zestaw stereo z białymi kolumnami

SternQuest

New member
Jak widzę pojęcie ogromne to masz ty. Oprogramowanie przynajmniej na przykładzie AV w D&M przestało się instalować z serią X9 X200. Zostało tylko cennect ,podobnie jest Pioneera i innych
A że nowy wypust będzie mieć tidala to tylko się cieszyć
Poza tym uważasz że telefony mają przetworniki no name ?a dac w aplitunerku za 2 tyś to przynajmniej ES9018?
Z tego co piszesz to wg ciebie lepszym źródłem do słuchania muzyki jest telefon z BT lub wifi niż amplituner obsługujący strumieniowo serwisy Spotify lub Tidal, to naprawdę gratuluję pojęcia i wiedzy. Szkoda tylko że wprowadzasz ludzi w błąd.
Odtwarzanie plików muzycznych z telefonu przez BT to jedno, a obsługa serwisów muzycznych we współpracy z amplitunerem to drugie. Nie wiem ale tobie chyba wydaje się że to jedno i to samo.
 

werf

Active member
Bez reklam
Po pierwsze używam Air Play.Sprawdzałeś kiedyś jak działa ?
Po drugie nigdzie nie napisałem że bt jest dobre
Po trzecie wróć do punktu pierwszego
 

SternQuest

New member
Wyjaśnij mi jakie to ma znaczenie że używasz Air Play, a nie BT czy wifi? Chyba tylko takie że Air Play służy do połączeń z urządzeniami Apple.
 

werf

Active member
Bez reklam
Wyjaśnij mi jakie to ma znaczenie że używasz Air Play, a nie BT czy wifi? Chyba tylko takie że Air Play służy do połączeń z urządzeniami Apple.

Przede wszystkim AP jest praktycznie bezstratne
U mnie wygląda to trochę inaczej na amplitunerze praktycznie nie słucham.Używam do tego 105D+końcówka które od jakiegoś czasu wspiera Tidal przez ios,androida itd
Kiedyś używałem do tego aplle tv i właśnie Air Play,różnicy nie ma bo być jej nie może
 

SternQuest

New member
Ok. Widzę że się nie dogadamy. Większy transfer plików pomaga w uzyskaniu jakości tak jak pisałem wyżej gdy korzystasz z telefonu odsłuchując z niego np. zapisane pliki bezstratne np. flac. Pozwala na przesłanie większej ilości danych, przy tym zachowujemy płynność odtwarzanej muzyki.
Ze Spotify jest trochę inaczej. W wersji premium otrzymujesz pliki mp3 jakości 320kbps. I uwierz mi jest różnica gdy odtwarzasz ten plik bezpośrednio z amplitunera który połączony jest z serwisem, niż z telefonu który odtwarza ten sam plik przesyłając go za pomocą BT, wifi czy AP. I o to w tym wszystkim chodzi. Nie mówię już o wersji zwykłej gdzie przesyłany jest plik mp3 jakości 128kbps. Też można go przesłać z telefonu na amplituner.
Jeżeli chodzi o Tidala HiFI to sam nie sprawdziłem, ale różnica ta zapewne będzie jeszcze bardziej widoczna.
Gdyby było inaczej to firmy nie chwaliły by się tym że ich ampli obsługuje serwis Tidala. Tylko do tego wystarczyłby telefon + stary amplituner posiadający BT,wifi, czy Air Play. I każdy by sobie słuchał Tidala HiFi.
Już jaśniej tego nie mogę wytłumaczyć.
 
Ostatnia edycja:

pasazer

Member
czy ktoś wie kiedy Harman wypuści następcę 3770? Z wifi, Spotify itp.
Odsłuchiwałem go dzisiaj z kolumnami Dynaudio emit m30 oraz Audiovector x3 6.000 i naprawdę lepiej to grało od 8130
 

werf

Active member
Bez reklam
Ok. Widzę że się nie dogadamy. Większy transfer plików pomaga w uzyskaniu jakości tak jak pisałem wyżej gdy korzystasz z telefonu odsłuchując z niego np. zapisane pliki bezstratne np. flac. Pozwala na przesłanie większej ilości danych, przy tym zachowujemy płynność odtwarzanej muzyki.
Ze Spotify jest trochę inaczej. W wersji premium otrzymujesz pliki mp3 jakości 320kbps. I uwierz mi jest różnica gdy odtwarzasz ten plik bezpośrednio z amplitunera który połączony jest z serwisem, niż z telefonu który odtwarza ten sam plik przesyłając go za pomocą BT, wifi czy AP. I o to w tym wszystkim chodzi. Nie mówię już o wersji zwykłej gdzie przesyłany jest plik mp3 jakości 128kbps. Też można go przesłać z telefonu na amplituner.
Jeżeli chodzi o Tidala HiFI to sam nie sprawdziłem, ale różnica ta zapewne będzie jeszcze bardziej widoczna.
Gdyby było inaczej to firmy nie chwaliły by się tym że ich ampli obsługuje serwis Tidala. Tylko do tego wystarczyłby telefon + stary amplituner posiadający BT,wifi, czy Air Play. I każdy by sobie słuchał Tidala HiFi.
Już jaśniej tego nie mogę wytłumaczyć.

Pewnie nie skoro nie wiesz co to AP i za każdym razem sprowadzasz go do roli odtwarzacza bt
 

SternQuest

New member
Hura w takim razie wszyscy co mają Air Play w swoich amplitunerach mogą odtwarzać Tidala w jakości Hi fi w tym także ja. Żona ma iphona. Pożyczę od niej. Powiedz mi tylko jak to zrobić ?
A tak na poważnie to doskonale wiem co to AP. Z serwisów strumienowych wspiera tylko itunes. AP jest kolejnym standardem łączności bezprzewodowej. Tak samo jak bt czy wifi.
Może warto przeczytać :
https://support.apple.com/pl-pl/HT204289
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Starnquest mozesz wyjasnicz dlaczego niby dzwiek po bt lub wifi ma byc gorszy? Dzwiek wysylany cyfrowo?

Bo wedlog mnie pitolisz farmazony.


Zara zaczna sie tematy w stylu ja mam internet w netii muza lepiej lupie niz w orange. Chyba macie nie pokolei w glowie.

Podajcie jakis sensowny dowod, jakies dane, badania lub cokolwiek.

Bo wedlog mnie to muze w tej samej jakosci moge ci wyslac za pomoca alfabetu morsa lub zapisac na kartce papieru, i nie ma problemu aby byla ta sama jakosc.
 
Ostatnia edycja:

SternQuest

New member
Lolo2 tłumaczyłem to już wyżej. Sam to sprawdziłem, posiadam konto Spotify Premium od ponad roku. Tu nic nie zależy od internetu. Tylko od sposobu połączenia amplitunera czy odtwarzacza sieciowego. Muzyka przekazywana przez mirroring z jednego urządzenia na drugi, nie będzie miała tejs samej jakości jak ta pobierana i otwarzana bezpośrednio z ampltiunera czy odtwarzacza sieciowego. Inaczej te odtwarzacze nie miały by sensu. Każdy zamiast tego wolałby telefon na którym ma odpowiednie apki różnych serwisów i przesyłał z niego muzę na jakikolwiek amplituner. Nawet taki sprzed 10 lat. Oczywiście tak można ale nie będzie to to samo jak w urządzeniu przystosowanym do serwisu. Tyle i aż tyle. Kończę w końcu to temat o białych kolumnach.
 

pasazer

Member
Wiem, że powinienem kupić Onkyo 8150 ale szukam alternatywy - z niżsżą wysokością skrzynki - by mi weszło do półki (Onkyo ma 15 cm, a półka 14,5). Oczywiście z wifi i Spotify Connect

Co powiecie o cambridge-audio-minx-xi?

Kolumny Heco Aleva GT 602 - pokój 35m2
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Wiem, że powinienem kupić Onkyo 8150 ale szukam alternatywy - z niżsżą wysokością skrzynki - by mi weszło do półki (Onkyo ma 15 cm, a półka 14,5). Oczywiście z wifi i Spotify Connect

Co powiecie o cambridge-audio-minx-xi?

Kolumny Heco Aleva GT 602 - pokój 35m2

Sluchalem i fajny sprzecik tylko bas byl kartonowy.
Kolumny melodika bl40.

Pzdr
 

werf

Active member
Bez reklam
Lolo2 tłumaczyłem to już wyżej. Sam to sprawdziłem, posiadam konto Spotify Premium od ponad roku. Tu nic nie zależy od internetu. Tylko od sposobu połączenia amplitunera czy odtwarzacza sieciowego. Muzyka przekazywana przez mirroring z jednego urządzenia na drugi, nie będzie miała tejs samej jakości jak ta pobierana i otwarzana bezpośrednio z ampltiunera czy odtwarzacza sieciowego. Inaczej te odtwarzacze nie miały by sensu. Każdy zamiast tego wolałby telefon na którym ma odpowiednie apki różnych serwisów i przesyłał z niego muzę na jakikolwiek amplituner. Nawet taki sprzed 10 lat. Oczywiście tak można ale nie będzie to to samo jak w urządzeniu przystosowanym do serwisu. Tyle i aż tyle. Kończę w końcu to temat o białych kolumnach.

Napiszę ci jeszcze raz,bo na siłę chcesz wyprostować koło
Tidal Hifi odtwarzany za pomocą firmowego oprogramowania Oppo a Tidal Hifi odtwarzany przez Air Play (aple tv) to ten sam Tidal

Ale skoro ty słyszysz różnicę w Mp3 Spotify odtwarzanej bezpośrednio z serwera a Mp3 Spotify wysłanej przez Air Play ,to najwidoczniej zasługa referencyjnego amplitunera i wybitnych kolumn. Pozdrawiam
 

SternQuest

New member
Napiszę ci jeszcze raz,bo na siłę chcesz wyprostować koło
Tidal Hifi odtwarzany za pomocą firmowego oprogramowania Oppo a Tidal Hifi odtwarzany przez Air Play (aple tv) to ten sam Tidal

Ale skoro ty słyszysz różnicę w Mp3 Spotify odtwarzanej bezpośrednio z serwera a Mp3 Spotify wysłanej przez Air Play ,to najwidoczniej zasługa referencyjnego amplitunera i wybitnych kolumn. Pozdrawiam

Nie wiem kto tu chce wyprostować koło. Zgadzam się że z Oppo jesteś w stanie odtworzyć Tidala HiFi. Tu nie mam najmniejszych wątpliwości. Sprzęt za 8 tyś. Od jakiegoś roku wspiera serwis Tidal. Ale powiedz mi jak to możliwe że robisz to przez Apple TV. Nawet ten najnowszy z numerkiem 4 nie obsługuje plików bezstratnych typu flac ani ALAC specjalnie przygotowanych przez serwis Tidal dla urządzeń Apple. A serwis Tidal Hifi to właśnie pliki flac i ALAC. Cuda?
Gratuluję słuchu jeżeli pliki AAC320 brzmią dla Ciebie jak pliki bezstratne ALAC.
Dla niedowiarków poniżej kilka artykułów.
Również pozdrawiam.
Oto poważny konkurent dla Spotify, który skupia się na jakości - nie tylko muzyki
Apple***TV
 

pasazer

Member
A ktoś może porównać Heco Aleva GT 602 i Pylon Sapphire 25? Pokój 35m2

Onkyo 8150 lub Cambridge Audio Minx Xi
 

werf

Active member
Bez reklam
Nie wiem kto tu chce wyprostować koło. Zgadzam się że z Oppo jesteś w stanie odtworzyć Tidala HiFi. Tu nie mam najmniejszych wątpliwości. Sprzęt za 8 tyś. Od jakiegoś roku wspiera serwis Tidal. Ale powiedz mi jak to możliwe że robisz to przez Apple TV. Nawet ten najnowszy z numerkiem 4 nie obsługuje plików bezstratnych typu flac ani ALAC specjalnie przygotowanych przez serwis Tidal dla urządzeń Apple. A serwis Tidal Hifi to właśnie pliki flac i ALAC. Cuda?
Gratuluję słuchu jeżeli pliki AAC320 brzmią dla Ciebie jak pliki bezstratne ALAC.
Dla niedowiarków poniżej kilka artykułów.
Również pozdrawiam.
Oto poważny konkurent dla Spotify, który skupia się na jakości - nie tylko muzyki
Apple***TV

No to pojechałeś na maxa,skoro twierdzisz że aple tv nie obsługuje alac hm...jak byś szukał w wikii to pełna nazwa (Apple Lossless Audio Codec) jest 3 i 4 tyle tylko że czwórka nie ma optyka .Pozdrawiam i nie zaśmiecam tematu założycielowi
 

SternQuest

New member
No to pojechałeś na maxa,skoro twierdzisz że aple tv nie obsługuje alac hm...jak byś szukał w wikii to pełna nazwa (Apple Lossless Audio Codec) jest 3 i 4 tyle tylko że czwórka nie ma optyka .Pozdrawiam i nie zaśmiecam tematu założycielowi

Szkoda tylko że nie chwalą się tym na swojej stronie. W zakładce dane techniczne, obsługiwane formaty audio - o ALAC nie ma ani słowa.
Apple***TV

Ale jak Ty mówisz że obsługuje to pewnie tak jest ;) Sorry. Może trzeba zgłosić do Apple żeby poprawili, może ktoś u nich nie dopatrzył ;)

A tak na poważnie jest. Nie zwróciłem uwagi na nazwę Apple Lossless :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry