Zmiana frontów..na początek :)

vectra1

Member
Bez reklam
A zastanawialiście się kiedyś ile kosztuje zbudowanie (zrobienie) kolumny lub wzmacniacza ?
Ile tak naprawdę warte są bebechy?

Myślę, że części i koszt złożenia to 15-20% późniejszej ceny katalogowej.
Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że każda sztuka to amortyzacja technologii, w którą firma zainwestowała.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Myślę podobnie jeżeli chodzi o nakład na produkcję.
Np. Taki 1520 ae, nie jest dla mnie wart 5500.

Zgadzam się, dlatego kupujesz używkę z gwarancją za trójkę i stosunek ceny do możliwości robi się akceptowalny.

Są firmy, które rozbierają głównie telefony i wyceniają wartość użytych komponentów, dla przykładu:
-Iphone 6S cena katalogowa 749$ cena części 234$
Różnica jest duża, ale znowu nie wiemy ile z tego to badania, wdrożenia, testy, nowe technologie aby był taki innowacyjny ;)

Co nie zmienia faktu, że i tak zarabiają krocie.

Może się zbierzemy ekipą forumową, każdy dorzuci swoje doświadczenia i otworzymy małą manufakturę produkującą kolumny głośnikowe :D
 

vectra1

Member
Bez reklam
Boję się, że nie :D
Jakbyśmy uwzględnili doświadczenia odsłuchowe i wymagania każdego forumowicza to wyszedł by high end.
 

Rafal7

Banned
Ja bym do kolumn 10000 za parę dorzucał audiofilskie podkładki pod kable :-D:-D:-D
A do wzmacniacza za 10000 dorzucał bym audiofilskie zabezpieczenie nadprądowe :-D:-D:-D
Takie małe gratisy :p:p:p
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może się zbierzemy ekipą forumową, każdy dorzuci swoje doświadczenia i otworzymy małą manufakturę produkującą kolumny głośnikowe :D

Ty się śmiej.
Ja się mocno zastanawiam czy nie uruchomić produkcji stricte audiofilskiej, kamyki, podkładki itp.
Marża min. kilka tys. % ;)
 

vectra1

Member
Bez reklam
Ty się śmiej.
Ja się mocno zastanawiam czy nie uruchomić produkcji stricte audiofilskiej, kamyki, podkładki itp.
Marża min. kilka tys. % ;)

Miałem właśnie pisać, że załatwiłbyś te magiczne kamyki dla stałych klientów.
Savron widziałem czaruje niezłe rzeczy, byłby bossem projektowania i pracowni :)
Bierzemy milion z Unii - ja tu widzę potencjał :)
 
Do góry