Zestaw kina domowego

O

optimus

Guest
Kolejne pytanko mam odnośnie odsłuchów. Jak już się wybiorę na odsłuch to ampli jak powinien być ustawiony, żebym usłyszał różnicę to musza być tak jakby wyzerowane ustawienia, czy się mylę? Wtedy po podłączeniu drugich kolumn do ampli będzie różnica.

Drugie pytanie, może ktoś wie coś o tym kiedy wycofany będzie ze sprzedaży ampli Yamahy 773, bo raczej padnie na niego, a widzę że Yamaha wpuściła nowy model, droższy. Czy 773 będzie jeszcze dostępny np. na początku maja, bo wtedy planuję zakup.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pewnie masz na myśli model 775? Myślę że spokojnie jeszcze będzie do kupienia i tak szybko nie zniknie. Przecież do tej pory jeszcze można trafić model 771, więc do maja nie ma strachu. Co do odsłuchów to najlepiej by było przeprowadzić kalibrację, ale nie wszystkim pracownikom salonów się chce. Niekiedy te 0 - owe ustawienia są zdradliwe, np. moje Onkyo w Pure audio czy po wyłączeniu Audyssey gra kiepsko, ale już po kalibracji to w kinie wymiata, więc ustawiając wszystko na 0 łatwo zrezygnować z dobrego ampli. Zresztą ampli KD to nie wzmak stereo, że podłączamy i ma grać dobrze. Właśnie takie sprzęty pokazują swoje 100% możliwości bo skalibrowaniu, wprowadzeniu lekkich korekcji, załączeniu niektórych polepszaczy. Wiele osób na forum się wypowiadało, że po kalibracji Audyssey jakby nowe życie wstąpiło w system KD.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry