Zestaw kina domowego

O

optimus

Guest
Witam wszystkich

Jak wiele osób na tym forum, szukam pomocy, rad i nakierowania na odpowiedni sprzęt dla moich potrzeb. Czytałem już trochę forum i widzę, że są tu ludzie, którzy chętnie pomagają i służą swoją wiedzą i dużym doświadczeniem.
Mam odłożonych trochę pieniędzy 5 tyś +/- kilka stówek na kino domowe. Widzę, że pomocne są informacje o pomieszczeniu i o tym do czego ma służyć sprzęt, więc opiszę krótko, żeby Was nie nudzić:) Pokój ma 13m2 (3,9 x 3,5) , nie jest duży. Telewizor jest na dłuższej ścianie, meble również, naprzeciw kanapa i stolik. Użytkowanie najczęściej do filmów oglądanych z TV, jak i BR, czasem gry PS3 no i trochę muzyki. Powiedzmy 70% filmy, TV a 30% muzyka. Proszę o pomoc i rady na co zwrócić uwagę i może jakieś Wasze propozycje.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli chodzi o kolumn zwróć uwagę na takie zestawy : Roth Oli30+Oli10+C20, Monitor Audio MR4+MR1+MRC, Dali Zensor 5+1+Vokal. Do tego amplitunery Harman 265, Onkyo 616, Denon 2113, Yamaha 773. Podałem zestawy bez suba. Masz dość małe pomieszczenie i może się okazać że nie będziesz go potrzebował. Jak będzie Ci brakowało basu to Sobie potem dokupisz.
 
O

optimus

Guest
Czy mógłbym prosić o jakieś zestawienia, bo nie mam zielonego pojęcia o tych wszystkich parametrach. Harman bardzo fajnie wygląda, tak jak np. dali i monitor audio, ale nie wygląd ma znaczenie. Dla mnie liczy się dźwięk. Nie wiem jak to się ma do dźwięku w połączeniu z tymi amplitunerami :( Chciałbym, żeby podczas oglądania filmów było dynamicznie, żeby efekt był zbliżony do kinowego, ale też żeby w muzyka było czysto. do filmów jak wyczytałem potrzebny będzie sub, który będę chciał dokupić później.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fakt Harman ładnie wygląda. Gra dość ciepło i nie jestem przekonany czy dobrze zagra z MR4 czy Zensor 5. Do nich bym szukał amplitunera który je trochę "ożywi". Napisz do kolegi FFooXX5, on ma połączenie Yamahy+MA MR i sobie chwali. Ja bym jeszcze zestawiał Denona 2113 + MR4+MR1+MRC.
 
O

optimus

Guest
Z wymienionych wyżej ampli, który byłby najbardziej uniwersalny, do muzyki i żeby w kinie też był efekt?

Do takiego HK jakie głośniki by pasowały?

Czy te ampli przepuszczają sygnał gdy są wyłączone?
 

Mlo

New member
Deneon 2113 przepuszcza sygnał gdy jest wyłączony
U mnie gra Denon 2113 z Monitor Audio co prawda z RX ale myślę że wszystkie głośniki tej firmy dobrze zagrają z Denonem.
Świetnie radzi sobie też funkcja Audyssey z mikrofonem kalibracyjnym u mnie ustawiła parametry dla kina moim zdaniem świetnie .
Słuchałem też Yamahy z głośnikami monitor audio w kinie było też wyśmienicie, ale stereo mnie nie zachwyciło w/g mnie obcięta góra ale to moje zadnie , zachęcam jeżeli masz możliwość to umów się na odsłuch.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Harman AVR 170 + JBL Studio
Onkyo 609 + Klipsch RF 52
Denon 2113 + MA R6
 
O

optimus

Guest
Panowie czy warto do zestawu MA MR zamiast MR1 kupić MR2???
 

Marcinjoseph

New member
Witam chciałbym zasięgnąć Waszej pomocy. Przymierzam sie do kupna kina domowego. Sprzęt będzie stał w 24 m pokoju i służył będzie glownie do grania na konsoli , słuchania muzyki. Budżet 3000 max (nie chce przekraczać tej kwoty). Jakiej firmy polecacie sprzęt oraz czy ma być 5.0 lub 5.1? Czy warto kupić przez internet
Z góry dziękuje i pozdrawiam
 
O

optimus

Guest
Panowie, czy do odsłuchów należy się jakoś przygotować??? Jeśli tak to np. wg. Was co powinienem ze sobą zabrać na taki odsłuch? Np. jakiś film czy muzykę na cd lub jakiś flac.
 

Thoms3101

New member
Co zagra lepiej z JBL-ami Studio 180+130+120c+140p, HK AVR 170 czy Onkyo TX-NR515? Pokój też 13m2. Czy może lepiej WHARFEDALE OBSIDIAN 600?
Niestety nie mam ani możliwości ani czasu na dość dalekie dojazdy na odsłuch.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Panowie, czy do odsłuchów należy się jakoś przygotować??? Jeśli tak to np. wg. Was co powinienem ze sobą zabrać na taki odsłuch? Np. jakiś film czy muzykę na cd lub jakiś flac.

W salonch zawyczaj jest odpowiednia muzyka, ale bardzo wazne jest bys wzial ze sobą swoją, takie utwory jakie dobrze znasz, gdzie bedziesz potrafic wylapac roznice. Jesli zapodaja Ci jakis utowr, ktorego nie znasz to prawie zawsze bedzie OK.

Oczywiscie sprobuj zabrac CD oraz FLAC, np. na USB. Przygotuj kilka roznorodnych kawalkow, instrumentalnych, glownie z gitara i fortepiaem, kilka wokalnych, oraz innej muzy, np ciezkiej, klasycznej.

Przede wszystkim badz wyluzowany, usiad wygodnie i tylko sluchaj.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dodam jeszcze jedna wazna rzecz. Sluchaj glosu serca :) jak cos sie Tobie podoba i gra najlepiej to tak ma zostac. Nie ma nic gorszego, jak jeden lub co gorsza dwoch sprzedawcow sugerujacych z gola odmienne zdanie (oczywiscie mowa o salonie)
W takim wypadku zaczynamy sie zastanawiac, czy faktycznie maja racje.
Widzialem juz pare razy takie akcje.
Teoretycznie oczywista sprawa, ale dobrze wiemy jak z punktu widzenia psychologi takie zabiegi maja wplyw na decyzje, szczegolnie jak jestemy podatni na sugestie w tym wypadku fachowcow - "a oni nie moga sie przeciez mylic". Tak sobie tlumaczymy i wychodzimy z sprzetem ktory bardziej sie podobal obcym jak Tobie, a to duzy blad.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W miare mozliwosci zdecyduj sie na slepy odsluch. Zamknij oczy i popros niech sprzedawca przełącza Ci sprzety nie mowiac co gra. Wybierz tylko na sluch, a nie np. po cenie. Czesto drozszy powinien wydawac sie lepszy - psychologia - a tu nie o to chodzi. Niech zdecyuje wylacznie jeden czynnik - muzyka ;)
 
O

optimus

Guest
Yamaha 773 ma z przodu wejście USB, czy po podłączeniu kijka z muzyką np. FLAC odtworzy ją, czy nie ma takiej opcji?? Bo w Denon chyba ma taką możliwość, więc wydaję mi się że Yamaha też powinna.
Co raz bliżej do zakupu muszę wybrać Yamaha 773 czy Denon 2113 i głośniki Dali Zensor 5 lub MA MR4 odsłuch pewnie wszystko rozstrzygnie.
 
O

optimus

Guest
Proszę Panowie o pomoc, bo zbliżam się do odsłuchów i co raz bliżej do zakupu, a myślę czy nie wybrać jakiegoś niższego ampli na rzecz lepszych kolumn. Np. Yamaha 673 lub niżej do tego kolumny np. MA BX5, czy to ma sens, czy zostać przy pierwszej opcji? Podobno pierwsza myśl najlepsza:) Proszę o radę.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To może ja odpowiem w ten sposób. Amplituner zawsze ogranicza potencjał kolumn, szczególnie w stereo. Kolumny mają największy wpływ na brzmienie. Ale nie wiem czy jest sens kupować np. Yamaha 673 do MA BX? Kupując lepszy ampli i MA MR, będzie ok. Zamiast MR kupując BX będzie lepiej. Ale kupując BX, a idąc z ampli klasę w dół, będzie tylko trochę lepiej i nawet nie wiem czy wychwycisz znaczącą różnicę? Takie kolumny warto kupic, jak kiedyś zamierzamy rozwinąc zestaw o wzmak stereo lub lepszy ampli, ale czy do Yamaha 673 warto...? Jak koledzy radzą, posłuchaj i sam dokonasz wyboru. Niejednokrotnie różnica w brzmieniu, szczególnie na budżetowym amplitunerze, nie zawsze idzie w parze z ceną kolumn. Co z tego żebym kupił Nautilusy i podłączył pod Onkyo 608, jak i tak by to kiepsko zagrało. Nie wiem, może Ty wychwycisz różnicę i warta ona bedzie dołożenia do BX? Ja bym zainwestował w BX, jak bym zamiarzał słuchać na wzmaku lub kupował przynajmniej ampli pokroju Marantz 5xx, 6xx, Denon 2xxx, Yamaha 7xx, Onkyo 7xx. Z drugiej strony patrząc, to jak kupisz lepsze kolumny to już inwestycja na lata, a ampli i tak kiedyś zmienisz. Musisz sam się zastanowić i przemyśleć:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry