Zestaw głośnikow 5.1 do Yamaha RX-V673

blindtiger

New member
Witam,

Odświeżę trochę temat. Na wstępie przyznam się, iż jest to mój pierwszy post tutaj. Obecnie przymierzam się do swojego pierwszego kina domowego. Zdecydowałem się już na amplituner Yamaha rx-v673. Obecnie rozglądam się za zestawem kolumn, które będą służyć głównie do filmów, ale muzyki też lubię posłuchać. Pomieszczenie ma 18 m2. Po wielu wizytach na różnych forach zastanawiam się nad dwoma zestawami:

Taga Harmony TAV 606 v3
Taga Harmony TAV 806

Miałoby to grać razem z subem tej samej marki TSW-120
Zastanawiam się czy warto dopłacać te 6 stów do TAV 806.
Może ktoś ma to u siebie z Yamahą 673 ?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
troszkę te kolumny za słabiutkie do tego ampli, te kolumny raczej bym sparował z niższym ampli. Te kolumny nie są zbyt adekwatne do tego ampli. Jaki posiadasz budżet na kolumny?
 

blindtiger

New member
Chciałbym się ze wszystkim zmieścić (w miarę dobre kable, wysyłka) do 4500. Jeśli chodzi o ampli to ma to być zakup przyszłościowy. Mam też pytanie czemu wszyscy wszędzie polecają w kółko Onkyo, z Yamahą jest coś nie tak ?
Odnośnie tych Tagów czytałem o nich wiele pochlebnych opinii (chodzi o 606, 806 to nowość i ciężko o jakieś oceny). Nie będę raczej używał tych kolumn do bardzo głośnego słuchania. Zależy mi na czystym dźwięku za możliwie jak najniższą cenę, co podobno gwarantuje Tag....
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
może dla tego polecają bo to ampli typowo kinowe, yamha na pewno wypada lepiej w stereo a w kinie to wszystkie ampli grają na równym poziomie, ogólnie yamha jest jednym z najmniej awaryjnych klocków:). Może na początek zainwestować w zestaw 5.0? zawsze można kupić lepsze kolumny. Pamiętaj że kolumny są najważniejsze z całego zestawu, nie starzeją się tak jak elektronika i zawsze warto zainwestować w jak najlepsze kolumny jeśli jest taka możliwość :)
 

blindtiger

New member
Ok :) Zależy mi od razu na 5.1 bo właściwie milion lat temu (12) miałem zestaw 5.1 creative do kompa (taka zabawka). I wiem, że sub robi różnicę w kinie. Przed Tagami chciałem wejść w jamo 606 hcs3 z subem 260, ale podobno średnio nadają się do takiego pomieszczenia jak moje. Wydaje się, że Tag Tav 806 to kawał głośnika ??
 

blindtiger

New member
No i zakupiłem zestaw kolumn Taga Harmony TAV 806 + sub TSW 90, stoi u mnie od 3 dni i jestem bardzo zadowolony, bardzo czyste stereo, żadnego dudnienia, fajny basik. W kinie domowym klasa :)
 
Do góry