Zestaw głośnikow 5.1 do Yamaha RX-V673

Plewus_one

New member
Witam wszystkich, proszę o radę w wyborze głośników zestaw 5.0 późniejsza rozbudowa do 5.1


Proszę o pomoc w wyborze głośników do ampli Yamaha RX-V673, jakiej firmy najlepiej będą współpracować. Nadmienię ze generalnie częściej będą grały podczas oglądania filmów, TV. Muzyka z kompa youtube, słuchanie radia, mp3. (stosunek 60-40) pokój około 20m2 z tym ze zestaw nie będzie stal centralnie po środku pokoju będzie ustawiony z boku bliżej ściany. Nie mam możliwości odsłuchu zestawów głośników.

Przeglądnąłem takie zestawy:
Dali Concept 6

Wharfedale Diamond 10.4 + 10.0 + 10.CC

DIAMOND: 10.5, 10.0, 10.CC

Quadral Quintas 6000

Jamo 606
Proszę inne propozycje, może coś tańszego a niekoniecznie gorszego :)
Prosze o pomoc
 
Ostatnia edycja:

Plewus_one

New member
Kolumny które wyszczególniłem kosztują ponad 2k w tych pieniądzach chciałbym coś sensownego kupić. Muzyka około 40 % - 60% kino. Muza na tym sprzęcie to radio, z kompa mp3, i podobne dźwięki. Nie będę słuchał wielkich koncertów syntonii, oper itd itp. Wiem ze bez suba będzie ciężko o jakiś bas w kinie ale to w przyszłości narazię muszę dać rade bez tego.
Zestawy podałem dla przykładu, możne coś innego sensownego będzie do wyboru, niekoniecznie drogie a akurat wstrzeli się w moje oczekiwania. Nie chce przepłacać. Dla mnie zestaw za 2k może grac jak zestaw 2.6k różnicy nie zauważę...chyba .... Niestety nie mam możliwości odsłuchu sprzętu. Zdaje się na wasze ucho.
Pozdro
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z wymienionych przez Ciebie najbardziej muzykalne to Dali Concept 6 ale brakuje im basu. Jamo 606 bym odrzucił, w kinie sobie radzą ale kiepskie przy muzyce. W QQ6000 będzie najwięcej basu i myślę że na nie powinieneś się zdecydować. Są łatwe do ustawienia. Rozważ też Yamahę 771 - teraz w dobrej cenie.

DIAMOND: 10.5, 10.0, 10.CC - za małe do 20m2.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Model 773 to następca 771. Nie wszystkie sklepy mają jeszcze starszy model, ale na Allegro jeszcze można kupić w cenie ok 2k. Uważam że warto, tym bardziej że do 773 trzeba te 500zł dopłacić.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Plewus_one

New member
model 673 ma jedno wyjście hdmi a 771 i 773 dwa to jest ta różnica, niewiem czy kiedykolwiek będę potrzebował tego. Nadmienię ze zależny mi także abym sprzęt kupił na raty a na allegro rożnie to z tym jest tzn oprocentowanie wysokie, sieciówki oferują np 30 rat za 0% ......

......Panowie ale jaki z zestaw głośników????
 

gonzo2000

New member
Witam do yamahy czyli " jasnej " elektroniki dobrze jest ocieplić brzmienie przez kupienie set-a 5.0 MA MR 6 lub Mission MX 5 , również QQ 6000 ( może być trochę jaśniej niż w/w z moich propozycji )+ subwoofer ( tu akurat subwoofery MA są , drogie albo można szukać z marek jbl, jamo .
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Plewus_one różnica między 673 a 771/773 to nie tylko dodatkowe wyjście HDMI. Jest zauważalna różnica w graniu, a głównie dynamice :). Kiedyś zastanawiałem się nad 671 a 771 i 771 wygrało ponieważ gra lepiej. głównie zastanawiałem się czemu jest taki przeskok cenowy miedzy tymi modelami, no i się dowiedziałem:)
 

Plewus_one

New member
Jest to moje pierwsze kino wiec nie będę aż tak szalał :p MA MR 6, Mission MX 5 poza budżetem, zbyt drogo możne w przyszłości, zdecyduje się prawdopodobnie na QQ 6000... ale cały czas proszę o sugestię...
 

Plewus_one

New member
Dzięki za podpowiedzi myślę ze pójdę w tym kierunku .... zastanowię się nad ampli czy jednak nie dorzucę parę stów i nie kupie RX 773...

Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Osobiście ja bym wolał 771. Wiesz jak jest z nowościami, dorzucą jakiś bajer i cena z 500zł wyższa. A ten model masz za ok 2k.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Plewus_one

New member
Czy jest duza różnica miedzy 673 a 771 chodzi mi przedrzymskim o technologie, bajery itp. 673 jest modelem nowszym zatem zastosowali na pewno nowsze technologie.
 

gonzo2000

New member
cześć 771 masz 3D i wydajniejszy zasilacz co przekłada się na brzmienie ,dynamikę jak już jeden z kolegów pisał , ja na Twoim miejscu rozważałbym nowszy model ( lepiej wyposażony więcej wejść hdmi ) jak już kupujesz to warto brać 771 .
Ile masz pieniędzy na kolumny 5.0 set , w końcu 20m2 to nie jest tak dużo do nagłośnienia , a subwoofer można dokupić później .
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czy jest duza różnica miedzy 673 a 771 chodzi mi przedrzymskim o technologie, bajery itp. 673 jest modelem nowszym zatem zastosowali na pewno nowsze technologie.

Model serii 7xx jest to klasa wyżej jak seria 6xx, i na pewno bedzie poprawa brzmienia i dynamiki. Co do nowszych technologii to bym nie był takim optymistą, bo przeważnie wszystko jest takie samo a jedynie ci zwiększą moc o 10W lub dołożą kolejne wejście USB, skalowanie do 4k i inne zabawki:) Model 673 jest w takiej samej cenie jak 771. Ja nawet bez zastanowienia bym brał 771, tym bardziej że masz w nim Pre-out, 2 wyjścia HDMI, a to są rzeczy które z czasem się przydają. W modelu 771 masz wszystko co jest teraz potrzebne, bo co przez rok ci nowego dołożą?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
krzysiek1980 ma całkowitą rację i ja jako posiadacz 771 tym bardziej wiem o co chodzi. No chyba że bardzo Ci zależy na tych paru mało ważnych rzeczach a nie na lepszym graniu:p. No ale dla mnie 771 i tak jest lepiej wyposażone od 673 :). Trochę już posiadam ten model i jak na razie złego słowa nie powiem i nie miałem odpukać żadnych problemów :)
 
Do góry