Zestaw kina domowego 5.1 - 2500-3000pln

scrabit

New member
Witam,

zdecydowałem się na zakup kina domowego tj. Amplituner + odtwarzacz Blu-ray + zestaw kolumn + subwoofer.
Przeznaczenie: głównie do oglądania filmów na nośnikach BR, muzyka ze zwykłych płyt CD (R'nB'). Radia nie słucham... Pod zestaw podpinam LCD SONY 46'
Objeździłem kilka miejsc, popytałem i szczerze powiedziawszy każdy radzi coś innego, jeden chwali, drugi to samo krytykuje.
Co do samego pomieszczenia, jest spore nawet bardzo dlatego zdecydowałem się na zestaw 5.1. Chodziło mi po głowie jeszcze 7.1 ale to już byłaby przesada.
Moja propozycja:
Amplituner: DENON 3d AVR1311
Blu-Ray: SONY 3D BDP-S470
Zestaw kolumn: KODA AV707v3
Subwoofer: KODA SW-1000
Zestaw wyceniony na ok 2500pln
Najgorzej moim zdaniem wybrać zestaw kolumn + subwoofer. Wybór jest szeroki: KODA, Prism Audio ONYX, Amtech, TAGA, JAMO, Polton, Voice Kraft czy też Master Audio. Nie chce wydawać kasę na pseudo wyroby dlatego proszę o opinie, sugestie odnośnie zestawu.
No i jakie kolumny tj. którego producenta wziąć pod uwagę, jakie modele są godne polecenia?
 

schwarz

New member
Zacznij od zestawu:
Onkyo 308+Jamo S506 HCS3+Sony S370 lub 470 jeśli masz taką potrzebę. Jeśli nie możesz dołożyć kasy to zakup subwoofera zostaw na później i kup coś w zależności od rozmiaru pomieszczenia. Ja sam wymieniałem zestaw Kody z subem Sw 1000v2 na to co w podpisie i uwierz mi warto dopłacić. Konkretnie o jakim metrażu mowa?
 

pkomp

New member
do kina mam onkyo 577 plus jbl sc178 - do kin daje to radę i sprawuje się ok - do stereo syf jak i większość z amplitunerem jako napedem

plus kolumn - satelity takie same czyli jak do DD i DTS
 

scrabit

New member
Zacznij od zestawu:
Onkyo 308+Jamo S506 HCS3+Sony S370 lub 470 jeśli masz taką potrzebę. Jeśli nie możesz dołożyć kasy to zakup subwoofera zostaw na później i kup coś w zależności od rozmiaru pomieszczenia. Ja sam wymieniałem zestaw Kody z subem Sw 1000v2 na to co w podpisie i uwierz mi warto dopłacić. Konkretnie o jakim metrażu mowa?
znalazłem zestaw:
ONKYO TX-SR308 / BD507 / JAMO S 506 HCS3
czyli niemalże to co i Ty proponujesz... koszt 3099
powierzchnia to ok 20m2. może ciut mniej
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Onkyo TX-SR308 gra tragicznie, z onkyo to przynajmniej 508/578.
Jamo 506 w tym przypadku będą super, BD player kup najtańszy sony czy lg :>
 

schwarz

New member
Onkyo 308 może gra źle w porównaniu z Onkyo 608 ale nie w porównaniu z Denonem 1311 który jest porażką moim zdaniem. Do 20m2 506 dadzą radę. Bagiennik i pamiętaj, że kolega ma ograniczony budżet a między 308 a 508 jest 500 zł różnicy.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ty sie jakoś emocjonalnie identyfikujesz z tym amplitunerem ?
To jest moje zdanie poparte doświadczeniem dużym z tymi urzadzeniami.
Swoje argumenty także przedstawiłem wyraźnie, nie czuje się też w tej opinii odosobniony ;) Dla mnie ewidentnie polecasz ten sprzęt bo chcesz żeby wszyscy mieli taki jak ty. Ja wole ostrzegać przed moim zdaniem kiepskimi urządzeniami, ;>
Budżet tu widze powyżej 3000zł wchodzi w gre także starczy na coś lepszego niż słabiutki 308 ;>
 

schwarz

New member
Odkryłeś amerykę pisząc że 508 lepszy od 308. Ja doradzam w takim budżecie jak ma kolega, wyraźnie jest napisane 3kzł. Ja miałem podobny budżet i wybrałem podobnie. Jakbym miał większy to pewnie też bym poszedł w 508, 608 bo jednak słucham trochę muzyki ale gdzieś trzeba postawić granicę budżetową i osiągnąć jakiś kompromis. Zgodnie z twoimi radami 508+S506+najtańszy BR 400 zł to już 3100zł. A gdzie sub który miał być w komplecie w kasie 3000 zł?
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
Onkyo 508 = 1500zł (allegro)
Jamo 506 = 1200zł (allegro)
BD kilka modeli ~ 400zł

Założenie spełnione ? TAK

Tymbardziej jak gość pójdzie w ten weekend do MM gdzie ma akcje -23%
 

IwirUs

New member
Dokładnie tak :) - wcześniej było to 18,03% a obecnie 18,7% - no ale zazwyczaj ludzie dają się nabrać na te "wielkie" hasła reklamowe i myślą że dostaną od detalu -23% :D
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Nie za bardzo Was rozumiem. Nie bronie ich, ale ten co rozumie po Polsku i umie liczyć nie da się nabrać, bo w żadnej ich reklamie nie słyszałem, żeby mówili taniej o 23%, tylko zawsze taniej o wartość podatku VAT, cała Polska kupuje bez VAT, akcja bez VAT. Marketing, marketingiem, a słuchanie ze zrozumieniem swoją drogą.
 

narwus

New member
Jok3r tu nie chodzi o to co podaja dokladnie, Vat to Vat i jest on staly dla danej grupy produktow, sek w tym ze 90% ludzi nie zna podstaw rachunkowosci i oblicza sobie ten vat 23% z ceny brutto a pozniej od niej odejmuje jego wartosc, a powinni policzyc 23% od ceny netto i odjac od ceny brutto lub od razu przyjac jak w tym przypadku ze bedzie to 18,7% ceny brutto.
 

Saint83

New member
Z tym vatem w MM powinniście zacząć od tego że realnie oszczędzi jakieś 5 proc w zależności od produktu.
A działa to tak:
Dziś lodówka kosztuje 1000 netto + 230 vat (23%)= 1230 brutto
Dziś ogłaszają że cała Polska kupuje bez VAT.
Jutro ta sama lodówka kosztuje 1200 netto +276vat (23%) = 1476 brutto.
Cała Polska kupuje bez VAT czyli w piątek zapłaci 1200. Tj. 2,5% ceny sprzed tygodnia mniej.
Sprawdzone bo na takiej "promocji" kupiłem lodówkę i zmywarkę. Jakaś oszczędność jest ale co niektórzy na benzynę wydadzą więcej.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Ja kupowałem u nich wzmacniacz, ale go nie mieli na stanie, bo jak powiedzieli takie drogie rzeczy im nie schodzą, więc nie zamawiają tego na półkę, ale można zamówić. Facet otwarł cennik, sprawdził cenę, policzył VAT i mi sprzedał w tej cenie pomimo tego, ze było to na zamówienie, jedynym warunkiem było to, że miałem zapłacić całość. Jak dla mnie ok i jestem zadowolony:p Nie wiem jak z tym co mają na półce, ale generalnie jak patrzyłem to w miarę ok. Przynajmniej u mnie w mieście.
 

IwirUs

New member
To powiem Ci szczerze że dziwne zasady mają, że żeby skorzystać z akcji "bez Vat" na zamawiany sprzęt musiałeś zapłacić z miejsca za całość. Mi też w Euro jakiś studencik chciał wcisnąć TV na zamówienie ale jak zapłacę z góry całość - chyba się z kimś na głowy zamienił - złapie klienta a ja będę kukał i czekał na sprzęt przez miesiąc. Generalnie w branży meblowej np. jest tak, że towar mało kiedy jest dostępny od ręki i sklep przyjmuje zamówienie wymagając zaliczki - 10-15% a Tobie wystawiany jest kontrakt na detal zgodny z aktualną promocją.
Wracając do tematów MM i akcji "bez Vat" - to Sony 46EX500 stał u nich po 3657 zł po obniżce :D:D:D Śmiech na sali bo standardowa cena wtedy to 4499 zł czyli o 1000 zł więcej niż w pierwszym lepszym sklepie "u staszka" po chwili negocjacji. Podobnie było z plazmą TX-P50G20, ampkiem Denon 1611, Yamahą 467 i Pionnerem VSX820. Do MM itp to tylko żeby dotknąć i pobawić się ustawieniami.
 
Do góry