Złe podświetlanie matrycy w LG42LH3000

::AR::

New member
Oto odpowiedź firmy LG:
"...
Szanowny Panie,


Dziękujemy za e-mail skierowany do naszej firmy. Po zapoznaniu ze sprawą pragnę przedstawić stanowisko LG Electronics Polska.

Przyjęte przez naszą autoryzowaną stację serwisową z Kielc zgłoszenie, dotyczące
powyższego telewizora dotyczyło nie równomiernego podświetlenia matrycy LCD. Serwis
potwierdził, że sprzęt jest sprawny technicznie. Pragnę dodać, że tego typu zjawisko jest normalne
i związane bezpośrednio z technologią wykonywania paneli LCD, gdzie ekran jest podświetlany świetlówkami. W każdym telewizorze czy monitorze LCD, na ciemnym tle, nierównomierne
podświetlenie będzie bardziej lub mniej widoczne. Zgodnie z warunkami gwarancji nasza stacja serwisowa wydała opinię o sprzęcie, w której uznano, że sprzęt jest sprawny techniczne i nie
podlega naprawie gwarancyjnej..."
 

kolec64

New member
Drugi problem. Czy spotkaliscie sie z takim zjawiskiem ze wlaczamy sobie w ustawieniach obrazu gotowa konfiguracje (np "kino") a on po ok 10 min sam wraca do fabrycznej?

Usterka, czy nie widze jakiejs opcji pod tyt. potwierdz?


Co radzicie? Oddać ?

Pzdr

Witam! Masz załączony tryb Hotelowy(Tv był eksponowany w sklepie)Wyłącz tryb Hotelowy
 

prez8s

New member
Ja już kiedyś o tym pisałem tutaj, miałem jakieś pół roku temu LG 47LG5000, w nocy na ciemnym obrazie wyglądał tak samo jak twój + dodatkowo 2 uszkodzone piksele, kupiony był w mediamarkt, po dwóch dniach wymieniłem go na drugi egzemplarz, tu wada podświetlenia była taka sama, jedynie uszkodzonych pikseli już nie było, ale za to był niezbyt równomierny kolor na krawędziach, w jasnych scenach, słabo widoczne ale jednak. Telewizor po miesiącu odsprzedałem na allegro, ze stratą 300zł, bo już go miałem dość, oglądanie go w nocy przyprawiało mnie delikatnie mówiąc o sraczke. Ogólnie nie polecam nikomu tanich telewizorów LCD, zwłaszcza od LG !!!

Wiem, że zostały mi jeszcze jakieś nocne zdjęcia tego tv, jak znajde to wrzuce, ale wyglądało to identycznie.
 

VANT

New member
Ja już kiedyś o tym pisałem tutaj, miałem jakieś pół roku temu LG 47LG5000, w nocy na ciemnym obrazie wyglądał tak samo jak twój + dodatkowo 2 uszkodzone piksele, kupiony był w mediamarkt, po dwóch dniach wymieniłem go na drugi egzemplarz, tu wada podświetlenia była taka sama, jedynie uszkodzonych pikseli już nie było, ale za to był niezbyt równomierny kolor na krawędziach, w jasnych scenach, słabo widoczne ale jednak. Telewizor po miesiącu odsprzedałem na allegro, ze stratą 300zł, bo już go miałem dość, oglądanie go w nocy przyprawiało mnie delikatnie mówiąc o sraczke. Ogólnie nie polecam nikomu tanich telewizorów LCD, zwłaszcza od LG !!!

Wiem, że zostały mi jeszcze jakieś nocne zdjęcia tego tv, jak znajde to wrzuce, ale wyglądało to identycznie.
za bardzo uoglniasz...ja mam "tani telewizor LG" 47LH3000 i podświetlanie jest idealne, nie ma żadnych przebarwień, plam itp, obraz jest idealny w 1080i/p , a kolorki naturalne...dodatkowo dostałem og LG gwarancję na 5lat na friko, co ciekawe była dostepna tylko od 47" w górę...może dla tego w niższych rozmiarach mogą wystąpić takie zjawiska??
 
Ostatnia edycja:

prez8s

New member
za bardzo uoglniasz...ja mam "tani telewizor LG" 47LH3000 i podświetlanie jest idealne, nie ma żadnych przebarwień, plam itp, obraz jest idealny w 1080i/p , a kolorki naturalne...dodatkowo dostałem og LG gwarancję na 5lat na friko, co ciekawe była dostepna tylko od 47" w górę...może dla tego w niższych rozmiarach mogą wystąpić takie zjawiska??

NIE, PODSWIETLENIE W TYCH TELEWIZORACH NIE JEST IDEALNE!!!
Nie zwracasz po prostu uwagi na to ze masz jaśniejsze rogi w czarnych scenach, cała seria LG i LH to jeden wielki shit jesli chodzi o podświetlenie matrycy i kąty widzenia, ale co sie dziwić to są tanie telewizory, dla nie wymagających ludzi, do gier są wręcz idealne biorąc pod uwagę cenę i możliwości, ale do filmów, zwłaszcza w nocy?.... nie polecam. Jestem pewien że twój egzemplarz na pewno ma to samo, bo swego czasu dokładnie oglądałem telewizory z tych serii w róznych sklepach i one wszystkie tak mają niestety, jak wymieniałem swój to w mediamrkt to mnie ostrzegali że one tak mają i żeby się cudów nie spodziewać za te pieniądze :(. Nie wszystkim to podświetlenie przeszkadza, więc nie wszyscy zwracają na to uwagę, mi niestety bardzo to przeszkadzało i po czasie i próbach przyzwyczajenia go po prostu sprzedałem. Takie podswietlanie jest spowodowane tym że te matryce są ruchome, tzn. jak ją naciskasz na rogach to sie cała rusza, jakby nie była wogóle przymocowana, odsłaniając szpary pomiędzy matrycą i obudową. Być może chroni to matrycę przed naprężeniami i ewentualnymi pęknięciami w czasie transportu, ale nie pozostaje bez wpływu na podświetlenie. Gdzieś kiedyś czytałem test jakiegoś telewizora z serii LH, z wyższej półki, chyba na zagranicznej stronie i także tam zauważyli tą wadę.
 
Ostatnia edycja:

VANT

New member
NIE, PODSWIETLENIE W TYCH TELEWIZORACH NIE JEST IDEALNE!!!
Nie zwracasz po prostu uwagi na to ze masz jaśniejsze rogi w czarnych scenach, cała seria LG i LH to jeden wielki shit jesli chodzi o podświetlenie matrycy i kąty widzenia, ale co sie dziwić to są tanie telewizory, dla nie wymagających ludzi, do gier są wręcz idealne biorąc pod uwagę cenę i możliwości, ale do filmów, zwłaszcza w nocy?.... nie polecam. Jestem pewien że twój egzemplarz na pewno ma to samo, bo swego czasu dokładnie oglądałem telewizory z tych serii w róznych sklepach i one wszystkie tak mają niestety, jak wymieniałem swój to w mediamrkt to mnie ostrzegali że one tak mają i żeby się cudów nie spodziewać za te pieniądze :(. Nie wszystkim to podświetlenie przeszkadza, więc nie wszyscy zwracają na to uwagę, mi niestety bardzo to przeszkadzało i po czasie i próbach przyzwyczajenia go po prostu sprzedałem. Takie podswietlanie jest spowodowane tym że te matryce są ruchome, tzn. jak ją naciskasz na rogach to sie cała rusza, jakby nie była wogóle przymocowana, odsłaniając szpary pomiędzy matrycą i obudową. Być może chroni to matrycę przed naprężeniami i ewentualnymi pęknięciami w czasie transportu, ale nie pozostaje bez wpływu na podświetlenie. Gdzieś kiedyś czytałem test jakiegoś telewizora z serii LH, z wyższej półki, chyba na zagranicznej stronie i także tam zauważyli tą wadę.
chłopie...bredzisz jak potłuczony ... twoim problem jest poprostu firma LG, a nie konkretny model....
Jak już pisałem nie mam żadnych plam, a kąty są takie jak w innych tv LCD, a że są jakie są to już niestety urok technologi LCD
 
Ostatnia edycja:

prez8s

New member
Kolego z całym szacunkiem nie mam zamiaru oczerniać firmy LG. A poniżej wklejam zdjęcie, tak to wyglądało u mnie na 47LG5000. W tle jakiś ciemny film, nie pamiętam już co to leciało, ale widać w czym rzecz, bardzo mnie to drażniło, drugi egzemplarz miał identycznie, a jak się poruszało matrycę to i dół tak świecił. W tamten czas przeglądałem w różnych sklepach inne egzemplarze telewizorów LG i pamiętam że gdy w Eurortvagd stał w rogu sklepu, gdzie było ciemniej, to miał identycznie. Potem jak się pozbyłem go to w Makro dokładnie oglądałem nowszy model 47LH3000 z zamiarem kupna i także miał to samo, a może nawet gorzej, dlatego dałem sobie spokój z zakupem kolejnego i wstrzymałem się czekając aż ceny lepszych TV spadną, teraz uważam że TYLKO PLAZMA wchodzi w grę dla mnie! Obecnie zastanawiam się nad kupnem LG 50PS3000, bo jest na prawde przystępna cenowo i ma fajny obraz, napewno sporo lepszy niż większość TV LCD tej firmy, ale jakoś się obawiam, po tym co zobaczyłem tu: The Official LG PS8000 Plasma Thread - Page 61 - AVForums.com
Nie twierdze że firma LG produkuje buble, ale jest to tani sprzęt wporównaniu do konkurencji i dorosłem już do tego że niestety ale dobry telewizor musi kosztować :(, albo musimy się pogodzić z niektórymi wadami.

A kolego napisz kiedy kupiłeś swój TV? Może w nowszych egzemplarzach poprawili to podświetlenie, skoro twierdzisz że tak nie masz. Czy jak nacisniesz lekko swoją matrycę na rogu to się ugina odsłaniając szparę pomiędzy obudową a matrycą? Czy jak poruszasz telewizorem lekkko w tył i przód za górną część obudowy to matryca się lekko chwieje? Mogłbyś wkleić zdjęcia jak to u ciebie wygląda w nocy?
 

Attachments

  • DSC00430.JPG
    DSC00430.JPG
    772,3 KB · Wyś: 20
  • DSC00429.JPG
    DSC00429.JPG
    642,2 KB · Wyś: 17
Ostatnia edycja:

VANT

New member
no i mamy odpowiedź.... Tobie chodzi o kąty, które niestety w LCDkach są gorsze niż w plazmach...Tutaj masz rację, plazma pod tym względem jest lepsza, ale autorowi wątku chodziło o plamy i nierównomierne podświetlanie niezależne od kątów.
Tak niestety w większoścli LCDków jest (kąty) i nawet najdroższe nie są pod tym względem lepsze. Co ciekawe w LG (matryce S-IPS) jest nawet nieźle bo w samsungach i innych które nie używają matryc S-IPS obraz nie tylko się rozjaśnia, ale też różowieje.

btw. nie bronię LG, bo sam miałem z nimi przejścia, ale w przypadku 47LH3000 którego kupiłem w listopadzie 2009 i znając ograniczenia technologii LCD muszę powiedzieć że jest bardzo dobry.
Matryca ma delikatny luz, ale jak ja naciskam to nic nie prześwietla itp. btw. ten luz jest konieczny bo podczas pracy matryca pracuje i jak by go nie było to TV mógłby trzeszczeć lub matryca mogła by nawet pękać.
 

lalas

New member
Witajcie, mam co prawda model LH7000 ale u mnie jest podobnie tez krawędzie są jaśniejsze, może nie tak jak na zdjęciach zamieszczonych wyżej, ale jednak jest to widoczne.
Najbardziej widoczna jest plama w prawym górnym rogu, gdyż leże na kanapie pod takim kątem, że akurat tą białą poświatę widzę najwyrażniej. No cóż trzeba z tym żyć.
W załączniku zdjęcie jak to u mnie wygląda.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    70,1 KB · Wyś: 238
Ostatnia edycja:

VANT

New member
u mnie jest tak.
zdjęcie na szybko z ręki i lekko ruszone.
 

Attachments

  • 47lh3000.jpg
    47lh3000.jpg
    29,2 KB · Wyś: 691

::AR::

New member
Widać że kolega VANT miał duże szczęście ponieważ jego TV bardzo równo podświetla matrycę, natomiast u LALAS'a problem jest podobny do mojego. Szkoda, że człowiek nie ma możliwści wymiany na inny wolny od takich wad model.

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak włączyć tryb dźwięku przestrzennego?
 
Ostatnia edycja:

lalas

New member
no dokładnie, mój LH w porównaniu do tv od Vant-a to lekka kiszka jeśłi chodzi o poświetlenie, będe jeszcze przez weekend u znajomego, który posiada model 5000 tylko teraz nie pamietąm z której serii, takze zrobie może fotki i wrzucę na forum.
 
Do góry