszało ;)
3.jpg
DAC’a Magic 100 na początek podpiąłem pod HiMedia (optykiem do DAC’a i dalej RCA do wzmaka) i byłem w lekkim szoku jak to zaczęło brzmieć , nagle scena się otworzyła, pojawiły się detale, było już naprawdę dobrze.
Aby zrobić jak najbardziej miarodajne porównanie wykorzystałem kilka przewodów RCA i wszystko zostało wpięte w integry:
1. HiMedia --> rca --> PM7004
2. HiMedia-->optyk-->DAC -->rca-->PM
3. Onkyo -->rca --> PM
4. Onkyo-->coax. --> zewn. DAC-->rca -->PM
5.jpg

Do testów wybrałem tylko kilka kawałków 4 flac (Knopfler, Pink Floyd, Coehn, Coma) i jeden MP3 (Disturbed)
O połączeniu nr 1 nie warto nic pisać, kiepsko ;)
O połączeniu nr 2 już co nieco wspomniałem, jest naprawdę przyzwoite, ale chciałem je porównać teraz do Onkyo i powiem szczerze, że różnica na korzyść Onkyo (połączenie nr 3 jest znikoma, a przy niektórych utworach lepiej brzmiało HiMedia z DAC’iem. Musimy jednak wziąć jeszcze pod uwagę ceny samych urządzeń ;)
Na koniec połączenie nr 4 Onkyo z zewnętrznym DAC’iem, różnice były, ale chyba więcej autosugestii niż wyraźnych plusów , niby lepiej, ale ciężko wskazać co ;)

Dużego plusa daję apce obsługującej ONKYO i PIONEERA, żeby było ciekawiej, dokładnie tej samej, zmieniamy jedynie urządzenia, które chcemy obsługiwać.
Oprogramowanie jest stabilne, z dobrą i przejrzystą szatą graficzną. Nic się nie wiesza, szybko przeskakuje pomiędzy źródłami, których chcemy słuchać- inżynierowie z D/M mogliby się uczyć jak powinno to funkcjonować ;)
Na obiektywną ocenę samego odsłuchu z pewnością miały jeszcze wpływ same przewody RCA – niestety nie były one tej samej firmy –
- rca - G&BL, Monster oraz QED
-coaxial – Melodika
- optyk - Bandridge


Na chwilę obecną wybieram jednak HiMedia + DacMagic, co prawda jeszcze przez weekend się pobawię i ostatecznie zdecyduję.
Ps. Kto by pomyślał, że przypadnie mi do gustu sprzęt producenta AGD i przytaszczę go do domu na testy.
I jeszcze na koniec – Kimber'ów też nie oddaję :)
 

werf

Active member
Bez reklam
Henry aż taka różnica między N30 a NS 1130,przetwornikami się nie różnią ?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To masz jednak Kimber VS nie TC, co nie zmienia faktu, że to też udane kable ;)
Chyba już mogę gratulować, bo zaskoczony nie jestem :D
Miło widzieć swojego "staruszka" w dobrym towarzystwie i dobrych rękach ;)
Coś tam widzę, że średnie trochę podciągnąłeś? ;)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Wyniki nie dziwią. Przy dobrym DACu wszystko by śmigało znacznie lepiej.
Myślałem, że Onkyo czy Pionek będą wyposażone lepiej niż DAC za 500-600 zł ;)

Henry a ta reszta sprzętów to Twoje ;-).Pzdr
Niestety nie moje, to z najlepszego salonu na Dolnym Śląsku ;)

Henry aż taka różnica między N30 a NS 1130,przetwornikami się nie różnią ?
Teoretycznie to bliźniacze konstrukcje, Onkyo jednak jest szybsze i gra pełniej, wiesz, że bliżej mi do Pioneera niż Onkyo, ale "z przykrością" muszę przyznać przewagę Onkyo ;)
Wystarczy spojrzeć na tylne ściany urządzeń, NS6130 wyposażono w jedno wejście, które wiele zmienia w brzmieniu urządzenia ;)

To masz jednak Kimber VS nie TC, co nie zmienia faktu, że to też udane kable ;)
Chyba już mogę gratulować, bo zaskoczony nie jestem :D
Miło widzieć swojego "staruszka" w dobrym towarzystwie i dobrych rękach ;)
Coś tam widzę, że średnie trochę podciągnąłeś? ;)
Staruszek ma się dobrze, a kable bardzo fajne, trochę wnoszą do systemu, mam wrażenie, że bardziej "ugładzają" brzmienie.
Qedy minimalnie podkreślały górę, tutaj jest równiej.
A fotka jest z testowania różnych opcji, normalnie jest wszystko na "0" ;)
 

jaco.37

Member
Bez reklam
A testowałeś może na tych wszystkich urządzeniach obsługę Tidala, jak to wygląda w porównaniu z Himedią ?
Jeśli chodzi o wewnętrznego daca w Himedii ,to i tak dobrze że w ogóle tam jest.Większość urządzeń tego typu w ogóle go nie ma.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tidala jeszcze nie testowałem, jedynie radia internetowe i pliki, wg. mnie HiMedia jako sam player gra kiepsko, strasznie płasko, ale wystarczył zewn. DAC za kilkaset zł i już jest naprawdę dobrze.
Wydaje mi się, że takie połączenie jest bardzo ciekawą opcją urządzenia all in one, bo w cenie do 1,5 tyś lepszego playera audio ciężko znaleźć, co prawda trochę trzeba się przyzwyczaić do obsługi HiMedia, bo sama apka czasem łapie zawiechy, np. jak wykonam połączenie albo ekran w smartfonie się wygasi, to czasem nic nie widać co się dzieje i trzeba odpalić TV.
Obsługa działa bo urządzenie reaguje na obsługę z telefonu, tylko na jego ekranie ciemność widać ;)
 
Do góry