Zestaw stereo a może poczekać - 2500 zł

Yagod_32

New member
Cześć,
wracam z nowymi wiadomościami i prośbą o poradę.

Kasa bez zmian - 2500 zł.
Metraż mi sie zmienia - 30 m2.
Idzie na świat trzeci bobas więc słuchanie głośno muzy juz odpada. Upodobanie do muzy pozostaje.

Znajomi doradzają miniwieżę np. coś z Piano Craftów lub MAS 101, a odpuścić sobie podłogówki z wzmakiem jako osobne zestawy.

Co powiecie?

Pozdrawiam
Bartek
 

lm648

Banned
.... a może taki kierunek: Denon PMA520AE i DCD520AE, teraz są dobre ceny na komplet nie całe ok. 1,6 k PLN a reszta na kolumny np. podstawkowe (może z niewielkim "dokładem" ) :)
.... ten zestaw denka ma bardzo pozytywne testy i opinie, ..... pomyśl :) ...jednak w te Piana i Crafty oraz Masy bym nie brnął :)
 
Ostatnia edycja:

Rafał29

New member
Moim skromnym zdaniem za tą kasę da się coś kupić. Pewnie że jak ktoś ma sprzęt za 10 czy 15 tys to pomyśli że dramat...Ale od czegoś trzeba zacząć. Jak już ktoś napisał, będziesz zbierał, czekał i kupisz nie wiadomo kiedy, a później może być rozczarowanie. Ja osobiście gdybym miał kupić zestaw za 2,5 tys z dużymi kolumnami zastanowiłbym się nad Jamo 606 hcs ( jak masz przestrzeń żeby je ustawić). Parę kupisz za 1200 zł. Miałem je ( nadal grają u rodziców) i za tą cenę nie za bardzo jest się do czego przyczepić. Trudne do ustawienia, wymagają miejsca ale grają przyzwoicie. Ewentualnie kolumny DIY ale to już musisz się mocno zagłębić w temat, za podobne pieniądze powstają zupełnie niezłe konstrukcje.
Do tego wzmacniacz za 1000 zł, z używek można naprawdę coś wyrwać. Poczytaj sobie rankingi, testy sprzętu z przed np. 10 lat i poszukaj czegoś co ma dobre opinie. Za tą kasę masz spory wybór.
Zostaje źródło- za 300-500 zł kupisz spokojnie używkę na podobnym poziomie, a nawet na początek może być cokolwiek, nawet nowy odtwarzać bluray. Za 2,5 masz zestaw który nadaje się do słuchania muzyki całkiem nieźle - osłuchasz się, wyrobisz sobie swoje preferencje, będziesz wiedział czego szukać dalej, z czasem będziesz zamieniał klocki jak finanse pozwolą. Zagra wiele lepiej niż zestawy kd za podobną kasę, które są tak popularne w marketach. Myślę, że na początku będziesz zadowolony.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jamo 606 do stereo? Nie bardzo. To nie są kolumny w które warto inwestować aż 1200zl, z uwzględnieniem ze to ma być stereo.
 

Yagod_32

New member
.... a może taki kierunek: Denon PMA520AE i DCD520AE, teraz są dobre ceny na komplet nie całe ok. 1,6 k PLN a reszta na kolumny np. podstawkowe (może z niewielkim "dokładem" ) :)
.... ten zestaw denka ma bardzo pozytywne testy i opinie, ..... pomyśl :) ...jednak w te Piana i Crafty oraz Masy bym nie brnął :)

Poczytałem trochę na ten temat i wydaje się, że to może być dobry kierunek. Czy ktoś z forum ma taki sprzęt i może coś na jego temat napisać, najlepiej z jakim zestawem kolumn się lubi?

Żałuję, że ten zestawik nie ma wejścia USB (wiekszośc muzy mam na przenośnym HD) ma go wersja 720, ale to juz cena 2,5k :(

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Bartek
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
...... :) a do tego jeszcze kolumny Pylon Audio Pearl 20 (lub 25-tki, które wchodzą lada dzionek) i będzie prawie Hi-End ..... mało tego .... cieszą się pozytywnymi wynikami testów i opinii .... a ponadto jest to produkt krajowy :eek:k:
Uważam, że taka konfiguracja Denon PMA520 i DCD520 z kolumnami Pylon Audio Pearl 20 może być bardzo ciekawa .... wypadało by tego posłuchać .... łączna kwota to coś ok. 2,5 k PLN, czyli .... deklarowana ...... "i będzie Pan zadowolony" :)
 
Ostatnia edycja:

Yagod_32

New member
Witam,
minął rok od ostatniego wpisu w tym wątku i postanowiłem napisać co wybrałem i jakie są moje wrażenia z użytkowanego sprzętu, być może moja ocena pomoże innym borykającym się z podobnymi dylematami :lol:

Zdecydowałem się na ampli Onkyo TX-8050 oraz kolumny Pylon audio 25. Pierwsze wrażenie to koniec świata (przesiadka z wieży SONY z lat 90-tych). Kolumienki musiałem ze dwa, trzy dni wygrzewać i ze względu na male dzieci poczekać aż dom się opróżni :cool:

Doczekałem się i mogłem sprawdzić co zestaw oferuje. To co mnie najbardziej zaskoczyło to sekcja rytmiczna - perkusja. Czystość, dynamika, głębia - naprawdę jestem pod wrażeniem. Słucham w większości cięższej muzy (Metallica, Megadeath, Pantera), grunge (Pearl Jam, Mother Love Bone) i lżejszego rocka (King of Leon, The Black Keys) i to co dopywa się z tych polskich kolumienek jest niesamowite.
Bas jest wystarczający choć w niektórych utworach mógłby być mocniejszy, solidniejszy. Były kawałki gdzie słychać było dudnienie jednak mogło to być spowodowane jakością nagrania (nie słucham z płyt tylko z zewnętrznego dysku gdzie nie wszystko to FLAC).

Wokal - nie ma się do czego przyczepić. Wyraźny, czysty, bez skrzypienia i pierdów.

Najniżej oceniam natomiast gitary. Mam wrażenie, że brakuje im pazura, oddzielenia poszczególnych dźwięków, brzmią dość płasko i mało wyraziście.

Co do mocy to na 32m2 zestaw daje sobie radę. Nie odważyłem się na maksa jednak przy 75% mocy ciężko było wysiedzieć. Nie było słychać zniekształceń czy innych nieprzyjemnych dźwięków tylko najzwyczajniej było za głośno :-D

Ampli jest ok, głównie za sprawą USB w przednim panelu i mnogości wejść, w tym rozgraniczenia na dwie strefy (drugi komplet kolumienek wrzuciłem na taras).

Wem, że piszę dosyć obrazkowo i możliwe że mało precyzyjnie jednak bardziej stawiam na odczucia niż na techniczne parametry. Po roku użytkowania nic się nie zmieniło, zestaw gra doprawdy cudnie. Gorąco polecam i brawa dla Jarocina - Pylon Audio :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Yagod_32

New member
A coś wiecej na temat Onkyo?
A tu recenzja Pylonów.
StereoLife - Pylon Audio Pearl 25

Witam,
przepraszam za zwłokę. Ciężko z czasem ostatnio.
Dla mnie Onkyo daje sobie rade i na razie zaspakaja moje potrzeby, choć już mam w głowie plany na przyszłość (wzmacniacz, dobre źródło itp.) Apetyt rośnie w miarę jedzenia jednak dopóki dzieciaczki nie podrosną to trudno posłuchać muzy trochę głośniej, dlatego zaraz wrzucam nowy wątek z poszukiwaniem słuchawek.


Pozdrawiam
Bartek
 
Do góry