zestaw stereo z białymi kolumnami

SternQuest

New member
A moim zdaniem czy z telefonu czy z ampli wszystko trafia do modulu w ampli, ktory zmienia sygnal z cyrowego na analogowy.

Przed tym modulem nie wazne co sie dziejie z plikiem bo za kazdym razym jest sprawdzany bit zgodnosci czy wszystkie dane sa kompletne. Jezeli nie informacja jest przesylana na nowo.

Obczaj sobie denona x3200 niedlugo wychodzi nowy to beda promocje lub marantza 6009 wspanialy ampli, z checia bym zamienil moj wzmak pma1500ae spowrotem na ten ampli.

Jeżeli chodzi o Spotify to przesyłanie przez BT na ampli, a wykupiona wersja premium + ampli obsługujący tę usługę to niebo a ziemia. Poprostu nie ma co porównywać.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie rozumiem.

Porownujesz wersje zwykla na telefonie do wersji premium na ampli?

Po drugie spotifi nie ma chyba hifi tak jak tidal.
 

SternQuest

New member
Nie rozumiem.

Porownujesz wersje zwykla na telefonie do wersji premium na ampli?

Po drugie spotifi nie ma chyba hifi tak jak tidal.

Nie, nie ma plików bezstratnych jak Tidal. Tidal oferuje lepszą jakość i tu nie mam wątpliwości. Ale wersja zwykła Spotify jest mocno okrojona do wersji Premium. Poza tym że na zwykłej masz reklamy to dźwięk też jest dużo gorszy niż na Premium. Przesyłając go po BT na ampli napewno nie będzie to, to samo jak w wersji Premium.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tylko kolega sie pytal czy jest roznica jak ampli ma wbudowane spotify i puscimy muze z ampli, czy jak puscimy muze z telefonu i po bluetooth do ampli czy bedzie roznica.

Na telefon tez mozesz sobie uruchomic premium wiec w czym problem?

Ja uwazam ze roznicy nie powinno byc.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Koledzy, nie pisałem, že będzie gorzej muzycznie tylko, że ma to swoje wady. Mocniej eksploatowana bateria i procek w telefonie, konieczność zbliżenia go do sprzętu, dodatkowe promieniowanie, które zupełnie obojętne dla naszego zdrowia nie jest.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Jakie zbliżenie do sprzętu jak moj telefon z sieciowym łączy się przez wifi a nie bluetooth... Teraz leżąc w sypialni moge właczyć wieże przez telefin poprzez właśnie wifi. Lolo ja uważam że nie ma różnicy bo tylkobpoprzez wifi przekierowujesz sygnał na wieże. Która też wzmacnia sygnał, jakość anie działa jak bezprzewodowy głośnik bluetooth za 50 zł...

Pozatym czy ktoś ma apli.ze spotify ??? Bo moim zdaniem nie jest to wbudowane spotify tylko łączy sie ze spotify czy to z kompa czy z tel. Jak odtwarzacz sieciowy, a nie że włączacz ampli, guzik od spotify i gra muzika... A do obsługi co tv trzeba włączać??? To nie rqdio internetowe że wybierssz adres i gra

.
W drugim przypadku telefon tylko steruje spotify i amplituner sam odtwarza muzyke. Ale to moje przypuszczenia

I tak.właśnie jest

Co sie tego bt uczepiliście jak to eszystko przez wifi działa :)
 
Ostatnia edycja:

SternQuest

New member
Panowie Spotify można połączyć z trzema urządzeniami (np. komputer, smartfon, tablet). Z każdego urządzenia można przekazać dźwięk w jakości Premium na amplituner tylko i wyłącznie wtedy kiedy:
1. Mamy wykupioną wersję Premium - wtedy otrzymujemy dostęp do współpracy z ampli. Smartfon , komputer czy inne urządzenie steruje tylko odtwarzaniem muzyki, możemy zapisywać playlisty, wybierać albumy itd.
2. Amplituner jest przystosowany do odtwarzania Spotify (specjalne oprogramowanie) - stąd słynne nalepki na niektórych sprzętach Spotify.

Odtworzyć przez BT czy też przez Wifi ze smartfonu możemy wszystko. Przesyłamy dźwięk który generuje dane urządzenie - czyli również może to być Spotify. Ale jeżeli nie wykonamy dwóch wyżej wymienionych punktów, to na pewno nie uzyskamy takiej jakości jaką daje Spotify Premium.

Dodam jeszcze że przy takim połączeniu jak wymieniłem w dwóch punktach, amplituner sam pobiera muzę z serwera przez swoje wbudowane wifi, smartfon służy tylko do obsługi jak wyżej wspomniałem. Możemy go wyłączyć w trakcie słuchania, a ampituner i tak będzię nam grał płytę ze spotify czy zleconą playlistę.
 
Ostatnia edycja:

Lukasz2525

New member
Dwie sprawy .

Po pierwsze jakość streamingu przez bluetooth jest słyszalnie gorsza niż przez wi-fi . Przynajmniej ja to słyszę . Ale jest airplay czy inne streamowanie przez w-fi , i z tego należy korzystać , jeżeli jest możliwość , a nie przez bluetooth . Ale to jest drobiazg .

Rzecz druga , ważniejsza . Jeżeli korzystamy ze streamowania z telefonu jako źródła dźwięku ( a nie urządzenia do sterowania muzyką na amplitunerze ) , to musimy pamiętać , że uzyskujemy bardzo cichy i słaby sygnał , który zazwyczaj ma tylko zasilić słuchawki podłączone do telefonu . Dźwięk jest znacznie cichszy niż ten na spotify'u z amplitunera . A to oznacza mniej więcej tyle , że korzystając musimy mocniej podkręcić głośność na amplitunerze , maksymalna głośność będzie niższa niż na dźwięku z amplitunera , możemy dotrzeć do przedziału głośności , gdzie pojawią się szumy , zniekształcenia . Ostatnio na forum ktoś się pytał , dlaczego przy odtwarzaniu z telefonu po kablu głośność rośnie mu tylko do połowy skali , a powyżej już nie ma różnicy czy pokrętło jest w połowie czy na max . A właśnie z powodu słabego sygnału źródłowego .
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ale w tym temacie to przecież tylko ty mącileś. To oczywiste dla większości z nas, że Spotify jest dostępne bezpośrednio z ampka podłączonego do neta, dlatego odradziłem słuchanie z telefonu.

w całym tym temacie napisałem 1 post... wiec jak ja mąciłem ??
 

werf

Active member
Bez reklam
Taka opinia do mnie przemawia. Spotify to tylko spotify. Ale nie kupuje już płyt CD, bo spotify jest dla mnie wygodny.

Który amplituner do nich?

I gdzie je najtaniej kupić?


Czy ktoś może się wypowiedzieć w temacie mojego pytania o Bluetooth. Czy amplituner musi mieć spotify connect czy taka sama jakość będzie jak będę uruchamiał spotify na ipghone i przesyłał do głośników sygnał po bluetooth?

Nie rozumiem tylko czemu uczepiłeś się blutootha,masz przecież iPhona
 

pasazer

Member
Nie rozumiem tylko czemu uczepiłeś się blutootha,masz przecież iPhona

uczepiłem się, bo muszę kupić amplituner. mam Spotify Premium w telefonie więc pytałem, czy jest jakaś różnica pomiędzy jakością w łączeniu się przez Spotify Connect, a BT. Bo amplitunerów z obsługą Spotify Connect jest tylko kilka, a z BT jest zdecydowanie więcej. Tak wiem - jest jeszcze AirPlay...

Jednak z tego co piszecie to połączenie Spotify Connect daje lepsze rezultaty więc szukam ampli z tą funkcją.

Problem jest mocno prozaiczny - wnęka w szafce ma 14,5 cm. A wysokość Onkyo 8150 lub Yamahy 602 to 15 cm ;-) Myślałem więc o Harmanie 3770, który świetnie wygląda i jest niższy ale nie ma Spotify Connect.

Mam jeszcze pytanie do osób, które polecały Heco Music 900/1000. Czy odsłuchiwaliście Heco Aleva 602? To chyba półka wyżej od Music?
 

werf

Active member
Bez reklam
Trzymaj się air play nic lepszego nie znajdziesz na tym poziomie. Bt jest niestabilne i zawodne.
Rożnicy w Spotify nie znajdziesz,jej tam porostu nie ma .Znajdziesz dopiero po przejściu na Tidala Hifi
 

SternQuest

New member
Trzymaj się air play nic lepszego nie znajdziesz na tym poziomie. Bt jest niestabilne i zawodne.
Rożnicy w Spotify nie znajdziesz,jej tam porostu nie ma .Znajdziesz dopiero po przejściu na Tidala Hifi

Poprzesz to jakiś uzasadnieniem. Bo mi się wydaje że nie masz zielonego pojęcia o tym co piszesz. Jakim cudem przetwornik cyfrowy z telefonu zapewni ci lepszą jakość niż ten z amplitunera. Nie po to firmy instalują oprogramowanie do Spotify czy Tidala by można było je zastąpić BT czy air play. Weź trochę pomyśl.
 

werf

Active member
Bez reklam
Poprzesz to jakiś uzasadnieniem. Bo mi się wydaje że nie masz zielonego pojęcia o tym co piszesz. Jakim cudem przetwornik cyfrowy z telefonu zapewni ci lepszą jakość niż ten z amplitunera. Nie po to firmy instalują oprogramowanie do Spotify czy Tidala by można było je zastąpić BT czy air play. Weź trochę pomyśl.

Jak widzę pojęcie ogromne to masz ty. Oprogramowanie przynajmniej na przykładzie AV w D&M przestało się instalować z serią X9 X200. Zostało tylko cennect ,podobnie jest Pioneera i innych
A że nowy wypust będzie mieć tidala to tylko się cieszyć
Poza tym uważasz że telefony mają przetworniki no name ?a dac w aplitunerku za 2 tyś to przynajmniej ES9018?
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Poprzesz to jakiś uzasadnieniem. Bo mi się wydaje że nie masz zielonego pojęcia o tym co piszesz. Jakim cudem przetwornik cyfrowy z telefonu zapewni ci lepszą jakość niż ten z amplitunera. Nie po to firmy instalują oprogramowanie do Spotify czy Tidala by można było je zastąpić BT czy air play. Weź trochę pomyśl.

A wogole przetwornik jest uzywany jak puszczasz po bluetooth? Bo mi sie wydaje ze nie.
Dzwiek jest wysylany cyfrowo.

Dopiero jakbys podpiol ampli to wyjscia sluchawkowego w telefonie to moozemy mowic o przetwornikach.
 
Do góry